Προς το περιεχόμενο

Προσφορά Nova Full Pack


Backpacker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι τρέλα να βλέπουμε οι πελάτες της Forthnet την προσφορά να δίνεται σε όλους εκτός από εμάς!

 

Όταν λήγει το συμβόλαιο σου θα την πάρεις και συ αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορα τρεχει πιλοτικα σε μη συνδρομητες του group forthnet.

 

Μετα θα γενικευθει πιστευω και σε ολους τους υπολοιπους

 

αυτο ,μου εδωσαν να καταλαβω οταν με πηραν πριν λιγο τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβαιτε οτι δεν υπαρχει η κακια η φορθνετ και οι υπολοιπες αγιες εταιριες! Αυτα που κανει η φορθνετ τα κανουν ΟΛΕΣ οι εταιριες στην Ελλαδα. Εγω ειχα Wind και ειχα μια προσφορα που ειχε η wind παλια, 2play τηλεφωνια στα 25 ευρω, αλλα με ενα χρονο ισχυη μετα πηγαινε 35! Οταν εληξε ο χρονος, παρακαλαγα να μεινω στα 24, παροτι αλλες εταιρες οπως η χολ νομιζω ειχε βγαλει (τοτε) πακετο και με 20! Ε λοιπον μου ελεγαν δεν γινεται κτλ. Τραβηξα λοιπον φορητοτητα για φορθνετ, με το που εκανα την αιτηση, τσουπ τηλεφωνο απο wind, αποφασισαμε να σας δωσουμε την τιμη που θελατε κτλ αλλα εγω τα ειχα παρει και συνεχισα την φορθνετ και βρηκα την υγεια μου, εβαλα και το Κριστμας πακ 2012 και ειμαι τζετ (το απλο, χωρις κινιτα συν νοβασπορτ 1 στα 29,90)... και να πω οτι ειμουν ενθουσιασμενος απο την Wind, δεν ημουν, απλα ηθελα να γλυτωσω την βαβουρα...

 

Οσοι εχετε φορθνετ καντε ενα τηλεφωνο αν δεν γινεται τιποτα, περιμενετε να ληξει το δωδεκαμηνο εκει ολο και κατι θα γινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε και γω ήδη συνδρομητής είμαι και δεν μπορούσα να την πάρω την προσφορά..αλλά θα τρελάθω με τις βλακείες που ακούω εδώ μέσα από ήδη συνδρομητές που το παίζουν θιγμένοι και αδικημένοι.

 

Συμβόλαιο δεν υπογράψατε ρε σεις που κάθεστε και κλαίγεστε?Την μαμημένη την τζίφρα σας δεν την βάλατε συμφωνόντας ότι για 12 μήνες θα πληρώνεται την Χ τιμή?

Τώρα ζητάτε στους 3-4-5-6-7 μήνες συμβολαίου να σας πάρουνε τηλέφωνο για να δίνεται λιγότερα??ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? Εσείς θα δεχόσασταν ενώ έχετε συμβόλαιο να σας κάνουν αύξηση? 

 

Έχουμε τερματίσει τον νεοελληνισμό εδώ μέσα. Όταν λήγει το συμβόλαιο διαπραγματευόμαστε καινούργιο καλύτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε και γω ήδη συνδρομητής είμαι και δεν μπορούσα να την πάρω την προσφορά..αλλά θα τρελάθω με τις βλακείες που ακούω εδώ μέσα από ήδη συνδρομητές που το παίζουν θιγμένοι και αδικημένοι.

 

Συμβόλαιο δεν υπογράψατε ρε σεις που κάθεστε και κλαίγεστε?Την μαμημένη την τζίφρα σας δεν την βάλατε συμφωνόντας ότι για 12 μήνες θα πληρώνεται την Χ τιμή?

Τώρα ζητάτε στους 3-4-5-6-7 μήνες συμβολαίου να σας πάρουνε τηλέφωνο για να δίνεται λιγότερα??ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? Εσείς θα δεχόσασταν ενώ έχετε συμβόλαιο να σας κάνουν αύξηση? 

