Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Πωληση αλλα να υπαρχουν και διαπραγματευσεις, οχι μια ξερη τιμη που ενδεχομενως αποθαρρυνει τον υποψηφιο αγοραστη.

ας τον αποθαρρύνει, αν πράξουν όλοι το ίδιο θα αναγκαστεί ο πωλητής να την ρίξει για να φύγει...

το ζητημα ειναι να τη ριξει? Πρεπει οπωσδηποτε να παρεις κατι τσαμπα?

τότε δεν θα χρειαζόντουσαν εξαρχής οι διαπραγματεύσεις που ανέφερες...

γιατι δε θα χρειαζοντουσαν? οχι πως ειναι απαραιτητες βεβαια. Το σημαντικο ειναι να υπαρχει η ευχερεια.

η συζήτηση πάει ως:

 

να υπάρχουν κι οι διαπραγματεύσεις για να μην αποθαρρύνει τον αγοραστή η ξερή τιμή

ας τον αποθαρύνει, αν η ξερή τιμή (είναι υψηλή εννοούσα) θα πέσει αφού δεν θα φεύγει το προϊόν

το ζήτημα είναι να την ρίξει? πρέπει να το πάρουμε τσάμπα?

αν ήταν η τιμή ήδη χαμηλά δεν θα έμενε απούλητο, ούτε θα χρειαζόταν να την ρίξει ώστε να χαρακτηρίζεται τσάμπα...

 

 

δεν είναι απαραίτητες, απλά πρήζουν μπάλες, όποιος θέλει παζάρια στην τιμή που έχει ορίσει το γράφει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Καταλαβαινουμε οσο καταλαβαινεις και εσυ εμας που εχουμε αντιθετη αποψη.

 

Άλλη μία τοποθέτηση μεστή περιεχομένου.

 

Το θέμα είναι απλό:

 

Η αναγραφή τιμής δε συνιστά "περιορισμό" αλλά μία σαφή και ρητή αφετηρία διαπραγματεύσεων, εάν και εφόσον το επιθυμούν και τα δύο μέρη.

 

Η αναγραφή τιμής δε συνιστά κανενός είδους ζημιά για τους συναλλασσόμενους. Αντίθετα, εξοικονομεί χρόνο (ου μην αλλά και ψυχική ηρεμία) για πωλητές και αγοραστές, καθώς δεν αναλώνονται σε διερευνητικά μηνύματα για να μάθουν αν το αντικείμενο χωρίς τιμή που τους κίνησε το ενδιαφέρον διατίθεται κοντά σε ποσό που θα σκέφτονταν να διαθέσουν.

 

Η αναγραφή τιμής περιορίζει την εκμετάλλευση των πιθανών αγοραστών. Άλλο είναι να ισχυριστώ ως πωλητής ότι "για αυτό που ανεβάζω με δέκα, μου προσφέρουν εννιά" και άλλο ότι "για αυτό που δίνω χωρίς να γράφω τιμή και εσύ το εκτιμάς στα 9 βρέθηκε κάποιος που δίνει 19".

 

Έχεις κολλήσει στο ότι η αναγραφή τιμής περιορίζει μια γενική και αόριστη "ελευθερία" και συνιστά ζημιά για τους συναλλασόμενους. Αυτό το κατάλαβα. Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι πού το στηρίζεις αυτό

 

Με άλλα λόγια, κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα δεν έχω δει να παρουσιάζεις. Πώς ζητάς να καταλάβω, λοιπόν; Να καταλάβω τι; Ότι έχεις στυλώσει τα πόδια και λες πεισματικά όχι; Μην ανησυχείς, το κατάλαβα αυτό.

 

Φευ, το νήμα δεν έχει τίτλο "δείξτε κατανόηση στο rus". Προτάσεις για τις αγγελίες καταθέτουμε.

