Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Καλημερα, μια γρήγορη ερωτηση την οποια μεταφερω όπως μου εγινε. Ακουστηκε στην τηλεόραση για κάποιου είδους επιδομα για ατομα με αναπηρία 80% και ανω, του οποίου οι αιτησεις πρέπει να γινουν αυτην την περίοδο. Ξερουμε κατι σχετικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικές φορές που έχω κερδίσει μικροποσά στο ΚΙΝΟ, ο ταμίας στο πρακτορείο μου τα δείνει επιτόπου τα λεφτά. Αν κάποιος κερδίσει το τζόκερ ή κάποιο άλλο αρκετά μεγάλο ποσό στα παιχνίδια του ΟΠΑΠ, ξέρουμε μετά από πόσες μέρες μπαίνουν τα χρήματα στον λογαριασμό του; μετρώντας φυσικά από την ημέρα που θα γίνει η ταυτοποίηση του κέρδους και η δήλωση λογαριασμού τραπέζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια ερώτηση προς τους διαχειρηστές κυρίως.

 

Φίλος μπήκε με τον λογαριασμό του στο λάπτοπ μου για να τσεκάρει αν έχει μηνύματα κτλ. Δεν έβαλε να αποθηκευτεί ο κωδικός του κτλ. Μόλις τέλειωσε έκανε αποσύνδεση και κλείσαμε το pc. Μετά κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα είναι συνδεδεμένος και πρέπει να κάνω αποσύνδεση και να βάλω τα δικά μου στοιχεία. Μια φορά με έκανε αποσύνδεση και στην ανανέωση ήταν συνδέθηκε με τον λογαριασμό του μόνο του.

 

Τι διάολο, πως φτιάχνει μην φάω και κανα μπαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια ερώτηση προς τους διαχειρηστές κυρίως.

 

Φίλος μπήκε με τον λογαριασμό του στο λάπτοπ μου για να τσεκάρει αν έχει μηνύματα κτλ. Δεν έβαλε να αποθηκευτεί ο κωδικός του κτλ. Μόλις τέλειωσε έκανε αποσύνδεση και κλείσαμε το pc. Μετά κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα είναι συνδεδεμένος και πρέπει να κάνω αποσύνδεση και να βάλω τα δικά μου στοιχεία. Μια φορά με έκανε αποσύνδεση και στην ανανέωση ήταν συνδέθηκε με τον λογαριασμό του μόνο του.

 

Τι διάολο, πως φτιάχνει μην φάω και κανα μπαν?

Συμβαίνει και σε μένα. όταν μπαίνω απ' τη δουλειά, ενώ κάνω sign out φεύγοντας, την επόμενη μέρα το βρίσκω signed in και μετά από κάποια ώρα (όχι πάντα) αποσυνδέεται μόνο του. Φυσικά του έχω πει να μην φυλάει ποτέ κωδικό απ' το insomnia.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια ερώτηση προς τους διαχειρηστές κυρίως.

 

Φίλος μπήκε με τον λογαριασμό του στο λάπτοπ μου για να τσεκάρει αν έχει μηνύματα κτλ. Δεν έβαλε να αποθηκευτεί ο κωδικός του κτλ. Μόλις τέλειωσε έκανε αποσύνδεση και κλείσαμε το pc. Μετά κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα είναι συνδεδεμένος και πρέπει να κάνω αποσύνδεση και να βάλω τα δικά μου στοιχεία. Μια φορά με έκανε αποσύνδεση και στην ανανέωση ήταν συνδέθηκε με τον λογαριασμό του μόνο του.

 

Τι διάολο, πως φτιάχνει μην φάω και κανα μπαν?

Δοκίμασε να διαγράψεις ιστορικό και cookies.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα ταυτότητα. Πέρα απο την εφορία και την τράπεζα, που αλλού πρέπει να αναφέρω την αλλαγή; δεη & ευδαπ δεν ειναι στο όνομά μου.