 

Έχουμε τερματίσει τον νεοελληνισμό εδώ μέσα. Όταν λήγει το συμβόλαιο διαπραγματευόμαστε καινούργιο καλύτερο!

Αυτή είναι η μισή αλήθεια.τα συμβόλαια είναι γιά να σπάνε.η nova κάθε χρόνο κάνει διαπραγμάτευση κ δινει λιγότερα στη superlegue λόγω κρίσης.εκεί δεν ισχύει το συμβόλαιο που έχουν υπογράψει;θα τα δεχόμουν αυτα που λες αν αυτές τις προσφορές που κάνει τηλεφωνικώς σπίτι,σπίτι τις έκανε μέσα από τη σελίδα της ώστε να βλέπει ο καταναλωτής τι γίνεται κι αν αξίζει να πληρώνει η όχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ρε και γω ήδη συνδρομητής είμαι και δεν μπορούσα να την πάρω την προσφορά..αλλά θα τρελάθω με τις βλακείες που ακούω εδώ μέσα από ήδη συνδρομητές που το παίζουν θιγμένοι και αδικημένοι.</p>

<p> </p>

<p>Συμβόλαιο δεν υπογράψατε ρε σεις που κάθεστε και κλαίγεστε?Την μαμημένη την τζίφρα σας δεν την βάλατε συμφωνόντας ότι για 12 μήνες θα πληρώνεται την Χ τιμή?</p>

<p>Τώρα ζητάτε στους 3-4-5-6-7 μήνες συμβολαίου να σας πάρουνε τηλέφωνο για να δίνεται λιγότερα??ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? Εσείς θα δεχόσασταν ενώ έχετε συμβόλαιο να σας κάνουν αύξηση? </p>

<p> </p>

<p>Έχουμε τερματίσει τον νεοελληνισμό εδώ μέσα. Όταν λήγει το συμβόλαιο διαπραγματευόμαστε καινούργιο καλύτερο!</p>

 

Μεγάλε εν μέρη συμφωνώ με αυτό που λες αλλά :

Οταν είσαι σε συμβόλαιο με την προσφορά Χριστουγέννων και ξαφνικά στους 7 μήνες σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε " έχουμε μια νέα προσφορά για εσάς με +10 ευρώ θα έχετε και FULL SPORTS & κινητά! Α μια χαρά πας το κατάστημα και ξαφνικά υπογράφει νέο συμβόλαιο από την αρχή! Δηλαδή η 7 μήνες πάνε στους 12 με νέα προσφορα!

 

Αρα κάτι τέτοιο ζητάμε και εδω, αφού μπορεί να γίνει. Ok η forthnet αποφασίζει αλλά για αυτό πιστεύω γκρινιάζουν οι εώς τώρα συνδρομητές της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πάω να το κόψω. Δεν γουστάρω δούλεμα.

Κι εγώ μαζί σου.βαρέθηκα να βλέπω ολυμπιακό-βέροια επανάληψη.το χειρότερο πρόγραμμα ever και σε τρελλή τιμή.ζουν σε άλλη χώρα αυτοί μαλλον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατι καποιος που εχει με 40 ευρω το μηνα 3play μαζι με τα αθλητικα και κινητα κλπ να γκρινιαζει γιατι δεν παιρνει το φουλ με 50? Αναλογικα μιλαμε για παρομοια (αν όχι χειροτερη) περιπτωση προσφορας.

Το μεγαλο πηδημα το τρωει αυτος που εχει μονο δορυφορικο φουλ και πληρωνει 60+ ευρω το μηνα ενώ το δινουν με 25. Εκει δεν το συζητάμε καν. Και υπαρχουν αρκετοι τέτοιοι.

