Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 minutes ago, Gio05 said:

Παιδια καλησπερα.Διαβαζω τοση ωρα το thread και επειδη ειμαι και εγω στο ψαξιμο αυτον τον καιρο για κρεβατι και στρωμα θα θελα να κανω μερικες ερωτησεις.1)Τι γνωμη εχετε για στρωματα που εχουν ενσωματεμενα ανωστρωματα?Κρατανε οσο και αυτα που ειναι χωρις ή εχουν μικροτερη διαρκεια ζωης?2)Για κρεβατι σε περιπτωση που μου το κανεις ξυλουργος τι θα προτεινατε να του πω σχετικα με την βαση?Να εχει ταβλες η να βαλει ανατομικο τελαρο?(εχω μπερδευτει σε αυτο το κομματι,το μονο που καταλαβα ειναι να απεχουν εως 3cm οι ταβλες μεταξυ τους.3)Εχει κανεις αποψη για της Media Strom το στρωμα Discover?Προς αυτο εκλεινα αλλα ειμαι επιφυλακτικος λογω του ενσωματωμενου ανωστρωματος..

Αυτο εδω ειναι: https://www.mediastrom.com/strwmata/prime/prime-discover/ βγαινει στα 860 με τις διαστασεις που θελω 160χ210

Τα 3cm που σου είπαν έχει να κάνει με το μέγεθος του ανεξάρτητου ελατηρίου που θα έχει το στρώμα αν επιλέξεις τέτοιο είδους στρώματος.

Αν έχεις χρόνο δες και αλλαγές εταιρίες, θα βρεις καλύτερα και ίσως και φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαλημερα

Θελω ενα αξιοπρεπες μαξιλαρι για υπνο στο πλαι

Πηγα στη linea της περιοχης μου και δοκιμασα 2 που ειναι μια χαρα.

Στο σκρουτζ βλεπω ενα strom eco με πολλες πωλησεις.

 

Καποιος με γνωσεις στο αντικειμενο για συμβουλη;

https://lineastrom.gr/product/cool-gel-classic/

 

https://lineastrom.gr/product/maxilari-latex-classic/

 

https://www.skroutz.gr/s/25758478/Strom-Eco-Green-Memory-Standard-Maxilari-Ypnou-Memory-Foam-Anatomiko-Metrio-42x72x12cm.html

 

Με ενδιαφερει και η ποιοτητα του ωστε να βγαλει καποια χρονια. Μη χαλασει την πρωτη χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, prefuse είπε

Τα 3cm που σου είπαν έχει να κάνει με το μέγεθος του ανεξάρτητου ελατηρίου που θα έχει το στρώμα αν επιλέξεις τέτοιο είδους στρώματος.

Αν έχεις χρόνο δες και αλλαγές εταιρίες, θα βρεις καλύτερα και ίσως και φθηνότερα.

Δεν ειναι η αποσταση που πρεπει να απεχουν οι ταβλες μεταξυ τους?

Παιδια αν εχει καποιος αποψη για το ενσωματωμενο ανωστρωμα θα το εκτιμουσα πολυ.Φοβαμαι μην παρω καποιο στρωμα που να εχει και επειδη δεν θα μπορω να το γυρναω απο την αλλη θα κατσει πιο ευκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2023 στις 3:12 ΠΜ, constacon είπε

Καλησπέρα,

Κατόπιν πολύωρης διαδικτυακής έρευνας, ώστε να λάβω πλήρη γνώση περί του εν λόγω αντικειμένου, καθώς σκοπεύω να προχωρήσω στην αγορά καινούριου στρώματος κι εφόσον επισκέφθηκα δύο καταστήματα εμπορίας στρωμάτων (μεταξύ αυτών και το Entos), μία από τις επιλογές μου ήταν το Serta Regency, για το οποίο υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες.

