Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αλλά και μένα το manual μου μοιάζει σα να βλέπω ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, 2-3 σωστές πάσες το πολύ! :P Έχω ασχοληθεί ελάχιστα όμως είναι η αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι νομίζω ότι "διασκεδαστικό" είναι χαρακτηρισμός που ταιριάζει στα Pro μετά το 2007. Το Fifa δεν θα έπρεπε να είναι έτσι, αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που έκανε το μεγάλο comeback με το Fifa08. Ο κόσμος άρχισε να κάνει τη μεταστροφή ακριβώς επειδή το Fifa προσπαθούσε να πλασαριστεί ως "simulation" (όσο μπορεί να ειπωθεί αυτό για ένα τέτοιο παιχνίδι) και τήρησε αποστάσεις απ' τα καραγκιοζιλίκια που βλέπαμε στο PES2008. Ο ίδιος ο Τσακατσούκας ήταν που χαρακτήρισε πολλάκις το PES ως arcade και το Fifa ως εξομοιωτή (ή ό,τι πλησιέστερο προς αυτό). Όταν το Fifa γίνει απλώς "διασκεδαστικό" θα σταματήσω να το αγοράζω.

 

Η ΕΑ βέβαια δεν διανέμει παιχνίδια για την ψυχή της μάνας της, οπότε προσπαθεί να τραβήξει όσους πιο πολλούς αγοραστές μπορεί. Δεν είναι εύκολο να τους ευχαριστήσουν όλους, θα μπορούσαν όμως να ικανοποιήσουν περισσότερο κόσμο αν είχαν ξεχωριστά online "simulation" modes, όπου θα ήμασταν αναγκασμένοι να παίζουμε σε manual/slow και να αποφεύγουμε τις γελοιότητες του assisted.


Δεν ξέρω αλλά και μένα το manual μου μοιάζει σα να βλέπω ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, 2-3 σωστές πάσες το πολύ! :P Έχω ασχοληθεί ελάχιστα όμως είναι η αλήθεια

 

Αν επιμείνεις, θα πάρεις το κολάι και θα δεις ότι μπορείς να παίξεις και ωραία μπάλα. Απλώς θέλει περισσότερη προσοχή και πλέον δεν θα πασάρεις/σεντράρεις/σουτάρεις χωρίς να το σκέφτεσαι. Θα αναγκάζεσαι να διαβάζεις περισσότερο τις κινήσεις των παικτών σου μέσα στο γήπεδο, να κοιτάς μια-δυο κινήσεις πιο μπροστά, να προσπαθείς να σημαδεύεις και αναγκαστικά θα παίζεις και πιο αργά. Το οποίο είναι προφανώς θετικό γιατί κανένας δεν μπορεί να πει ότι το ανελέητο φλιπεράκι του assisted έχει την παραμικρή σχέση με το πραγματικό ποδόσφαιρο. Η ανταμοιβή θα είναι ένα αρκετά πιο ρεαλιστικό παιχνίδι, θα είναι φάσεις και σουτ που μόνο στο manual μπορούν να γίνουν κι αν γίνει και καμια γκέλα, τι να κάνουμε, αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

 

Ειδικά για όσους προτιμούν τα πρωταθλήματα χαμηλότερων κατηγοριών από το CHL (όπως η χάρη μου), το manual είναι ό,τι καλύτερο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα.Παιζεις στο slow και αν γινεται και περισσοτερα λεπτα ωστε να χωρανε και τα λαθη.Προσωπικα οταν κανω μλκια το ''ευχαριστιεμαι'' γιατι δεν μου την διορθωνει κανεις και σκεφτομαι οκ ας ησουν περισσοτερο συγκεντρωμενος καλα να παθεις.

Το καλο ειναι οτι στο manual χρειαζεται αυτη τη συγκεντρωση.Αυτο βεβαια εχει και το αρνητικο οτι κουραζεσαι και πιο ευκολα νομιζω και δεν αποδιδεις το ιδιο αν εχεις παιξει πολλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την καριερα του φιφα,το ον λαιν,´´παιζω με φιλους´´ κλπ που γραφτηκαν χθες(γιατι τα διαβαζω μετα απο 20 ωρες).

