Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://goo.gl/photos/6A6GJLajJtwcMzg79

Ποια επιλογή από τις πιο πάνω είναι η πιο κατάλληλη για καλύτερη απόδοση του αφυγραντήρα;. Όχι για οικονομια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ταυτότητα του 2002 ,η οποία αναγράφει χειρόγραφα τα στοιχεια μου και με λατονικούς χαρακτήρες...υπάρχει πρόβλημα να ταξιδέψω με αυτην εντος Ε.Ε ;;;

(Κλείνει 15ετια 7/2017)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε μια συζητηση για το αυτοκινητο.

 

Πχ αποσταση 30χλμ πανε ελα, αλλα το ενα μερος απο το σημειο εκκινησης ειναι σε ευθεία, ενω το αλλο μερος ειναι ολο ανηφορα πας προς το βουνο, ποτε το αμαξι θα ζοριστει πιο πολυ; θα καψει την ιδια βενζινη;

 

Επεμενε ενας οτι επειδη τα χιλιόμετρα ειναι ιδια το αμαξι θα καψει την ιδια βενζίνη, ξερω οτιτο δευτερο σημειο εχει στο γυρισμο κατηφορα αλλα και παλι δεν μπορεις στα σημερινα αυτοκινητα ουτε να το πας με νεκρο γιατι θα μεινεις απο φρενα ουτε να το σβησεις. Πρεπει να χεις τουλαχιστον 4η ταχυτητα. Αυτος επεμενε οτι ειναι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε μια συζητηση για το αυτοκινητο.

 

Πχ αποσταση 30χλμ πανε ελα, αλλα το ενα μερος απο το σημειο εκκινησης ειναι σε ευθεία, ενω το αλλο μερος ειναι ολο ανηφορα πας προς το βουνο, ποτε το αμαξι θα ζοριστει πιο πολυ; θα καψει την ιδια βενζινη;

 

Επεμενε ενας οτι επειδη τα χιλιόμετρα ειναι ιδια το αμαξι θα καψει την ιδια βενζίνη, ξερω οτιτο δευτερο σημειο εχει στο γυρισμο κατηφορα αλλα και παλι δεν μπορεις στα σημερινα αυτοκινητα ουτε να το πας με νεκρο γιατι θα μεινεις απο φρενα ουτε να το σβησεις. Πρεπει να χεις τουλαχιστον 4η ταχυτητα. Αυτος επεμενε οτι ειναι το ιδιο

Έχει ακούσει ποτέ για την "εντός πόλης και εκτός πόλης κατανάλωση";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο του ειπα και γω αλλα μου απαντησε εδω δεν εχεις σταματα ξεκινα, επαρχιακος δρομος ειναι. Απλα εγω το σκεφτηκα παρα πολυ απλα, οτι με τα ποδια που θα κουραζομουν πιο πολυ και του εδωσα ενα απλο παράδειγμα,αλλα και παλι επεμενε. Οποτε το σταματησα εκει δεν θα χαλουσα την κυριακη μου για καποιον που δεν δεχεται αλλη γνωμη, επειδη τον συμφερει ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο του ειπα και γω αλλα μου απαντησε εδω δεν εχεις σταματα ξεκινα, επαρχιακος δρομος ειναι. Απλα εγω το σκεφτηκα παρα πολυ απλα, οτι με τα ποδια που θα κουραζομουν πιο πολυ και του εδωσα ενα απλο παράδειγμα,αλλα και παλι επεμενε. Οποτε το σταματησα εκει δεν θα χαλουσα την κυριακη μου για καποιον που δεν δεχεται αλλη γνωμη, επειδη τον συμφερει ομως

Θεωρητικά έχει δίκιο.

 

Θεωρητικά πάντα. Αν το δεις με την ίδια ταχύτητα, η ανηφόρα σου χαρίζει δυναμική ενέργεια που σπαταλάς στο πήγαινε αλλά την γλιτώνεις στην επιστροφή. Αν γυρνούσες σβηστός φυσικά.

 

Στην πραγματικότητα τρως την παραπάνω βενζίνη του ρελαντί, ψίχουλα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε μια συζητηση για το αυτοκινητο.

 

Πχ αποσταση 30χλμ πανε ελα, αλλα το ενα μερος απο το σημειο εκκινησης ειναι σε ευθεία, ενω το αλλο μερος ειναι ολο ανηφορα πας προς το βουνο, ποτε το αμαξι θα ζοριστει πιο πολυ; θα καψει την ιδια βενζινη;

 

Επεμενε ενας οτι επειδη τα χιλιόμετρα ειναι ιδια το αμαξι θα καψει την ιδια βενζίνη, ξερω οτιτο δευτερο σημειο εχει στο γυρισμο κατηφορα αλλα και παλι δεν μπορεις στα σημερινα αυτοκινητα ουτε να το πας με νεκρο γιατι θα μεινεις απο φρενα ουτε να το σβησεις. Πρεπει να χεις τουλαχιστον 4η ταχυτητα. Αυτος επεμενε οτι ειναι το ιδιο

Για τόσο μικρή απόσταση δε νομίζω να έχει διαφορά πρακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Vodafone σταθερή και θέλω να ενεργοποιήσω την απόρριψη ανώνυμων κλήσεων για να τρώνε άκυρο όσοι με καλούν με απόκρυψη. Το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη υπηρεσία ανήκει στο εμπλουτισμένο πακέτο ψηφιακών ευκολιών, το οποίο όμως δεν μπορώ να βρω πόσο κοστίζει. Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο το βασικό πακέτο είναι δωρεάν (το λέει στην τελευταία σελίδα), αλλά για το εμπλουτισμένο πακέτο δεν αναφέρει τίποτα. Τελικά είναι δωρεάν ή το πληρώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...