Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτάνει βρε παιδιά με αυτό το τροπάρι!

Ποια μικρή χώρα δηλαδή έχει βαριά βιομηχανία και τεχνολογία; η Πορτογαλία; η Αλβανία; η Σλοβενία;

Κι αν κάποιοι βγάζουν χρήματα από τους καφέδες τι ζόρι τραβάτε;

Στην τελική προσπαθήστε εσείς να εξάγετε κάτι πιο χρήσιμο.

 

εντάξει μερικοί το θεωρούν tres banal αν βγάζεις χρήματα από καφέδες και σουβλάκια.

θα προτιμούσαν να εξάγαμε αυτοκίνητα κι ας ήταν με 0 έσοδα.

 

έχει να κάνει με το image  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φτάνει βρε παιδιά με αυτό το τροπάρι!

Ποια μικρή χώρα δηλαδή έχει βαριά βιομηχανία και τεχνολογία; η Πορτογαλία; η Αλβανία; η Σλοβενία;

Κι αν κάποιοι βγάζουν χρήματα από τους καφέδες τι ζόρι τραβάτε;

Στην τελική προσπαθήστε εσείς να εξάγετε κάτι πιο χρήσιμο.

 

Ισραήλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Ποια μικρή χώρα δηλαδή έχει βαριά βιομηχανία και τεχνολογία; η Πορτογαλία; η Αλβανία; η Σλοβενία;

...

Σουηδία; 9,8 εκατομμύρια πληθυσμός

Φινλανδία; 5,4 εκατομμύρια πληθυσμός

Νορβηγία; 5,2 εκατομμύρια πληθυσμός

Αυστρία; 8,4 εκατομμύρια πληθυσμός

 

Ή δεν είναι μικρές χώρες;

 

Ελλάδα 11 εκατομμύρια πληθυσμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εντάξει μερικοί το θεωρούν tres banal αν βγάζεις χρήματα από καφέδες και σουβλάκια.

θα προτιμούσαν να εξάγαμε αυτοκίνητα κι ας ήταν με 0 έσοδα.

 

έχει να κάνει με το image  :-D

Δεν έχει να κάνει με το image, έχει να κάνει ότι με το πρώτο έρχονται σημαντικά περισσότερα λεφτά από το εξωτερικό, ενώ με το δεύτερο απλά υπάρχει ένα κύκλος, δεν φέρνεις νέο χρήμα μέσα στη χώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με το image, έχει να κάνει ότι με το πρώτο έρχονται σημαντικά περισσότερα λεφτά από το εξωτερικό, ενώ με το δεύτερο απλά υπάρχει ένα κύκλος, δεν φέρνεις νέο χρήμα μέσα στη χώρα...

καλά οκ σε αυτό.

απλά σχολίασα αυτό που έγραψε και η φραμπάλα, που όποιος αναφέρει επιχείρηση με καφέδες και σουβλάκια τον ειρωνεύονται. για το εσωτερικό της χώρας λέω.

 

υπό αυτές τις συνθήκες χρήμα δε θα έρθει στη χώρα.

κι αν έρθει θα φύγει αμέσως. ανοίγουμε άλλο θέμα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκανδιναβία..Αλλά και πάλι. Η Φινλανδία μια Νοκια είχε και η Σουηδία μια Saab. Που από όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν πλέον.

Τι άλλη βαριά βιομηχανία έχουν οι παραπάνω χώρες.Φαντάζομαι βαριά βιομηχανία εννοούμε παραγωγή αυτοκινήτων, πλοίων, αεροπλάνων, πυρηνικών,μηχανών, κτιρίων.

Αλλά και πάλι παιδιά από ποιον περιμένετε να τα παράγει αυτά; Κι άμα βγάζουμε λεφτά από τουρισμό και καφέδες σας χαλάει;

Κι εγώ θα ήθελα να παράγαμε τα πάντα αλλά δεν έχω δικαίωμα να μιλάω.Εγώ τι κάνω για αυτό; Δασκάλα σε δημοτικό σχολείο είμαι.Δεν παράγω καν.Προσφέρω υπηρεσία.


