Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/12/2018 στις 9:13 ΠΜ, vasilllis είπε

Πραγματικα δεν ειχα σκεφτει και αυτη την εκδοχη.Ταιριαζει με τα ρουχα που φοραμε και τις βαφες τους.

βεβαια το συγκεκριμενο αρθρο ειναι μια παπατζα μια  και αναφερει σχετικα:

"I bought the mattress at the beginning of December 2007. In 2-3 weeks after sleeping on those mattresses and pillows, me and my wife started having severe nausea, dizziness and a sensation like being irradiated or having a powerful allergy. The room was loaded by a sweetish-bitter scent (many aromatic hydrocarbons have this smell, like benzene, but also some aldehydes, both categories being powerful carcinogenic and known to attack neurons and provoke severe allergies). Routine analyses looked normal, and the medics were not able to find the cause. I clearly remained with the sensation that the mattress expelled gases

Ενταξει,το τεντωσανε οσο δεν παει..

 

Λοιπόν εγώ έπαθα ακριβώς το ίδιο με μαξιλάρι memory foam. Το πέταξα και ησύχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, θα ήθελα τη συμβουλή σας. Πήρα το στρώμα Mediastrom Optimum Platinum αλλά είναι αρκετά πιο σκληρο από αυτό που δοκίμασα στο κατάστημα. Ήρθε σήμερα ο τεχνικός και λέει ότι είναι καλό και όλα καλά και θα στρώσει κλπ. Τι είναι αυτά; Έχει κανεις παρόμοια εμπειρία; Τι μπορώ να κάνω; Έδωσα 1500€ (έκπτωση 55%) και δε μπορώ να κοιμηθώ. 

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asevastos είπε

Καλησπερα, θα ήθελα τη συμβουλή σας. Πήρα το στρώμα Mediastrom Optimum Platinum αλλά είναι αρκετά πιο σκληρο από αυτό που δοκίμασα στο κατάστημα. Ήρθε σήμερα ο τεχνικός και λέει ότι είναι καλό και όλα καλά και θα στρώσει κλπ. Τι είναι αυτά; Έχει κανεις παρόμοια εμπειρία; Τι μπορώ να κάνω; Έδωσα 1500€ (έκπτωση 55%) και δε μπορώ να κοιμηθώ. 

Αν δεν έχουν περάσει αρκετές μέρες, τα περισσότερα καταστήματα δέχονται αλλαγή.

Η έκπτωση είναι μόνιμη (από Αύγουστο τουλάχιστον) και αρα πλασματική το ίδιο και στην Greco strom και σε αρκετά αλλά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

Αν δεν έχουν περάσει αρκετές μέρες, τα περισσότερα καταστήματα δέχονται αλλαγή.

Η έκπτωση είναι μόνιμη (από Αύγουστο τουλάχιστον) και αρα πλασματική το ίδιο και στην Greco strom και σε αρκετά αλλά.

 

 

Ναι έχει συνεχώς εκπτώσεις αλλά τόσο υψηλές νομίζω δεν έχει συχνά. Περιμένω ενημέρωση τους…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2023 στις 6:31 ΜΜ, paiktaras69 είπε

αν είσαι Θεσσαλονικη ή κοντα στην πόλη δες από κοντά της afroline, εάν είσαι σε άλλες περιοχές και τολμηρο αγόρι δες της afroline για online αγορά :) 

 

Στις 20/3/2023 στις 6:58 ΜΜ, ObeyWario! είπε

Έχω και εγώ ένα με 7 ζώνες απο afroline, με τις οικονομικές συνθήκες που ζούμε και τιμή κάτω απο 500Ε δεν νομίζω να έχουν ανταγωνισμό.Είναι πολύ άνετο αν και εξωτερικά δεν σου γεμίζει το μάτι

Στα θετικά η τιμή και η άνεση, στα αρνητικά ότι δεν μπορείς να δεις τι έχει μέσα

Στο ultra premium και premium αν θυμάμαι καλά έχει φερμουάρ και μπορείς να δεις τα υλικά.