Η πρόταση του Serta Regency, με το ενσωματωμένο ανώστρωμα (Pillow-top), με δελέασε, δεδομένων των χαρακτηριστικών, καθώς και της περιμετρικής ενίσχυσης (με αφρό κι όχι με ατσάλινο περίγραμμα) για το συγκεκριμένο εύρος τιμών (500-600eur) σε διαστάσεις 160x200cm.

Τα στρώματα Serta,  τα οποία εισάγονται στην Ελλάδα, κατασκευάζονται στην Τουρκία από την εταιρεία Yatsan, όπως αναφέρεται και στη επίσημη ιστοσελίδα της Serta (www.serta.com/a/catalog/international-locations), εξού και οι διαφορές των εγχώριων προϊόντων με εκείνα της αμερικανικής αγοράς (όπως διάβασα σε ένα άλλο σχόλιο).

Δεδομένων των ευρημάτων και προβληματισμένος για την ποιότητα των υλικών (αναφέρομαι στους χημικά επεξεργασμένους αφρούς, οι οποίοι ενδέχεται να είναι επιβλαβείς για τον ανθρώπινο οργανισμό) και την εφαρμογή αυστηρών ελέγχων ποιότητας κατά την διαδικασία παραγωγής, καθότι δεν είναι βέβαιο, ότι πιστοποιούνται από την Serta, προχώρησα σε περαιτέρω έρευνα για τα λεγόμενα "αμερικανικά στρώματα", τα οποία είναι ευρέως διαθέσιμα στην ελληνική αγορά και διαπίστωσα (μετά λύπης) πολυάριθμες ομοιότητες με τα στρώματα King Koil από την εταιρεία Homico.

Το παράδειγμα του στρώματος King Koil Bordeux παρουσιάζει πανομοιότυπο εξωτερικό σχεδιασμό (βλ. χερούλια, ανώστρωμα, ταμπέλα) με το Serta Regency, αλλά κι ακριβώς την ίδια σύνθεση και δομή υλικών (βλ. τρισδιάστατο σχεδιάγραμμα στρώματος) με ελάχιστες διαφορές στον αριθμό ελατηρίων (το σύστημα ελατηρίων είναι κοινό) καθώς και το εξωτερικό ύφασμα.

Εντούτοις, θεωρώ, ότι θα απορρίψω τα "αμερικανικά στρώματα" εν Ελλάδι (πιθανόν να εξετάσω την περίπτωση της Sealy), παρόλο που ενδέχεται να είναι ποιοτικά και συγκριτικά φθηνότερα από τα αντίστοιχα ελληνικής προέλευσης (λόγω χαμηλότερου κόστους παραγωγής), καθώς θεωρώ, ότι παραπλανούν το καταναλωτικό κοινό και αισχροκερδούν εις βάρος του.

Σημείωση Νο.1: Τα στρώματα King Koil και Serta απέσπασαν παρόμοιες διακρίσεις σε έναν νεοσύστατο ελληνικό διαγωνισμό εν ονόματι "Sleep Awards", οι οποίες ενδέχεται να προκύπτουν, λόγω της κοινής προέλευσης τους.

Σημείωση Νο.2: Τα στρώματα King Koil δεν είναι πλέον διαθέσιμα στην Ελλάδα, μέσω της εταιρείας Bed & Bath, όπως υποστηρίζεται, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας τους (www.kingkoil.com/about/global-presence) και η εταιρεία Homico δεν προκύπτει από την αντίστοιχη λίστα.

Σημείωση Νο.3: Η Serta τέθηκε υπό την προστασία του νόμου περί πτώχεσυης (www.reuters.com/business/retail-consumer/us-mattress-maker-serta-simmons-files-bankruptcy-protection-2023-01-24) κι ως εκ τούτου αισθάνομαι αβεβαιότητα για την πολυετή εγγύηση, που προσφέρει η Entos για τα συγκεκριμένα στρώματα, εφόσον έχει τοποθετηθεί η επωνυμία της.

Υ.Γ: Εν τέλει, η επιλογή μεταξύ ενός στρώματος Serta ή King Koil δεν δύναται να αποτελέσει αντικείμενο αντιπαράθεσης στην ελληνική επικράτεια, σε περίπτωση που προκύψει τέτοιου είδους ζήτημα.

