Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλές φορές έχω πετύχει παιδιά γυμνασίου-λυκείου να φοράνε κάτι σακίδια πλάτης που έχουν κρεμασμένη μια κίτρινη χειρολαβή, σαν αυτές των λεωφορείων. Ψάχνοντας στο google, δεν βρήκα τίποτα. Είναι κάποια μόδα, μια μάρκα σακιδίων που απευθύνεται και καλά σε "παιδιά της πόλης" ή κάτι άλλο, και αν ναι, πώς λέγεται? Μου έχει κάνει πολύ εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια εταιρεια (acs, γενικη, κλπ) ειναι καλυτερα να στειλω ενα δεμα για να το παραλαβουν την επομενη μερα σε αποσταση αθηνας-θεσσαλονικης?? Η 1 μερα αποστολης-παραλαβης εχει σημασια. Να το στειλω δευτερα π.χ. κ να φτασει τριτη εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 kWh/h = πέντε κιλοβάτ την ώρα, την ώρα. Δεν είναι θέμα ερμηνείας.

5kWh/h δεν σημαίνει "πέντε κιλοβάτ την ώρα, την ώρα", αλλά "πέντε κιλωβάτ επί ώρα, την ώρα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με ποια εταιρεια (acs, γενικη, κλπ) ειναι καλυτερα να στειλω ενα δεμα για να το παραλαβουν την επομενη μερα σε αποσταση αθηνας-θεσσαλονικης?? Η 1 μερα αποστολης-παραλαβης εχει σημασια. Να το στειλω δευτερα π.χ. κ να φτασει τριτη εννοω

 

Εξαρτάται από το επίπεδο των καταστημάτων που εξυπηρετούν τους δύο εμπλεκόμενους (και κυρίως τον παραλήπτη).

 

Παράδειγμα, η Γενική στην περιοχή μου είναι επιεικώς άθλια, στην περιοχή του αδερφού μου που του στέλνω και μου στέλνει συχνά είναι απλά άψογη. Για τη Speedex έχω ακούσει άσχημα λόγια αλλού, το κατάστημα της περιοχής μου είναι πάρα πολύ καλό.

 

Όπως και να έχει, σε μεγάλες πόλεις όλοι την επόμενη ημέρα παραδίδουν. Νομίζω από πόλη σε πόλη η Γενική είναι λίγο οικονομικότερη, αλλά αυτό μπορείς να το τσεκάρεις από τα site των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ νόμιζα ότι τα ξηλώνουν από λεωφορεία :P

 

Το ξεβίδωμα είναι πιο εύκολο, εδώ και 20 χρόνια το κάνουν τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευω απο 1/6/2016 με συμβαση που εληξε 30/9/16, μου την ανανεωσε 1/10/16 για αλλους 4μηνες, ο μισθος μου ειναι 500€, ποσο θα ναι το δωρο των Χριστουγέννων που πρεπει να παρω; ειναι υποχρεωμενος να μου το δωσει 25/12 ή του δινει το δικαιωμα να το δωσει οταν ληξει η συμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα κατι βοτανα σε μορφη χαπιων και στο κουτι λεει να παιρνω 3 χαπια 2 φορες τη μερα=1800mg. Εγω θελω να παρω 2700mg (υπαρχουν τα ιδια χαπια απο αλλες εταιριες που ειναι πιο δυνατα αλλα εγω πηρα λαθος), μπορω να παρω 2-3 χαπακια εξτρα η δε κανει και καλυτερα να παραγγειλω τα αλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα κατι βοτανα σε μορφη χαπιων και στο κουτι λεει να παιρνω 3 χαπια 2 φορες τη μερα=1800mg. Εγω θελω να παρω 2700mg (υπαρχουν τα ιδια χαπια απο αλλες εταιριες που ειναι πιο δυνατα αλλα εγω πηρα λαθος), μπορω να παρω 2-3 χαπακια εξτρα η δε κανει και καλυτερα να παραγγειλω τα αλλα;

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Με βιταμίνες ξέρω ότι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα κατι βοτανα σε μορφη χαπιων και στο κουτι λεει να παιρνω 3 χαπια 2 φορες τη μερα=1800mg. Εγω θελω να παρω 2700mg (υπαρχουν τα ιδια χαπια απο αλλες εταιριες που ειναι πιο δυνατα αλλα εγω πηρα λαθος), μπορω να παρω 2-3 χαπακια εξτρα η δε κανει και καλυτερα να παραγγειλω τα αλλα;

Χωρις να ειμαι ειδικος, δεν μπορω να σκεφτω λιγο που να μην γινεται ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αγορασα κατι βοτανα σε μορφη χαπιων και στο κουτι λεει να παιρνω 3 χαπια 2 φορες τη μερα=1800mg. Εγω θελω να παρω 2700mg (υπαρχουν τα ιδια χαπια απο αλλες εταιριες που ειναι πιο δυνατα αλλα εγω πηρα λαθος), μπορω να παρω 2-3 χαπακια εξτρα η δε κανει και καλυτερα να παραγγειλω τα αλλα;

 

Ρώτα κάνα φαρμακοποιό, μπορεί να έχουν άλλες ουσίες που να μην κάνει να πάρεις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. 

Παιδια εχει κανεις-ξερει την συγκεκριμενη εταιρεια στις ανατομικες καρακλες γραφειου ?

http://www.necseating.gr/index.php?cPath=8

 

ειμαι σε αναζητηση ανατομικης καρεκλας και η μονη εταιρεια σε κοστος 250-400 ευρω ειναι αυτη και ειναι και ελληνικη .

μετα η επομενη που γνωριζω ειναι ergohuman αλλα παει 600ευρω. 

 

χρησιμοποιει κανεις καρεκλες τους ? 

εχετε να προτεινετε καμια αλλη εταιρεια επανω στις ανατομικες καρεκλες γραφειου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...