Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)


SPANK

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)  

1.371 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί ; (v2)



Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τοσο που κανει θα πρεπει να σου κανει και πιτες αλλιως σε ληστεψανε

μηλοπιτες?χοχο.

η αληθεια ειναι οτι ειναι καλα μηχανηματα,αλλα για μενα οποιος δινει τοσα λεφτα για αυτα ειναι κουτος ( εκτος απο καποιες εξαιρεσεις σε  θεματα επεξεργασιας ηχου ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptops πέρασαν αρκετά από τα χέρια μου Acer, HP, Lenovo, Sony & Toshiba...

Το Toshiba δεν με έχει αφήσει ποτέ ξεκρέμαστο σε σχέση με τα υπόλοιπα που μου έβγαζαν θεματάκια κατά καιρούς!

Οπότε Toshiba δαγκωτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toshiba & MSI απο εμενα ... ΣΚΥΛΙΑ σε απιστευτα σκληρη χρηση

 

Αντιθετα τα χειροτερα για εμενα που δεν θα ξαναεπελεγα σε καμια περιπτωση ... HP ..Μου εχουν καψει μητρικες ...γενικα πολυ προβληματικα θα θεωρω. Μονο για εκτυπωτες εχω αντιθετη αποψη σε αυτη τη μαρκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Asus ux303la και είμαι πολύ ικανοποιημένος, φοβερή ματ οθόνη και αυτονομία, στα συν το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς οτι πλήρωσης παίρνεις έμενα το πρώτο λαπτοπ ηταν ενα 15αρη turbox με pentium4(prescot) μια amd κάρτα γραφικών κανένα πρόβλημα το κράτησα 8 χρονιά και το πούλησα(100euro) το είχα πάρει 1250euro 2003 λειτουργεί ακόμη από τι ξέρω...

δεύτερο λαπτοπ acer 5930g 15ari core2/9600gt/4g ram 740euro το 2008 καλό λαπτοπ το έχω δώσει  είναι όλη μέρα ανοικτό και δουλεύει ακόμη (του είχα κάνει αρκετές τρύπες στο κάτω πλαστικό με τρυπάνι για καλύτερη ψύξη) εδω και κατι μήνες έχω το asus στην υπογραφή μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα ,σε κανένα απο τα λαπτοπ που ειχα δεν χρισιμοπιουσα βαση με cooler και τα τοποθετουσα οπου να ναι και πολλες φορες αναμενα ολη μερα και κατεβάζανε τορρεντ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επειδή βλέπω άσχημα λόγια για τα HP, αλλά δεν είχα ποτέ μου, ισχύουν για όλες τις σειρές; Έχει κανείς κάποιο Probook να μας πει εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

sony sz71xn μοντέλο 2008 εμφανισιακά και λειτουργικά σαν καινούργιος. Η μπαταρία του ειναι η 1 και κρατάει πάνω απο 2 ωρες ακόμα. Ακριβός αλλα τελικα αξιζει και το τελευταίο ευρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo γιατί είναι ο ορισμός του value for money με άριστο after sales . Dell επίσης με άριστο after sales πιο ακριβά αλλά τα αξίζουν τα λεφτά τους . Mετά το χάος για μένα. HP είναι πως θα σου κάτσει αλλά έχουν ολοκληρωμένες λύσεις με ποιοτικές οθόνες ηχεία και πλαστικα (οχι στις φθηνές σειρές) αλλά έχω κακή εμπειρία με πανακριβο λαπτοπ στα 1200 ευρώ . Toshiba επίσης κακή εμπειρία απο την πρώτη στιγμή που το πήρα και το service τους με απογοήτευσε . Ποτε δεν μου ελυσαν το πρόβλημα και τα προβλήματα γίναν περισσότερα. Είναι ακριβά αλλά περίμενα αξιοπιστία . Μπορεί να έτυχε . Acer καλά θα λεγα αλλά αδιάφορα με όχι τόσο καλό after sales support . Δεν είχα ποτέ πρόβλημα . 

Είναι απόψεις μου προσωπικές με βάση τις εμπειρίες μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μισώ τα toshiba, ηλίθια αρχιτεκτονική, ακριβά και αναξιόπιστα.

 

Αγαπώ lenovo, λόγω απλότητας και συστήματος ψύξης. όχι λόγω της τιμής, είτε 300- είτε 3000 δώσεις πάλι την ίδια εταιρία θα πω. εκτός και αν αλλάξει, γιατί κάπως έτσι ήταν και η Hp πριν πολλά χρόνια αλλά μετά τα έκανε όμορφα και κομψά.......μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισώ τα toshiba, ηλίθια αρχιτεκτονική, ακριβά και αναξιόπιστα.

 

Αγαπώ lenovo, λόγω απλότητας και συστήματος ψύξης. όχι λόγω της τιμής, είτε 300- είτε 3000 δώσεις πάλι την ίδια εταιρία θα πω. εκτός και αν αλλάξει, γιατί κάπως έτσι ήταν και η Hp πριν πολλά χρόνια αλλά μετά τα έκανε όμορφα και κομψά.......μόνο.

Στην σειρα g50-80 έχεις εύκολη πρόσβαση στο σύστημα ψύξης .  Στην αντίστοιχη σειρά της hp 250 G4 . Όχι απλά δεν έχεις προσβαση στο σύστημα ψύξης αλλά ούτε καπάκια να αλλάξεις μια ram ή ενα σκληρό  και ακόμα χειρότερα για να ανοίξεις το απο κάτω κάλυμμα του λαπτοπ (όλο ενιαίο ) πέρα απο το ότι πρέπει να το ξεβιδώσεις όλο και να το ξεμοντάρεις πρέπει να αφαιρέσεις τα αυτοκόλλητα λάστιχα (πατάκια του λάπτοπ ) για να εμφανιστούν 2 βίδες και μετά να τα ξανακολλήσεις με κάποιο τρόπο ..... ΕΛΕΟΣ !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

HP μακριά. Στον 3ο-4ο χρόνο προβλήματα λόγω καρτας γραφικών και τελικά μας άφησε χρόνους. Μιλάω για το Probook 4515s.

Dare-Devil για τη σειρά Lenovo E50-80 τη γνωρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...