Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να πω κατι που δεν εχει ακουστει ξανα. Παιζει η επιλογή Δωρεαν να ειναι για κάτι που δινει καποιος χωρίς αντίτιμο ή ζητάει διχως να θελει να δωσει αντίτιμο. Δεν εκφραζω επισημη απαντηση ε, απλως μου κανει λογικο. Εσας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εφοσον   οι  λεξεις   δεν  εχουν   χασει   την   ενοια   τους   λογικο   ακουγεται......

 

Να  απαιτουμε   σε   καθε   περιπτωση   την   δωρεαν   διαθεση    του  αντικειμενου   εφοσον   γραφει  "δωρεαν".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βαζετε που βαζετε αληθινες φωτογραφιες, τραβηξτε τες και καλες να φαινονται τα αντικειμενα που δινετε.

Σκοτεινες, θαμπες, χωρις αυτοματη εστιαση.. εν ετη 2014.. δεν ειναι καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι προβεβλημενες αγγελιες τι ειναι; Τι σημαινει προβεβλημενος;

 

Φανταζομαι αγγελιες που μπηκαν προσφατα, ειτε αγγελιες που οι πληρωθηκαν για να διαφημιστουν περισσοτερο στο site.

Tι ισχυει;

 

Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug, αλλα επειδη το προσεχω πολυ τελευταια (καθως εχω αποθηκευσει στο browser μου την σελιδα: www.insomnia.gr/classifiends/ ), βλεπω οτι σε μενα μπαινουν συνεχεια και καθε ωρα(τις τελευταιες 5 μερες τουλαχιστον) οι ιδιες και οι ιδιες 3-4 αγγελιες, και μαλιστα μια απο αυτη εχει τιτλο μετaξυ αλλων την λεξη, Sold :P !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβεβλημένη αγγελία είναι απλά μια αγγελία που είχες δει λίγο πριν και στην βγάζει ξανά πάνω δεξιά σε ένα παραθυράκι αν πας στην κεντρική σελίδα των αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβεβλημένη αγγελία είναι απλά μια αγγελία που είχες δει λίγο πριν και στην βγάζει ξανά πάνω δεξιά σε ένα παραθυράκι αν πας στην κεντρική σελίδα των αγγελιών.

σίγουρα? εγώ βλέπω για προβεβλημένη μια αγγελία που ποτέ δεν έχω μπει (πολλές φορές σε κατηγορίες που δεν πολυμπαίνω) - είναι και η ίδια αγγελία αρκετές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβεβλημένη αγγελία είναι απλά μια αγγελία που είχες δει λίγο πριν και στην βγάζει ξανά πάνω δεξιά σε ένα παραθυράκι αν πας στην κεντρική σελίδα των αγγελιών.

 

Nαι εχω ορεξη νομιζεις να βλεπω καθε τρεις και λιγο το.. βαλιτσακι των πονι! :P

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/1433-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%BA%CE%B9-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BD%CF%85-el-greco/

 

Mου βγαζει ασχετες αγγελιες τελειως που δεν εχω μπει ποτε και ουτε θα εμπαινα, αλλα στη συγκεκριμενη μπηκα να δω τι παιζει, αλλα μουφα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελιες ζητησης = Απατη;

Οχι απατη με την εννοια οτι σε κλεβουν πχ, αλλα με το γεγονος, στο τα pm δεν διαβαζονται καν!

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να ανεβαζεις μια αγγελια ζητησης και να μην μπαινεις καθε μερα να διαβαζεις τα pms που συνηθως σου ερχονται.

 

3 διαφορετικα ατομα (δεν αναφερω ψευδονυμα)  με αγγελια ζητησης μεσα σε διαστημα δυο εβδομαδων.

Κανενας απο τους τρεις ( ..οχι να απαντησει.. ) δεν εχει διαβασει ΚΑΝ το μυνημα μου.

Και το κουλο ειναι οτι δεν εχουν δωσει και τηλεφωνο.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα   το  θεμα   των  μη  διαβασμενων   η   μη   απαντημενων   προσωπικων   μηνυματων   αγγιζει   τα  ορια   της   αγενειας.

 

Ισως   και  να   τα   υπερβαινει.....

 

Ειδικα   των  δευτερων....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικοτερα   το  θεμα   των  μη  διαβασμενων   η   μη   απαντημενων   προσωπικων   μηνυματων   αγγιζει   τα  ορια   της   αγενειας.

 

Ισως   και  να   τα   υπερβαινει.....

 

Ειδικα   των  δευτερων....