 

Υ.Γ. Το ότι δεν έχει εφαρμοστεί ακόμη σε καμία περίπτωση δε συνιστά κανενός είδους "απόδειξη" ότι ο ιδιοκτήτης συμφωνεί πως δεν πρέπει να υπάρχει αναγραφή τιμής. Άλλωστε, αν ίσχυε κάτι τέτοιο, δε θα υπήρχε λόγος ύπαρξης για αυτό το νήμα γενικά, αφού ό,τι δεν υφίσταται ήδη θα συνιστούσε εξ ορισμού απόδειξη της απόρριψής του.

 

Αυτή, άλλωστε, είναι και η έννοια των προτάσεων.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ιδια λογικη ουτε κι εγω εχω δει να παρουσιαζεις επιχειρημα. Εδω καταθετoυμε αποψεις ή μηπως απλα κανουμε επιθεση και ειρωνικα σχολια σε βαρος του rus?

 

Ο rus αυτο που κανει ειναι να συμφωνει με την τρεχουσα θεση του site, υπενθυμιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο rus αυτο που κανει ειναι να συμφωνει με την τρεχουσα θεση του site, υπενθυμιζω...

 

Δεν το υπενθυμίζεις, διότι δεν πρόκειται για κάτι που, ενώ ισχύει, το παραβλέπουμε, ή το ξεχνάμε. Κάθε άλλο...

 

Ούτε καν το υποστηρίζεις (απαιτεί τεκμηρίωση το να υποστηρίζει κάποιος κάτι...)

 

Απλώς ισχυρίζεσαι ότι η θέση σου είναι σύμφωνη με τη θέση τού site. Το ότι συμπεραίνεις κάτι τέτοιο δε, τη στιγμή που τα post των χρηστών που διαφωνούν με τη θέση σου, συγκεντρώνουν υπολογίσιμο αριθμό θετικών «ψήφων», ενώ τα δικά σου δεν παίρνουν καμία, είναι πραγματικά άξιο απορίας. Αλλά αφού αυτή η πραγματικότητα δε δημιουργεί αμφιβολία και απορία πρώτα σ' εσένα, οι υπόλοιποι μόνο να τη σχολιάζουμε αξίζει (και πολύ τής είναι...)      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το υπενθυμίζεις, διότι δεν πρόκειται για κάτι που, ενώ ισχύει, το παραβλέπουμε, ή το ξεχνάμε. Κάθε άλλο...

 

Ούτε καν το υποστηρίζεις (απαιτεί τεκμηρίωση το να υποστηρίζει κάποιος κάτι...)

 

Απλώς ισχυρίζεσαι ότι η θέση σου είναι σύμφωνη με τη θέση τού site. Το ότι συμπεραίνεις κάτι τέτοιο δε, τη στιγμή που τα post των χρηστών που διαφωνούν με τη θέση σου, συγκεντρώνουν υπολογίσιμο αριθμό θετικών «ψήφων», ενώ τα δικά σου δεν παίρνουν καμία, είναι πραγματικά άξιο απορίας. Αλλά αφού αυτή η πραγματικότητα δε δημιουργεί αμφιβολία και απορία πρώτα σ' εσένα, οι υπόλοιποι μόνο να τη σχολιάζουμε αξίζει (και πολύ τής είναι...)      

 

Το υπενθυμιζω, λεω, διοτι καποιοι με χαρακτηρζουν ετσι και γιουβετσι κλπ. επειδη εχω την ιδια αποψη με το site. Aρα χαρακτηριζουν ετσι και γιουβετσι και το site...

 

Τεκμηριωση εκανα, εχουμε ομως το συνηθισμενο φαινομενο, καποιος που διαφωνει με τα επιχειρηματα του αλλου, απλα του λεει "δεν εχεις επιχειρηματα" και ξεμπερδευει...

 

Πως το ισχυριζομαι μονο? Αφου αυτο ισχυει μεχρι στιγμης. Στη μανια σου να διαφωνησεις μαζι μου φτανεις και στο σημειο να παραβλεπεις τη πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...επειδη εχω την ιδια αποψη με το site... 