Είναι η μόνη εταιρεία που έχει κοντά στις 600 κριτικές με 4.9 στο Google maps. Φαίνεται να προσέχει πολύ την εικόνα της στο ίντερνετ ή αν είμαστε σκεφτούμε πονηρά, μπορεί να είναι αγορασμενες κριτικές.

Το θέμα είναι ότι ενώ όλα τα μαγαζιά (πάνω από 7) μου τόνισαν ότι το κενό στις σανίδες πρέπει να είναι μικρότερο από το μήκος του ελατηρίου, εφόσον είναι ανεξάρτητα ελατήρια, στη afroline μου είπαν ότι επειδή το στρώμα είναι 34cm δεν υπάρχει πρόβλημα. 

 

5 ώρες πριν, Asevastos είπε

Ναι έχει συνεχώς εκπτώσεις αλλά τόσο υψηλές νομίζω δεν έχει συχνά. Περιμένω ενημέρωση τους…

Επειδή έτυχε να το παρακολουθώ, 50%  ήταν από Αύγουστο και 40% στην σειρά advance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, δεν ξέρω άν έχει δοκιμάσει κανείς το PRIME GALAXY PREMIUM της Media Strom και αν έμεινε ευχαριστημένος.
Πάντως όποιος θέλει μια εναλλακτική λύση, αλλά πιο οικονομική, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Επεξ/σία από geodevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, geodevil είπε

Καλησπέρα, δεν ξέρω άν έχει δοκιμάσει κανείς το PRIME GALAXY PREMIUM της Media Strom και αν έμεινε ευχαριστημένος.
Πάντως όποιος θέλει μια εναλλακτική λύση, αλλά πιο οικονομική, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Δεν κατάλαβα αν κάνεις ερώτηση ή είσαι κάτοχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Είμαι σε αναζήτηση στρώματος medium 160x200...προς το παρόν έχω κοιτάξει μόνο τη σειρά royal από entos (τα λίγο πιο premium) αλλά θέλω να δω και άλλες εταιρίες. Μπορείτε να μου προτείνετε 2-3 στρώματα;
Υπάρχουν εταιρίες που βγάζουν καλύτερες εκπτώσεις για να ψάξω ή ότι βλέπω σε όλες τις υπόλοιπες τα οποία παίζουν όλο το χρόνο;  Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους και καλή ανάσταση, θα βγω λιγάκι εκτός θέματος ξέρει κανείς να προτείνει απο που να πάρω κανά γωνιακό/πολυμορφικό καναπέ που να αξίζει δεν έχω τόσο θέμα με το μπάτζετ δλδ θα διαθέσω και 1.500 ή ακόμα και 2.000 ώστε να μου κρατήσει χρόνια και να έχει εγγύηση, είχα πάρει κόντα στα 1.000 € καναπέδες απο praktiker πρίν 7,5 χρόνια αλλά η ποιότητα μάπα και τους τελευταίους μήνες όταν κάθεσαι σε πιάνει η μέση σου.

Είχα πάρει στρώμα πρίν 2,5 χρόνια απο το entos (tribeca σειρά Serta) και είμαι έτσι κι έτσι ευχαριστημένος, δεν ξέρω τώρα για καναπέδες τι παίζει εκεί γιατί στο google στις αξιολογήσεις το κράζουν πολλοί το entos, τώρα τα άλλα μαγαζιά που σκέφτομαι είναι : Τηνιακός, ΙΚΕΑ, jysk τώρα αν έχετε να προτείνετε και εσείς κάποιο άλλο.

*Το ποστάρω εδώ γιατί είναι το πιο κοντινό σε αυτό το θέμα και δεν βρήκα άλλη σελίδα αντίστοιχη στο φόρουμ.

