Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ψάχνεις αυτό που ειχα ανοιξει εγώ;;;;

Όχι όχι. Δεν το βρίσκω με τίποτα. Τέσπα. Θα το ρωτήσω εδώ.

 

Θέλω να φτιάξω μια τοποθεσία για να κάνω check in στο facebook. Δεν είναι επιχείρηση ή κάτι παρόμοιο. Καθαρά προσωπικό. Καταρχήν αυτό γίνεται, έτσι;

 

Κατά δεύτερον, την τοποθεσία δεν θέλω να την αλλάζουν άλλοι ξέμπαρκοι (maps editors;). Γίνεται να έχω τα πλήρη δικαιώματα εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να παρω ενα απο αυτα τα μεγαλα στρογγυλα παγουρια της οικοδομης που ειναι σαν καλαθια που ειναι γυρω στα 5 λιτρα για να εχω νερο στο ψυγειο. Βαρεθηκα να γεμιζω μια-μια της κανατες του λιτρου ολη την ωρα.

 

Απλως επειδη ειναι ισοθερμικα, αν βαλεις ζεστο νερο, το κρατανε ζεστο? Δλδ ο μονος τροπος να εχεις κρυο νερο εκει μεσα, ειναι μονο αν πρωτιστος την συμπληρωσεις με κρυο νερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι. Δεν το βρίσκω με τίποτα. Τέσπα. Θα το ρωτήσω εδώ.

 

Θέλω να φτιάξω μια τοποθεσία για να κάνω check in στο facebook. Δεν είναι επιχείρηση ή κάτι παρόμοιο. Καθαρά προσωπικό. Καταρχήν αυτό γίνεται, έτσι;

 

Κατά δεύτερον, την τοποθεσία δεν θέλω να την αλλάζουν άλλοι ξέμπαρκοι (maps editors;). Γίνεται να έχω τα πλήρη δικαιώματα εγώ;

Σίγουρα γίνεται να φτιάξεις εσύ τοποθεσία αλλά δε ξέρω καθόλου πως είναι η διαδικασία. Το έχω κάνει αλλά για επιχείρηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω ενα απο αυτα τα μεγαλα στρογγυλα παγουρια της οικοδομης που ειναι σαν καλαθια που ειναι γυρω στα 5 λιτρα για να εχω νερο στο ψυγειο. Βαρεθηκα να γεμιζω μια-μια της κανατες του λιτρου ολη την ωρα.

 

Απλως επειδη ειναι ισοθερμικα, αν βαλεις ζεστο νερο, το κρατανε ζεστο? Δλδ ο μονος τροπος να εχεις κρυο νερο εκει μεσα, ειναι μονο αν πρωτιστος την συμπληρωσεις με κρυο νερο?

 

 

Ναι, πρέπει να τα γεμίσεις με κρύο νερό. 

 

 

Όμως, επειδή έχουν μεγάλο στόμιο μπορείς να τα γεμίσεις και με παγάκια... άρα αδειάζεις μέσα 2 - 3 παγοθήκες, βάζεις και όσο νερό κρύο έχεις τώρα και συμπληρώνεις με νερό σε θερμοκρασία δωματίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω ενα απο αυτα τα μεγαλα στρογγυλα παγουρια της οικοδομης που ειναι σαν καλαθια που ειναι γυρω στα 5 λιτρα για να εχω νερο στο ψυγειο. Βαρεθηκα να γεμιζω μια-μια της κανατες του λιτρου ολη την ωρα.

 

Απλως επειδη ειναι ισοθερμικα, αν βαλεις ζεστο νερο, το κρατανε ζεστο? Δλδ ο μονος τροπος να εχεις κρυο νερο εκει μεσα, ειναι μονο αν πρωτιστος την συμπληρωσεις με κρυο νερο?

 

 

Στα οικοδομικά θερμός γεμίζεις από τη βρύση και ρίχνεις δυο-τρία

μεγάλα κομμάτια πάγου μέσα . Κρύσταλλο ...

Τα μεγάλα κομμάτια πάγου τα φτιάχνεις με νερό που βάζεις στην

κατάψυξη μέσα σε πλαστικά ποτήρια ή τάπερ ...

