Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πειράζει αν τρως ταυτόχρονα δυο διαφορετικά οξέα? πχ ξίδι στις φακές και λεμόνι στη σαλάτα? :P

Όχι, κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πειράζει αν τρως ταυτόχρονα δυο διαφορετικά οξέα? πχ ξίδι στις φακές και λεμόνι στη σαλάτα? :P

Φακές και σαλάτα;  :shock:  Βάλε και κανα λουκανικάκι δίπλα!  :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέμα ΕΛΤΑ, μπορεί να πληρωθεί η αντικαταβολή στην παραλαβή με κάρτα?

πάμε μια προσπάθεια ακόμα, μιας και ήταν στο τέλος της προηγούμενης σελίδας και χάθηκε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λογαριασμοι του ρευματος ερχονται σε ολους την ιδια περιοδο;

 

Γιατι εχω εχουν ερθει σε μερικα ατομα ο εκκαθαριστικος λογαριασμος εμενα στον εναντι λεει επομενη καταμετρηση 28/12/16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

H ΔΕΗ υποθέτω ότι κρατάει αρχείο λογαριασμών ενός πελάτη που γράφει πόσες kwh είχαν μετρήσει σε κάθε εκκαθαριστικό για να μην ψάχνω παλιούς λογαριασμούς?

 

Έχει κάποιο περιορισμό στο πόσο παλιός είναι ο εκκαθαριστικός/μέτρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ΔΕΗ υποθέτω ότι κρατάει αρχείο λογαριασμών ενός πελάτη που γράφει πόσες kwh είχαν μετρήσει σε κάθε εκκαθαριστικό για να μην ψάχνω παλιούς λογαριασμούς?

 

Έχει κάποιο περιορισμό στο πόσο παλιός είναι ο εκκαθαριστικός/μέτρηση?

 

Online τους τελευταίους 6 νομίζω.

Αν πας από κατάστημα εκτυπώνεις μέχρι την αρχή του σύμπαντος (ή της σύνδεσής σου, whichever came first)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Online τους τελευταίους 6 νομίζω.

Αν πας από κατάστημα εκτυπώνεις μέχρι την αρχή του σύμπαντος (ή της σύνδεσής σου, whichever came first)

Cool, ty!

 

Γιατί έχουμε μια περίπτωση που έχει φάει φρίκη/κόλλημα ο μετρητής του νυχτερινού και πρέπει να δούμε πόσους μήνες είναι κολλημένος εκεί. Μιλήσαμε με ΔΕΗ να πάνε να το φτιάξουν/αλλάξουν/whatever τον Αύγουστο και στο σημερινό εκκαθαριστικό βλέπω ακόμα την ίδια μέτρηση (άλλο σπίτι). Κοινώς φεεεεεεεεεέετααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου έχασα την ταυτότητά μου (πολλές ευχές στον κύριο που σκέφτηκε να μη χωράει στο πορτοφόλι μας και όλους τους απογόνους του).

Πέραν της ταλαιπωρίας που θα φάω με τράπεζες, εφορίες, ΔΕΚΟ, ασφαλιστικές, θυμάμαι ότι έχει διαφορετική χρέωση η απώλεια με κλοπή; Κάτι τέτοιο.

Τι λέω στους μπάτσους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι φθηνότερο, ότι σου κλέψανε το πορτοφόλι. Συν ότι αν βρούνε την ταυτότητα μέσα σε πορτοφόλι (ούτε 0.00001% αλλά λέμε τώρα) θα σου δώσουν και τα λεφτά που είναι μέσα.

 

Όχι και μπάτσους τα μπλέ αδέρφια μας, σε παρακαλώ :) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα τη βρούνε μέσα σε πορτοφόλι, ή στο ταχυδρομείο την έχασα ή την πέταξα όταν ήταν μέσα σε έναν φάκελο αρχειοθέτησης.

Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ

 

Το θέμα είναι ποιο είναι φτηνότερο, ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα τη βρούνε μέσα σε πορτοφόλι, ή στο ταχυδρομείο την έχασα ή την πέταξα όταν ήταν μέσα σε έναν φάκελο αρχειοθέτησης.

Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ

 

Το θέμα είναι ποιο είναι φτηνότερο, ξέρει κανείς;

αν δηλώσεις απώλεια Θα πληρώσεις 9€παράβολο . Αν δηλώσεις κλοπή, θα πρέπει να κάνεις μηνυση κατα αγνώστων κανα 10€΄. Γενικά στο χέρι του οργάνου είναι. Θες και μάρτυρα. Εγώ προτείνω να πεις αυτό που συνέβει να τελειώνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα account για τα yellows της πειραιως. Σε αυτα λογικα ειναι ολες οι δικες μου συναλλαγες με την καρτα και το web banking. Μπορώ να βαλω και αλλους στο λογαριασμο π.χ. γονεις κλπ

Γενικα πως μπορώ να δω ποιοι λογαριασμοι - καρτες δινουν ποντους στο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...