Προς το περιεχόμενο

Vodafone Offers v.2 - μεταξυ αλλων Nokia Lumia 925 & 1020


etheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει χειρότερη κάμερα απο το lumia520 που πήρε συγγενής μου 89 ευρώ από αμαζον. Αυτό ειναι κάτι που κανει τα 89 ευρώ του 8s μια όχι τόσο ιδιαίτερη τιμή. Στα reviews / συγκριτικά τεστς βγαίνει το 520 καλυτερο... 8gb μνήμη, καλύτερη κάμερα, κ.α.

Μονο που στην παρουσα φαση δεν υπαρχει το 520 με 89 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα δεν νομιζω οτι σ αυτη την τιμη θα κοιταξει κανεις την καμερα,αστεια ειναι κ του 520.

 

Σε εμπειρια χρηση κ απροβληματιστη λειτουργια το 8s παιξει μονο του αυτη την στιγμη μεχρι τα 100Ε (χωρια την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του),το αντιπαλο δεος(τουλαχιστον απο Ελλαδα) ειναι κατι 4ετιας με qwerty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και πολλά προβλήματα κυρίως με μπαταρίες το 520. Παθών 2 φορές..Να λέγονται και αυτά όχι μονάχα ότι είναι το πιο καλοπουλημένο κινητό στα WP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αμερικη είδα να το έχει η ιδία η νοκια 50 δολλάρια. Οποτε δεν ξέρεις αν το δουμε σύντομα και φτηνότερα απο 70-80 ευρώ. Ακόμα και τώρα ποσο έχει Ελλάδα; Απο 110 είχε πριν 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω

 

 

εγω εχω nexus4 αυτη τη στιγμη, και μου εχει λειψει η καλη καμερα...περισσοτερο γι'αυτο ψηνομαι για το 1020.

Κανω υποβαθμιση σε specs και σε λειτουργικο, αλλα και στο android 2-3 εφαρμογες χρησιμοποιω ολες και ολες, δε νομιζω πως θα μου λειψει κατι!

 

Απο την αλλη, ειχα Pixon12 πριν χρονια (το καλυτερο ΤΟΤΕ καμεροκινητο) και ειχα συνηθισει να μπορω να βγαλω οποτε θελω φωτογραφιες, και αυτο με πειραξε στο nexus....ειδικα το βραδυ και γενικα το focus ειναι χαλια.

 

Αν και ειχα πει οτι (ακριβως επειδη δε χρησιμοποιω πρακτικα τις δυνατοτητες ενος smartphone περα απο 2 εφαρμογες και το internet) το επομενο κινητο μου θα ειναι back to basics με ενα μικρο που να μη με ενοχλει στην τσεπη και να μη πρεπει να το κουβαλαω στα χερια, να το προσεχω κλπ, κατι οπως το Motorola V3 που ειχα καποτε και το θεωρω το καλυτερο κινητο ever σαν βολικοτητα και εμφανηση, αλλα αυτη η προσφορα της vodafone με εβαλε παλι στο τριπακι να παω σε καλη καμερα που μου λειπει..

 

Υποβάθμιση σε specs από το Nexus 4? Δεν υπάρχει αυτό (όσο σημασία έχει να τα συγκρίνουμε μιας και μιλάμε για 2 διαφορετικά λειτουργικά). Καλά για κάμερα δεν γίνεται καν θέμα σύγκρισης.

 

To 8s με 4gb αξίζει μόνο αν το κάνετε δώρο στην γιαγιά σας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα δεν νομιζω οτι σ αυτη την τιμη θα κοιταξει κανεις την καμερα,αστεια ειναι κ του 520.

 

Σε εμπειρια χρηση κ απροβληματιστη λειτουργια το 8s παιξει μονο του αυτη την στιγμη μεχρι τα 100Ε (χωρια την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του),το αντιπαλο δεος(τουλαχιστον απο Ελλαδα) ειναι κατι 4ετιας με qwerty

Φυσικά και κοιτάς την κάμερα. Τι σχέση έχει η τιμη; Καθόλου αστεία δεν είναι του 520. Καλύτερη απο αρκετα κινητά των 200 και βαλε.

 

Ναι αλλά και πολλά προβλήματα κυρίως με μπαταρίες το 520. Παθών 2 φορές..Να λέγονται και αυτά όχι μονάχα ότι είναι το πιο καλοπουλημένο κινητό στα WP...

Για πες μας λεπτομέριες.

 

7 μέρες του κράτησε πρωτη φόρτιση, με μέτρια χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν νομιζω οτι σ αυτη την τιμη θα κοιταξει κανεις την καμερα,αστεια ειναι κ του 520.

 

Σε εμπειρια χρηση κ απροβληματιστη λειτουργια το 8s παιξει μονο του αυτη την στιγμη μεχρι τα 100Ε (χωρια την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του),το αντιπαλο δεος(τουλαχιστον απο Ελλαδα) ειναι κατι 4ετιας με qwerty

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-review-920p7.php

 

The Nokia Lumia 520 fares surprisingly well as far as image quality is concerned. The level of detail is great for the 5 MP league, while contrast and dynamic range are pretty good, too. The noise levels are fairly high, though, and the colors have a slightly unpleasant cold cast.

 

Πάντως αν και η τιμή του 8s είναι πολύ καλή το 520 αξίζει τα παραπάνω χρήματα (εφαρμογές, χάρτες κτλ). Ίσως βέβαια στα 8.1 να υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές στην SD αλλά δεν είναι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα στην παρέα,εχτές παρήγγειλα το 925 λευκό,χωρίς είσοδο μέλους και με παραλαβή από κατάστημα της περιοχής μου.Σήμερα πήγα από το κατάστημα χωρίς να έχω λάβει email επιβεβαίωσης,μου είπαν ότι λευκό δεν υπάρχει αλλά θα έρθει στη 1 το μεσημέρι.Στις 13:30 πήγα από το μαγαζί(χωρίς ειδοποίηση,μένω πολύ κοντά),το παρέλαβα και όλα οκ,απλά να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρετε ότι άτοκες δόσεις δεν κάνει η vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το desire 200 για τον αδερφό μου στα 65€. Η παραγγελία έγινε την Τρίτη χωρίς login στο site της Vodafone για παραλαβή από κατάστημα. Ευχάριστω πολύ τον ts και το forum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρα μου παρελαβα και εγω δυο desire 200 για δυο φιλαρακια με αποστολη στο χωρο μου ... και απο οτι μου ειπαν ειναι απολυτα ευχαριστημενοι απο την συσκευη .. παραγγελια εγινε τη Τριτη το απογευματακι ...Οσο αφορα το 8s που ειχα παρει απο τις παλιες εκπτωσεις της Vodafone το πουλησα λιγες μερες πριν μιας και δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα με τα windows ... ισως να φταιει και το γεγονος οτι ημουν απο τους τυχερους που παρελαβαν το optimus G μιας και δεν ειχα δουλεψει τηλεφωνο τετοιας αξιας και απορροφηθηκα εκει ... ποιοτικα ομως το 8s δεν ειναι σιγουρα τηλεφωνο για να πωλειτε μονο 90 ευρω ....καλοριζικα και καλοδουλευτα σε ολους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...