Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σκεφτείς και την αλλη παράμετρο όμως.

Σε 5-6 χρόνια που θα βγει νεα κονσόλα(λέμε τώρα), αν δεν υποστηρίζει "συμβατότητα προς τα πίσω" και σου έχει χαλάσει το ps4-θα έχεις ενα παιχνίδι που θα έχεις δώσει 30-60€ και απλά θα το κοιτάς.

Αν σκέφτεσαι να νοικιάζεις τα παιχνίδια 3-4 μέρες κλπ τότε οκ.

όπως και αν θες να παιξεις Online πρεπει να πληρώσεις συνδρομή.

 

Προσωπικά το σκέφτομαι ως εξής:

αν παίζεις ενίοτε κανένα παιχνίδι και τον υπολογιστή τον έχεις για εργασία,πήγαινε σε κονσόλα.

Αν θες να παίζεις και να θαυμάζεις γραφικά και καρέ και αναλύσεις πας σε pc.

Ο υπολογιστής αποτελεί σύστημα γενικής χρήσης ενω η κονσόλα είναι κονσόλα και κάποτε δεν θα υπάρχει περιεχόμενο για αυτήν συνεπώς θα πρεπει να αναβαθμιστείς.

 

Για κάποιον που δεν θέλει να ασχοληθεί 5 λεπτά να φτιάξει τις ρυθμίσεις των παιχνιδιών μέχρι να το φέρει στα μέτρα του συστήματός του είτε να περιμένει 1-3 μέρες να βγει ο σωστός gpu driver η/και θέλει να παίζει τις αποκλειστικότητες τότε ναι να πάρει κονσόλα θα την ευχαριστηθεί καλύτερα.

 

Το gaming στον υπολογιστή δεν σημαίνει πάντοτε τέρμα γραφικά και αναλύσεις,αλλωστε οι κονσόλες ειναι στα medium των pc και πάνω κάτω εκει πέρα.

 

Τέλος,προσωπικά έχω γλυτώσει πάρα πολλά χρήματα απο την αγορά παιχνιδιών για τον υπολογιστή μιας και υπάρχουν κλειδάδικα εμπιστοσύνης(οχι μόνο steam,origin,uplay)οπου 100% θα βρεις τον τιτλο που σε ενδιαφέρει σε τρομερά χαμηλότερη τιμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε μου μια χαρα ειναι το λαπτοπακι σου για gaming μη σου πω ειναι δυνατοτερο απο το Ps4...εγω θα σου ελεγα να κατσεις στο PC μιας και δεν χρειαζεται να πληρωνεις online συνδρομες και οπως ειπε και το παιδι πιο πανω τα παιχνιδια ειναι πολυ φθηνοτερα αν ξερεις να ψωνιζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι γνωμη μου μην παρεις ps4..extra εξοδα σε internet online, μοχλους 2 η 3 αναλογα αν παιζεις με φιλους παιχνιδια 50-60-70 ευρω////αστο..συνολικα θα χαλασεις για αρχη κανα 450αρι..δεν πας να παρεις μια καλυτερη οθονη λεω γω 27" curved να γουσταρεις με το ειδη υπαρχον laptop σου….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι γνωμη μου μην παρεις ps4..extra εξοδα σε internet online, μοχλους 2 η 3 αναλογα αν παιζεις με φιλους παιχνιδια 50-60-70 ευρω////αστο..συνολικα θα χαλασεις για αρχη κανα 450αρι..δεν πας να παρεις μια καλυτερη οθονη λεω γω 27" curved να γουσταρεις με το ειδη υπαρχον laptop σου….

