Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guyz θελω να φτιαξω ενα audio cd. Ο υπολογιστης ειναι απο format και δεν εχει Nero που χρησιμοποιουσα και δεν ψηνομαι να το βαλω atm. Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος σε freeware φαση να κανω αυτο που θελω και αν ειναι δυνατον να μην ειναι βαρυ κι ασηκωτο το προγραμμα? Ευχαριστω.

 

CDBurnerXP

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχουμε καμιά ιδέα που μπορώ να βρώ αυτό από Ελλάδα? Bestprice και skroutz που τσέκαρα δεν υπάρχει κάτι ενώ σε κάν-δύο άλλα παίζουν κάτι τιμές 20+

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guyz θελω να φτιαξω ενα audio cd. Ο υπολογιστης ειναι απο format και δεν εχει Nero που χρησιμοποιουσα και δεν ψηνομαι να το βαλω atm. Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος σε freeware φαση να κανω αυτο που θελω και αν ειναι δυνατον να μην ειναι βαρυ κι ασηκωτο το προγραμμα? Ευχαριστω.

Ashampoo Burning Studio Free.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα στο ff ένα plugin που λέγεται web developer. Βλέπω έχει διάφορες επιλογές αλλά δεν τις καταλαβαίνω. Μου έβγαλε αυτήν την toolbar

0tYdg5I.png

 

 

Μπορεί κάποιος να μου πει χονδρικά τι είδους "κόλπα" μπορώ να κάνω με τις επιλογές αυτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guyz θελω να φτιαξω ενα audio cd. Ο υπολογιστης ειναι απο format και δεν εχει Nero που χρησιμοποιουσα και δεν ψηνομαι να το βαλω atm. Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος σε freeware φαση να κανω αυτο που θελω και αν ειναι δυνατον να μην ειναι βαρυ κι ασηκωτο το προγραμμα? Ευχαριστω.

Αν και μάλλον βολεύτηκες να προτείνω κι εγώ το ashampoo burning studio free. Πολύ καλό πρόγραμμα που κάνει τα πάντα δωρεάν, το χρησιμοποιώ χρόνια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα στο ff ένα plugin που λέγεται web developer. Βλέπω έχει διάφορες επιλογές αλλά δεν τις καταλαβαίνω. Μου έβγαλε αυτήν την toolbar

0tYdg5I.png

 

 

Μπορεί κάποιος να μου πει χονδρικά τι είδους "κόλπα" μπορώ να κάνω με τις επιλογές αυτές;

 

Το Firebug δε σε βόλεψε; Από τα εργαλεία του web developer, το μόνο που χρησιμοποιώ είναι ο χάρακας (Miscellaneous->Display ruler). Για τα άλλα ας πει κάποιος άλλος που το χρησιμοποιεί περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ενώ έχω διαλέξει στα windows 8.1 τα ελληνικά σαν γλώσσα εγκατάστασης με το που τελειώσει την εγκατάσταση και στο πλαίσιο "Εγκατάσταση ενημερώσεων" νομίζω λέγεται μου βγάζει το παρακάτω πρόβλημα

Windows_8_1_error.jpg

 

Ενώ αν διαλέξω τα αγγλικά περνάνε κανονικά όλη την εγκατάσταση χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Τι κουλά είναι αυτά ρε παιδιά και δεν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα και να εγκαθιστούμε κατευθείαν τα ελληνικά windows 8.1 και όχι να πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα τα αγγλικά και μετά να κατεβάζουμε την ελληνική γλώσσα & ui.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Firebug δε σε βόλεψε; Από τα εργαλεία του web developer, το μόνο που χρησιμοποιώ είναι ο χάρακας (Miscellaneous->Display ruler). Για τα άλλα ας πει κάποιος άλλος που το χρησιμοποιεί περισσότερο.

