Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στην αρχή είχα σχηματίσει αντίθετη άποψη για τις κεφαλιές, αφού με αντίπαλο semipro ΑΙ έχει ελάχιστη διαφορά σε σχέση με πέρσι. Στο professional είναι δυσκολότερα τα πράγματα, αλλά και πάλι μια χαρά κερδίζω κεφαλιές. Ο σκοπός φυσικά είναι να τις κάνουν δυσκολότερες από πέρσι (ειδικά στα κόρνερ) αλλά να μη φτάσουμε και στο άλλο άκρο.

 

Όλα αυτά όμως μικρή σημασία έχουν, αφού τα πάντα θα κριθούν στο online. Και εκεί υπάρχουν επιπλέον παράμετροι, πχ. τι θα γίνει με το lag.

 

Επίσης περιμένω να δω τι θα γίνει με τα υπόλοιπα προβλήματα του '14, πχ. με τα αφύσικα πολλά γκολ στο 45'/90', με το περιβόητο momentum (βλ. προκαθορισμένα αποτελέσματα), το quit του πενταλέπτου κλπ. Όλα αυτά θέλουν τουλάχιστον κανα μήνα ενασχόλησης σε online mode και δεν μπορούν να φανούν από ένα demo.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To παιχνίδι αν δεν είναι slow/manual, είναι για εμένα τελείως μπλιμπλίκι. Από το finesse shot και μόνο φαίνεται. Μην πω για στημένα, σεντρες κτλ

 

Και επειδή ακόμα και online, sliders όπως θέλω δε θα έχει, γιατι και το slow παραείναι γρήγορο όπως είναι, πάλι σπίτι με φίλους και εναντίον ΑΙ με βλέπω, με το παιχνίδι προσαρμοσμένο όπως το θέλω.

 

Δυστυχώς, αν παίξεις με τα σωστά sliders, μετά δεν γίνεται να το γυρίσεις σε arcade. Εκεί μπορεί το φετινό pro να είναι κ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι αν δεν είναι slow/manual, είναι για εμένα τελείως μπλιμπλίκι. Από το finesse shot και μόνο φαίνεται. Μην πω για στημένα, σεντρες κτλ

 

Και επειδή ακόμα και online, sliders όπως θέλω δε θα έχει, γιατι και το slow παραείναι γρήγορο όπως είναι, πάλι σπίτι με φίλους και εναντίον ΑΙ με βλέπω, με το παιχνίδι προσαρμοσμένο όπως το θέλω.

 

Δυστυχώς, αν παίξεις με τα σωστά sliders, μετά δεν γίνεται να το γυρίσεις σε arcade. Εκεί μπορεί το φετινό pro να είναι κ καλύτερο.

Εμένα πχ το slow μου φαίνεται πάρα πολύ αργό.sliders δεν γίνεται να μπουν στο online για ευνόητους λόγους.Σε άλλους φάινεται αργό σε άλλους γρήγορο.Αυτό είναι....πρέπει να το συνηθίσεις,θα είναι το ίδιο για όλους τους online παίκτες.Αν λες arcade και μπλιμπλίκι το fifa τι να πω ,μάλλον κάτι δεν πάει καλά.Ειδικότερα για το φετινό που παρα τις όποιες ελλείψεις του αφήνει με τα σαγώνια ανοιχτά πάρα πολύ κόσμο.Γενικά προσωπική μου άποψη είναι πως ένα παιχνίδι πρέπει να το κοιτάμε συνολικά.Το βάθος του,το πόσες ώρες σε κρατάει ,η ατμόσφαιρα,η αυθεντικότητα ,το gameplay φυσικά που είναι και το μεγαλύτερο ζητούμενο.Συνολικά λοιπόν το παιχνίδι είναι φαντατικό.Και μένα μου την έδινε περσι που δεν δούλευε το fut application εξαιτίας των bots και των cheaters αλλά το παιχνίδι με κράτησε 10 μήνες και με το παραπάνω.Θα μπορούσαμε να αρχίσουμε να λέμε για το φωτισμό που είναι ένα απλό gifaki όπως είπε και ένας φίλος πριν απο κάποια posts,ή για τις φανέλες που οιάζουν πλαστικές ή ή ή ή....Εντάξει ένα παιχνίδι είναι μόνο και εξαρτάται τι περιμένει κανείς από ένα τέτοιο.Εξάλλου κανένα παιχνίδι δεν είναι τέλειο σε όλους τους τομείς και δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πχ το slow μου φαίνεται πάρα πολύ αργό.sliders δεν γίνεται να μπουν στο online για ευνόητους λόγους.Σε άλλους φάινεται αργό σε άλλους γρήγορο.Αυτό είναι....πρέπει να το συνηθίσεις,θα είναι το ίδιο για όλους τους online παίκτες.Αν λες arcade και μπλιμπλίκι το fifa τι να πω ,μάλλον κάτι δεν πάει καλά.Ειδικότερα για το φετινό που παρα τις όποιες ελλείψεις του αφήνει με τα σαγώνια ανοιχτά πάρα πολύ κόσμο.Γενικά προσωπική μου άποψη είναι πως ένα παιχνίδι πρέπει να το κοιτάμε συνολικά.Το βάθος του,το πόσες ώρες σε κρατάει ,η ατμόσφαιρα,η αυθεντικότητα ,το gameplay φυσικά που είναι και το μεγαλύτερο ζητούμενο.Συνολικά λοιπόν το παιχνίδι είναι φαντατικό.Και μένα μου την έδινε περσι που δεν δούλευε το fut application εξαιτίας των bots και των cheaters αλλά το παιχνίδι με κράτησε 10 μήνες και με το παραπάνω.Θα μπορούσαμε να αρχίσουμε να λέμε για το φωτισμό που είναι ένα απλό gifaki όπως είπε και ένας φίλος πριν απο κάποια posts,ή για τις φανέλες που οιάζουν πλαστικές ή ή ή ή....Εντάξει ένα παιχνίδι είναι μόνο και εξαρτάται τι περιμένει κανείς από ένα τέτοιο.Εξάλλου κανένα παιχνίδι δεν είναι τέλειο σε όλους τους τομείς και δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο.

