Προς το περιεχόμενο

Προσφορά Nova Full Pack


Backpacker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το συμβολαιο εγω το ελαβα με email και το εστειλα με fax, σε αλλους θα το στειλουν με courier, οσο αφορα το δορυφορικο πακετο ο εξοπλισμος και η εγκατασταση δωρεν, για την τηλεφωνια δε γνωριζω

δηλαδή το εκτύπωσες εσύ και τους το έστειλες με fax?  γιατί δεν έχω ούτε εκτυπωτή ούτε fax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδή το εκτύπωσες εσύ και τους το έστειλες με fax?  γιατί δεν έχω ούτε εκτυπωτή ούτε fax

κατεβασε το σε φλασακι και πηγαινε σ ενα βιβλιοπωλειο να κανεις την δουλεια σου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλεσα πριν λιγο και ειπα για την προσφορα και με ρωτησε τι παροχο εχω (απαντησα αλλον εκτος οτε) και μετα κρατησε ονομα και τηλεφωνο και ειπε θα επικοινωνησουμε μαζι σας.

Μια ακομη απο τις γνωστες επιλεκτικες προσφορες "για οποιον μας αρεσει" της nova φαινεται.

Αν ειχα ΟΤΕ φυσικα δε θα πηγαινα forthnet-nova με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει πουληθει ακομη, απο οτι λεγεται ειναι υπο διαπραγματευση, και προσπαθουν να αυξησουν το πελατολογιο τους με πελατες ΟΤΕ για να ανεβει η τιμη της μετοχης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα   δεν ημουν πελατης τους ποτε παρα μονο στην πολυ αρχη με τα αναλογικα κουτια

 

δεν μπορει συνδρομητικο καναλι εξωτερικου ιταλικο η γαλλικο με σχεδον ολα τα καναλια σε hd  να ζητανε λιγοτερα απο τη νοβα η οποιαμεχρι προτινος εκμεταλευοταν το θεμα των καναλιων εθνικης εμβελειας στις προβληματικες περιοχες...

 

αντε να δουμε μετα με το μονοπωλιο του ΟΤΕ τι τιμες θα εχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω κυκλοφορει ευρεως οτι πουληθηκε η νοβα στον οτε και αυτοι κανουν προσφορες ?

 

Ο καθένας ότι έχει ακούσει στο καφενείο...α ρε Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιός πελάτης της Forthnet, τους πήρα να ρωτήσω και ήταν αρκετά απότομοι όταν τόλμησα να ψελλίσω ότι άκουσα για καλύτερη προσφορά από τα 64,80 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιός πελάτης της Forthnet, τους πήρα να ρωτήσω και ήταν αρκετά απότομοι όταν τόλμησα να ψελλίσω ότι άκουσα για καλύτερη προσφορά από τα 64,80 ευρώ...

Κανε αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ... Θα σε παρουν μονοι τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθέτω και εγώ τη δική μου εμπειρία.

Εχω εδώ και 2 χρονια πακέτο φιλάθλων μιας και δεν μπορώ να πάω για τεχνικούς λόγους 3play (αν και με ΟΤΕ είμαι πολύ ευχαριστημένος και έχω και VDSL και πετάει). Την πρώτη χρονιά είχα δικό μου δέκτη και δεν είχα HD. Πέρυσι στην αλλαγή πηρα τον 831 με 6 μήνες τα HD δώρο. Αύγουστο ανανέωσα πακέτο φιλάθλων και μέχρι Δεκέμβρη τα HD δώρο. Από Γενάρη και μετά €4,99 το μήνα σε ξεχωριστό λογαριασμό. Ημερομηνία λήξης πακέτου 5/8.

Κάλεσα σήμερα πρώτα στη NOVA και μου είπαν ότι μαλλον θα ξαναβγάλουν πακέτο φιλάθλων και να μην αιτηθώ ακόμα διακοπή (μιας και από 6/8 θα μετατραπεί η σύνδρομή σε αορίστου χρόνου με τιμή τιμοκαταλόγου και δεν θέλω). Ρώτησα αν έχουν κάτι άλλο σε παραπλήσια τιμή και μου είπαν ότι σε τέτοια τιμή μόνο στο πακέτο φιλάθλων (αν ξαναβγει)!