Στιγμιότυπο 2023-04-02, 2.51.12 πμ.png

Στιγμιότυπο 2023-04-02, 2.54.56 πμ.png

Σέ ευχαριστώ πολύ για της πολύτιμες πληροφορίες.

Ευτυχώς πρόλαβα και το διάβασα πριν προβώ σε παραγγελία.

Πάει οπότε από entos τα serta ως επιλογή.

Αντίστοιχα σε tempur αλλά χωρίς το brand name δεν υπάρχει επιλογή για να μήν ύστερη από ποιότητα καμμιά επιλογή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε αναζήτηση στρώματος σε διάσταση 1,60 Χ 2,00 κ το budget μπορεί να φτάσει (αν κ δεν θα το ήθελα) στα 2,000 όπου κ θα μπει σε δόσεις στην πιστωτική. 

Τα τελευταία 4 χρόνια κοιμόμαστε σε ένα king koil wakefield plush το οποίο τον τελευταίο χρόνο, ίσως κ παραπάνω, έχει βουλιάξει τόσο που νομίζεις ότι πέφτεις για βουτιά κ όχι για ύπνο, αυτό σαν αποτέλεσμα έχει τη μία μέρα που μπορώ να κοιμηθώ 8ωρο να σηκώνομαι με αφορητους πόνους στην μέση κ σε καμία περίπτωση δεν νιώθω ξεκούραστος. 

Η γυναίκα μου μονίμως όπως κ γω παραπονιέται ότι νιώθει κουρασμένη όσες ώρες κ να κοιμηθεί ( και μπορεί να κοιμηθεί αρκετά η άτιμη). 

Δεν ξέρω αν φτάνει το budget έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τα tempur κ τα sealy κ αυτά θα ήθελα να δοκιμάσω πρώτα. 

Ανεξαρτήτου μάρκας, μιας κ τα 10 λεπτά που μπορεί να ξαπλώσουμε κ σίγουρα θα τα νιώσουμε καλύτερα αφού κοιμόμαστε σε χαλασμένο στρώμα, έχετε να προτείνετε κάποια στρώματα να πάμε στοχευμενα σε αυτά; 

Σκέφτομουν για στρώμα χωρίς ελατήρια, υπάρχει κάποιο μέσα σε αυτό το budget; 

Η γυναίκα μου κοιμάται ανάσκελα κ μπρούμυτα κ εγώ μπρούμυτα κ ελάχιστα στο πλάι. 

Να αναφέρω ότι σε στρώματα σκληρά, όπως του χωριού πχ που δεν ξέρω καν τη μάρκα είναι, κοιμόμαστε κ οι δύο καλύτερα όπως κ σε στρώμα στο οποίο κοιμηθηκαμε 5 ημέρες στις διακοπές κ ήταν σκληρό είχαμε καλύτερη εμπειρία ύπνου. 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, original911 said:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε αναζήτηση στρώματος σε διάσταση 1,60 Χ 2,00 κ το budget μπορεί να φτάσει (αν κ δεν θα το ήθελα) στα 2,000 όπου κ θα μπει σε δόσεις στην πιστωτική. 

Τα τελευταία 4 χρόνια κοιμόμαστε σε ένα king koil wakefield plush το οποίο τον τελευταίο χρόνο, ίσως κ παραπάνω, έχει βουλιάξει τόσο που νομίζεις ότι πέφτεις για βουτιά κ όχι για ύπνο, αυτό σαν αποτέλεσμα έχει τη μία μέρα που μπορώ να κοιμηθώ 8ωρο να σηκώνομαι με αφορητους πόνους στην μέση κ σε καμία περίπτωση δεν νιώθω ξεκούραστος. 

Η γυναίκα μου μονίμως όπως κ γω παραπονιέται ότι νιώθει κουρασμένη όσες ώρες κ να κοιμηθεί ( και μπορεί να κοιμηθεί αρκετά η άτιμη). 

