Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονόδρομος το Pro ας μην γελιομαστε. Ειδικά εγώ που είμαι με ps3 ακόμα το οποίο κρατάει ακόμα πάρα πολύ καλά και έχει παιχνιδαρες που δεν έχω παίξει θα πάω κατευθείαν στο Pro αν και λίγα παιχνίδια του ps4 με τραβάνε να τα παίξω. Witcher 3 Uncharted 4 infamous second son Ratchet and Clank. Δεν έχει κάτι άλλο για την ώρα αλλα βγαίνουν μπόλικα μέσα στους επόμενους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι και έχω και 4κ τηλεόραση..

Ναι η λογική λέει ότι το pro θα τρέχει καλύτερα τα παιχνίδια αλλά ποιος περιμένει 1 μήνα ακόμα για να βγει και δεν ξέρω πόσο ακόμα για να βγάλει καμιά καλή προσφορά (τουλάχιστον με δεύτερο dualshock).. και πάμε για +100 ευρώ τουλάχιστον για μια αντίστοιχη προσφορά, λεφτά που μπορείς να τα δώσεις για να πάρεις 3-4 παιχνίδια ή 1-2 παιχνίδια και μια συνδρομή στο psplus.. Γιατί καλύτερα περισσότερα games παρά καλύτερα γραφικά..   

Με βλέπω μες στη βδομάδα να παίρνω το slim.. Όσο για το πόσο future proof θα είναι δεν πιστεύω να έχει ιδιαίτερο πρόβλημα αφού ακόμα αντέχει το ps3.. Εξάλλου και τα δύο θα έχουν πρόβλημα στο μέλλον γιατί κανένα χρόνο μετά το scorpio βλέπω να παρουσιάζει και η sony το ps5 για να μην μείνει πίσω, οπότε θα έχουν και τα δύο την ίδια μοίρα..

 

Σχετικά με το καινούργιο dualshock είπαν ότι θα αρχίσει να πωλείται μεμονωμένο αλλά δεν διευκρίνισαν το πότε.. Ακόμα τίποτα..

 

Και κάτι ακόμα.. Ξέρει κανείς αν κάποιο κατάστημα δίνει το slim με το fifa και δεύτερο dualshock σε urban camouflage χρώμα?

 

Μου βάζεις φυτίλια εσύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου και τα δύο θα έχουν πρόβλημα στο μέλλον γιατί κανένα χρόνο μετά το scorpio βλέπω να παρουσιάζει και η sony το ps5 για να μην μείνει πίσω, οπότε θα έχουν και τα δύο την ίδια μοίρα..

 

 

Το οτι η sony εβγαλε ps4 4k για να πουλησει τηλεορασεις και vr και για να ικανοποιησει 1000δες καταναλωτες

που φαγωθηκαν με τα 4k δε σημαινει οτι θα βγαλει σε κανα χρονο ps5 ημαρτον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω υπερ του pro ειμαι.Παντως καντε λιγο υπομονη.Ερχονται γιορτες και θα δουμε καλες προσφορες σε απλο και pro ps4.

 

Για Slim ίσως, για Pro από του χρόνου (ελέω Scorpio)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η sony εβγαλε ps4 4k για να πουλησει τηλεορασεις και vr και για να ικανοποιησει 1000δες καταναλωτες

που φαγωθηκαν με τα 4k δε σημαινει οτι θα βγαλει σε κανα χρονο ps5 ημαρτον.