Συμφωνώ απόλυτα! Το θέμα είναι η ευχαρίστηση που σου προσφέρει και παρόλα τα όποια προβληματάκια το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι από τα λίγα τα τελευταία χρόνια που για μένα βγάζει και το τελευταίο λεπτό που πλήρωσα. Θα το τιμήσω κι αυτή τη χρονιά λοιπόν γιατί ξέρω ότι θα το ευχαριστηθώ, που είναι και ο σημαντικότερος λόγος για να παίζω παιχνίδια :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ματιά στο youtube μου φάνηκε σαν ελαφρώς βελτιωμένο Fifa '14. Οπωσδήποτε δεν φαίνεται να έχει τη λεπτομέρεια των X1/PS4/PC, αλλά και πάλι άσχημο δεν το λες με τίποτα.

 

Νομίζω όμως ότι σε PS3/360 δεν υπάρχει η ignite engine, άρα το παιχνίδι θα έχει διαφορές στο gameplay και αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από τα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο φιφα 14 σε φιφα 15 για ps4 τα γραφικα που φαινονται χειροτερα,με εξαιρεση τα γραφικα σε βροχη και χιονι που ειναι καλυτερα στο 15.Στα μοντελα των παιχτων ομως εχω θεμα.Μου φαινονται χειροτεροι.Στο 14 εψαχνα συμπαικτες να πασαρω με βαση την χαρακτηριστικα τους.Στο 15 ξαναγυρναμε παλι σε εποχες 2011 οπου ολοι οι παιχτες εδειχναν ιδιοι.

Καλο ειναι,οσοι παιζανε φιφα 14 στο ps3 και τωρα δοκιμαζουν φιφα 15 σε ps4 να το διευκρινιζουν,γιατι απο ps3 σε ps4 υπαρχει διαφορα προς το καλυτερο οσον αφορα την κονσολα και οχι το οποιοδηποτε παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έστειλε το παιχνίδι... Κρεμάω τον τερματά και πάνω στη γραμμή, έρχεται ένας αμυντικός και το σώζει με τάκλιν. Στην επόμενη διακοπή του αγώνα, δείχνει replay με την Goal line technology, όπως στο Μουντιάλ..!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είχαν πει ότι θα το έβαζαν αυτό, είχε εμφανιστεί και σε κάποια trailer αλλά δεν ήξερα αν τελικά υπήρχε στο demo ή όχι. Ωραία θα ήταν να έβαζαν και το σπρέι (τουλάχιστον για την Premier League).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@etf13

 

Δε διαφωνώ με όσα λες. Απλά επειδή έχω συνηθίσει να παίζω με συγκεκριμένα sliders (φαντασου το slow ως έχει μου φαίνεται πολύ γρήγορο), ό,τι άλλο μου ξενίζει πολύ.

 

¨οπως και να χει, το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Επιτέλους το πλάγιο δε με κάνει να θέλω να σπασω την τηλεοραση, και έχω την εντύπωση ότι η αμυνα εχει δυσκολέψει λιγο.

 

Η βελτιωση στην υποδοχη της μπαλας ειναι εμφανης κ πάμε για πολλές ώρες μπαλιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως προαναφέρθηκε όλη η "ιστορία" είναι το online.....εκεί χρειάζονται αισθητές βελτιώσεις.Εκεί "λιώνουμε".....οι περισσότεροι τουλάχιστον!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ όπως και πέρυσι περίμενα περισσότερα αλλα η προπαραγγελία έχει ήδη γίνει.

  • Τα σημάδια στο γήπεδο είναι too much μετά απο λίγη ώρα αγώνα
  • ο hart στο τέρμα όπως και στο 14 πιάνει τα άπιαστα
  • το replay του goal κόβεται όπως και στο 14 όταν ακολουθεί αλλαγή παίκτη
  • Το finesse shot θέλει λίγο δουλειά ακόμα γιατι παρα είναι εύκολο

Ελπίζω να διορθώθηκαν στην τελική έκδοση αυτά όπως και τα σπαστικά θέματα στο online που μετά το τέλος του αγώνα περιμένεις να πατήσει ο άλλος κάτι για να τελειώσει το ματς και διάφορα τέτοια μικρά.

 

Να φανταστώ οτι creation center δεν έχει να κατεβάσουμε τίποτα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα σιγα,ενω το δοκιμαζει ο κοσμος εδω και μια εβδομαδα,υπαρχει πλεον κοινη παραδοχη για τα μετρια γραφικα του νεου φιφα.

Εδω υπαρχει θεμα.Γιατι οσο καλο και να ειναι το γκειμπλει,το θεμα ειναι το παιχνιδι να μοιαζει με ποδοσφαιρακι.Γιατι απο ετσι,αν του χρονου η EAgame παρουσιασει κανα ποδοσφαιρακι να παιζουνε μαιμουδες με τελειο γκειμπλει,να τρεξουμε να το αγορασουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...