Προς το περιεχόμενο

Cyta και ακτινοβολια router


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατά την αρχή της πρόληψης (ανεξαρτήτως δηλαδή αν αποδειχθεί επιβλαβές ή όχι), καλό θα ήταν να κλείνεις το wifi του δωματίου σου οταν δεν το χρησιμοποιείς ιδίως όταν κοιμάσαι (που σίγουρα δεν θα το χρησιμοποιήσεις!). Το ίδιο βέβαια ισχύει και για dect και κινητό, όχι ανοικτά δίπλα σου όταν κοιμάσαι....

 

ta dect τα eco και eco+ οσο θυμαμαι οταν μπουν στην βαση ακομα και ανοιχτα σταματουν να εκπεμπουν

η παραπληροφορηση για τις ακτινοβολιες σε αυτη την χωρα παει συννεφο αν βαλεις στην εξισωση και τις παραλογα υπερπροστατευτικες και ανιδέες ελληνιδες μαναδες τοτε τα αποτελεσματα ειναο τραγελαφικα. Να δω ποτε θα ξεφυγουμε απο τον μεσαιωνα σε αυτη την χωρα.

ποτέέέέέέέέ΄,απλα ποτέέέ οπως δεν εχου,ξεφυγει και απο αλλα.και το χειροτερο ειναι οτι αμα ρωτησεις που το στηριζουν θα σου πουν μου το ειπε μια φιλη μου που της το ειπε μιας φιλης της που ο ξαδερφος του ειναι πυρηνικος φυσικος στην nasa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta dect τα eco και eco+ οσο θυμαμαι οταν μπουν στην βαση ακομα και ανοιχτα σταματουν να εκπεμπουν

 

ανεξαρτήτως eco τα dect  επάνω στη βάση εκπέμπουν μηδενικά, όπως μου είχε εξηγήσει τεχνικός της Panasonic (όταν έψαχνα τις παρεμβολές του dect στο gsm gateway της vf). Εγώ έχω αγορασει siemens eco+ το οποίο (υποτίθεται) αυξομειώνει την ένταση ακτινοβολίας ανάλογα με την απόσταση -ακόμα και όταν είσαι σε χρήση-  αλλά όταν το πήρα ήταν στο ακριβότερο άκρο των τιμών....

 

Μπορεί να φαίνονται λεπτομέρειες αυτά αλλά επειδή, όπως σωστά είπες πριν, υπάρχουν και οι ακτινοβολίες των γειτόνων, καλό είναι κάποιος να παίρνει ότι μέτρο προφύλαξης μπορεί να πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεξαρτήτως eco τα dect  επάνω στη βάση εκπέμπουν μηδενικά, όπως μου είχε εξηγήσει τεχνικός της Panasonic (όταν έψαχνα τις παρεμβολές του dect στο gsm gateway της vf). Εγώ έχω αγορασει siemens eco+ το οποίο (υποτίθεται) αυξομειώνει την ένταση ακτινοβολίας ανάλογα με την απόσταση -ακόμα και όταν είσαι σε χρήση-  αλλά όταν το πήρα ήταν στο ακριβότερο άκρο των τιμών....

 

Μπορεί να φαίνονται λεπτομέρειες αυτά αλλά επειδή, όπως σωστά είπες πριν, υπάρχουν και οι ακτινοβολίες των γειτόνων, καλό είναι κάποιος να παίρνει ότι μέτρο προφύλαξης μπορεί να πάρει...

για τα κανονικα δεν ηξερα αν μηδενιζουν οταν μπουν στην βαση.για τα eco+ ναι το ειχα διαβασει για την αυξομειωση.γενικοτερα εχουν πεσει οι τιμες των eco με σχεση παλια.βρισκεις eco Με 20-30 ευρω πλεον.τα Eco+ ναι ειναι λιγο πιο ακριβα.το προβλημα βεβαια ειναι οτι στο κινητο δεν μπορεις να κανεις και πολλα οπως επισης δεν μπορεις να κανεις πολλα για τον γειτονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακους τι σου λεει ο poulinos. Και φυσικα εκμπεμπει ραδιενεργεια. Ειναι ειδικα μικροκυματα που ελεγχουν το μυαλο. Κατι ξερει ο φιλος σου. Μην βαλει τιποτα γιατι ολες οι εταιριες εκπεμπουν ραδιενεργεια. Βεβαια και τα σηματα καπνου βγαζουν καπνα που προκαλει βηχα. Τα περιστερια χεζουν παντου.