Δεν ξέρω αν φτάνει το budget έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τα tempur κ τα sealy κ αυτά θα ήθελα να δοκιμάσω πρώτα. 

Ανεξαρτήτου μάρκας, μιας κ τα 10 λεπτά που μπορεί να ξαπλώσουμε κ σίγουρα θα τα νιώσουμε καλύτερα αφού κοιμόμαστε σε χαλασμένο στρώμα, έχετε να προτείνετε κάποια στρώματα να πάμε στοχευμενα σε αυτά; 

Σκέφτομουν για στρώμα χωρίς ελατήρια, υπάρχει κάποιο μέσα σε αυτό το budget; 

Η γυναίκα μου κοιμάται ανάσκελα κ μπρούμυτα κ εγώ μπρούμυτα κ ελάχιστα στο πλάι. 

Να αναφέρω ότι σε στρώματα σκληρά, όπως του χωριού πχ που δεν ξέρω καν τη μάρκα είναι, κοιμόμαστε κ οι δύο καλύτερα όπως κ σε στρώμα στο οποίο κοιμηθηκαμε 5 ημέρες στις διακοπές κ ήταν σκληρό είχαμε καλύτερη εμπειρία ύπνου. 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. 

κανένας δεν μπορεί να σε βοηθήσει, ο καθένας εχει την δική του υποκειμενική άποψη.

Ενσωματώνοντας πιστοποιημένη διαστημική τεχνολογία από την Αμερικανική Διαστημική Υπηρεσία, NASA

Συγνωμη αλλα ποιος σκεφτόμενος θα πιστέψει οτι, έστω και αν ειναι πιστοποιημένη διαστημική τεχνολογία, θα μας βοηθήσει για εναν καλυτερο ύπνο... σαφως και απευθύνονται σε κοιμισμένους καταναλωτές 😀 και δυστυχως δεν ειναι η μονη εταιρεια με τετοιο μαρκετινγκ.

δεν υπάρχει αντικειμενικότητα, το οτι διαβασες καλά λογια για tempur/sealy/cocοmat, whatever ειναι απλο marketing και γενικότητα. σαν να λέμε οτι η Intel ειναι καλυτερη απο την amd ή το ανάποδο..

καποιοι μπορεί να πινουν νερο στο ονομα τους και καποιοι να μην παραδεχονται οτι απλά εδωσαν αρκετά χρήματα.

μονο με blindtest μπορείς να τους πείσεις, αλλιως ισχύει το απαίδευτο..οτι πληρώνεις παίρνεις...not..

συνηθως αυτοι που προτιμούν οτιδηποτε ακριβό, πέρα απο το οτι δεν υπάρχει οικονομικο προβλημα, δεν θελουν, ούτε εχουν την διάθεση να πανε να δοκιμασουν. θελουν ετοιμες λύσεις (αντε να πάνε σε 2-3 μαρκες για να πουν οτι κανανε "ερευνα") και πληρώνωντας το πιο ακριβο που μπορούν, ικανοποιούν το αίσθημα της (αν)ασφάλειας για το οτι πήραν το καλύτερο. οι εταιρείες φυσικά και γνωρίζουν που απευθύνονται και δημιουργούν τα κατάλληλα προιοντα ή ακολουθουν συγκεκριμένες τεχνικές μαρκετινγκ πχ δεν κάνουν ποτέ εκπτώσεις καθως έτσι πέφτει το κύρος του προιοντος. 

κοινως ή ακους τι λέει καποιος (που και αυτος δεν εχει γνώσεις, ποσο μαλλον για το δικό σου σώμα/άνεση)

ή αφιερώνεις μερικά απογεύματα να δεις απο κοντά μερικες μάρκες και μοντέλα. καθε μάρκα εχει φθηνες σειρές και ακριβές.