Το θεμα ειναι οτι το προ ειναι μαλλον μια πολυ καλη κινηση μαρκετινγκ.. Δεν σου δινει 4κ απλα κανει upscaling, αλλα upscaling κανει και η τηλεοραση απο μονη της. Και ειναι λογικο να μην σου δινει 4κ με 400ευρω οταν τα 4k gaming pc κανουν πανω απο 1000! Το μονο ουσιαστικο που μπορει να σου δωσει ειναι καλυτερα framerates πραγμα που η sony το χει αφησει στους προγραμματιστες χωρις να υποσχεται κατι.. Τωρα το vr ειπαν οτι θα ειναι πληρως συμβατο με το απλο μοντελο οποτε μια χαρα θα το πουλησουν(οσο μια χαρα μπορουν να το πουλησουν σε αυτην την τιμη) και στις τηλεορασεις αλλη παιρνουν τη μεριδα του λεοντος, κατα τη γνωμη μου το εβγαλε για να μην μεινει πισω σε σχεση με το xbox one s και κατι αντιστοιχο θα κανει οταν βγει το scorpio..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , και εγω πριν καμια εβδομαδα ρωτουσα αν ειναι να περιμενω για το pro  η να παρω το slim στα 359, μετα απο αρκετη ερευνα κατεληξα οτι απο την στιγμη που περιμενα 2 χρονια για να πεσει η τιμη και να βγουν καποια rewies σκεφτηκα  να ξαναπεριμενω αλλον ενα χρονο για να ξαναπεσει η τιμη και στο pro και να βγαλει και κανενα πακετο παει μακρια η βαλιτσα ,και για τα δικα  μου δεδομενα νομιζω μετραει η λογικη πως θελεις να το δουλεψεις και εφοσον μπηκα στην λογικη ακομα και που εχω καλη  tv να γορασω καινουργια για το 4κ  διαπιστωσα οτι παραπαει απλα για ενα 4κ (οκ για τα υπολοιπα καλα του για να μην παρεξηγηθω το pro ) οποτε πηγα στην απλη κινηση τι σε συμφερει τουτη την στιγμη και νομιζω αν καιγεσαι ειδικα εγω και για το παιχνιδι αλλα και για 2ο controller ειναι καλη η προσφορα στα 359 και τελικα το αγορασα για να μην μπω στην λογικη τους  γιατι ετσι και αλλιως καθε χρονο κονσολα θα βγαζουνε για εκει το πανε ,τωρα οσο αφορα το slim η κονσολα ειναι για πολλα γελια εξωτερικα λες και βαλανε σε μια πλαστικη σακουλα καρτες driver και αλλα (και λιγο πλακα δεν βλαπτει ) αλλα δεν κοιταω καθολου εξωτερικα μεσα μπορει να πεταει και απο αυτο που δειχνει την δουλεια του την κανει αρα αυτο το περιμενε να βγει το pro ειναι σχετικο γιατι με το που  βγει παλι θα το σκισουν και θα σε κανουνε να τρελαθεις για μια κονσολα οποτε κρινε βασει τα θελω σου και το money for value 

ΥΓ 

Ασε αυτους που γραφουνε μονο για να γραφουνε και ουτε κονσολα δεν εχουν, ιδεες και αποψεις να παιρνουμε αλλα εχουμε και δικια μας αποψη φιλικα το λεω και για μενα το λεω , με την ιδια λογικη και εγω παιζω απο την πρωτη στιγμη ποδοσφαιρακι με σπασμενες japanese edition πριν βγουνε ευρωπη και τηλεοραση 2500 ευρω τις προ κρισεως εποχες αγοραζαμε( ευτυχως τελος αυτες οι εποχες τους πηραμε χαμπαρι οτι δεν γινεται να τους ακουλουθησεις εκτος αν εισαι απλας οικονομικα εγω οχι παντως για τετοια πραματα ειδικα   )να το παιζω εξυπνος και να γραφω οτι μου κατεβει και βλεπεις δεν μπηκα τοσο στην αναλυση στις κονσολες οσο τι θελεις τωρακαι καλο καψιμο γιατι και οπως ειπα και ποιο πανω μην τρελαθεις και για μια κοσολα εδω ειμαστε κατσε να δεις αυτοι παλι κονσολα μολις τελιωσει το stock ειναι ικανοι να βγαλουνε  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα οσο αφορα το slim η κονσολα ειναι για πολλα γελια εξωτερικα λες και βαλανε σε μια πλαστικη σακουλα καρτες driver και αλλα (και λιγο πλακα δεν βλαπτει ) αλλα δεν κοιταω καθολου εξωτερικα μεσα μπορει να πεταει και απο αυτο που δειχνει την δουλεια του την κανει αρα αυτο το περιμενε να βγει το pro ειναι σχετικο γιατι με το που  βγει παλι θα το σκισουν και θα σε κανουνε να τρελαθεις για μια κονσολα οποτε κρινε βασει τα θελω σου και το money for value 

 

 

Για το slim δε ξερω αλλα σαν πρωην κατοχος του κανονικου ps4 (το εδωσα για το pro) μπορω να μπω οτι σε στιγμες

που το καθαριζα η ξεκουμπωνα το καπακι η το σηκωνα να ξεσκονισω το επιπλο το ενιωθα πολυ ευθραυστο

και της πλακας στα δικα μου χερια.

