Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και δεν πήρα απάντηση ξαναρωτάω...

 

Όταν μπαίνουν δόσεις στην πιστωτική αφαιρείται κάποιο χ πόσο ως εγγύηση ή και γω δεν ξέρω τι; Έβαλα σε μια αγορά 20€/μηνα και βλέπω ότι έχουν αφαιρεθεί 65€. Visa πειραιώς η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιδέα δεν έχω. Πριν την αγορά το διαθέσιμο υπόλοιπο ήταν 1000€, τώρα δείχνει αυτά χωρίς να έχω κάνει πληρωμή ή οτιδήποτε άλλο.

 

1.000,00 EUR
Πιστωτικό Όριο
0,00 EUR
Υπόλοιπο Τελευταίου Λογαριασμού
 
935,00 EUR
Διαθέσιμο Υπόλοιπο για Αγορές
22,08 EUR
Τρέχον Υπόλοιπο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπαίνουν δόσεις στην πιστωτική αφαιρείται κάποιο χ πόσο ως εγγύηση ή και γω δεν ξέρω τι; Έβαλα σε μια αγορά 20€/μηνα και βλέπω ότι έχουν αφαιρεθεί 65€. Visa πειραιώς η κάρτα.

 

Το συνολικό ποσό των δόσεων φυσικά και αφαιρείται από το διαθέσιμο υπόλοιπο! Αυτό ακριβώς το νόημα έχει το όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μόλις τελειώσουν οι δόσεις επιστρέφεται σωστά;

Μα δεν στα εχουν παρει για να στα επιστρεψουν

Στον επομενο λογαριασμο θα ειναι δεσμευμενα 65 -αυτα που θα πληρωσεις. 

Ετσι οταν τα πληρωσεις ολα θα μηδενιστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μόλις τελειώσουν οι δόσεις επιστρέφεται σωστά;

Όχι όταν τελειώσουν οι δόσεις, σε κάθε δόση που θα πληρώνεις θα αυξάνεται το διαθέσιμο υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για whatsapp ή για απλό μήνυμα;

Απλο. Το ειπα στο παιδι που μιλαω και μου λεει οτι κ αυτος βλεπει οταν το διαβαζω, αλλα αντι για τσεκμαρκ αυτουνου λεει οτι το διαβασα. Μονο αναμεσα μας φενεται δηλαδη ουτε κ αυτος με αλλους οταν στελνει δε φενεται τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το συνολικό ποσό των δόσεων φυσικά και αφαιρείται από το διαθέσιμο υπόλοιπο! Αυτό ακριβώς το νόημα έχει το όριο.

 

 

Μα δεν στα εχουν παρει για να στα επιστρεψουν

Στον επομενο λογαριασμο θα ειναι δεσμευμενα 65 -αυτα που θα πληρωσεις. 

Ετσι οταν τα πληρωσεις ολα θα μηδενιστει

 

Δηλαδή αν πάρουμε κάτι που κάνει πχ 500€ σε 12 άτοκες για ένα χρόνο θα έχουμε υπόλοιπο για αγορές 500€ συν το ποσό της δόσης που θα πληρώνουμε κάθε μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πάρουμε κάτι που κάνει πχ 500€ σε 12 άτοκες για ένα χρόνο θα έχουμε υπόλοιπο για αγορές 500€ συν το ποσό της δόσης που θα πληρώνουμε κάθε μήνα;

 

Έτσι ακριβώς.

 

Όταν σου εγκρίνεται μια πιστωτική κάρτα με όριο 1,000€ στην ουσία σου έχει εγκριθεί ένα δάνειο ύψους 1,000€, το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορές όσο θέλεις και όποτε θέλεις, Αν αγοράσεις οτιδήποτε με δόσεις μέσω της πιστωτικής ο πωλητής θα εισπράξει από την τράπεζα το ποσό των δόσεων την ώρα που πρέπει, άσχετα αν εσύ πληρώσεις ή όχι την τράπεζα.

 

Έτσι και στο παράδειγμα σου, αν πάρεις κάτι που κάνει 500€ σε άτοκες για ένα χρόνο έχεις ήδη χρησιμοποιήσει το μισό από το προεγκριμένο δάνειο, συνεπώς το διαθέσιμο για αγορές είναι 500. Όταν πληρώσεις την πρώτη δόση το διαθέσιμο θα γίνει 542, όταν πληρώσεις τη δεύτερη το διαθέσιμο θα γίνει 584, κοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...