 

...Πως το ισχυριζομαι μονο? Αφου αυτο ισχυει μεχρι στιγμης...

 

Είτε - λέγοντας "site" - αναφέρεσαι στους διαχειριστές (mods/admins), είτε αναφέρεσαι στους χρήστες, η πραγματικότητα την οποία επικαλείσαι, σε διαψεύδει. Τόσο ο snoob (ο mod που τυχαίνει να σού έχει απαντήσει), όσο και οι περισσότεροι απλοί χρήστες, είναι αντίθετοι με τη θέση σου: Είτε έχουν κατά λέξη δηλώσει ότι διαφωνούν μαζί σου ποστάροντας άμεσα, είτε έχουν δώσει θετικές ψήφους στα post εκείνων που διαφωνούν.

 

Το γεγονός ότι δεν έχουν ακόμα ληφθεί μέτρα για την καταπολέμηση ενός αρνητικού φαινομένου όπως οι «αγγελίες-δημοπρασίες», δε σημαίνει ότι το site είναι υπέρ αυτού. Σημαίνει απλώς, είτε ότι ακόμα δεν έχει αποφασιστεί ο ιδανικός κατά τους υπεύθυνους τρόπος για την εξάλειψή του, είτε ότι έχει δοθεί προτεραιότητα σε άλλα θέματα.

 

Α, να μην το ξεχάσω: Καμία μανία να διαφωνήσω μαζί σου δεν έχω (το 'χεις καβαλήσει το καλάμι, μεταξύ μας, ε; ). Διαφωνώ ...εν πλήρη ηρεμία. Σιγά μη με πιάσει και αμόκ για το χατήρι σου! :lol:  :lol:  :lol: 

 

Εσένα, από την άλλη μεριά, μια δόση μανίας ...καταδίωξης, σίγουρα σε βασανίζει...  

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης   καλο  θα   ηταν  να   λειψουν   αγγελιες   τυπου   "κανω  φορματ"  η  "φτιαχνω  η/υ"  η  οποιαδηποτε  ειδους   διαφημιση/αναγγελια   παροχης   υπηρεσιων   απο   τα   "διαφορα"   των  αγγελιων   οπως   συνεβη   σημερα.....

Και   δυστυχως   δεν   τις  βαζουν  μονο  στα   διαφορα   αλλα   οπου   τους   γυαλισει   καλυτερα....

 

 

Και   μαλιστα   διαφημιζοντας   παρανομη   ενεργοποιηση   σε   win  kai   office.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε - λέγοντας "site" - αναφέρεσαι στους διαχειριστές (mods/admins), είτε αναφέρεσαι στους χρήστες, η πραγματικότητα την οποία επικαλείσαι, σε διαψεύδει. Τόσο ο snoob (ο mod που τυχαίνει να σού έχει απαντήσει), όσο και οι περισσότεροι απλοί χρήστες, είναι αντίθετοι με τη θέση σου: Είτε έχουν κατά λέξη δηλώσει ότι διαφωνούν μαζί σου ποστάροντας άμεσα, είτε έχουν δώσει θετικές ψήφους στα post εκείνων που διαφωνούν.

 

 

Eπειδη φαινεται οτι πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο θα σε βοηθησω να ξεπερασεις τις δυσκολιες σου. Πληκτρολογησε www.insomnia.gr και πηγαινε στις αγγελιες. Τι ισχυει εκει, ειναι υποχρεωτικη η αναγραφη της τιμης ή προαιρετικη? Ειναι προαιρετικη. Αρα ποια ειναι η θεση του site?