Ισραήλ...

Εβραίοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκανδιναβία..Αλλά και πάλι. Η Φινλανδία μια Νοκια είχε και η Σουηδία μια Saab. Που από όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν πλέον.

Τι άλλη βαριά βιομηχανία έχουν οι παραπάνω χώρες.Φαντάζομαι βαριά βιομηχανία εννοούμε παραγωγή αυτοκινήτων, πλοίων, αεροπλάνων, πυρηνικών,μηχανών, κτιρίων.

Αλλά και πάλι παιδιά από ποιον περιμένετε να τα παράγει αυτά; Κι άμα βγάζουμε λεφτά από τουρισμό και καφέδες σας χαλάει;

Κι εγώ θα ήθελα να παράγαμε τα πάντα αλλά δεν έχω δικαίωμα να μιλάω.Εγώ τι κάνω για αυτό; Δασκάλα σε δημοτικό σχολείο είμαι.Δεν παράγω καν.Προσφέρω υπηρεσία.

 

Εβραίοι;

Η νοκια υπάρχει απλά δε βγάζει κινητά. Να σου θυμίσω έτσι πρόχειρα ikea Volvo erricson...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στους Ισραηλινούς.Δεν το γνώριζα.

 

επίσης συνεργάζεται αρκετά και με ελλάδα αρκετά για θέματα γεωργίας ...

 

το θέμα είναι η γνώση όπως ειπώθηκε απο επάνω γιατί η μεγαλύτερη βιομηχανία στο κόσμο ειναι η κίνα αλλα αυτό που κάνεις είναι απλός να κοπιαρει και τώρα τελευταία αρχίζει να αναπτύσσει δικιά της τεχνογνωσία 

αυτα γιατι είμαι οφφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκανδιναβία..Αλλά και πάλι. Η Φινλανδία μια Νοκια είχε και η Σουηδία μια Saab. Που από όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν πλέον.

Τι άλλη βαριά βιομηχανία έχουν οι παραπάνω χώρες.Φαντάζομαι βαριά βιομηχανία εννοούμε παραγωγή αυτοκινήτων, πλοίων, αεροπλάνων, πυρηνικών,μηχανών, κτιρίων.

Αλλά και πάλι παιδιά από ποιον περιμένετε να τα παράγει αυτά; Κι άμα βγάζουμε λεφτά από τουρισμό και καφέδες σας χαλάει;

Κι εγώ θα ήθελα να παράγαμε τα πάντα αλλά δεν έχω δικαίωμα να μιλάω.Εγώ τι κάνω για αυτό; Δασκάλα σε δημοτικό σχολείο είμαι.Δεν παράγω καν.Προσφέρω υπηρεσία.

 

Εβραίοι;

Όντως η Σουηδία μια Saab είχε.

Μάλλον οι, volvo cars, volvo group (φορτηγά και τα πάντα από βαριά μηχανήματα), Scania trucks, Ericsson, Tetra pak, SKF, Astra zeneca (φαρμακευτικά), Saab οπλικα συστήματα, Electrolux, τεράστια παραγωγή χαρτιού, κ.τ.λ. είναι από άλλη χώρα. :rolleyes:

 

Έχει βγάλει και κάτι άγνωστα προγράμματα για υπολογιστές, skype και spotify, αλλά ποιος τα ξέρει και αυτά.

 

Έχει διπλάσιο ΑΕΠ από Ελλάδα, η Νορβηγία έχει 1,5 φορά περισσότερο. Η Φινλανδία είναι στα ίδια με την Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεν τα γνώριζα.Η Σουηδία παράγει όπλα.

Αλλά συγκρίνετε την Ελλάδα με άλλες μικρές και πιο φτωχές χώρες.Όχι απαραίτητα με σκανδιναβικές.

Αλλά και πάλι δεν βρίσκω τον λόγο που θα πρέπει κάποιος να ντρέπεται που βγάζει χρήμα από τους καφέδες.

Εσείς βγάζετε τόσα χρήματα από κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...