Να ρωτησω γιατι ειδα μια-δυο αναφορες αλλα όχι συγκεκριμένες. Tο 18μηνο της δεσμευσης ισχυει ΚΑΙ για το 25ευρω του δορυφορικου ή μονο για το 3play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτησω γιατι ειδα μια-δυο αναφορες αλλα όχι συγκεκριμένες. Tο 18μηνο της δεσμευσης ισχυει ΚΑΙ για το 25ευρω του δορυφορικου ή μονο για το 3play?

Και για το 25αρι φυσικα. Το εχω διαβασει πανω από 5 φορες.

 

18 μηνες δεσμευση, αλλα το δωρο των HD ειναι μονο για 12! Προσοχη να ζητήσετε διακοπη του HD πριν τον 12o-13ο μηνα αν δεν θελετε να πληρωσετε και αλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ θα πάω να το κόψω. Δεν γουστάρω δούλεμα.

 

Ποιος σε δουλεύει και γιατί?

Διότι δεν είναι σωστό ο νέος συνδρομητής να πληρώνει πιο λίγα. Τουλάχιστον να πληρώνουμε τα ίδια. Έλεος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι δεν είναι σωστό ο νέος συνδρομητής να πληρώνει πιο λίγα. Τουλάχιστον να πληρώνουμε τα ίδια. Έλεος.

 

 

Προφανώς δεν έχεις ιδέα πως δουλεύει αυτό που λέγεται ανταγωνισμός και ελεύθερη αγορά...και φυσικά δεν έχεις ιδέα πως λειτουργούν εταιρείες που είναι εισηγμένες στο χρηματιστήριο. Αυτό που λες δεν συμβαίνει σε καμία εταιρεία ΠΟΤΕ! 

Αυτή είναι η μισή αλήθεια.τα συμβόλαια είναι γιά να σπάνε.η nova κάθε χρόνο κάνει διαπραγμάτευση κ δινει λιγότερα στη superlegue λόγω κρίσης.εκεί δεν ισχύει το συμβόλαιο που έχουν υπογράψει;θα τα δεχόμουν αυτα που λες αν αυτές τις προσφορές που κάνει τηλεφωνικώς σπίτι,σπίτι τις έκανε μέσα από τη σελίδα της ώστε να βλέπει ο καταναλωτής τι γίνεται κι αν αξίζει να πληρώνει η όχι.

 

Η nova αναδιαπραγματεύεται κάθε χρόνο όπως λες και συ γιατί κάθε χρόνο αλλαζουν τα δεδομένα της αγοράς...και συ διαπραγματεύεσαι κάθε χρόνο για τον ίδιο λόγο! Αλλά όχι εσείς θέλετε να ακυρωθούν ουσιαστικά τα συμβόλαια και να αναδιαπραγματεύεστε κάθε μήνα ή κάθε βδομάδα όσον αγνοώντας ότι αφορά τις δεσμεύσεις τις δικές μας στα συμβόλαια που έχουμε ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ!

 

Προφανώς όλοι εδώ που σας ενοχλούν οι "επιλεκτικές" προσφορές σας ενοχλούσαν και τα καλά τα χρόνια οι επιλεκτικές επιδοτήσεις και τα παζάρια που κάνατε ανάμεσα σε εταιρείες κινητής ώστε να πάρετε καλύτερη συσκευή δώρο. Τότε δεν ήταν άδικο...δεν επωφελούσασταν καλύτερες προσφορές από υφιστάμενους συνδρομητές τότε...

 

Θέλω και όταν αλλάζω εταιρεία να έχω καλύτερη προσφορά ώστε να έχω κίνητρο να αλλάξω...αλλά και όταν έχω αλλάξει μετά αν η ίδια εταιρεία βγάλει κάτι καλύτερο να μου το δώσουν και αυτό! #epic_fail_logic

 

Επίσης το είπα και σε άλλο τομέα...αν πάρετε τηλεόραση και μετά από 5 μέρες η τηλεόραση που πήρατε είναι σε προσφορά 20% κάτω θα πάτε να ζητήσετε την διαφορά των χρημάτων? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...