Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στελιο, δεν πιστευω πως υπαρχει αγνοια τιμων για τους χρηστες του ινσομνια. Ξερουν τι παιρνουν και ξερουν ποσο πρεπει να παρουν κατι. Οταν βλεπουν κατι να πουλιεται πανακριβα, σε σχεση με τα καινουρια η οτι αλλο πχ, απλα αγνοουν την αγγελια. Εσυ τι ζορι τραβας;

 

Αν ησουν πωλητης, αυτων των προιοντων που αυτη την στιγμη ποθεις, περιπου την ιδια τιμη θα εδινες ισως. Απλα τωρα εισαι απο την μερια του αγοραστη και καθεσαι και γραφεις προτασεις για να παρεις κατι στην τιμη που θες.  Εγω σου λεω να περιμενεις λιγο. Το ιδιο προιον που ποθεις τωρα, μπορει να το δεις και απο αλλον πωλητη φθηνοτερα στο μελλον, και να το παρεις.

 

Και να ξαναειπωθει. ΕΙναι γνωστο οτι καποιοι προσπαθουν να πιασουν καποιους κοροιδα. Αλλα ξαναλεω. Πιστευω οσοι βρισκονται στο ινσομνια ειναι οι περισσοτεροι ψαγμενοι και ξερουν. Εγω μεχρι περυσι δεν ηξερα καν οτι υπαρχει αυτο το παρον site με τις αγγελιες. Οσοι εχουν αγνοια με τις τιμες πανε και αγοραζουν απο χρυση ευκαιρια και αγγελιοπολις, που ειναι και τα γνωστοτερα ιντερνετικα sites αγγελιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

ναι οκ ελευθερη αγορα εχουμε αλλα αυτη η ασυδοσια στις τιμες ειναι εντελως εξωφρενικη.δεν μπορω να βλεπω καποιο μεταχειρισμενο να πωλειτε στην τιμη καινουργιου η και ποιο πανω ωστε να πιασει καποιον ''κοροιδο'' και να μην πω τιποτα.εννοειται συμφωνω οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει απλα εγω κολλαω οπως λες στο θεμα οτι μερικοι προσπαθουν να πιασουν κοροιδα απο την αγνοια μερικων χρηστων που δεν γνωριζουν τις τιμες η ποσο εχει ενα αντικειμενο.αυτο ειναι η αδικια.δεν μπορω οταν βλεπω μια αδικια η μια υπερβολη να μην την σχολιασω αρνητικα.ισως ειναι και στον ανθρωπο.βεβαια ξαναλεω οτι οκ εχεις δικιο σε αυτο οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει...

απλά αγνοείς την αγγελία...

 

διότι ακόμα κι αν η τιμή είναι normal, είναι 1000% σίγουρο ότι θα υπάρχουν cheapηδες που θα παζαρέψουν ακόμα πιο κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι πάντα σαφέστατος στις αγγελίες μου,όταν λοιπόν μου στέλνουν για ανταλλαγές η παζάρια τους γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου,για να μην πω κάπου αλλού,από την στιγμή πού γράφω ότι δε θέλω ανταλλαγές η παζάρι.

Επίσης αν είναι παλιά η αγγελία επίσης δεν απαντώ.

Και τέλος,αυτό πού με εκνευρίζει είναι να κλείνω ένα τηλέφωνο προς αγορά,z3 black συγκεκριμένα και από άτομό με 35 θετικές,υποτίθεται,και να χάνεται ξαφνικά,η αγγελία σχετικά καινούρια οπότε προσοχή παιδιά,μάλλον δεν πληρεί τις προϋποθέσεις του άψογου τηλεφώνου όπως αναφέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι 2 αγγελίες την εβδομάδα σε τεχνολογικό forum είμαστε και όχι  σε site αγγελιών και να ευχαριστούμε το insomnia που δημοσιεύει  της αγγελίες μας  χωρίς  να έχει κάποιο όφελος 

Επεξ/σία από driverpit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι 2 αγγελίες την εβδομάδα σε τεχνολογικό forum είμαστε και όχι  σε site αγγελιών και να ευχαριστούμε το insomnia που δημοσιεύει  της αγγελίες μας  χωριά να έχει κάποιο όφελος 

 

To insomnia μας βοηθάει γενικότερα χωρίς μάλλον να έχει κάποιο όφελος όμως αυτό δεν μας πρέπει να μας εμποδίζει να ζητάμε αλλαγές που βολεύουν τους χρήστες περισσότερο. Γι αυτό εξάλλου υπάρχουν και τα αντίστοιχα thread όπως αυτό.