 

Το γεγονός ότι δεν έχουν ακόμα ληφθεί μέτρα για την καταπολέμηση ενός αρνητικού φαινομένου όπως οι «αγγελίες-δημοπρασίες», δε σημαίνει ότι το site είναι υπέρ αυτού. Σημαίνει απλώς, είτε ότι ακόμα δεν έχει αποφασιστεί ο ιδανικός κατά τους υπεύθυνους τρόπος για την εξάλειψή του, είτε ότι έχει δοθεί

 

Το οτι το site σου παρεχει τη δυνατοτητα να εχεις προαιρετικη τιμη ειναι μια σωστη επιλογη που διευκολυνει και προωθει τις συναλλαγες. Δεν ειναι αρνητικο φαινομενο αλλα θετικο και βαινει προς οφελος και του πωλητη και του αγοραστη. Θελουμε ελευθερια κινησεων, οχι αχρηστους περιορισμους.

Αν γινει μια ψηφοφορια μεταξυ των μελων(με μαζικη ομως συμμετοχη) θα δεις οτι υπερ της συγκεκριμενης τιμης ειστε μονο εσεις, αυτα τα 10 ατομα. Λογικα κανεις απο τους 'πωλητες' δε θα θα ψηφιζε υπερ.

 

Α, να μην το ξεχάσω: Καμία μανία να διαφωνήσω μαζί σου δεν έχω (το 'χεις καβαλήσει το καλάμι, μεταξύ μας, ε; ). Διαφωνώ ...εν πλήρη ηρεμία. Σιγά μη με πιάσει και αμόκ για το χατήρι σου! :lol:  :lol:  :lol:

 

Εσένα, από την άλλη μεριά, μια δόση μανίας ...καταδίωξης, σίγουρα σε βασανίζει...  

 

Οταν αντι να αντικρουσουν την αποψη σου σε στολιζουν με κοσμητικα και ειρωνικα, αυτο ειναι μανια καταδιωξης? Δες πχ. το post #662, οκτω ατομα υιοθετησαν αυτη τη πρακτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη φαινεται οτι πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο θα σε βοηθησω να ξεπερασεις τις δυσκολιες σου. Πληκτρολογησε www.insomnia.gr και πηγαινε στις αγγελιες. Τι ισχυει εκει, ειναι υποχρεωτικη η αναγραφη της τιμης ή προαιρετικη? Ειναι προαιρετικη. Αρα ποια ειναι η θεση του site?

 

Με παραπέμπεις σε link το οποίο δεν έχεις διαβάσει καν. Πλάκα έχει, δε λέω...Το λοιπόν, τσίμπα το, άνοιξε τα ματάκια σου τα τσακίρικα (για να σού το πω λίγο ποιητικά, διότι άλλη λέξη ταιριάζει κανονικά...)

Ανακοίνωση: Όροι Χρήσης για τις Αγγελίες στο insomnia.gr

και δείξε και σε μας που έχουμε προβλήματα όρασης, το σημείο όπου αναφέρεται - άρα και το ότι δεν είναι απλά δικό σου συμπέρασμα, επειδή αυτό σε βολεύει - το ότι η αναγραφή τής τιμής είναι προαιρετική...

 

Μετά - αν δε βαριέμαι να συνεχίσω την ενασχόληση με ανοησίες - μιλάμε ξανά.

 

Οταν αντι να αντικρουσουν την αποψη σου σε στολιζουν με κοσμητικα και ειρωνικα, αυτο ειναι μανια καταδιωξης? Δες πχ. το post #662, οκτω ατομα υιοθετησαν αυτη τη πρακτικη...

 

 

Ε, μάλλον τους εμπνέει το στυλ σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληκτρολογησε www.insomnia.gr και πηγαινε στις αγγελιες. Τι ισχυει εκει, ειναι υποχρεωτικη η αναγραφη της τιμης ή προαιρετικη? Ειναι προαιρετικη. Αρα ποια ειναι η θεση του site?