Βασικά την εγκατέστησα από σπόντα απλά είπα να δω μήπως χρησιμεύσει και σε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη το θρεντ για τα εργαλεια στο μπαλκονι

 

Ξερω θα φριξετε αρκετοι

 

5.χρονια τωρα , επανω στη ντουλαπα στο μπαλκονι (καλυπτεται κανονικα ολο το μπαλκονι με τεντα κλπ) εχω αφημενο τον προηγουμενο υπολογιστη μου , εναν πυργο .

 

Εχει απεξω μια κιτρινη κρουστα απο τις σκονες κλπ

Εχει φαει απειρα κρυα,αερες και ζεστη

 

Να κανω ενα ντου να το βαλω στη πριζα ή μπα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και μικρη απορια μιας και τα προβληματα που μπορει να δημιουργησει μπορει να ειναι και σοβαρα.

 

Στο facebook λοιπον, στα μηνυματα, υπαρχει μια κατηγορια που λεγεται "Αλλα". Τυχαια μου ειπε ενας φιλος να παω εκει και φαινεται οτι ειχα καποια αδιαβαστα για τα οποια δεν ειχε βγαλει ποτε ειδοποιηση. Θα ελεγα στην περιπτωση μου οτι οσα βρηκα ηταν σοβαρα. Πχ ακριβως εναν χρονο πριν (μαμημενη συμπτωση) ειχα ενα περιστατικο στο οποιο βοηθησε μια κοπελα χωρις να την ξερω. Την επομενη εστειλε μηνυμα για να δει αν ολα ειναι ενταξει και εγω δεν απαντησα ποτε! Ο αγενης, ο βρωμιαρης, που τον βοηθαμε και δεν λεει και ευχαριστω. Αυτα θα ελεγα αν ημουν στην θεση της. Απο κοντα, αν την δω ποτε, θα της μιλησω αλλα η ζημια εγινε. Δειτε μηπως εχετε και εσεις μηνυματα τα οποια δεν εχετε δει ποτε.

 

*Με ενα γρηγορο googlarisma, εχουν γραφτει αρθρα για αυτο και υπηρχε και λυση οταν ηταν αλλιως οι ρυθμισεις του fb. Τωρα δεν εχω ιδεα. Ξερει κανεις πως μπορουμε να το φτιαξουμε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτιάχνεται απλά πρέπει να τσεκάρεις που και που τα μνμ σου. από κινητο μπαίνεις συνήθως στο φβ; στο κινητό δεν βγάζει ειδοποίηση για άλλα.

ούτως ή άλλως δεν θα της έβγαλε την ειδοποίηση ότι διαβάστηκε οπότε δεν θα σε έβρισε πολύ. μπορείς να απαντήσεις και να εξηγήσεις σιγά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτιάχνεται απλά πρέπει να τσεκάρεις που και που τα μνμ σου. από κινητο μπαίνεις συνήθως στο φβ; στο κινητό δεν βγάζει ειδοποίηση για άλλα.

ούτως ή άλλως δεν θα της έβγαλε την ειδοποίηση ότι διαβάστηκε οπότε δεν θα σε έβρισε πολύ. μπορείς να απαντήσεις και να εξηγήσεις σιγά..

 

Απο υπολογιστη μπαινω παντα. Τι να εξηγησω ακριβως ενα χρονο μετα; Τον αμαζευτο εχει το θεμα. Τελος παντων η μακακια εγινε. Και τα αλλα μηνυματα που εχω δεν ειναι το λιγοτερο ντροπιαστικα για μενα. Τουλαχιστον να το εχετε στο νου σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πριν κανα 2μηνο στον φακελο "αλλα" ειδα μηνυμα που μουχαν στειλει πριν 2μισι χρονια και ηταν ενας μακρινος ξαδερφος απο Γερμανια που ηθελε να μαθει τι σχεση εχουμε και γενικα ρωτουσε για το σοι για να.δουμε τι ειμαστε .

Γενικα ναι,αν δε τοχεις κατα νου παιζει να παιχτει μαλακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...