προσωπικά πήγα σε πάνω απο 10 (δεν σου προτείνω να κάνεις το ίδιο, αλλα σίγουρα αν αφιερώσεις λιγο χρόνο, θα μάθεις και θα δεις καποια πράγματα) και κατέληξα στο συμπέρασμα που βρηκαν και μερικοι φίλοι λιγες σελίδες πίσω.

μπορεις να βρεις την ίδια αίσθηση σε στρώματα με διπλάσιο, τριπλάσιο και τετραπλάσιο κόστος, αναλογα και την περίοδο αγοράς καθως κανουν πολύ συχνά ή και μόνιμα ψευτικες εκπτώσεις. Χοντρικά.. για 160x200 βρηκα στρώματα με ανεξάρτητα ελατήρια απο 600 εως ~1500 με παρόμοια αίσθηση. οτιδήποτε πανω απο αυτο το ποσό, κατα την γνωμη μου, δεν προσφερε τίποτα παραπάνω.

αναλογα την εταιρεία, αλλα συνηθως τα μαλακά ειναι πιο ακριβα.

αντιθέτως, τα ξενοδοχεια/airbnb κτλ αγοράζουν σκληρά καθως υπάρχουν τα λιγότερα παράπονα. 

αν καποιος πιστεύει στα βραβεία..υπαρχουν τα sleep awards...οπου διαλέγουν με πλήρως αντικειμενική και επιστημονική μέθοδο..αυτη του εχουμε ολες τις εταιρίες που συμμετείχαν ικανοποιημένες ή οσους πληρώνουν. εξάλλου πως θα μπορούσαν αφου ο καθένας εχει διαφορετικό σωματότυπο και διαφορετική στάση ύπνου..

για μαρκες κτλ διαβασε και λίγες σελίδες πίσω.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2023 στις 4:14 ΜΜ, prefuse είπε

κανένας δεν μπορεί να σε βοηθήσει, ο καθένας εχει την δική του υποκειμενική άποψη.

Ενσωματώνοντας πιστοποιημένη διαστημική τεχνολογία από την Αμερικανική Διαστημική Υπηρεσία, NASA

Συγνωμη αλλα ποιος σκεφτόμενος θα πιστέψει οτι, έστω και αν ειναι πιστοποιημένη διαστημική τεχνολογία, θα μας βοηθήσει για εναν καλυτερο ύπνο... σαφως και απευθύνονται σε κοιμισμένους καταναλωτές 😀 και δυστυχως δεν ειναι η μονη εταιρεια με τετοιο μαρκετινγκ.

δεν υπάρχει αντικειμενικότητα, το οτι διαβασες καλά λογια για tempur/sealy/cocοmat, whatever ειναι απλο marketing και γενικότητα. σαν να λέμε οτι η Intel ειναι καλυτερη απο την amd ή το ανάποδο..

καποιοι μπορεί να πινουν νερο στο ονομα τους και καποιοι να μην παραδεχονται οτι απλά εδωσαν αρκετά χρήματα.

μονο με blindtest μπορείς να τους πείσεις, αλλιως ισχύει το απαίδευτο..οτι πληρώνεις παίρνεις...not..

συνηθως αυτοι που προτιμούν οτιδηποτε ακριβό, πέρα απο το οτι δεν υπάρχει οικονομικο προβλημα, δεν θελουν, ούτε εχουν την διάθεση να πανε να δοκιμασουν. θελουν ετοιμες λύσεις (αντε να πάνε σε 2-3 μαρκες για να πουν οτι κανανε "ερευνα") και πληρώνωντας το πιο ακριβο που μπορούν, ικανοποιούν το αίσθημα της (αν)ασφάλειας για το οτι πήραν το καλύτερο. οι εταιρείες φυσικά και γνωρίζουν που απευθύνονται και δημιουργούν τα κατάλληλα προιοντα ή ακολουθουν συγκεκριμένες τεχνικές μαρκετινγκ πχ δεν κάνουν ποτέ εκπτώσεις καθως έτσι πέφτει το κύρος του προιοντος. 