Στην καριερα αναλαμβανεις μια ομαδα,προσπαθεις να την πας ψηλα αναλογα τους στοχους της,κανεις μεταγραφες,ψαχνεις για παικτες κελεπουρια,παιζεις τσαμπιονς λιγκ αν εισαι σε μεγαλο συλλογο κλπ..κλπ...ειναι μια ολοκληρη διαδικασια.

Το ´´παιζω με φιλους´´,με τον ´´Γιωργο τον Μητσο´´ και ´´τον Μητσο τον κερδισα μια φορα,αλλα αυτος εμενα τρεις´´ και στο ονλαιν ´´εχασα απο τον Τουρκο 3-0 αλλα κερδισα τον Σκοπιανο 5-1´´´....sorry δηλαδη...αλλα το να μην παιζεις φιφα με φιλους δεν σημαινει οτι δεν εχεις φιλους.Σημαινει οτι με τους φιλους την βρισκεις να κανεις τιποτα αλλο...πχ να πηγαινεις για γκομενες,η για μπυρες.

Προσωπικα βαριεμαι απιστευτα το ονλαιν.Εχω δοκιμασει πολλες φορες το ultimate team και ολα αυτα και στο μισαωρο τα παρατησα.

Εχω δεχτει πολλες φορες απο ευγενεια να παιξω 4-5 ματσακια με φιλους και το εκανα ποτε να περασει η ωρα να παω να συνεχισω την καριερα μου απο εκει που ειχα μεινει.

Δεν τρεχει τιποτα αν δεν σου αρεσει το ονλαιν.Προσπαθουν να σου το πασσαρουν οι εταιριες και να στα παιρνουν καθε χρονο συν την αγορα του παιχνιδιου,αλλα αν δεν το γουσταρεις και τοσο δεν ειναι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θα γίνει online με custom sliders, όταν ο καθένας θα θέλει να βάζει τους δικούς του; Ακόμα κι αν μιλάμε για αγώνες εναντίον φίλων, μετά από 5-10, άντε 50 ανεπίσημα παιχνίδια θα βαρεθούμε και θα θέλουμε ένα seasons ή FUT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμαι με το φίφα κανά τρίμηνο και μπορεί να είμαι εντελώς λάθος.

 

Νομίζω θα μαζευόταν λαός σε online με πχ orion sliders. Βλέπω σε πολλά φόρα, όλοι για κάτι τέτοιο μιλάνε.

 

Θα μπορούσαν στο επίσημο site να έχουν online vote gia 10 διαφορετικά customisations, να ψηφίζεις, και το δημοφιλέστερο στο τέλος να έχει το δικό του tournament. ©   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε και φριζάρισμα τώρα στο ημίχρονο του game μου, η απογοήτευση η ίδια το online αυτού του FIFA. Η EA οφείλει να βγάλει το πρώτο update με διορθώσεις πολύ σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω instructions πριν το παιχνίδι στο Seasons και όταν μέσα στο ματς πηγαίνω στο μενού, όλοι οι παίκτες έχουν default. Δεν τα κρατάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys τα games για τα manual rankings είναι πραγματικά απόλαυση, φθάνει να έχετε λίγη υπομονή να περιμένετε να βρείτε παίκτη. Αυτό ναι, μοιάζει πραγματικά με ποδόσφαιρο, οχι η άλλη η βλακεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου εξηγησει πως να κανω σουτ στο Manual??? εχω γινει κωλος σε ολα τα ματς χανοντας κλασικες ευκαιριες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα συνήθειας είναι Αλλά όταν το μάθεις νομίζω σκοραρεις πολύ πιο εύκολα από ότι σε assisted.

 

Αυτή τη στιγμή παίζω career manager με United σε world class όλα manual Εκτός της πάσας με Orion sliders

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούτα εδώ να φανταστώ; http://www.operationsports.com/forums/ea-sports-fifa-sliders/763816-orion523-fifa-15-full-manual-sim-slider-set.html

 

Ψήνομαι κι εγώ να τα δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτά, κατεβάζουν λίγο ακόμα τον ρυθμό κ γενικά δίνουν ένα τσικ αληθοφάνειας παραπάνω...παίζω βέβαια όπως προτείνεται από τον ίδιο σε δεκαλεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...