 

Το οτι το site σου παρεχει τη δυνατοτητα να εχεις προαιρετικη τιμη ειναι μια σωστη επιλογη που διευκολυνει και προωθει τις συναλλαγες. Δεν ειναι αρνητικο φαινομενο αλλα θετικο και βαινει προς οφελος και του πωλητη και του αγοραστη. Θελουμε ελευθερια κινησεων, οχι αχρηστους περιορισμους.

 

Στα 'χουν εξηγήσει πολλές φορές & με επιχειρήματα γιατί με τέτοιον τρόπο οι 2 πλευρές δυσκολεύονται αντί να διευκολύνονται, δυστυχώς όμως δε λες να καταλάβεις. Κάποιος μάλιστα σου πρότεινε να το δοκιμάσεις σε δικές σου αγγελίες αφού είσαι τόσο υπέρμαχος προκειμένου να δεις τι προσφορές θα εισπράξεις & πώς θα καταλήξει η συναλλαγή, και 'σύ του απάντησες "δε μιλάμε για 'μένα αλλά γενικά".

 

Όπως και να 'χει αλλού θέλω να σταθώ, σε κάτι απλό που δεν το 'χεις κατανοήσει. Το σημαντικό να είναι τεθεί μια ΑΦΕΤΗΡΙΑ στις 2 πλευρές ώστε να έχουν περισσότερες πιθανότητες για μια ολοκληρωμένη συναλλαγή. Κι αυτή η αφετηρία τίθεται μόνο με την αναγραφή τιμής διότι μόνο έτσι βλέπεις τι καπνό φουμάρει ο καθένας. Όπως είπες και μόνος σου σε προηγούμενο ποστ "¨βλέπεις την τιμή κι αν σου αρέσει ασχολείσαι, αν δε σου αρέσει απλά δε δίνεις σημασία". Ας είναι κι εξωφρενική, ποσώς θα μας ενδιαφέρει αφού αυτός θα φάει το κεφάλι του στο τέλος.

 

Εγώ γιατί να μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ με κάποιον μόλις βλέπω ότι πουλάει μεταχειρισμένο ipad 10 ευρώ κάτω από καινούργιο-ίδιο μοντέλο? Αν όμως ήθελε προσφορές κι έμπαινα στη διαδικασία να του στείλω πμ για να μου πει προσωπικά ότι το πουλάει τόσο, δε θα είχα χάσει τσάμπα τον χρόνο μου? Το τίμιο από την πλευρά μου είναι να περιγράψω το προϊόν στην κατάσταση που βρίσκεται και βάσει αυτής να ορίσω μια τιμή που θα ανταποκρίνεται σε λογικά πλαίσια. Αν ζητήσω προσφορές οι περισσότερες θα κυμαίνονται σε πμ που θέλουν το προϊόν τσάμπα, αν ζητήσω δημόσια ένα εξωφρενικό ποσό το λιγότερο που θα κάνουν είναι να γελάσουν και να μην ασχοληθούν. Έστω κι έτσι όμως δε θα βάλω σε αυτό το τρυπάκι  κανέναν να μου στείλει πμ για να του πω ένα ποσό, κι όταν καταλάβω πως δεν πάω πουθενά πουλώντας κάτι ακριβά θα μειώσω εγώ ο ίδιος την τιμή για να προσελκύσω περισσότερους υποψήφιους αγοραστές. Δοκίμασέ το πρώτα για να δεις πώς έχει η πραγματικότητα.

