Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της γιαγιας μου την αδερφη τι.την εχω τι με εχει;

 

Την παραγιαγια... και αυτη παραεγγονη;;

 

Εγω θα την έλεγα θεία. Τον αδελφό του παππού μου ας πουμε τον λέω θείο.

Στην επαρχία όμως έχω παρατηρήσει να χρησιμοποιούν το γιαγιά και παππού και στα αδέλφια :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσεχώς θα ταξιδέψω κάπου με τον ΟΣΕ (Κατερίνη ή Λάρισα, θα δείξει) και θέλω να κλείσω εισιτήρια μέσω της επίσημης ιστοσελίδας τους και να πληρώσω με χρεωστική κάρτα visa. Επειδής είναι η πρώτη μου φορά, το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος με επιτυχία; Στο τέλος εξάγεται το εισιτήριο σε μορφή pdf, το εκτυπώνω και το παίρνω μαζί μου; Θέλω να μου απαντήσει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει την υπηρεσία της online αγοράς εισιτηρίου.

 

Ωραία, μου απαντήθηκαν οι ερωτήσεις σχετικά με το τρένο. Επόμενη ερώτηση. Θέλω να πάω στο Λιβάδι Ελασσόνας. Πως συμφέρει να πάω; Από Λάρισα ή από Κατερίνη; Θα πάω σε μια από τις 2 πόλεις με το τρένο και μετά από εκεί λογικά θα πάρω λεωφορείο. Υπάρχει κάποιο δρομολόγιο σε κάποια από τις 2 πόλεις που να περνάει από το Λιβάδι Ελασσόνας; Κοίταξα στα επίσημα site, ενώ λένε δρομολόγια, κανένα δεν αναφέρει αν περνάει από το Λιβάδι, λένε μόνο "και από χωριά" ή κάτι παρμφερές. Κάποιος που να είναι από την περιοχή και να ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχλάδια, μπανάνες και κρεμμύδια, τώρα με την κωλόζεστη μήπως θέλουνε ψυγείο;

 

Τα αχλάδια να τα βάλεις στο ψυγείο. Οι μπανάνες όμως αν τις βάλεις θα μαυρίσουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αχλάδια να τα βάλεις στο ψυγείο. Οι μπανάνες όμως αν τις βάλεις θα μαυρίσουν αμέσως.

 

Εξωτερικά (η φλούδα) μαυρίζουν αλλά συνήθως απο μέσα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να βρείτε το τόπικ που υπάρχει στο ινσόμνια και αφορά το Facebook; Είχα δει θυμάμαι παλιά ένα γενικό θρεντ αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα.

Μήπως ψάχνεις αυτό που ειχα ανοιξει εγώ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα/μαιμού το site; Link.png Site: αυτό

 

Μπά, γιατί να είναι μούφα; Επειδή έχει τα RB με των 15; Η μήπως επειδή σαν επικοινωνία έχει ένα χότμειλ, χωρίς τηλέφωνο και διεύθυνση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, μου απαντήθηκαν οι ερωτήσεις σχετικά με το τρένο. Επόμενη ερώτηση. Θέλω να πάω στο Λιβάδι Ελασσόνας. Πως συμφέρει να πάω; Από Λάρισα ή από Κατερίνη; Θα πάω σε μια από τις 2 πόλεις με το τρένο και μετά από εκεί λογικά θα πάρω λεωφορείο. Υπάρχει κάποιο δρομολόγιο σε κάποια από τις 2 πόλεις που να περνάει από το Λιβάδι Ελασσόνας; Κοίταξα στα επίσημα site, ενώ λένε δρομολόγια, κανένα δεν αναφέρει αν περνάει από το Λιβάδι, λένε μόνο "και από χωριά" ή κάτι παρμφερές. Κάποιος που να είναι από την περιοχή και να ξέρει;

 

Φυσικα και θα ερθεις στη Λαρισα... Σιγουρα τα Κτελ θα εχουν δρομολογια για εκει. Αρκει να παρεις ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις. Περιπου μια ωρα απεχει με αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, γιατί να είναι μούφα; Επειδή έχει τα RB με των 15; Η μήπως επειδή σαν επικοινωνία έχει ένα χότμειλ, χωρίς τηλέφωνο και διεύθυνση;

Και να φανταστείς είναι διαφήμιση σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...