Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και το δικο μου screenshot με το αρχειο που ποσταρισε ο matrixxx

 

post-180677-0-02621400-1404687117_thumb.png

 

εχω το τελευταιο bios αλλα δεν εχω περασει τους οδηγους του lenovo

 

router εχω το thomson που δινει η forthnet

Επεξ/σία από samniotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...επειδή είχα χρόνια να δω διαφημίσεις σε browser(και έχει τρελαθεί το μάτι μου αυτές τις μέρες, με το πως σκατά γέμισαν ολα τα sites με τοσες διαφημίσεις),υπάρχει κάτι αποτελεσματικό για τον ie?

http://www.ghacks.net/2012/10/29/how-to-block-advertisement-in-internet-explorer-10/

 

http://www.versedtech.org/4724/disable-ads-in-internet-explorer-10/

 

http://www.youtube.com/watch?v=B998dMQhoY4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

επειδή είχα χρόνια να δω διαφημίσεις σε browser(και έχει τρελαθεί το μάτι μου αυτές τις μέρες, με το πως σκατά γέμισαν ολα τα sites με τοσες διαφημίσεις),υπάρχει κάτι αποτελεσματικό για τον ie?

Φυσικα, adblock plus, κανει τον ie11 ακομα πιο γρηγορο (και στο pc το εχω βαλει εδώ και λιγους μηνες και στο encore από προχθες χωρις πρόβλημα), δεν πιανει πλεον μπροστα του μια ουτε chrome ουτε opera που πριν 2-3 χρονια τον πατουσαν κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικα, adblock plus, κανει τον ie11 ακομα πιο γρηγορο (και στο pc το εχω βαλει εδώ και λιγους μηνες και στο encore από προχθες χωρις πρόβλημα), δεν πιανει πλεον μπροστα του μια ουτε chrome ουτε opera που πριν 2-3 χρονια τον πατουσαν κατω.

 

 

το adblock plus το έβαλα και εγώ χτες..αλλά δεν μου τις κόβει οταν ανοίγω τον metro ie...αν το στείλω στην επιφάνεια σα desktop τότε λειτουργεί..

 

 

η fanboy ad block list που δείχνει το video που έδωσε ο zacharis πριν, λειτουργεί κανονικά και στο metro

Επεξ/σία από rizla7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το ιδιο... δεν εχω κανενα θεμα με σκαμπανεβασματα του wifi. εχω περασει το νεο bios και εχω κανει ολα τα updates που μου εβγαλε. δεν περασα τους driver της lenovo που προταθηκαν στο αρχικο ποστ

post-266056-0-74126100-1404690300_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

 

Είμαι και εγώ παιδί της προσφοράς, μπράβο στο insomnia για την ενημερώση και την πολύτικη βοήθεια στη συνέχεια.
Διάβασα πως το καλύτερο είναι αγορά 64GB μνήμης micro sd.
Η ακόλουθη αξίζει (https://www.skroutz.gr/s/4821626/Samsung-microSDXC-64GB-Class-10-UHS-1-Evo-with-Adapter.html);
Αν όχι, μπορείτε να προτείνετε κάποια άλλη;

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τον εχω ηδη αλλαξει, δεν αλλαξε τιποτα απολυτως με τον driver αυτόν. Δουλευει ακριβως το ιδιο με τον δικο του, σου ξεφυγε μεσα στις γραμμες:

 

Ήταν αργά και δεν το πρόσεξα. My bad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε φιλε γιατι η διασταση στο μηκος που επιτρεπει η θηκη ειναι μικροτερη απο οτι το ταμπλετ.

Ρωτηστε το μαγαζι πρωτα.

 

Ειχες δικιο φιλε, τελικα επικοινωνησα και δεν κανει η θηκη οποτε ακυρωσα.

 

Εχετε υποψην σας καποια θηκη με πληκτρολογιο και συνδεση bluetooth που να κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και εγω το ιδιο... δεν εχω κανενα θεμα με σκαμπανεβασματα του wifi. εχω περασει το νεο bios και εχω κανει ολα τα updates που μου εβγαλε. δεν περασα τους driver της lenovo που προταθηκαν στο αρχικο ποστ

 

Από την εικονα φαινεται πως εχεις σκαμπανεβασματα, είναι σε αντιθεση με το κειμενο σου. :o

Επισης βλεπω ότι το τεστ το κανεις με τορρεντ κατι που δεν είναι αξιοπιστο στη μετρηση, για την σταθεροτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος... Εφυγε ηδη παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από την εικονα φαινεται πως εχεις σκαμπανεβασματα, είναι σε αντιθεση με το κειμενο σου. :o

Επισης βλεπω ότι το τεστ το κανεις με τορρεντ κατι που δεν είναι αξιοπιστο στη μετρηση, για την σταθεροτητα του.

 

ειναι απο τα σκαμπανεβασματα του  torrent. οπως ειπες και εσυ δεν ειναι οτι πιο σταθερο. τελος παντων  ανεβαζω στιγμιοτυπο απο mega.co.nz και απο speedtest.net

τωρα φαινεται πως δεν εχω προβλημα?

post-266056-0-29720700-1404723537_thumb.png

post-266056-0-22201400-1404723541_thumb.png

post-266056-0-77681200-1404723542_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα βγαζει ματι! Εισαι ΟΚ! :)

;)

 

Σε λιγο και τα δικα μου τα καλα με το "νέο" ρουτερ. (πολύ ιδιοτροπο το encore, διανα ο questioner)!!

 

Update: Μπα, δεν ηταν θεμα αντιπάθειας ρουτερ τελικα... δεν εχει σταθερη συμπεριφορα... συνεχιζω την ερευνα...

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...