κοινως ή ακους τι λέει καποιος (που και αυτος δεν εχει γνώσεις, ποσο μαλλον για το δικό σου σώμα/άνεση)

ή αφιερώνεις μερικά απογεύματα να δεις απο κοντά μερικες μάρκες και μοντέλα. καθε μάρκα εχει φθηνες σειρές και ακριβές.

προσωπικά πήγα σε πάνω απο 10 (δεν σου προτείνω να κάνεις το ίδιο, αλλα σίγουρα αν αφιερώσεις λιγο χρόνο, θα μάθεις και θα δεις καποια πράγματα) και κατέληξα στο συμπέρασμα που βρηκαν και μερικοι φίλοι λιγες σελίδες πίσω.

μπορεις να βρεις την ίδια αίσθηση σε στρώματα με διπλάσιο, τριπλάσιο και τετραπλάσιο κόστος, αναλογα και την περίοδο αγοράς καθως κανουν πολύ συχνά ή και μόνιμα ψευτικες εκπτώσεις. Χοντρικά.. για 160x200 βρηκα στρώματα με ανεξάρτητα ελατήρια απο 600 εως ~1500 με παρόμοια αίσθηση. οτιδήποτε πανω απο αυτο το ποσό, κατα την γνωμη μου, δεν προσφερε τίποτα παραπάνω.

αναλογα την εταιρεία, αλλα συνηθως τα μαλακά ειναι πιο ακριβα.

αντιθέτως, τα ξενοδοχεια/airbnb κτλ αγοράζουν σκληρά καθως υπάρχουν τα λιγότερα παράπονα. 

αν καποιος πιστεύει στα βραβεία..υπαρχουν τα sleep awards...οπου διαλέγουν με πλήρως αντικειμενική και επιστημονική μέθοδο..αυτη του εχουμε ολες τις εταιρίες που συμμετείχαν ικανοποιημένες ή οσους πληρώνουν. εξάλλου πως θα μπορούσαν αφου ο καθένας εχει διαφορετικό σωματότυπο και διαφορετική στάση ύπνου..

για μαρκες κτλ διαβασε και λίγες σελίδες πίσω.

Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντηση. 

Ένας από τους προβληματισμούς μου κ γι αυτό ανέβασα το budget σε αυτό το επίπεδο είναι στο να πάρω κάτι το οποίο θα αντέξει κ θα είναι όσο πιο κοντά στην αρχική κατάσταση αγοράς του. Φυσικά δεν έχω σκοπό να το κρατήσω για πάντα αλλά θα επιθυμούσα να το αλλάξω επειδή θα έχει συμπληρώσει κάποια χρόνια ζωής κ όχι επειδή έχει γίνει σαν βάρκα.

Γνωρίζω ότι το ιδανικό θα ήταν να δοκιμάσω αρκετά αλλά πέρα ότι δεν υπάρχει αρκετός χρόνος δεν πιστεύω ότι δοκιμάζοντας για λίγο ένα στρώμα μπορείς να καταλάβεις κ πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2023 στις 1:33 ΠΜ, freelove είπε

Τι σού δίνουν στα jysk όταν γυρνάς το στρώμα επιστροφή χρημάτων η δωροεπιταγη?

Θέλω να γυρίσω το gold 120. Το παλεύω εδώ καί 1 εβδομάδα αλλά το στρώμα είναι πολύ μα πολύ σκληρό.

Φίλε τώρα είδα το μήνυμα σου, κανονικά κάνουν αλλαγή με άλλο,  ωστόσο μετά από πολύ κόπο μου έδωσαν δώρο επιταγή σε βάθος 3 χρόνων για εξαργύρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iznodur είπε

Φίλε τώρα είδα το μήνυμα σου, κανονικά κάνουν αλλαγή με άλλο,  ωστόσο μετά από πολύ κόπο μου έδωσαν δώρο επιταγή σε βάθος 3 χρόνων για εξαργύρωση 

Σέ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Έχω 100 μέρες για τεστ θεωρητικά.

