Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αυτό.το 92 λοιπόν; και τελικά οι σκορπιονσ τιδιυλεια έχουν μαύρο; απλα το ερμηνευσανε ξανά;

 

 

Οι MSG είναι η "προσωπική" μπάντα του πρώτου κιθαρίστα των Scorpions, MIchael Schenker. Υπάρχει μια μακρά σχέση μεταξύ των δύο συγκροτημάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kυριακή, νόμιζες πως ήταν των Scorpions, σου παρέθεσα και την άποψη της Πόπης  και έγινε της ... προαναφερθείσας! :lol:  :D  :P   Ξεχνάς λοιπόν τους Σκορπιούς και μένουμε στους Μichael Schenker Group, McAuley Schenker Group ειδικότερα για όσους δίσκους ήταν τραγουδιστής ο κύριος ΜcAuley (αυτός που ακούς και στο Nightmare) Πρωτοκυκλοφόρησε το 91 στην Ιαπωνία και το 92 στην Ευρώπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν δημιουργηθεί κάτι φάκελοι σε μερικούς σκληρούς μου με όνοματα κάτι σαν αυτό "5a7e126a3bba720674efd0" και δεν μπορώ να τους διαγράψω. Τι περιέχουν, γιατί υπάρχουν; Μιλάμε πάντα για Windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τώρα Σύνταγμα-Ευαγγελισμός κ.λπ. θα είναι κλειστοί από τις 2. Πουθενά όμως δεν αναφέρει μέχρι πότε. Θα παραμείνουν κλειστοί για όλη την ημέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιό υπολογιστή με Windows XP, εγκατέστησα σε dual boot και τα Xubuntu. Παράλληλα εγκαταστάθηκε και ο grub bootloader. Ο grub έχει πρώτο στην λίστα του τα Xubuntu και μετά τα Windows XP, έτσι όταν αν ανοίξω τον υπολογιστή και δεν επιλέξω κανένα λειτουργικό σύστημα, τότε σε μερικά δευτερόλεπτα φορτώνει τα Xubuntu. Εγώ όμως θέλω να έχει τα Windows XP σαν πρώτο λειτουργικό έτσι ώστε αν δεν πατήσω κάτι τότε να φορτώνει αυτόματα τα XP. Θυμάμαι παλιά υπήρχε ένα πρόγραμμα (δεν θυμάμαι ονομασία αλλά θυμάμαι γενικότερα ότι υπήρχε ένα πρόγραμμα) για Ubuntu με το οποίο μπορούσες να πειράξεις τις ρυθμίσεις του grub, τώρα όμως δεν μπορώ να βρω κάτι. Έχετε να μου προτείνετε καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε.

Πόρτα ασφαλείας. Πόσο κοστίζει να κάνω 2 κόπιες το κλειδί; Πόσα χρήματα δηλαδή να υπολογίσω νά'χω μαζί μου όταν πάω στο κλειδαράδικο (ή όπου τέλος πάντων φτιάχνουν αντίγραφα κλειδιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιό υπολογιστή με Windows XP, εγκατέστησα σε dual boot και τα Xubuntu. Παράλληλα εγκαταστάθηκε και ο grub bootloader. Ο grub έχει πρώτο στην λίστα του τα Xubuntu και μετά τα Windows XP, έτσι όταν αν ανοίξω τον υπολογιστή και δεν επιλέξω κανένα λειτουργικό σύστημα, τότε σε μερικά δευτερόλεπτα φορτώνει τα Xubuntu. Εγώ όμως θέλω να έχει τα Windows XP σαν πρώτο λειτουργικό έτσι ώστε αν δεν πατήσω κάτι τότε να φορτώνει αυτόματα τα XP. Θυμάμαι παλιά υπήρχε ένα πρόγραμμα (δεν θυμάμαι ονομασία αλλά θυμάμαι γενικότερα ότι υπήρχε ένα πρόγραμμα) για Ubuntu με το οποίο μπορούσες να πειράξεις τις ρυθμίσεις του grub, τώρα όμως δεν μπορώ να βρω κάτι. Έχετε να μου προτείνετε καμιά ιδέα;

 

http://askubuntu.com/questions/52963/how-do-i-set-windows-to-boot-as-the-default-in-the-boot-loader

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυριακή, νόμιζες πως ήταν των Scorpions, σου παρέθεσα και την άποψη της Πόπης  και έγινε της ... προαναφερθείσας! :lol:  :D  :P   Ξεχνάς λοιπόν τους Σκορπιούς και μένουμε στους Μichael Schenker Group, McAuley Schenker Group ειδικότερα για όσους δίσκους ήταν τραγουδιστής ο κύριος ΜcAuley (αυτός που ακούς και στο Nightmare) Πρωτοκυκλοφόρησε το 91 στην Ιαπωνία και το 92 στην Ευρώπη.

ναι ναι χαχα. Ευχαριστώ !!

Οι MSG είναι η "προσωπική" μπάντα του πρώτου κιθαρίστα των Scorpions, MIchael Schenker. Υπάρχει μια μακρά σχέση μεταξύ των δύο συγκροτημάτων.

Α!! κατάλαβα!! Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσες μέρες κάνει η μεταφραστική υπηρεσία να μεταφράσει στα αγγλικά πιστοποιητικό γέννησης; επίσης πόσες μέρες κάνει να μπει σφραγίδα χάγης, που πάω,κόστος και πως θα βεβαιώσω το γνήσιο της υπογραφής αφου το παίρνω από το ΚΕΠ ή από το Ιντερνετ οεο; 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσες μέρες κάνει η μεταφραστική υπηρεσία να μεταφράσει στα αγγλικά πιστοποιητικό γέννησης; επίσης πόσες μέρες κάνει να μπει σφραγίδα χάγης, που πάω,κόστος και πως θα βεβαιώσω το γνήσιο της υπογραφής αφου το παίρνω από το ΚΕΠ ή από το Ιντερνετ οεο; 

 

Σφραγιδα Χαγης αμεσα. Συγγρου 80-88, διπλα στο μετρο Φιξ. Κοστος μηδεν(νομιζω), γνησιο υπογραφης δε χρειαζεται γιατι θα σφραγισεις το πρωτοτυπο και οχι αντιγραφο. Αν θες ζητας επιπλεον πιστοποιητικα απο το ΚΕΠ.

Η μεταφραστικη υπηρεσια θελει χρονο. Εγω κατεθεσα χθες 4 χαρτια (πτυχιο, τιτλο ειδικοτητας, και αλλα δυο πιστοποιητικα) και μου ειπαν να παω να παραλαβω την επομενη Παρασκευη. Πιο γρηγορο το british council, αλλα πιασοκωλε. Δεν ξερω αν στην περιπτωση σου θεωρειται εγκυρο, για μενα ηταν εγκυρη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...