Φίλος που είναι πολλά χρόνια προϊστάμενος στα ΚΕΠ της περιοχής μου (όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρει), μου έχει αναφέρει ότι η αστυνομία (στην οποία πας για να βγάλεις νέα ταυτότητα), είναι υποχρεωμένη να ενημερώσει αυτοβούλως όλες τις δημόσιες υπηρεσίες. Μιας και όμως μιλάμε για το Ελληνικό Δημόσιο, κάτι τέτοιο φαντάζομαι ότι δεν γίνεται, οπότε για να είσαι σίγουρος πέρνα από όλες τις υπηρεσίες στις οποίες έχεις πάρε δώσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές που έχω κερδίσει μικροποσά στο ΚΙΝΟ, ο ταμίας στο πρακτορείο μου τα δείνει επιτόπου τα λεφτά. Αν κάποιος κερδίσει το τζόκερ ή κάποιο άλλο αρκετά μεγάλο ποσό στα παιχνίδια του ΟΠΑΠ, ξέρουμε μετά από πόσες μέρες μπαίνουν τα χρήματα στον λογαριασμό του; μετρώντας φυσικά από την ημέρα που θα γίνει η ταυτοποίηση του κέρδους και η δήλωση λογαριασμού τραπέζης.

 

Συνήθως δεν στα βάζουν σε λογαριασμό, μόλις γίνει η "ταυτοποίηση του κέρδους" επιταγή σου δίνουν. Την οποία μπορείς να την καταθέσεις άμεσα στο λογαριασμό σου.

Φίλος που είναι πολλά χρόνια προϊστάμενος στα ΚΕΠ της περιοχής μου (όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρει), μου έχει αναφέρει ότι η αστυνομία (στην οποία πας για να βγάλεις νέα ταυτότητα), είναι υποχρεωμένη να ενημερώσει αυτοβούλως όλες τις δημόσιες υπηρεσίες. Μιας και όμως μιλάμε για το Ελληνικό Δημόσιο, κάτι τέτοιο φαντάζομαι ότι δεν γίνεται, οπότε για να είσαι σίγουρος πέρνα από όλες τις υπηρεσίες στις οποίες έχεις πάρε δώσε.

 

Σίγουρα δεν παίζει κάτι τέτοιο, στην πράξη τουλάχιστον, ξέρω περίπτωση που η εφορία μετά από 7 χρόνια δεν είχε ενημερωθεί για αλλαγή ταυτότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια ερώτηση προς τους διαχειρηστές κυρίως.

 

Φίλος μπήκε με τον λογαριασμό του στο λάπτοπ μου για να τσεκάρει αν έχει μηνύματα κτλ. Δεν έβαλε να αποθηκευτεί ο κωδικός του κτλ. Μόλις τέλειωσε έκανε αποσύνδεση και κλείσαμε το pc. Μετά κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα είναι συνδεδεμένος και πρέπει να κάνω αποσύνδεση και να βάλω τα δικά μου στοιχεία. Μια φορά με έκανε αποσύνδεση και στην ανανέωση ήταν συνδέθηκε με τον λογαριασμό του μόνο του.

 

Τι διάολο, πως φτιάχνει μην φάω και κανα μπαν?

 

Αν χρησιμοποιείς firefox θα πας "επιλογές - ασφάλεια - αποθηκευμένοι λογαριασμοί" και αφου βρεις τον λογαριασμό που σε ενδιαφέρει θα επιλέξεις "απομάκρυνση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταχύτητα του ίντερνετ επειρεάζεται από τις μεταβολές του καιρού; Χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που αλλάζει απότομα ο καιρός το ίντερνετ παθαίνει μεγάλα μπλακ άουτ. Να βάλω κάνα θερμοπομπό στο ρούτερ στην τελική με τις κωλοεταιρίες που έχουμε μπλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...