Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορά είπα κ γω να δω λίγο online του fifa...ούτε καν ultimate team.βρίσκω αντίπαλο σε assisted.Ο τύπος είχε πάρει juventus και πραγματικά πέταγε.Όσο και να προσπαθούσα να παίξω φυσιολογικά κ να κατεβάσω το ρυθμό έβλεπα συνεχώς 3 παίχτες να με κυνηγάνε κ στις κατοχές του απόλυτη αναρχία.τυφλές προωθημένες, ατέλειωτα τρεξίματα με pogba και άλλον έναν Δεν πρόσεξα ποιον που μάλλον είχε πάρει digital αναβολικο.

Πανικός μέσα στις περιοχές με ατελείωτο κλωτσοσκουφι/κωλοτούμπες και γκολ από rebound.Δεν ξέρω αν φταίω εγώ ή η juventus Αλλά ο αντίπαλος ήταν 2 ταχύτητες πάνω...λες να φταίει που είχα man utd;; :P

 

Προσωπικά χάνεται όλη η έννοια του παιχνιδιού για κάποιον που θέλει να βλέπει κάτι ρεαλιστικό.

Η απόλυτη αλήθεια του online... Σαν να το έγραψα εγώ! Ειδικά η πίεση από 3 παίκτες πάνω στη μπάλα, όλη την ώρα και χωρίς να αφήνουν κενά...

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως μεγαλη χαζομαρα αυτη η ανελεητη πιεση.Θα σας προτεινα να εκνευρισετε τον αντιπαλο.Αλλαξτε παιχνιδι απο την αλλη μερια και γυριστε τη μπαλα προς τα πισω και καντε κοντινες πασες.Για να πιεζουν με τρεις παικτες ατη μπαλα καπου θ δημιουργηθει κενο να τους χτυπησετε.Προσωπικα αυτο προσπαθω να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταίο μου game απόψε Juventus - Argentina νίκησα 6-5, στο 5-5 έκανε σέντρα και πέρασε όλη μου την άμυνα με τον Di Maria, πιο arcade πεθαίνεις. Μου θύμισε ηρωικές εποχές FIFA2000.:-D Τι να πεις...

 

Μόνο η ΕΑ μπορούσε να κάνει το ίδιο παιχνίδι ότι πιο arcade έχει δημιουργηθεί τα τελευταία 10 χρόνια (assisted στα seasons) και ταυτόχρονα απίστευτα hardcore όταν παίζεις offline manual/slow, αφου φέτος δεν υπάρχει ίχνος assist στις manual πασες, μετά από το μακρινό Fifa10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δυστυχώς ειναι σωστα τα περισσοτερα σχόλια, εγω λατρευω να παιζω Online κ απο το fifa 2009 που θυμαμαι, το φετινο online του fifa ειναι οτι ποιο arcade εχω δει...απλα απογοήτευση τo online seasons, ευτυχώς η κατασταση βελτιώνεται λιγο στα pro clubs.

 

Τα μειονεκτήματα ειναι τα εξης:

 

Τερματοφυλακες για γελια κ για κλαματα, 6/10 γκολ τα τρωνε ορθοιοι κ δεν κουνιουντε καν...ασε που τους περνας κ για πλακα χωρις να χρειαζεται να κανεις κατι ιδιαιτερο. Αν υπήρχαν παραπονα για τους τερματοφυλακες στα παλια φιφα, τοτε αυτοι εδω πραγματικα μοιαζουν λες κ τους πηραν απο εφηβικο πρωτάθλημα κ τους εβαλαν στο παιχνιδι.

 

Το passing game πολυ αποτομο κ γρηγορο με αποτελεσμα να σε μπερδευει.

 

Το να βγαλεις καλη αμυνα αποτελει άθλο, οι επιθετικοι εχουν τεραστιο πλεονεκτημα κ με μια κινηση δεξια η αριστερα απλα σε αδειάζουν χωρις να το καταλαβεις.

 

Το AI τον συμπαικτων για γελια, τεραστια κενα κ τρυπες στην αμυνα.

 

Η ταχύτητα κ ο γρηγορος ρυθμος που εξελίσσονται τα ματς ειναι απλα τραγικα.

 

Τα φαουλ μπαινουν γκολ για πλακα.

 

 

 

Πραγματικα τρομάζω στην ιδεα να δοκιμασο πως θα ειναι το ultimate team που ηταν παντα σε ολα τα φιφα ποιο γρηγορο κ με ποιο arcade αισθηση απο το κανονικο παιχνιδι.

 

Ειναι απιστευτο πως ενα εξαιρετικο παιχνιδι online οπως το FIFA 14 παρα τα οποια glitch k bugs ειχε η ea το μετέτρεψε απο FIFA 15 σε next generation KICK OFF 15.

 

 

Θελω να ελπιζω οτι θα ακουσουν το κραξιμο που τους αρμόζει κ πολλα απο αυτα θα τα βελτιώσουν με καποιο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα κάνουν αλλαγές, θεωρώ αδύνατο να αφήσουν το παιχνίδι έτσι, γιατί ο περισσότερος κόσμος θα βαρεθεί γρήγορα. Προσωπικά αν και και τα stats μου είναι σχετικά καλά, είναι η πρώτη φορά από τον καιρό που θυμάμαι να παίζω Fifa να έχω ξενερώσει τόσο πολύ, στο να φτάσω στο σημείο να παίξω online games του προηγούμενου version.

 

Απολαμβάνω πολύ περισσότερο το multi του 14, αν ήμουν άσχετος και μου τα έβαζες δίπλα δίπλα και με ρώταγες πιο είναι το καινούργιο, θα έλεγα το FIFA14. Ειδικά στα online seasons μοιάζει πολύ περισσότερο με sim και κυρίως αυτό που μου αρέσει , το πιο αργό build up play.

 

Κακα τα ψέματα το game offline είναι εξαιρετικό, αλλά η πλειοψηφία του κόσμου πλέον δεν παίζει offline και δυστυχώς στα seasons και φαντάζομαι και στο UT αυτό το πράγμα που παίζεται απλά μοιάζει με ποδόσφαιρο τπτ περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Τα τσακαλια βρηκαν παλι τροπο να μας εχουν ενα αγκαθι παλι στην final εκδοση να εχουμε να ασχολουμαστε.Επισης φανταζομαι ολοι Ronaldo fc στο seasons και φουλ πιεση με βοηθειες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιζετε μονο με παρεα offline manual/slow με sliders και αν θελετε seasons μονο εναντιον manual αντιπαλων για να ειναι ματς της προκοπης.Το φωναζουμε χρονια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή "πάμε εμπρός προς τα πίσω";

 

Το θέμα είναι να παίζουμε διασκεδαστικό ποδόσφαιρο. Ο ρεαλισμός περνάει σε δεύτερη μοίρα. Άλλωστε μου ακούγεται γελοίο το "ρεαλιστικό" ποδόσφαιρο σε κονσόλα.

 

Είναι ανέφικτο αυτό με τα σημερινά δεδομένα. Με virtual reality μονο θα μιλάμε για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...