Παιδια αυτο ακριβως ηθελα να γραψω και εγω! Τωρα τελευταια εχει γεμισει ο τοπος ηλιθιους που βαζουν αγγελιες ζητησης,τους στελνεις μυνημα στο λεπτο,φρεσκο και δεν απαντουν ποτε! Μαλλον trolls πρεπει να ειναι γιατι η συντριπτικη πλειοψηφια τους ειναι γραμμενοι μια μερα πριν την αγγελια η μια ωρα πριν.

 

Προτεινω να μπορουμε να τους κανουμε report για μη απαντηση σε μια ημερα και αν παρουν 3 τετοια reports να τρωνε ban μιας εβδομαδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι δικαίωμα του άλλου αν θα απαντήσει ή όχι. Συμφωνώ είναι αγένεια και μου συμβαίνει κι εμένα - τουλάχιστον να πει "όχι ευχαριστώ" - αλλά δεν θεωρώ ότι πρέπει να γίνει κάτι γι αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι δικαίωμα του άλλου αν θα απαντήσει ή όχι. Συμφωνώ είναι αγένεια και μου συμβαίνει κι εμένα - τουλάχιστον να πει "όχι ευχαριστώ" - αλλά δεν θεωρώ ότι πρέπει να γίνει κάτι γι αυτούς.

Θα διαφωνησω εντονα φιλε μου. :)

 

Απο την στιγμη που βαζει αγγελια,εχει οχι δικαιωμα,αλλα υποχρεωση να απαντησει.Αλλιως ειναι σαν να κοροιδευει τον κοσμο και το site. Δεν μιλαμε για αγγελιες τυπου ¨''αν δεν με ενδιαφερουν οι προτασεις σας δεν θα απαντησω'' ,αυτο ναι,ειναι δκαιωμα του και το ξεκαθαριζει και εκει ειναι μια χαρα.

 

Αλλα το θεμα εχει και πρακτικες διαστασεις.Γιατι μπορει καποιο μελος να θελει να πουλησει κατι και περιμενοντας ας πουμε 10 λεπτα για παραδειγμα, να του απαντησει ο κακομαθημενος, να χανει αλλες ευκαιριες,καθιστοντας ετσι προβληματικη την λειτουργια των αγγελιων.

 

Δεν μιλαμε λοιπον απλα για μια αγενεια, αλλα για εμποδιο στην ομαλη λειτουργια των αγγελιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Γιατί τόσος ντόρος ρε παιδιά για το «μου απάντησε, δε μου απάντησε στο p.m.»; Στα p.m. που στέλνετε, υπάρχει ένδειξη για το αν διαβάστηκε από τον παραλήπτη και τί ημερομηνία/ώρα. Υπάρχουν 3 πιθανότερα ενδεχόμενα:

 

 

1. Δεν το διάβασε ακόμη: μάλλον δεν είναι τακτικός στο forum ή δεν έχει σετάρει σωστά τα notifications του ή κάτι του 'τυχε (άνθρωποι είμαστε)

 

2. Το διάβασε πριν λίγη ώρα και δε σας απάντησε ακόμη: μάλλον θα πρέπει να δώσετε λίγο χρόνο. Μπορεί κάτι να του έτυχε ή να το διάβασε από το κινητό του και να θέλει να απαντήσει από PC κλπ.

 

3. Το διάβασε και έχουν περάσει πολλές ώρες/μέρες χωρίς να έχετε λάβει απάντηση: προφανώς δεν τον ενδιαφέρει να απαντήσει, οπότε παύετε να ασχολείστε και να χολοσκάτε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Γιατί τόσος ντόρος ρε παιδιά για το «μου απάντησε, δε μου απάντησε στο p.m.»; Στα p.m. που στέλνετε, υπάρχει ένδειξη για το αν διαβάστηκε από τον παραλήπτη και τί ημερομηνία/ώρα. Αν δεν το διάβασε ακόμη, μάλλον δεν είναι τακτικός στο forum ή δεν έχει σετάρει σωστά τα notifications του κλπ.

 

Αν το διάβασε πριν λίγη ώρα και δε σας απάντησε ακόμη, μάλλον θα πρέπει να δώσετε λίγο χρόνο (μπορεί κάτι να του έτυχε, ή να το διάβασε από το κινητό του και να θέλει να απαντήσει από PC κλπ).

 

Αν το διάβασε και έχουν περάσει πολλές ώρες/μέρες χωρίς να έχετε λάβει απάντηση, προφανώς δεν τον ενδιαφέρει να απαντήσει, οπότε παύετε να ασχολείστε και να χολοσκάτε...

 

 

Φυσικα   και  τον  γραφουμε....

 

Αυτονοητο  αλλωστε...

 

Για   αγενεια   μιλησα   που   δυστυχως   παραμενει  εφοσον  δεν  απαντησει  καθολου.

 

Εννοειται   πως   δινουμε   χρονικο   περιθωριο   ν  απαντησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...