Στις 13/4/2023 στις 7:51 ΠΜ, M A T R I X είπε

Καλημέρα σε όλους. Είμαι σε αναζήτηση στρώματος medium 160x200...προς το παρόν έχω κοιτάξει μόνο τη σειρά royal από entos (τα λίγο πιο premium) αλλά θέλω να δω και άλλες εταιρίες. Μπορείτε να μου προτείνετε 2-3 στρώματα;
Υπάρχουν εταιρίες που βγάζουν καλύτερες εκπτώσεις για να ψάξω ή ότι βλέπω σε όλες τις υπόλοιπες τα οποία παίζουν όλο το χρόνο;  Ευχαριστώ!

Εχω πάρει το tribeca (Serta) και είμαι ετσι και ετσι ευχαριστημένος απο το στρώμα αλλά απο τη σειρά royal Mystique είναι οτι καλύτερο που εχω ξαπλωσει, αν είχα κρεβάτι 160Χ200 θα το είχα τσιμπήσει σίγουρα και μετά απο Serta το Ritz πολύ καλό επίσης.

Επεξ/σία από Tsoukos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tsoukos87 είπε

Καλησπέρα σε όλους και καλή ανάσταση, θα βγω λιγάκι εκτός θέματος ξέρει κανείς να προτείνει απο που να πάρω κανά γωνιακό/πολυμορφικό καναπέ που να αξίζει δεν έχω τόσο θέμα με το μπάτζετ δλδ θα διαθέσω και 1.500 ή ακόμα και 2.000 ώστε να μου κρατήσει χρόνια και να έχει εγγύηση, είχα πάρει κόντα στα 1.000 € καναπέδες απο praktiker πρίν 7,5 χρόνια αλλά η ποιότητα μάπα και τους τελευταίους μήνες όταν κάθεσαι σε πιάνει η μέση σου.

Είχα πάρει στρώμα πρίν 2,5 χρόνια απο το entos (tribeca σειρά Serta) και είμαι έτσι κι έτσι ευχαριστημένος, δεν ξέρω τώρα για καναπέδες τι παίζει εκεί γιατί στο google στις αξιολογήσεις το κράζουν πολλοί το entos, τώρα τα άλλα μαγαζιά που σκέφτομαι είναι : Τηνιακός, ΙΚΕΑ, jysk τώρα αν έχετε να προτείνετε και εσείς κάποιο άλλο.

*Το ποστάρω εδώ γιατί είναι το πιο κοντινό σε αυτό το θέμα και δεν βρήκα άλλη σελίδα αντίστοιχη στο φόρουμ.

Εχω πάρει το tribeca (Serta) και είμαι ετσι και ετσι ευχαριστημένος απο το στρώμα αλλά απο τη σειρά royal Mystique είναι οτι καλύτερο που εχω ξαπλωσει, αν είχα κρεβάτι 160Χ200 θα το είχα τσιμπήσει σίγουρα και μετά απο Serta το Ritz πολύ καλό επίσης.

Εγώ από entos έχω κλειδώσει στο Mythos απλά θέλω να δω και άλλες εναλλακτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2023 στις 2:51 ΠΜ, chriskourou είπε

Δεν κατάλαβα αν κάνεις ερώτηση ή είσαι κάτοχος

Κάνω ερώτηση,
δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου της Media, αλλά ενός παραπλήσιου σε χαρακτηριστικά στρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geodevil είπε

Κάνω ερώτηση,
δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου της Media, αλλά ενός παραπλήσιου σε χαρακτηριστικά στρώμα.

Είμαι κάτοχος του τα τελευταία 4 χρόνια. Είναι το καλύτερο στρώμα που δοκίμασα για εμένα που μου αρέσει να υπάρχει ελαστική αίσθηση. 
Με λίγα λόγια πολύ ευχαριστημένος και το λέω έχοντας αλλάξει 4 στρώματα την τέλευταια δεκαετία. 
Ποιο παραπλήσιο έχεις αν επιτρέπεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...