Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαιξα 5-6 αγώνες με αυτά τα sliders και δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο παράπονο. Έβαλα όμως Professional level γιατί το World Class παραείναι brutal για τις συνήθειές μου (δεν έχω καμία όρεξη να πρέπει να δίνω το 120% σε κάθε αγώνα και να μην επιτρέπω το παραμικρό λάθος στην άμυνα). Ο τρόπος που παίζει το ΑΙ (βλ. τρίπλες μέχρι θανάτου) είναι τέτοιος που απαιτούνται διαρκείς αλληλοκαλύψεις και το ελάχιστο κενό μπορεί να έχει δραματικές συνέπειες.

 

Τα δεκάλεπτα επίσης ίσως είναι καλή λύση για τα διπλά με φίλους, αλλά αν πρέπει να παίξω 46 ματς Career στη Γ' Αγγλίας με ~25 λεπτά ανά αγώνα, δεν τελειώνω ούτε το... 2017. Παρέμεινα στα πεντάλεπτα ημίχρονα.

 

Κατά τ' άλλα οι σημαντικότερες διαφορές ήταν η μείωση του sprint και φυσικά το slow mode, οπότε το παιχνίδι έγινε αρκετά πιο αργό και ρεαλιστικό. Μέχρι τώρα έπαιζα σε normal, μόνο και μόνο γιατί το επίπεδο των παικτών είναι τέτοιο που ούτως ή άλλως που δεν τραβάνε μία.

 

Τεσπα, νομίζω πως θα τα κρατήσω τα sliders, μια χαρά είναι. Τα παραθέτω κι εδώ προς πάντα ενδιαφερόμενο:

 

Game: FIFA 15 Next Gen
Controls: Full Manual w/ auto switch
Difficulty: World Class
Halves: 10 Minutes
Speed: Slow

Game Sliders
Human/CPU

Sprint:
45/45
Acceleration: 49/49
Shot Error: 51/52
Pass Error: 51/57
Shot Speed: 49/49
Pass Speed: 52/52
Injury Frequency: 65/65
Injury Severity: 40/40
GK Ability: 55/55
Marking: 53/53
Run Frequency: 45/40
Line Height: 49/49
Line Length: 48/48
Line Width: 50/50
Fullbacks: 50/50
Power Bar(user only): 47
First Touch Control: 52/52

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρις να ειμαι ειδημων, αντιθετως ασχετος, απο οτι καταλαβα τα sliders αυτα, εξισοροπουν λιγο το παιχνιδι κυριως στις μεγαλυτερες δυσκολιες, αλλα αν καταλαβα καλα καποιες απο τις ρυθμισεις αυτες εχουν μεγαλο αντικτυπο οταν εχεις αντιπαλους κακες ομαδες.

 

Δλδ μπορει να εξισοροπει το match με μια ομαδα οπως η Real, αλλα με μια πιο μικρη ομαδα να κανει το παιχνιδι αρκετα πιο ευκολο και πιο "τρυπιο".

 

Θελω να πω οτι μαλλον χρειαζεται συνεχης ρυθμισμα των sliders για να ειναι ολα τα match ισορροπημενα και να εχουν την αισθηση του αληθινου αγωνα.

 

Δηλωνω παντελως ασχετος με το ποδοσφαιρο (δεν βλεπω καν μπαλα, απλα παιζω φιφα για την παρεα για χαβαλε) οποτε αναφερω οτι καταλαβα.

 

edit: Νασο, αν μου επιτρεπεις, πολυ ενδιαφερον το Blog-ιστοσελιδα στην υπογραφη σου. Ωραιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sliders δινονται για να κανουν το παιχνιδι οσο γινεται πιο ρεαλιστικο. Πχ χαμηλωνουν την μεγιστη ταχυτητα των παικτων, την ταχυτητα επιταχυνσης, πασας, σουτ κλπ με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ο τρελός ρυθμός που το κάνει αντιρεαλιστικό. Γιαυτό λέμε ότι η μονη λύση ειναι slow/manual/sliders αν καποιος θελει ρεαλισμο. Αυτο βεβαια ισχυει μονο στο offline γιατι οnline δεν υπάρχουν sliders, υπαρχoυν μονο φιλικα οπου βαζεις μονο slow/manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορω να καταλαβω απο τα απο πανω settings, ρυθμιζεις ποσο καλη ειναι η ισορροποια της καθε ομαδας σε διαφορα skill sets.

 

Αν πχ βαλεις Pass Error: 51/57 με μια ομαδα σαν την Real και Pass Error: 51/57 με μια χαλια ομαδα της Ισπανιας (δε ξερω αλλες ομαδες της Ισπανιας περα απο τις δυο γνωστες), δε θα ειναι διαφορετικη η αισθηση του παιχνιδιου ?

