Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)


SPANK

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)  

1.371 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, έχουν περάσει αρκετά Laptop από τα χέρια, άλλα καλά, άλλα κακά. Αυτό που μου έχει βγει πάντως σκυλί, είναι ένα HP 6730s το οποίο είχα πάρει το 2008, μαζί με επιδοτούμενη σύνδεση που είχα κάνει στην Cyta, όταν είχε έρθει στην περιοχή μου (και γενικά στην Ελλάδα). Εκτός από τον προγραμματισμένο καθαρισμό και αλλαγή πάστας που του κάνω ανά 6μηνο και την μπαταρία που κλασικά έκλασε μετά από καιρό, δεν μου έχει βγάλει τίποτα άλλο. Το έχω αναβαθμίσει με έναν Core 2 Duo P8700 (με pin mod στο socket), 4GB Ram (το μέγιστο που δέχεται) και έναν Samsung 840 EVO 250GB. Χρησιμοποιείται σχεδόν καθημερινά για τα βασικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετά laptops. Εάν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα θεωρώ πως τα MSI είναι αρκετά καλύτερα από όλους τους ανταγωνιστές τους. Παλιότερα (πριν 5-6 χρόνια) θα έλεγα DELL. Έχοντας στην κατοχή μου και DELL και ASUS και MSI τα τελευταία τα θεωρώ πολύ καλύτερα. Φυσικά όλα έχουν τα – και + στο σύνολο όμως τα MSI είναι πολύ πιο αξιόπιστα και από θερμοκρασίες και από ποιότητα κατασκευής (αν και όχι πάντα). Για συστήματα κοντά στα 500 ευρώ θεωρώ ότι τα acer είναι τα πιο τίμια. Τέλος δε θα ξανά έπαιρνα ποτέ στην ζωή μου LENOVO. Τα Mac επίσης είναι πολύ καλά αλλά θεωρώ πως δεν αξίζουν τα χρήματα τους εκτός εάν έχεις συγκεκριμένες απαιτήσεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Απο τη μικροχεονη εμπειρια μου στα λαπτοπ δινω credit στα acer (ειχα ενα 18.4 ειχε περασει τα πάνδεινα) asus τωρα και lenovo netbook. Τα dell ειναι σκυλια αλλα με χαλάει λιγο το design τους,ειναι πολυ συντηρητικά για τα γουστα μου. Apple ουτε με σφαίρες!! Πολυ κοστος για το τιποτα για κοινο χρηστη.Μονο για κατι εξειδικευμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Compaq / Acer / Dell / HP / Alienware / Msi έχουν περάσει από τα χέρια μου όλα αυτά τα χρόνια. 

Μόνο για ένα μπορώ να πω ότι ξεχωρίζει, η υποστήριξη της Dell (πιάνει και τα alienware), που αν έχεις θέμα, έχεις τεχνικό σπίτι να σου κάνει αντικατάσταση. Είναι σε άλλο επίπεδο το support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nik the greek 74 είπε

H ποιοτητα κατασκευης των DELL δεν συγκρινεται !!!

 Η ποιότητα κατασκευής των dell δεν είναι αυτή που ήταν. Προσωπικά τα τοποθετώ στο μέσο. 

Επεξ/σία από georgedamp
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Συνήθως χρησιμοποιώ Asus TP201 SA. Όσον αφορά τις μπαταρίες είναι πολύ ανθεκτικό. Η πρώτη φορά που αγοράζετε μπορεί να είναι μέχρι και 10 ώρες χωρίς διακοπή. Ήδη οθόνη αφής και flip 360. Πολύ ελαφρύ για το μέγεθος ενός φορητού υπολογιστή.

Αδυναμίες:
Επεξεργαστή Intel Pentium και λιγότερος κλιματισμός. Αυτό το laptop δεν έχει ανεμιστήρα ψύξης. Αν είναι ζεστό, τότε η απόδοση θα επιβραδυνθεί. Πολύ ατυχής. Αν και αυτό είναι αρκετά καλό για εργασία

 

-----------------------

Ινδονησιακή μετάφραση:

Menjadi pengusaha bukan sesuatu yang mudah. Perlu kerja keras, ketekunan, dan mental baja. Ada banyak ide usaha yang bisa dijalankan oleh siapa saja.

Meskipun kamu pemula sekalipun. Ini adalah jalan termudah untuk mulai menjadi seorang wirausahawan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ένα από τα καλύτερα μοντέλα που θα μπορούσα να έχω είναι της TOSHIBA από την σειρά SATELLITE απορώ πως ακόμα αντέχει μετά από 6 χρόνια βαριάς χρήσης και ''light'' gaming.

Έχω σκεφτεί την ιδέα να αλλάξω σε mac αλλά αξίζει στην τελική να πετάξεις τόσα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...