Αν δεν είναι οικονομικό το θέμα προτίμησε για την κουζίνα θερμός

με βρυσάκι ... το βάζεις στον πάγκο και είσαι στην κυρίλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα γίνεται να φτιάξεις εσύ τοποθεσία αλλά δε ξέρω καθόλου πως είναι η διαδικασία. Το έχω κάνει αλλά για επιχείρηση.

Σε αυτό που έχεις κάνει, εχείς εσύ τα πλήρη δικαιώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα οικοδομικά θερμός γεμίζεις από τη βρύση και ρίχνεις δυο-τρία

μεγάλα κομμάτια πάγου μέσα . Κρύσταλλο ...

Τα μεγάλα κομμάτια πάγου τα φτιάχνεις με νερό που βάζεις στην

κατάψυξη μέσα σε πλαστικά ποτήρια ή τάπερ ...

Αν δεν είναι οικονομικό το θέμα προτίμησε για την κουζίνα θερμός

με βρυσάκι ... το βάζεις στον πάγκο και είσαι στην κυρίλα ...

 

Μπα δεν μπορω να γεμιζω παγους. Κατι σε 5λιτρο να τοποθετω νερο και να το παγωνω σε ψυγειο τι μπορω να παρω? Αλλα με υλικο το οποιο να μην αλλοιωνεται και να θελει πεταμα οπως τα πλαστικα μπουκαλια, και επισης να παγωνει απευθειας στο ψυγειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν μπορω να γεμιζω παγους. Κατι σε 5λιτρο να τοποθετω νερο και να το παγωνω σε ψυγειο τι μπορω να παρω? Αλλα με υλικο το οποιο να μην αλλοιωνεται και να θελει πεταμα οπως τα πλαστικα μπουκαλια, και επισης να παγωνει απευθειας στο ψυγειο.

Νταμιτζάνα. Το μόνο πεντάλιτρο με γυάλινο εσωτερικό για συνεχόμενη χρήση χωρίς αλλοίωση αλλιώς παίρνεις το οικοδομικό το οποίο το γεμίζεις με παγωμένο νερό από μπουκάλια που βάζεις στο ψυγείο και το κρατάς εκτός ψυγείου, για αυτό έχουν δημιουργηθεί να κρατάνε το νερό κρύο για το 8ωρο που δουλεύουν μακριά από ψυγείο και ηλεκτρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την φορολογική μου δήλωση μόνος μου και την υπέβαλα στις 24 Ιουνίου (οριστική υποβολή). Μπήκα σήμερα στο gsis για να δω αν υπάρχει κάποια εξέλιξη και παρατήρησα ότι μου δίνει την επιλογή να υποβάλω τροποποιητική. Πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με αυτό; Δηλαδή πρέπει να υποβάλω πάλι την φορολογική; Είμαι σίγουρος ότι την 1η φορά την έκανα σωστά, οπότε δεν χρειάζεται να τροποποιήσω κάτι, οπότε να το αφήσω έτσι, να μην κάνω τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την φορολογική μου δήλωση μόνος μου και την υπέβαλα στις 24 Ιουνίου (οριστική υποβολή). Μπήκα σήμερα στο gsis για να δω αν υπάρχει κάποια εξέλιξη και παρατήρησα ότι μου δίνει την επιλογή να υποβάλω τροποποιητική. Πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με αυτό; Δηλαδή πρέπει να υποβάλω πάλι την φορολογική; Είμαι σίγουρος ότι την 1η φορά την έκανα σωστά, οπότε δεν χρειάζεται να τροποποιήσω κάτι, οπότε να το αφήσω έτσι, να μην κάνω τίποτα;

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/19755

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν μπορω να γεμιζω παγους. Κατι σε 5λιτρο να τοποθετω νερο και να το παγωνω σε ψυγειο τι μπορω να παρω? Αλλα με υλικο το οποιο να μην αλλοιωνεται και να θελει πεταμα οπως τα πλαστικα μπουκαλια, και επισης να παγωνει απευθειας στο ψυγειο.

 

Το πιο μικρό που σου βρήκα είναι 8 λίτρα.

Μετά πας στα 10 λίτρα και μετά αρχίζεις και ανεβαίνεις.

 

Για περισσότερες επιλογές δες εδώ.

 

Αν δεν σου κάνουν αυτά δες κάτι τέτοιο. Θα πιεις το κρασί να γουστάρεις και μετά θα σου μείνει το δοχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...