Δυσκολα τα πραγματα πες του.
Το κινητο που το εχει στα 2 εκατοστα απο τον εγκεφαλο του δεν τον νοιαζει;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακους τι σου λεει ο poulinos. Και φυσικα εκμπεμπει ραδιενεργεια. Ειναι ειδικα μικροκυματα που ελεγχουν το μυαλο. Κατι ξερει ο φιλος σου. Μην βαλει τιποτα γιατι ολες οι εταιριες εκπεμπουν ραδιενεργεια. Βεβαια και τα σηματα καπνου βγαζουν καπνα που προκαλει βηχα. Τα περιστερια χεζουν παντου.

Δυσκολα τα πραγματα πες του.

Το κινητο που το εχει στα 2 εκατοστα απο τον εγκεφαλο του δεν τον νοιαζει;

 

χαχα.ακομα γελαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 10 μήνες μετά...

Μόλις με πήραν από τη WIND να μου πουλήσουν πακέτο και μόλις έμαθαν πως έχω Cyta μου είπαν πως επειδή η τηλεφωνία της ΔΕΝ είναι μέσω ΧΑΛΚΟΥ, εκπέμπει ΔΕΚΑ φορές περισσότερη ακτινοβολία από τα άλλα router! Το λένε οι γιατροί όπως με ενημέρωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξεχνατε να ριχνετε το ρελε μολις μπαινετε σπιτι μιας και ολες οι ηλεκτρονικες συσκευες εκπεμπουν ραδιενεργεια και επισης να παραγγειλετε ειδικες στολες για να επιζησετε μετα απο καψιμο μιας απο τις συσκευες  :devil:  :devil:  :devil:  :devil: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση έλλειψη βασικής μόρφωσης υπάρχει σε αυτή τη χώρα;

 

Υπάρχουν άτομα που νομίζουν ότι τα routers και τα κινητά εκπέμπουν ραδιενέργεια. Η cyta εκπέμπει δορυφορικά σε ραδιενεργές συχνότητες! Έπος!

 

Και σε αυτά τα άτομα έδωσαν απολυτήριο λυκείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα το ρουτερ 2 δωματια πιο περα,  μεσα σε ντουλαπια, περασα κι ενα αλουμινοχαρτο απο πανω και ησυχασα :oneup:


Υπάρχουν άτομα που νομίζουν ότι τα routers και τα κινητά εκπέμπουν ραδιενέργεια. Η cyta εκπέμπει δορυφορικά σε ραδιενεργές συχνότητες! Έπος!

Και σε αυτά τα άτομα έδωσαν απολυτήριο λυκείου.

 

Καλα, εσυ κρατα το ρουτερ πανω απ το κεφαλι σου ολο το 24ωρο κι ασε εμας να φυλαμε τα ρουχα μας για να εχουμε τα μισα, που λενε.

Σημ. Για ακτινοβολια μιλαμε, οχι για ραδιερνεγεια. Εχουν γινει ερευνες.

 

Αν σας απασχολεί η ακτινοβολία, καλό θα ήταν να μειώσετε και την ισχύ που εκπέμπει η ασύρματη κάρτα δικτύου (transmit power).

 

Δε νομιζω οτι η καρτα εκπεμπει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα το ρουτερ 2 δωματια πιο περα,  μεσα σε ντουλαπια, περασα κι ενα αλουμινοχαρτο απο πανω και ησυχασα :oneup:

 

Καλα, εσυ κρατα το ρουτερ πανω απ το κεφαλι σου ολο το 24ωρο κι ασε εμας να φυλαμε τα ρουχα μας για να εχουμε τα μισα, που λενε.

Σημ. Για ακτινοβολια μιλαμε, οχι για ραδιερνεγεια. Εχουν γινει ερευνες.

 

 

Δε νομιζω οτι η καρτα εκπεμπει κατι.

 

 

Ελπίζω να τρολάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε νομιζω οτι η καρτα εκπεμπει κατι.

Αν δεν κάνω λάθος μόνο οι κεραίες της τηλεόρασης ή του ραδιοφώνου που λαμβάνουν μόνο σήμα δεν εκπέμπουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος μόνο οι κεραίες της τηλεόρασης ή του ραδιοφώνου που λαμβάνουν μόνο σήμα δεν εκπέμπουν :P

 

Προφανώς δεν κάνεις λάθος.

 

Με ποιον τρόπο φεύγουν τα δεδομένα από τον υπολογιστή μας αν δεν εκπέμπει η κάρτα ακτινοβολία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος μόνο οι κεραίες της τηλεόρασης ή του ραδιοφώνου που λαμβάνουν μόνο σήμα δεν εκπέμπουν :P

 

Μα και οι κεραιες της καρτας σημα λαμβανουν. Τι εκπεμπουν?

Ελπίζω να τρολάρεις.

 

Με την υγεια μας δε παιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...