Απο την αλλη το σλιμ αν και μονο απο φωτο το εχω δει μπορω να πω οτι φαινετε πιο γερο και στιβαρο.

 

Για να μη μιλησω για τα 3 ποδαρακια του πρωτου που κουνιοταν και εγερνε ολο και για να το φερεις στην ευθεια εβαζες χαρτακια και οτι αλλη  @@ρια σου ερχοταν στο μυαλο λες και ειναι κανα τραπεζακι.

 

Και φυσικα μη ξεχασω το θορυβο την ωρα που διαβαζε το δισκακι και οταν ακουμπαγα το χερι μου στο καπακι

ο θορυβος ως δια μαγειας εξαφανιζοταν...γελοια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει και το ps4 c-chassis και το ps4 slim, δεν εχω δει καμια διαφορα σε θορυβο..εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση.

η ποιο μεγαλη διαφορα παντως ειναι στο gamepad, του c-chassis εχει διαφορα ο σταυρος και τα πληκτρα εχουν αλλο χρωμα, ειναι καλυτερη ποιοτητα ενω του ps4 slim ειναι σαν του ps3, ελαχιστα ποιο ψευτικο, ποιο πλαστικουρα δηλαδη, με λιγα λογια το dualshock c-chassis ειναι καλυτερο απο του slim.

για εμενα παντως οποιος θελει να αγορασει ps4 τωρα ας παρει το c-chassis και οχι to slim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει καποιος το απλο ps4 και δεν εχει 4κ τηλεοραση δεν αξιζει να αγοράσει νεα τηλεόραση για το pro για να βλέπει upscaling 4k και χωρις bluerya4k player.Πιστεύω τέλη του 18' θα βγει το ps5 με native 4k και θα αξίζει με μια oled tv 4κ γιατί τώρα είναι πανάκριβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι το PS4 Pro θα είναι must για το PS VR καθώς και για πολλά παιχνίδια που θα βγούν και θα τρέχουν καλύτερα στο Pro. Επομένως δεν είναι μόνο η 4Κ τηλεόραση που πρέπει να ληφθεί υπόψη για την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 βδομαδες εμειναν κυριοι να παρουμε  και να απολαυσουμε την εμπειρια στο pro.

Ακομα δεν εχω ασχοληθει να πουλησω το ps4  αλλα δεν αγχωνομαι ,πιστευω θα το δωσω σχετικα ευκολα σε κανα γνωστο .

Το θεμα ειναι να γινει η αγορα του    ps4 pro  αμεσα ιδανικα με μια 4Κ   TV  γιατι προβλεπω καταιγιδα apo patches τον πρωτο καιρο ωστε να εκμεταλευτουν τις δυνατοτητες του καινουριου μηχανηματος .

Για  vr προσωπικα δεν το βλεπω σε συντομο χρονικο διαστημα .

Θα παει για αργοτερα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε τωρα ρε παιδια.σκεφτεστε ποια κονσολα θα αγορασετε? δηλαδη βγαινει καινουργια κονσολα και καποιος θα παει να αγορασει καινουργια και θα σκασει 300+ ευρο για την προηγουμενη?δεν ξερω πως να χαρακτηρισω αυτην την κινηση.αν θελει καποιος απλος να περασει χαλαρα για 1 ωρα και δεν τον ενδιαφερει τι games  θα βγουν στο μελλον και πως  θα τρεχουν ας παει να παρει ενα μεταχειρισμενο με 200 ευρο να κανει την δουλεια του.αλλα οχι 300 και με 400 να περνεις την καινουργια.ημαρτον.και θυμηθειτε οτι στο αμεσο μελλον θα βγουν games  η patch  που το pro  σε σχεση με το προηγουμενο θα ειναι σαν ps3 me ps4.μη ξεχνιεστε που σε καθε καινουργια κονσολα δεν μας εντυπωσιαζουν στην αρχη τοσο πολυ με τα γραφικα.αλλα μετα απο λιγο καιρο ξεκινανε και φτιαχνουν games  που δεν εχουν καμια σχεση με την προηγουμενη κονσολα.ειναι αρχη ακομα.η καρτουλα που αναβαθμισανε εχει πολλες δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...