Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και μπορείς

Μηπως σου ειναι ευκολο να μου εξηγησεις την διαδικασια διοτι προφανως δεν εχω ξανακανει?Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως σου ειναι ευκολο να μου εξηγησεις την διαδικασια διοτι προφανως δεν εχω ξανακανει?Σε ευχαριστω.

 

Πας με την ταυτοτητα σου και κανεις απλα καταθεση στον λογαριασμο που θελεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αξιολογήσεις λέει.

 

Καμια ιδέα για μένα?

Είμαι μητρώο 11 εδώ και έναν χρόνο+.

 

Κλασσικά στα παπάκια τους με παίρνουν ακόμα τηλέφωνο, το λέω, "συγνώμη που σας ενοχλήσαμε" κτλ, εντάξει.

Σήμερα μια έκανε πως δεν το ξέρει, ήταν αγενέστατη και με έβρισε ενώ εγώ της μιλούσα ήρεμα. Που να απευθυνθώ για μήνυση που με ενοχλήσανε για σκοπούς μάρκετιν? Απο Nova ήταν.

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλω λεφτά από το ebanking της εθνικής σε άλλη τράπεζα έχει στην προμήθεια την επιλογή αμφοτέρων SHAR/SHA που χρεώνει σε μένα 1€ επιπλέον από το ποσό που στέλνω. Χρεώνει και τον παραλήπτη των χρημάτων; Δηλαδή αν θέλω να του στείλω καθαρά 100€ πχ θα πρέπει να του στείλω 101€ συν το 1€ που με χρεώνει να πάει το σύνολο 102€;

 

Και αν είναι έτσι και ας πούμε ότι ο παραλήπτης δεν έχει χρήματα στο λογαριασμό του του παίρνει 1€ από αυτά που το στέλνω εγώ και θα πάρει 99€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπαίνουν δόσεις στην πιστωτική αφαιρείται κάποιο χ πόσο ως εγγύηση ή και γω δεν ξέρω τι; Έβαλα σε μια αγορά 20€/μηνα και βλέπω ότι έχουν αφαιρεθεί 65€. Visa πειραιώς η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλω λεφτά από το ebanking της εθνικής σε άλλη τράπεζα έχει στην προμήθεια την επιλογή αμφοτέρων SHAR/SHA που χρεώνει σε μένα 1€ επιπλέον από το ποσό που στέλνω. Χρεώνει και τον παραλήπτη των χρημάτων; Δηλαδή αν θέλω να του στείλω καθαρά 100€ πχ θα πρέπει να του στείλω 101€ συν το 1€ που με χρεώνει να πάει το σύνολο 102€;

 

Και αν είναι έτσι και ας πούμε ότι ο παραλήπτης δεν έχει χρήματα στο λογαριασμό του του παίρνει 1€ από αυτά που το στέλνω εγώ και θα πάρει 99€;

 

Το shar σημαίνει πως θα χρεωθείς εσύ το 1€ εξερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα σου, και αυτός τα 3-4€ του εισερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα του. Αν του στείλεις 100 σε αυτόν θα φτάσουν 95-96(ανάλογα την τράπεζα του).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shar σημαίνει πως θα χρεωθείς εσύ το 1€ εξερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα σου, και αυτός τα 3-4€ του εισερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα του. Αν του στείλεις 100 σε αυτόν θα φτάσουν 95-96(ανάλογα την τράπεζα του).

Ωχ σοβαρά; Δεν το ήξερα...ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα σωστά, αν βάλεις να του σταλεί έμβασμα 100 και επιλέξεις share θα σε χρεώσει 101, σε αυτόν θα φτάσουν 100 μείον όση προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος χρεώνει η τράπεζα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα σωστά, αν βάλεις να του σταλεί έμβασμα 100 και επιλέξεις share θα σε χρεώσει 101, σε αυτόν θα φτάσουν 100 μείον όση προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος χρεώνει η τράπεζα του.

Κατάλαβα, το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω τι προμήθεια χρεώνει η Πειραιώς στη συγκεκριμένη περίπτωση για εισερχόμενο έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...