 

Λεπτομερειες απλα ασχολουμε και γω λιγο με το παιχνιδι και ρωταω απο περιεργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το έχω και εγώ από την Παρασκευή σε PS3. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν διαφορές αλλά όχι τεράστιες. Από ότι διαβάζω στο ps4 έχει περισσότερες.

 

Ως τώρα έχω παίξει μόνο ονλινε και δηλώνω απογοητευμένος. Το παιχνίδι είναι όσα βάλω και όσα φάω. Προωθημένη μπαλιά και φαλτσαριστο σουτ είναι τα overpowered φέτος όπως ξανά αναφέρθηκε. Εγώ θα προσθέσω και τους βιονικους επιθετικούς ή μάλλον τους ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ αμυντικούς. Είναι αυτό που λέμε δεν στρίβουν με τίποτα.

 

Αν αφήσεις επιθετικό έξω από την περιοχή να γυρίσει μούρη με το τέρμα πάει σε πέρασε σαν σταματημένο. Ένα κλικ δεξιά κάνει και ο αμυντικός ούτε τα μάτια δεν έχει προλάβει να κουνήσει ένα κλικ δεξιά.

 

Αν δε αφήσεις αντίπαλο μέσο με μούρη προς το τέρμα λίγο μπροστά από το κέντρο ? Ένα Δ υπόθεση , η μπάλα ανάμεσα από τους αμυντικούς συστημένη στον επιθετικό τετ α τετ με τον τέρμα. 9/10 φορές ο αμυντικός ούτε θα προλάβει να κόψει την μπαλιά ούτε θα προλάβει τον επιθετικό μετά το κοντρόλ.

 

Τα ίδια γίνονται και με τις προωθημένες στις πλευρές από τα μπακ προς τα εξτρέμ. Πάτημα Δ , φεύγει από το μπακ σου το εξτρέμ στη ταχύτητα(που να την κόψει ο αμυντικός την πάσα), έρχεται ο κεντρικός αμυντικός, κόβει προς τα μέσα το εξτρέμ περνάει σαν να μην υπάρχει τον αμυντικό(είπαμε Δεν στρίβουν ούτε με τιμόνι ) πάσα στο πέναλτι και γκολ.

 

Να νικάς/χάνεις με ένα γκολ διαφορά προς το τέλος του αγώνα? Λιιιγο να νιώθει ο άλλος το τρως/βάζεις εεεεευκολα.

 

Οι σέντρες νομίζω έχουν μείνει το ίδιο αυτό που έχει αλλάξει είναι το τελείωμα με κεφαλιά , νομίζω πρέπει να πηδάς και στον σωστό χρόνο φέτος για να την πιάσει καλά ο επιθετικός.

 

Αυτά τα λίγα από εμένα. Ετοιμαστείτε να δείτε πολλά παιχνίδια των 5+ γκολ και συνιστώ ηρεμία για να μην φύγει κάνα χειριστήριο στον τοίχο.

 

ANDP_000 όποιος θέλει για online ps3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι σε manual/slow τα περισσοτερα ματς μου online ειναι under...Δεν ξερω τι λετε

Ούτε έναν αγώνα δεν έχω παίξει manual....όποια ομάδα κ να πάρω, αντίπαλο δε βρίσκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω 6 χρονια manual απο τοτε που βγηκε και μια χαρα βρισκω ολα τα χρονια. Απλα πρεπει να περιμενεις 2-3 λεπτα ή να κανεις 4-5 προσπαθειες αναζητησης. Δεν τρεχει και τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται σε μια τηλεοραση η οποια ειναι 3D να παιξει καποιος το Fifa 15(αλλα και το ΝΒΑ με το Pro 15) στο PS4 σε 3D?

Αν ναι ειναι καλυτερα σε passive ή σε active 3D?

 

Sorry αν ειναι βλακεια η ερωτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το ίδιο το παιχνίδι δεν υποστηρίζει stereoscopic mode, θα μπορείς μόνο να χρησιμοποιήσεις τη "μετατροπή" από 2D σε 3D που κάνουν αρκετές τηλεοράσεις από μόνες τους. Δεν βλέπω όμως τι θα ευχαριστηθείς σε αυτό το πράγμα. Κανένα Fifa/PES δεν υποστήριζε ποτέ 3D και νομίζω το τελευταίο NBA 2k που έπαιζε έτσι ήταν το 2k12 (ή 13, δεν θυμάμαι ακριβώς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...