Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία.

 

Το φόρουμ πώς μπορεί να σε βοηθήσει...;

 

Ναι  αυτο  ειναι  ενα   θεμα.

 

Φυσικα   δεν   συμφωνω   με  οποιαδηποτε   ενεργεια   σ  αυτους   που  δεν  απαντουν.

 

Ισως   να   εμπαινε   μια   προταση   στους   κανονισμους.

 

Οχι   μονο  για   την  απαντηση   αλλα   για   οτιδηποτε   μπορει   να   θεωρηθει   αγενεια.

 

Τι   ζηταω   τωρα   ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Ναι  αυτο  ειναι  ενα   θεμα.

 

Φυσικα   δεν   συμφωνω   με  οποιαδηποτε   ενεργεια   σ  αυτους   που  δεν  απαντουν.

 

Ισως   να   εμπαινε   μια   προταση   στους   κανονισμους.

 

Οχι   μονο  για   την  απαντηση   αλλα   για   οτιδηποτε   μπορει   να   θεωρηθει   αγενεια.

 

Τι   ζηταω   τωρα   ε?

 

 Συγγνώμη, για να καταλάβω: ζητάς να μπουν στους Όρους Χρήσης κανόνες που ρυθμίζουν την ανθρώπινη συμπεριφορά; Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι πόσο άσκοπο και ανεφάρμοστο είναι αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συγγνώμη, για να καταλάβω: ζητάς να μπουν στους Όρους Χρήσης κανόνες που ρυθμίζουν την ανθρώπινη συμπεριφορά; Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι πόσο άσκοπο και ανεφάρμοστο είναι αυτό. 

 

Οχι  κανονα   αλλα   παραινεση   θαλεγα.

 

 

Του   υφους  "καλο   θαταν...."

 

Τωρα   αν   δεν  εχει   παιδεια   η  στοιχειωδες   φιλοτιμο   ο  αλλος   τι  να   του  πει   αυτο.....

 

Ανεφαρμοστο   σιγουρα   καθοτι   πληρως   υποκειμενικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι μόνο επειδή είναι υποκειμενικό είναι ανεφάρμοστο, όχι γιατί δεν διαβάζει (ή αγνοεί επίτηδες) κάποιος το policy γενικότερα :P

 

καθημερινά παραδείγματα, ΑΠΕΙΡΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εφοσον βεβαια εχει δωθει ο απαιτουμενος χρονος ,(αυτονοητο) αν δεν απαντουν,τους βαζω σε λιστα αγνοησης.

 

Δεν εχω παραπονο απο το site η τους mod, εννοειται.

 

Αλλα ωραιο θα ηταν να λαμβαναν τετοιοι αγενεις τυποι,μια ωραια ημερα που εμπαιναν να βαλουν μια αγγελια,ενα μυνημα στυλ : '' Επειδη εχουν γινει πανω απο 5 παραπονα εις βαρος σας οτι δεν απαντατε σε μυνηματα σε αγγελιες που εσεις βαλατε η για αγγελιες που ενδιαφερθηκατε,στερηστε του δικαωματος να συμμετεχετε στις αγγελιες για μια εβδομαδα.'' :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αγενεια δεν ειναι να εχει την απαιτηση καποιος , επειδη καιγεται να πουλησει η να αγορασει, να του απαντανε οπωσδηποτε ? Μπορει να βαριεται καποιος και να μην θελει να απαντησει.Μου θυμιζει καποιους τυπους που σου λενε καλημερα και εχουν την απαιτηση να τους απαντησεις οπωσδηποτε αλλιως παρεξηγουνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

new account, problem solved...

 

Ναι, αλλά λογικά οι admins με κάθε εγγραφή έχουν την δυνατότητα να δούνε ΙΡ (ναι, θα μου πείτε σιγά μην ασχολούνται ΚΑΙ με αυτό) αλλά έτσι οι διπλοί λογαριασμοί, οι νέοι λογαριασμοί μετά απο διαγραφή, ΒΑΝ, κλπ θα είναι ποιο δύσκολοι να γίνουν. Μετά βέβαια θα έχουν την διέξοδο να πάνε σε κάποιο Ιντερνετ Καφε και να κάνουν το ίδιο πράγμα, αλλά έτσι θα πεδευτύν περισότερο απο το να το κάνουν απο το σπίτι τους. Τι να πω και εγώ δεν ξέρω, απλά λέω την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, αλλά λογικά οι admins με κάθε εγγραφή έχουν την δυνατότητα να δούνε ΙΡ (ναι, θα μου πείτε σιγά μην ασχολούνται ΚΑΙ με αυτό) αλλά έτσι οι διπλοί λογαριασμοί, οι νέοι λογαριασμοί μετά απο διαγραφή, ΒΑΝ, κλπ θα είναι ποιο δύσκολοι να γίνουν. Μετά βέβαια θα έχουν την διέξοδο να πάνε σε κάποιο Ιντερνετ Καφε και να κάνουν το ίδιο πράγμα, αλλά έτσι θα πεδευτύν περισότερο απο το να το κάνουν απο το σπίτι τους. Τι να πω και εγώ δεν ξέρω, απλά λέω την γνώμη μου.

restart router, new ip, no prob...

