Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα  αποφασησα να  μην  την  πουλησω  για το  λογο οτι  με  αφηνει ο επεξεργαστης  μου.

θα  ειναι πεταμενα λεφτα αν την  πουλησω  για  τον  ΄λογο οτι εχω  παλιο επεξεργαστη

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

έχω ένα σετάκι 

i5 6600K

Asus Z170 Gaming Pro

HyperX 16GB 2400MHz

BeQuiet! Pure Rock Cooler

Όλα σε άψογη κατάσταση με τα κουτιά τους.

Πόσο μπορώ να τα δώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Πόσο μπορώ να τα δώσω;

Μπορειτε να τα δωσετε οσο νομιζετε,εμεις απλως μια γνωμη σας δινουμε,που πολλες φορες διαφερει αρκετα μαλιστα μεταξυ μας,γιατι καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια.

Προσωπικη μου εκτιμηση 220 ευρω ολα μαζι μαξιμουμ τιμη,180 μινιμουμ. Εξαρταται ποιος ειναι ο στοχος σας.Δηλαδη αν επιθυμειτε να κανετε αναβαθμιση γρηγορα η ''δεν καιγεστε''που λεμε και οποτε συμβει.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, benign είπε

Μπορειτε να τα δωσετε οσο νομιζετε,εμεις απλως μια γνωμη σας δινουμε,που πολλες φορες διαφερει αρκετα μαλιστα μεταξυ μας,γιατι καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια.

Προσωπικη μου εκτιμηση 220 ευρω ολα μαζι μαξιμουμ τιμη,180 μινιμουμ. Εξαρταται ποιος ειναι ο στοχος σας.Δηλαδη αν επιθυμειτε να κανετε αναβαθμιση γρηγορα η ''δεν καιγεστε''που λεμε και οποτε συμβει.

Καλά προφανώς ζήτησα απλά μια γνώμη.

Έχω κάνει ήδη αναβάθμιση από τον Μάρτιο και τα έχω μέσα στα κουτιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, djuan1988 είπε

Καλά προφανώς ζήτησα απλά μια γνώμη.

Έχω κάνει ήδη αναβάθμιση από τον Μάρτιο και τα έχω μέσα στα κουτιά τους.

Ακομη καλυτερα,δεν εχετε αναγκη ειστε πιο ανετος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να πουλήσω ΣΕΤΑΚΙ CPU+MOBO+RAM σε πια κατηγορία θα ταίριαζε περισσότερο "Επεξεργαστές" η "Μητρικές" ή κάτι άλλο?

Επεξ/σία από mkp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mkp είπε

Θέλω να πουλήσω ΣΕΤΑΚΙ CPU+MOBO+RAM σε πια κατηγορία θα ταίριαζε περισσότερο "Επεξεργαστές" η "Μητρικές" ή κάτι άλλο?

Επεξεργαστές ή/και πλήρες σετ βάλτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mkp είπε

Θέλω να πουλήσω ΣΕΤΑΚΙ CPU+MOBO+RAM σε πια κατηγορία θα ταίριαζε περισσότερο "Επεξεργαστές" η "Μητρικές" ή κάτι άλλο?

Δεν εχει ξεκεθαριστει σαν κατηγορια απο το site, οποτε θα βρεις και στις δυο κατηγοριες που αναφερει και επισης και στα ''πληρη συστηματα''. Αλλα απο παρατηρηση,πιο συχνα βρισκεις τα πακετα στην κατηγορια ''μητρικες''.

Εναλλακτικα,αν δεν σε πειραζει να δευσμευσεις δυο αγγελιες,βαζεις την ιδια αγγελια δυο φορες μια στην κατηγορια μητρικες και μια στην επεξεργαστες.Αλλα οχι την ιδια ημερα,πρωτα βαλε στις μητρικες και μετα απο 3 ημερες στους επεξεργαστες. Πιο καλα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και Χρόνια πολλά.Σαν κατηγορία πιστεύω υπάγεται εδώ πέρα αυτό που θέλω να ρωτήσω.Εχω ενα ηχείο lg fj5 που το πήρε το 2018.Κούτα έχω απλά δεν έχω την απόδειξη.Ποσο λέτε να πιάνει αν το πουλησω;https://images.app.goo.gl/VZmMM4uGUMApAii9A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να πουλήσω σετ έναν ryzen 1600 με άθικτη την ψήκτρα του μαζί με μια asus strix b350f gaming. εκτός εγγύησης και τα δύο. Έχετε να μου προτείνετε μια λογική τιμή; Αγοράστηκαν Σεπτέμβριο 2018 στα 265€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να πουλήσω σετ έναν ryzen 1600 με άθικτη την ψήκτρα του μαζί με μια asus strix b350f gaming. εκτός εγγύησης και τα δύο. Έχετε να μου προτείνετε μια λογική τιμή; Αγοράστηκαν Σεπτέμβριο 2018 στα 265€

180 ευρω το πολυ και παλι δυσκολα. Καλυτερα να τα κρατησετε αν σας κανουν μια χαρα την δουλεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, benign είπε

180 ευρω το πολυ και παλι δυσκολα. Καλυτερα να τα κρατησετε αν σας κανουν μια χαρα την δουλεια σας.

Σε ευχαριστώ. Επίσης θέλω να πουλήσω και αυτές της ram F4-3400C16D-16GVK

https://www.skroutz.gr/s/8005590/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3400MHz-F4-3400C16D-16GVK.html

Δεν θέλω να θυμάμαι πόσο τις πήρα γιατί πονάει. Νομίζω 70 θα είναι οκ.

