Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες τρώω μπουκάλι. Ντάξει δεν το περίμενα και αυτό. Χρήση κάρτας στο 67-75% και ο cpu στο 95% με γρήγορη οδήγηση. Θα δώσω oc να δω τι διαφορά θα έχει. Είμαι στοκ τώρα. Επίσης, έχει παρατηρήσει κανείς lag στο menu (δεν γίνονται register όλα τα πατήματα κουμπιών) όταν έχεις κλειστό το vsync?

Και τέλος το PostFX τι λέει σε τι σκάλα να το βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι και ο Launcher του παιχνιδιού που τρώει ένα 25% CPU έτσι απλά και πρέπει να το διορθώσουν. Επίσης, το 95% δεν είναι μπουκάλι. Δες το CPU history usage αν βαράει 100%, τότε είναι μπουκάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι μπουκάλι ο 3570κ, με τον ίδιο είμαι κι εγώ (βέβαια τρέχει μόνιμα στα 4.4GHz) και μόνιμα στο 99% είναι η GPU, όχι ο επεξεργαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω oc σίγουρα. Γιατί σε μένα η GPU ποτέ δεν πάει πάνω από 75-80%. Δοκίμασες να παίξεις χωρίς oc?

Επίσης θα ρίξω το grass qualty στο normal να δω αν βελτιώνει την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουκάλι δεν παιζει με την καμία, εμενα η καρτα δεν κατεβαίνει ποτε κατω απο 96% usage, 99 ειμαι συνέχεια,  και ο cpu average θα ελεγα πως ειναι γυρω στο 60-80% ολοι οι πυρήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι και ο Launcher του παιχνιδιού που τρώει ένα 25% CPU έτσι απλά και πρέπει να το διορθώσουν. Επίσης, το 95% δεν είναι μπουκάλι. Δες το CPU history usage αν βαράει 100%, τότε είναι μπουκάλι.

 

Δεν το έχουν φτιάξει αυτό; Σε εμένα 0-2% παίζει στον task manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι PC gamer, αλλά νομίζω δεν είναι δίκαιο να συγκρίνουν 4K με αυτές τις SD εκδόσεις του PS3/4 του GTA V! :P

Όσοι προσβληθούν παρακαλώ να πάνε να κλάψουν σε κάποια γωνία, μόνοι τους... :P

Eye candy alert. Ανοίξτε το με δική σας ευθύνη! :D

 

http://imgur.com/a/4JrnE

Daaamn..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω σε ρεταιλ εκδοση. Ωραιο παιχνιδι. Αλλα μαλλον πρεπει να γινει αλλαγη πς. Με ολα νορμαλ και ζητημα ο μεσος ορος ειναι 40-50φπς. Με συχνα 30αρια. Λογικο κιολας. 4χρονια κοντευει το πς και δεν ηταν και πολυ ακριβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατόχους 770/670oc/680 2gb το post fx στο medium κάνει δουλειά. Κόβει εντελώς το άθλιο motion blur και κάποια fov effects αλλά κλειδώνει 60 fps παντού και στα βουνά με τα χόρτα και τα δέντρα μένεις πάνω από 50 χαλαρά. Βέβαια τα advanced settings στο off (εξαίρεση η επιλογή για τα αεροσκάφη).

Πραγματικά δεν έχω λόγια για το παιχνίδι, αξίζει τα 60 που έδωσα και ας μην πάω για καφέ ένα μήνα. Δεν έχω κάνει ούτε μισή αποστολή μέχρι στιγμής και όμως 5 ώρες το έχω απολαύσει κάνοντας βόλτες να μάθω το χάρτη και τα στενά σαν ταρίφας :)

Θα διαφωνήσω φίλε μου.. όταν είχα ρίξει τα settings, η χρήση της 770 ήταν στο 70% και Cpu στο 60%..

και είναι και αρχαίο cpu (i7 [email protected])

 

Πλέον παίζω με όλα στο full (1080p) και μόνο MSAA + advanced settings κλειστά. Έχω χρήση Gpu 96-99% και Cpu 75%.

Το πρόβλημα του παιχνιδιού είναι στη RAM όπως έχω πει και σε προηγούμενο πόστ.

Όσο είναι στα 5GB χρήσης (έχω 8) είναι σταθερό στα 55-60fps. Όταν φτάσει τα 7+GB αρχίσουν τα frame drops.

 

Με το τελευταίο update έφτιαξαν λίγο τον launcher και δεν τρώει τόσα resources.. Και πάλι γεμίζει η ram, αλλά μετά από πιο πολλή ώρα. Απλά απέφευγε να ελαχιστοποιείς το παιχνίδι όσο παίζει, και όταν γεμίσει η ram (μετά από 2-3 ώρες) κάνεις ένα restart...

Καλύτερα να μπεις σε αυτό το κόπο παρά να παίζεις χρησιμοποιώντας το 70% της κάρτας σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...