Αν επιτρέπεται τι στρώμα έχεις τώρα καί αν είσαι ευχαριστημένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, freelove είπε

Σέ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Έχω 100 μέρες για τεστ θεωρητικά.

Αν επιτρέπεται τι στρώμα έχεις τώρα καί αν είσαι ευχαριστημένος 

Πηρα από τα entos το serta ritz και είναι καταπληκτικό μας αρέσει με την συζηγο πάρα πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/08/2023 at 07:58, Gio05 said:

Δεν ειναι η αποσταση που πρεπει να απεχουν οι ταβλες μεταξυ τους?

Παιδια αν εχει καποιος αποψη για το ενσωματωμενο ανωστρωμα θα το εκτιμουσα πολυ.Φοβαμαι μην παρω καποιο στρωμα που να εχει και επειδη δεν θα μπορω να το γυρναω απο την αλλη θα κατσει πιο ευκολα...

PIllowtop σημαίνει μισή διάρκεια σε σχέση με ένα δύο όψεων... εγώ πήρα τελικά σκέτο + topper που βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/09/2023 at 14:14, original911 said:

Σκέφτομουν για στρώμα χωρίς ελατήρια, υπάρχει κάποιο μέσα σε αυτό το budget; 

Υπάρχει η καλή λύση στρώματος από φυσικό λάτεξ μονο. Δοκίμασε το να δεις. Πχ https://www.dunlopillo.gr/product-category/stromata/luxury-range/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kronos73 είπε

Υπάρχει η καλή λύση στρώματος από φυσικό λάτεξ μονο. Δοκίμασε το να δεις. Πχ https://www.dunlopillo.gr/product-category/stromata/luxury-range/

Ευχαριστώ! Από αντοχή τι λένε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ομάδα είμαι σε αναζητηση στρώματος και εντελώς τυχαία έπεσα σε μια αγγελια για στρώμα media strom optimum diamond 5 μηνών και το δίνει σε πολύ καλή τιμή λόγω μετακόμισης από ότι λέει.

Έχει κανείς άποψη για αυτό το στρώμα αξίζει να το τσεκάρω;Ουσιαστικά είναι η ποιο ακριβή σειρά της media strom αλλά διαβάζω πολλά αρνητικά τελευταία για την media strom..

Επεξ/σία από Dimos D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/8/2023 στις 2:11 ΠΜ, TheDay2012 είπε

Kαλημερα

Θελω ενα αξιοπρεπες μαξιλαρι για υπνο στο πλαι

Πηγα στη linea της περιοχης μου και δοκιμασα 2 που ειναι μια χαρα.

Στο σκρουτζ βλεπω ενα strom eco με πολλες πωλησεις.

 

Καποιος με γνωσεις στο αντικειμενο για συμβουλη;

https://lineastrom.gr/product/cool-gel-classic/

 

https://lineastrom.gr/product/maxilari-latex-classic/

 

https://www.skroutz.gr/s/25758478/Strom-Eco-Green-Memory-Standard-Maxilari-Ypnou-Memory-Foam-Anatomiko-Metrio-42x72x12cm.html

 

Με ενδιαφερει και η ποιοτητα του ωστε να βγαλει καποια χρονια. Μη χαλασει την πρωτη χρονια.

εγώ πήρα αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος 

https://jysk.gr/ypnodomatio/maxilaria/eidika-maxilaria/maxilari-wellpur-viglen-40x60x11

 

 

 

Αν έχει κάποιος εμπειρία/ πρόταση από μαλακό στρώμα memory foam, ειτε πλήρες είτε σε συνδυασμο με ελατήρια, ενημερώνει. Ειμαι σε αναζήτηση αλλά τα tempur που εισαγει η Elite ειναι πανκριβα πια (3.000 για διπλο στρώμα 160χ200). 

Έχω το Temptation απο το 2016 που ειναι υβριδικό (tempur + ελατήρια) αλλά δεν παράγεται πια... 

Επεξ/σία από cbol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...