 

Αφού πηγε 10.00 (πριν δεν απαντούσε), κάλεσε η σύζυγος στο νούμερο της 1ης σελιδας και ζήτησε την προσφορά. Κράτησαν το τηλέφωνο (το οποίο σημειωτέον είναι στο όνομά μου) και μας κάλεσαν μετά από 5 λεπτά. Της ανέφεραν και την προσφορά 3play και αφού ξεκαθάρισε ότι θέλει μόνο τη δορυφορική της πήρε τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, όνομα πατρός, διεύθυνση, ΑΦΜ και ΔΟΥ) και κανονίσαμε αύριο να έρθει courier για την υπογραφή της σύμβασης. Μας ανέφερε και για τα περί εξοπλισμού αλλά στην επισήμανση ότι έχουμε κεντρική δορυφορική εγκατάσταση και δεν χρειαζόμαστε άλλο πιάτο μας έλεγε ότι το χρειαζόμαστε αλλιώς πως θα πιάνουμε κλπ (προφανώς δεν μπαίνει σε λεπτομέρειες ούτε ξέρει τεχνικά ο πωλητής αλλά λέει όσα του λένε)...

 

Το θέμα είναι αν θα με υποχρεώσουν να βάλω και άλλο πιάτο. θα το συνεννοηθώ αυτό με τον εγκαταστάτη; τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως; το πιάτο, τα καλώδια και το lnb δεν θα με χάλαγαν για κανα χωριό κλπ αλλά θα πρέπει να κάνω μόνος μου την εγκατάσταση...

Η ημερομηνία που αρχίζει το 18 μηνο είναι από την ημερομηνία ενεργοποίησης;  ή από την ημερομηνία της σύμβασης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιός πελάτης της Forthnet, τους πήρα να ρωτήσω και ήταν αρκετά απότομοι όταν τόλμησα να ψελλίσω ότι άκουσα για καλύτερη προσφορά από τα 64,80 ευρώ...

 

Δεν παίρνουμε ποτέ την επίσημη forthnet για καλύτερες τιμές εκτός αν έχει λήξει το συμβόλαιο μας...θα είσαι στον 6ο μήνα πληρώνοντας 64 ευρώ και θα σου πουν ΟΚ θα σου δώσουμε την προσφορά και θα μας δίνεις για τα ίδια 49,90?Πάμε καλά ρε παιδιά? Εταιρείες είναι δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα...αν έχεις μήνες ακόμα στο συμβόλαιο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να διαπραγματευτείς μείωση τι να κάνουμε...δεν έχεις leverage...

 

Όταν λήγει το συμβόλαιο με μια αίτηση φορητότητας έχουμε προσφορές και αντιπροσφορές και κάνουμε παιχνίδι...για αυτό το λόγο αποφεύγουμε μεγάλες δεσμεύσεις 18-24 μηνών.

 

Αυτοί που κλαίγονται επειδή δεν τους δίνουν τις εκάστοτε προσφορές οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών....όταν αγοράζουν τηλεόραση 800 ευρώ πχ και μετά από 5 μήνες που γίνεται έκπτωση το ίδιο μοντέλο στα 500 ευρώ έχουν την απαίτηση να τους γυρίσουν τα 300 ευρώ της διαφοράς πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά σε πόση ώρα περνούν τηλέφωνο πήρα πριν από κάνα μισάωρο τους έδωσα τον αριθμό μου και είπαν θα επικοινωνήσουν αυτοί αλλα μέχρι στιγμής τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Backpaper, με το συμπάθιο αλλά δεν τα βλέπεις σωστά τα πράγματα απ' την επιχειρηματική πλευρά.

Μια εταιρεία που θέλει να επιβιώσει, πρέπει να σέβεται τους υπάρχοντες πελάτες περισσότερο απ' τα prospects - δεν υπάρχει άλλος δρόμος.

Τώρα, αν στην Ελλάδα έχουμε συνηθίσει να μην σεβόμαστε τους πελάτες (γενικά το λέω), και οι πελάτες να είναι καρατζίπσι και να τσαμπουκαλεύονται για μια επιδότηση κινητής ή συνδρομή δορυφορικής, ε, δεν συμμετέχω σε αυτό το χάλι.

Δεν υπάρχει πιο αντιαισθητικό πράγμα απ' τον ελληναρά που παίρνει με τσαμπουκά για να πάρει καλύτερη επιδότηση - και το πετυχαίνει συχνά, και αυτό είναι που έχει χαλάσει την αγορά. Και μετά, παίρνει ο normal πελάτης, και η εταιρεία τον γράφει επειδή δεν θα αρχίσει να ουρλιάζει στο κινητό, για να βγάλει τα ψυχολογικά του επειδή τον πηδάνε στην δουλειά του.

 

Αφήστε με, που θα παρακαλέσουμε για μια Nova σε λογική τιμή...

 

ΥΓ. Δεν έχω nova - 2play έχω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...