 

Εγώ προσωπικά πολλές φορές χρειάστηκε να βάλω αγγελία για 3-4 προιόντα που ήθελα να πουλήσω ή να ζητήσω στο ίδιο χρονικό διάστημα και άνηκαν σε διαφορετική κατηγορία και δεν μπορούσα να τα βάλω ταυτόχρονα και είχα πρόβλημα με το όριο.

 

Αντί να γράφουμε μόνοι μας όμως τα ίδια και τα ίδια κάθε λίγο γιατί δεν μας λέει και η διοίκηση για τις σκέψεις της και τις προθέσεις της για να μην αναλωνόμαστε σε άδικες συζητήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο:

 

Εκει που εκανα το καθημερινο μου ψαχουλεμα στις αγγελιες, τι να δω???

 

Βρηκα τελικα, πως μαζευουν με το.. σακουλι, καποιοι.. τις θετικες αξιολογησεις!....

 

Βαζεις αγγελια οτι βρηκες ενα κινητο (αληθεια η ψεμα δεν το ξερεις αν ισχυει καθως ουτε ανεβασε φωτογραφιες ουτε εβαλε το imei), οποτε 3 διαφορετικοι ( ? ) χρηστες του εκαναν θετικη, στο ασχετο τελειως, με μια λογικη που παρα-βιαζει τους ορους χρησης του φορουμ!

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/nokia/360826-%CE%B2%CF%81%CE%B7%CE%BA%CE%B1-nokia-lumia-630/

http://www.insomnia.gr/user/111541-antoneta/

 

 

Σχετικα με τους απο πανω... 20 αξιολογησεις εννοουσα, οχι αγγελιες.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελικα τις αξιολογησεις καποιος τις εσβησε. Το λεω για να μην απορει κανενας με αυτα που γραφω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το να αγνοείς να απαντήσεις σε κάποιον έστω και να μην θες να το πουλήσεις σε αυτόν για οπιοδήποτε λόγω για μένα είναι αγένεια και το κάνουν δυστυχώς πολλοί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το να αγνοείς να απαντήσεις σε κάποιον έστω και να μην θες να το πουλήσεις σε αυτόν για οπιοδήποτε λόγω για μένα είναι αγένεια και το κάνουν δυστυχώς πολλοί.

Με καλυπτεις πληρως φιλε μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βάζετε τον τόπο στις αγγελίες.

Έχω αγανακτήσει με το να πρέπει να στέλνω pm σε 800 άτομα για να ρωτάω τον τόπο.

(μέχρι να αξιωθούμε να δούμε υποχρεωτικό πεδίο τόπου θα μπορούσε η διαχείρηση του forum να γράψει μια προτροπή προς τα μέλη στον χωρο των αγγελιών να βάζουν και τον τόπο)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντες 20..

 

οχι και 20,μεχρι 5 ειναι ενταξει και το βλεπω και ως απαραιτητο,πολλοι εχουμε πολυ πραμα προς πωληση,αλλοι φτιαχνουν διπλους και τριπλους λογαριασμους για να βαζουν αγγελιες.

Καντες   "χρυση   ευκαιρια"........ :-)

δεν νομιζω να εγραψα κατι τετοιο

 

Μια χαρά είναι 2 αγγελίες την εβδομάδα σε τεχνολογικό forum είμαστε και όχι  σε site αγγελιών και να ευχαριστούμε το insomnia που δημοσιεύει  της αγγελίες μας  χωρίς  να έχει κάποιο όφελος 

ναι ημαστε σε τεχνολογικο φορουμ,αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν επικρατει ενα μπαχαλο.2 αγγελιες προς τους νεους χρηστες,αν κι εγω θα εβαζα απαγορευση και θα ζητουσα να ειναι πανω απο 3 μηνες μελη και με πανω απο 100 σωστα μηνυματα κι οχι ασχετα posts για αυξηση των μηνυματων.

αλλοι οπως ειπα κανουν κι αλλους λογαριασμους απλα και μονο για να πουλανε.σωστο ειναι αυτο???οχι βεβαια.

ασε δε που εφαγα και μια ταπα αλλα δεν εδωσα συνεχεια...για να ξεμπλεξω 150 ευρω θα πρεπει να χαλασω 500,ε οχι.ας προσεχα.

αλλα δεν ειναι εκει το θεμα.καλο θα ηταν να αυξηθουν οι αγγελιες για τα παλιοτερα μελη και με εναν αριθμο σωστων θετικων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...