 

θέλω να φύγουν γιατί αλλάζω form factor σε mini itx.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Σε ευχαριστώ. Επίσης θέλω να πουλήσω και αυτές της ram F4-3400C16D-16GVK

https://www.skroutz.gr/s/8005590/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3400MHz-F4-3400C16D-16GVK.html

Δεν θέλω να θυμάμαι πόσο τις πήρα γιατί πονάει. Νομίζω 70 θα είναι οκ.

 

θέλω να φύγουν γιατί αλλάζω form factor σε mini itx.

 

Ναι προσπαθησε στα 70. Δεν εισαι ο μονος καταναλωτης που χτυπηθηκε ασχημα οικονομικα απο τις ταχυτατες τεχνολογικες αλλαγες και τα αλλα κοινωνικα συμβαντα τα τελευταια 3 χρονια. Μονοι αυτοι που δεν βιαζονται να κανουν αλλαγες στο καινουργιο,αλλα περιμενουν τουλαχιστον ενα χρονο,εχουν συνηθως ωφελος.

Αν η αλλαγη σε mini itx δεν ειναι πρακτικα απαραιτητη,μην την κανεις και κρατησε το καλο υλικο σου. Πολλες φορες μας μπαινει μια ιδεα στο μυαλο και γινεται εμμονη και μετα αφου την πραγματοποιησουμε,βλεπουμε οτι τελικα δεν αξιζε το παραπανω χρημα.Μιλαω απο προσωπικη πειρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΤΟ CASE είναι ένα απλό  ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΟΥΣΑΤΕ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


GPU:GTX 1660 super 6GB αγορασμένη το καλοκαίρι με εγγύηση

Ba CPU:and ryzen 3 2200g 3,5ghz

RAM:G.skill ripjawsV 2x4 3200mHz

MOBO:MSI B450mPro-vdh 

PSU:Be quite 600W αγορασμένο χειμώνα 

HDD:1Tb toshiba αγορασμένο χειμώνα επίσης 

MNTR:LG 22’

MOUSE:Razer DEATHADDER ESSENTIAL

KBRD:RAZER BLACKWINDOW 2013 αν δεν κάνω λάθος 

mousepad:RAZER GOLIATUS CONTROL edition extended το μεγαλύτερο 

Headset:Razer kraken x elite αγορασμένα άνοιξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Dedopoulos είπε

 

 

ΤΟ CASE είναι ένα απλό  ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΟΥΣΑΤΕ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


GPU:GTX 1660 super 6GB αγορασμένη το καλοκαίρι με εγγύηση

Ba CPU:and ryzen 3 2200g 3,5ghz

RAM:G.skill ripjawsV 2x4 3200mHz

MOBO:MSI B450mPro-vdh 

PSU:Be quite 600W αγορασμένο χειμώνα 

HDD:1Tb toshiba αγορασμένο χειμώνα επίσης 

MNTR:LG 22’

MOUSE:Razer DEATHADDER ESSENTIAL

KBRD:RAZER BLACKWINDOW 2013 αν δεν κάνω λάθος 

mousepad:RAZER GOLIATUS CONTROL edition extended το μεγαλύτερο 

Headset:Razer kraken x elite αγορασμένα άνοιξη 

Σαν γενικη τιμη,θα ελεγα οτι η πραγματικη του αξια του ειναι γυρω στα 550 ευρω με τιμες πριν απο το lockdown, δηλαδη μεχρι τελος Αυγουστου. Τωρα τα παντα εχουν παει στα υψη,αλλα αυτες οι τιμες ειναι πλασματικες και δεν αντικατοπτριζουν την πραγματικη αξια του υλικου.

Θα δυσκολευτεις πολυ να το πουλησεις σαν συνολο παντως γιατι εχει μεγαλη ανισορροπια. Οχι πολυ καλος επεξεργαστης,φτηνη μητρικη,λιγη ram γιατι το μινιμουμ ειναι 16 gb πλεον,μονιτορ ουσιαστικα πολυ κακο για gaming οταν το να εχει κανεις τουλαχιστον 23αρα οθονη με καλα τεχνικα στοιχεια εχει καθιερωθει απο το 2010 περιπου. Επισης υπαρχουν φτηνες οθονες 27αρες πλεον απο 140 ευρω. Οσο για τα περιφερειακα,αυτα ειναι προσωπικες επιλογες και αλλοι θελουν φτηνα και δεν αγοραζουν ''gaming'' πραγματα ενω οσοι αγοραζουν ειναι γεροντοκορες και ο καθε ενας εχει και διαφορετικο γουστο. Μονο η καρτα γραφικων ειναι καλη αν και δεν μας εγραψες την υλοποιηση που παιζει ρολο στην τιμη.

Δεν αξιζει να το πουλησεις σαν συνολο και δεν θα φυγει κιολας.Καλύτερα κανε καποιες αλλαγες. Πουλησε το monitor και τον επεξεργαστη,αγορασε ενα καλυτερο cpu, οχι πολυ ακριβο, τον Ryzen 3 3100, ενα μονιτορ 27αρι και κρατησε τα υπολοιπα οπως ειναι.Θα πρεπει ομως να κανεις υπομονη μερικους μηνες,γιατι αυτη τη στιγμη με τις τρελλες τιμες μονο απελπισμενοι και ανοητοι/ασχετοι αγοραζουν.

 

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...