 

Και κάτι τελευταίο. Με το γεγονός ότι δεν αναγράφεται κάπου ως κανονισμός η αναγραφή τιμής, εσύ βγάζεις αυθαίρετα το συμπέρασμα που σε βολεύει. Ότι είναι προαιρετική για τη... διευκόλυνση των 2 πλευρών. Αν πρόσεξες η τιμή στις αγγελίες δεν είναι προαιρετική, απλά σου δίνεται η επιλογή να τη θέσεις στο 0 κι έπειτα θα σου αναγράψει τη λέξη Δωρεάν. Αυτόν τον τρόπο επιλέγουν κάποια μέλη προκειμένου να προβούν σε μια μπακαλίστικη μορφή δημοπρασίας, αναγράφοντας μέσα από την αγγελία φράσεις του στυλ "δώστε προσφορές σε πμ" κλπ. Εγώ αυτήν την επιλογή τη χρησιμοποίησα μόνο όταν ήθελα να χαρίσω κάτι. Βάσει αυτών δε θα αλλάξουν πολλά πράγματα ακόμη κι αν τελικά μπει ένας τέτοιος κανονισμός για να γίνει η τιμή υποχρεωτική & με τη βούλα, και πάλι θα υπάρχουν παζάρια & αναγραφές δημοπρασιών σε αγγελίες. Γι' αυτό όπως σου εξηγεί το παιδί πιο δύσκολο είναι να βρεθεί μια σωστή λύση στο όλο θέμα με έναν τρόπο που θα φέρει αποτελέσματα, παρά να μπει απλά ένας αόριστος κανονισμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φιλοσοφία ρε παιδιά πέφτει για το αν πρέπει να αναγράφεται η τιμή ή όχι. Προσωπικά ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με παζάρια και ενοχλητικά p.m ,εάν το ξεκαθάριζα από πριν στην αγγελία μου.

 

(Π.χ Πουλάω αυτό. Η τιμή είναι 100 euro ΤΕΛΙΚΗ. Η συναλλαγή θα γίνει σε σταθμό μετρό η στο σπίτι μου για έλεγχο. Εγγύηση έχει ακόμη 6 μήνες από το τάδε κατάστημα.

Παρακαλώ διαβάστε ακριβώς τι πουλάω και τι ζητάω και θα απαντήσω στα p.m σας ,εάν κάποιος ενδιαφέρεται για το παραπάνω προϊόν .)

 

Ξεκάθαρες κουβέντες και απαντούσα μόνο στα p.m που με ενδιέφεραν χωρίς να γινόμουν αγενής προς όλους τους άλλους.

Άμα δεν έφευγε ,κατέβαζα μόνος μου την τιμή.

Αυτά......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παραπέμπεις σε link το οποίο δεν έχεις διαβάσει καν. Πλάκα έχει, δε λέω...Το λοιπόν, τσίμπα το, άνοιξε τα ματάκια σου τα τσακίρικα (για να σού το πω λίγο ποιητικά, διότι άλλη λέξη ταιριάζει κανονικά...)

Ανακοίνωση: Όροι Χρήσης για τις Αγγελίες στο insomnia.gr

και δείξε και σε μας που έχουμε προβλήματα όρασης, το σημείο όπου αναφέρεται - άρα και το ότι δεν είναι απλά δικό σου συμπέρασμα, επειδή αυτό σε βολεύει - το ότι η αναγραφή τής τιμής είναι προαιρετική...

 

Μετά - αν δε βαριέμαι να συνεχίσω την ενασχόληση με ανοησίες - μιλάμε ξανά.

 

 

Τσακιρικα ματια φιλε μου ειναι τα γαλανα, εγω εχω καστανα.

Εξακολουθεις να πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο(επιτηδες, βεβαια). Γνωριζεις καλα οτι η θεση του σαιτ ειναι η προαιρετικη τιμη, ωστοσο με... σοφιστειες και τεχνασματα πας να το θολωσεις. Καλα, σοβαρα περιμενεις να πεισεις με τετοια?

 

 

Ε, μάλλον τους εμπνέει το στυλ σου...

 

Το θεμα ειναι αν βεβαιωθηκες οτι δε προκειται για μανια καταδιωξης οπως αρχικα υποστηριξες, αλλα για πραγματικη καταδιωξη. Οχτω ατομα να σε ειρωνευονται δεν ειναι και λιγα...