 

η συντριπτική πλειοψηφία οικιακών χρηστών δεν έχει static ip αλλά dynamic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

more accounts και fake αξιολογήσεις, λύνονται εύκολα αυτά αν έχει κάποιος όρεξη και σχέδιο, πχ να έχει καβάτζα παλιότερα accounts τα οποία στήνει με fake αξιολογήσεις σε normal διαστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αγενεια δεν ειναι να εχει την απαιτηση καποιος , επειδη καιγεται να πουλησει η να αγορασει, να του απαντανε οπωσδηποτε ? Μπορει να βαριεται καποιος και να μην θελει να απαντησει.Μου θυμιζει καποιους τυπους που σου λενε καλημερα και εχουν την απαιτηση να τους απαντησεις οπωσδηποτε αλλιως παρεξηγουνται.

Δηλαδη βαζει μια αγγελια καποιος για κατι,τον ρωτας μεσα σε λιγα λεπτα,ευγενικοτατα και ενω η αγγελια του δεν εχει κλειδωθει, που σημαινει οτι υπαρχει ακομη και εισαι αγενης επειδη εχεις την απαιτηση να σου απαντηση?Περνανε ωρες,βλεπεις οτι εχει διαβασει το μυνημα σου και δεν απαντα. Ειναι ο ορισμος του αμορφωτου κακομαθημενου γραικυλου.

 

Εγω απαντω σε αγγελιες εβδομαδων που εχουν ληξει και που τις εχω κλειδωσει,και παρολο οτι φαινεται οτι εχουν τελειωσει,εστω και αν ειμαι τυπικα ενταξει,επειδη δεν θελω να περιμενει καποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

more accounts και fake αξιολογήσεις, λύνονται εύκολα αυτά αν έχει κάποιος όρεξη και σχέδιο, πχ να έχει καβάτζα παλιότερα accounts τα οποία στήνει με fake αξιολογήσεις σε normal διαστήματα...

Εννοεις να παρακαλεσει φιλους του στο site να τον ξαναξιολογησουν? Εγω δεν θα το εκανα ποτε ,οσο συμπαθης και να μου ηταν καποιος.

 

Τελος παντων, αντιλαμβανομαι πληρως οτι ειναι πολυ δυσκολο.Προσωπικα δηλωνω υπερευχαριστημενος με τις προσπαθειες του site σε ολους τους τομεις και απλα γραφω μια γνωμη,τιποτε περισσοτερο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη βαζει μια αγγελια καποιος για κατι,τον ρωτας μεσα σε λιγα λεπτα,ευγενικοτατα και ενω η αγγελια του δεν εχει κλειδωθει, που σημαινει οτι υπαρχει ακομη και εισαι αγενης επειδη εχεις την απαιτηση να σου απαντηση?Περνανε ωρες,βλεπεις οτι εχει διαβασει το μυνημα σου και δεν απαντα. Ειναι ο ορισμος του αμορφωτου κακομαθημενου γραικυλου.

 

Εγω απαντω σε αγγελιες εβδομαδων που εχουν ληξει και που τις εχω κλειδωσει,και παρολο οτι φαινεται οτι εχουν τελειωσει,εστω και αν ειμαι τυπικα ενταξει,επειδη δεν θελω να περιμενει καποιος.

 

 

Ναι αλλα πρεπει να καταλαβεις κατι.Οτι την αγγελια μπορει να την εχει βαλει ηδη σε αλλα 100 φορουμ και την ωρα που εσυ νομιζεις οτι εισαι ο πρωτος και απορεις με την αδιαφορια του αυτος να συνομιλει με αλλους 10 (και σιγα μην τους ενημερωσει ολους μετα το περας της αγγελιας).Μπορει να την εχει βαλει απο αναγκη την αγγελια ,με βαρδια καρδια, η να περιμενει καποιον συντοπιτη για χερι με χερι ανταλλαγη και να μην θελεις να εμπλακει η αναλωθει σε συζητησεις με τον καθε υποψηφιο (μπορει και πιεστικο /σπασαρχιδα) .Μπορω να σκεφτω πολλους λογους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...