εχω ηδη 27ρα οθονη ips και razer περιφερειακα(keyboard mouse) στο λαπτοπ ...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας βασικος λογος που δεν θα πηγαινα σε ps4 ειναι τα παιχνιδια first person shooter και τυπου Division κτλ, γιατι δεν εξοικιοθηκα ποτέ με το στοχο με το δεξι αναλογικό. ΟΣΟ και να το συνηθισεις, ποτε δε θα ειναι mouse

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας βασικος λογος που δεν θα πηγαινα σε ps4 ειναι τα παιχνιδια first person shooter και τυπου Division κτλ, γιατι δεν εξοικιοθηκα ποτέ με το στοχο με το δεξι αναλογικό. ΟΣΟ και να το συνηθισεις, ποτε δε θα ειναι mouse

 

παίζω games από το 1985 χωρίς mouse δουλειά δεν γίνετε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας βασικος λογος που δεν θα πηγαινα σε ps4 ειναι τα παιχνιδια first person shooter και τυπου Division κτλ, γιατι δεν εξοικιοθηκα ποτέ με το στοχο με το δεξι αναλογικό. ΟΣΟ και να το συνηθισεις, ποτε δε θα ειναι mouse

καλα σε αυτο συμφωνω απολυτα ειχα ps3 και ποτε δεν μπορεσα να χωνεψω το να σημαδευω με μοχλο εσπαγα δαχτυλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις σκοπό για online multiplayer τυπου battlefield, cod, κτλπ παίξε μπαλα στο ps4 το pc θα ειναι γεμάτο χακεραδες που ξεφτιλίζουν το παιχνίδι, αν εισαι του single player παίζεις στο pc και χτυπας φθηνα παιχνιδάκια απο κλειδαδικα που λενε και τα παιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις σκοπό για online multiplayer τυπου battlefield, cod, κτλπ παίξε μπαλα στο ps4 το pc θα ειναι γεμάτο χακεραδες που ξεφτιλίζουν το παιχνίδι, αν εισαι του single player παίζεις στο pc και χτυπας φθηνα παιχνιδάκια απο κλειδαδικα που λενε και τα παιδια

ναι η αλήθεια ειναι 1360 ώρες στο bf4 σε ελληνικούς σέρβερ έχουμε πεθάνει στους χάκερ... :ph34r:  ΝΟΤ.

 

αν υπάρχει κοινότητα για να στηρίξει εναν σέρβερ δεν υπάρχουν αυτά που αναφέρεις,αν πας και παιζεις σε τιποτα ρώσικους σέρβερ τοτε ναι,ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η αλήθεια ειναι 1360 ώρες στο bf4 σε ελληνικούς σέρβερ έχουμε πεθάνει στους χάκερ... :ph34r: ΝΟΤ.

 

αν υπάρχει κοινότητα για να στηρίξει εναν σέρβερ δεν υπάρχουν αυτά που αναφέρεις,αν πας και παιζεις σε τιποτα ρώσικους σέρβερ τοτε ναι,ανετα.

Συγνώμη φιλε μου αλλα εγω σε καθε ματς που εκανα έπεφτα και σε χακερα, στείλε μου σε παρακαλώ ποιοι ειναι αυτοι οι ελληνικοί σέρβερ να μπω και εγω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφοριες σχετικα με ps4

καλησπερα παιδια θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με το ps4 , ηθελα να ρωτησω  εκτος τα παιχνιδια που αγοραζεις και παιζεις , τι δυνατοτητες υπαρχουν online ? πρεπει να εχεις το παιχνιδι για να παιξεις με αλλους ? η το κατεβαζεις ? υπαρχει χρεωση να το κατεβασεις ? προκειται για τον γιο μου ειναι 13 ετων !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό δεν είναι να χρειάζεσαι το παιχνίδι που θες να παίξεις online;

 

Είτε αγοράζεις το παιχνίδι από κάποιο κατάστημα είτε σε ψηφιακή μορφή από το store στο ps4.

Στο ps4 πρέπει να έχεις συνδρομή στο ps+ ώστε να παίζεις online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λογικη να εχει σκληρο δισκο ειναι να αποθηκευει τα παιχνιδια που αγοραζεις online? ποσο ειναι η τιμη γαι την συνδρομη ?? τα παιχνιδια κοστιζουν το ιδιο ειτε ψηφιακα ειτε κανονικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και να γίνεται εγκατάσταση ενός μέρους των παιχνιδιών που αγοράζεις από τα μαγαζιά.

Μπορείς να βάζεις επίσης μουσική/βίντεο/εικόνες στον σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...