Στα 'χουν εξηγήσει πολλές φορές & με επιχειρήματα γιατί με τέτοιον τρόπο οι 2 πλευρές δυσκολεύονται αντί να διευκολύνονται, δυστυχώς όμως δε λες να καταλάβεις. ....................

 

Φιλε, εδω ειμαστε για να λεμε τι αποψεις μας ή για να "εξηγουν" οι μεν στους δε? Τι μυστηριος τροπος σκεψης ειναι αυτος που εχεις?

"Δε λεω να καταλαβω" λες, εσυ λες να καταλαβεις αυτα που λεω εγω? 'Η μηπως πρεπει υποχρεωτικα να καταλαβω κατι εγω? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζεις καλα οτι η θεση του σαιτ ειναι η προαιρετικη τιμη, ωστοσο με... σοφιστειες και τεχνασματα πας να το θολωσεις. Καλα, σοβαρα περιμενεις να πεισεις με τετοια?

 

Άσε κατά μέρος το τι θεωρείς ότι γνωρίζω και το πόσο καλά το γνωρίζω. Οι πιρουέτες και οι δικαιολογίες τής οκάς δεν περνάνε σ' εμένα. Εσύ με παρέπεμψες στους όρους χρήσης τού section των αγγελιών, ισχυριζόμενος ότι εκεί αναφέρεται το προαιρετικό τής αναγραφής τής τιμής. Σού είπα να υποδείξεις το σημείο όπου αναφέρεται και, ως συνήθως, έκανες την πάπια (έχει γίνει σήμα κατατεθέν των post σου πλέον...)

 

Τις σοφιστείες και τα τεχνάσματα λοιπόν, αναζήτησέ τα στα δικά σου λεγόμενα. Να ...πείσω(!!!), λέει!...

 

Το θεμα ειναι αν βεβαιωθηκες οτι δε προκειται για μανια καταδιωξης οπως αρχικα υποστηριξες, αλλα για πραγματικη καταδιωξη. Οχτω ατομα να σε ειρωνευονται δεν ειναι και λιγα...

 

 

Ναι, βεβαιώθηκα. Και διαπίστωσα ότι πολύ καλά σού κάνουν και σε ειρωνεύονται...αν και, ακόμα κι η ειρωνεία, πολύ σου είναι...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε κατά μέρος το τι θεωρείς ότι γνωρίζω και το πόσο καλά το γνωρίζω. Οι πιρουέτες και οι δικαιολογίες τής οκάς δεν περνάνε σ' εμένα. Εσύ με παρέπεμψες στους όρους χρήσης τού section των αγγελιών, ισχυριζόμενος ότι εκεί αναφέρεται το προαιρετικό τής αναγραφής τής τιμής. Σού είπα να υποδείξεις το σημείο όπου αναφέρεται και, ως συνήθως, έκανες την πάπια (έχει γίνει σήμα κατατεθέν των post σου πλέον...)

 

Τις σοφιστείες και τα τεχνάσματα λοιπόν, αναζήτησέ τα στα δικά σου λεγόμενα. Να ...πείσω(!!!), λέει!...

 

 

Δεν ειναι σημαντικο τι περναει ή δε περναει σε σενα. Απαντηση στα τραγικα ποστς σου δινω.

Εξακολουθεις τις σοφιστειες για να κανεις το ασπρο μαυρο, ενω το σαιτ εχει προαιρετικη την αναγραφη τιμης ισχυριζεσαι οτι δεν ειναι ετσι!.... :lol:

 

 

Ναι, βεβαιώθηκα. Και διαπίστωσα ότι πολύ καλά σού κάνουν και σε ειρωνεύονται...αν και, ακόμα κι η ειρωνεία, πολύ σου είναι...  

 

Αρα κι εσυ υποστηριζεις αυτη τη πρακτικη. Αυτος ειναι ο πολιτισμος σου λοιπον.

 

Εμενα δε μου κανετε κατι, για σας ειναι αρνητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...