Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί το λες αυτό;

 

Γιατί το in-game AF δεν καθάριζε καλά μακριά, ήταν λες και ήταν disabled ενώ δεν ήταν. Μόλις δοκίμασα το 16xAF του οδηγού, καθάρισε ο δρόμος.

εγω μια χαρα ειμαι με win 7, full screen +vsync, τα παντα τερμα(no musion blur, no field of view) +x2 msaa  :)

 

Κάτσε να πας στη περιοχή του Trevor να δεις για πότε κατεβάζεις το Grass σε High/Very High.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να κάνω δικό μου lobby στο on-line?
Θέλω να κάνω friends/invite only αλλά δεν με αφήνει...πάντα με πάει σε game από random άτομα και δεν θέλω να παίξω με άτομα που δεν ξέρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα ένα βιντεάκι, από τη περιοχή του Trevor/πρωί, ίσως το απαιτητικότερο σημείο του παιχνιδιού γιατί εκεί έχω το χαμηλότερο framerate. Ίσως βοηθήσει κάποιους που έχουν παρόμοιο σύστημα.

 

Το σύστημα μου:

Cpu: i7 - 860 @ 3.6GHz 

Gpu: Gigabyte GTX 770 2GB OC 

Ram: 8GB G.Skill @1866MHz

OS: Windows 7 x64

Ρυθμίσεις: Advanced Settings-off, MSAA-off, Grass:Very High

Όλα τα υπόλοιπα τέρμα.

Vsync: Nvidia Adaptive

 

 Enjoy :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει μια θολουρα γυρω απο τον χαρακτηρα κτλ,φευγει αυτο καπως?

Εγώ όταν είχα επιλέξει Nvidia Shadows έκανε πολλά περίεργα, μέχρι και τα God Rays έβγαιναν σαν σκέτες διαγώνιες γραμμές, με το softest διορθώθηκαν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε μήπως αν μπορώ να το βρω γύρω στα 30-35€? (Digital φυσικά)

Το θέλω άσχημα το παιχνίδι αλλά no money :P

 

Το πήρα από το Nuuvem.com.br με ~30€ αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει άλλα κομμάτια. Αν κάνεις υπομονή ίσως φέρουν από εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα ένα βιντεάκι, από τη περιοχή του Trevor/πρωί, ίσως το απαιτητικότερο σημείο του παιχνιδιού γιατί εκεί έχω το χαμηλότερο framerate. Ίσως βοηθήσει κάποιους που έχουν παρόμοιο σύστημα.

 

Το σύστημα μου:

Cpu: i7 - 860 @ 3.6GHz 

Gpu: Gigabyte GTX 770 2GB OC 

Ram: 8GB G.Skill @1866MHz

OS: Windows 7 x64

Ρυθμίσεις: Advanced Settings-off, MSAA-off, Grass:Very High

Όλα τα υπόλοιπα τέρμα.

Vsync: Nvidia Adaptive

 

 Enjoy :)

 

 

εχουμε παρόμοιο pc, μια χαρά τρέχει.

 

δεν έχω καταλάβει πάντως γιατι αυτη ειναι η απαιτητικοτερη περιοχη στο παιχνίδι, υπέθετα θα ήταν σημεια μέσα στην πόλη, η περιοχή αυτη ειναι σχετικά αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε παρόμοιο pc, μια χαρά τρέχει.

 

δεν έχω καταλάβει πάντως γιατι αυτη ειναι η απαιτητικοτερη περιοχη στο παιχνίδι, υπέθετα θα ήταν σημεια μέσα στην πόλη, η περιοχή αυτη ειναι σχετικά αδεια.

Και εμένα μου έχει κάνει εντύπωση αυτό.. Πιθανότατα υπάρχει περισσότερο tesselation σε επιφάνειες, είναι ο καπνός είναι και τα χόρτα.. Λογικά θα κάνει render και πολλά περισσότερα πράγματα, καθώς τα κτήρια στη πόλη κρύβουν ότι βρίσκεται από πίσω ενώ εκεί όλη η περιοχή είναι ανοιχτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βαζω to gamepad και δεν μου το αναγνωριζει.τι μπορω να κανω?

 

Δεν ξέρω αν έχεις απαντήσει, αλλά πως το έλυσες; :P

 

Ούτε σε μένα παίζει το ReShade btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σας δουλεύει το adaptive vsync από το control panel της NV?

Εμένα είναι σίγουρα καλύτερα απότι χωρίς αλλά ακόμα βλέπω κάποιες γραμμές.

 

Επίσης όταν βάζω το AF απο το control panel της NV μου ενεργοποιεί και κάποιες άλλες ρυθμίσεις( clamp) τι τις κάνω αυτές, τι γυρνάω default?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με 7 είμαι

 

Πέφτουν πολύ χαμηλά τα fps με borderless χαλαρά 10-15 πιο κάτω που για μένα σημαίνει ότι εκεί που φτάνω ας πούμε έως 45 σε full screen, μπορεί με borderless να φτάσω 30αρι

 

Αν έχεις πιο δυνατή κάρτα μπορείς να το βάλεις με τη προοπτική ότι δε θες να περιοριστείς στο 60αρι που θα έφτανες με vsync και ότι οι βουτιες σου δε θα είναι στα 30 ή και πιο κάτω όπως στις πιο αδύναμες κάρτες

 

Αλλά ακόμα και σε σένα βάζω στοίχημα ότι με full screen και κλειστό vsync τα frames σου θα είναι εμφανώς περιστερά, αλλά θα έχεις tearing οπότε προφανώς και δεν αξίζει

Εμενα παντως fullscreen-borderless βγαζει τα ιδια, και λιγο λιγοτερα το windowed. Το εκρυψα το fps counter γιατι θα με τρελαινε! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...