Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 19/09/2023 at 00:40, cbol said:

εγώ πήρα αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος 

https://jysk.gr/ypnodomatio/maxilaria/eidika-maxilaria/maxilari-wellpur-viglen-40x60x11

 

 

 

Αν έχει κάποιος εμπειρία/ πρόταση από μαλακό στρώμα memory foam, ειτε πλήρες είτε σε συνδυασμο με ελατήρια, ενημερώνει. Ειμαι σε αναζήτηση αλλά τα tempur που εισαγει η Elite ειναι πανκριβα πια (3.000 για διπλο στρώμα 160χ200). 

Έχω το Temptation απο το 2016 που ειναι υβριδικό (tempur + ελατήρια) αλλά δεν παράγεται πια... 

ο όμιλος πλέον ανήκει στη Sealy την αμερικανική αν δεν κάνω λάθος. Κ βγάζει δυο τύπους στρωμάτων που το πάνω μέρος είναι τύπου tempur κ από κάτω ελατήρια. Διαφέρει απλά το πάχος του υλικού επάνω το πρώτο είναι πιο λεπτό το άλλο πιο παχύ σχεδόν 30% του στρώματος. Δεν θυμάμαι ονόματα κ έχω πετάξει τον κατάλογο προ διμήνου. Είναι σαφώς φθηνότερα από το 100% tempur. Πήγαινε σε μια elite να τα δοκιμάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήρα πριν 2 χρόνια ένα serta tribeca και σε 3 σημεία πλέον βουλιαζει

Σηκώνομαι πιασμένος στην πλάτη 

Εχει κάποιος γνώμη για την εγγύηση του Εντος?
 

Να ασχοληθώ η όχι?

και επίσης κάποια καλή πρόταση για σκληρό κυρίως στρώμα μέχρι 500€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους, ψάχνω κι εγώ για νέο στρώμα, κατά προτίμηση ορθοπεδικό (έχω κήλη στη μέση και ταλαιπωρούμαι) και προσανατολίζομαι σε μέτριο προς σκληρό ή σκληρό. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι που να αντέχει στον χρόνο; Όχι Media strom, δεν έχω καλή άποψη. Διαστάσεις 160 x 200, budget έως 800 €. 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, buruburu said:

Γεια χαρά σε όλους, ψάχνω κι εγώ για νέο στρώμα, κατά προτίμηση ορθοπεδικό (έχω κήλη στη μέση και ταλαιπωρούμαι) και προσανατολίζομαι σε μέτριο προς σκληρό ή σκληρό. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι που να αντέχει στον χρόνο; Όχι Media strom, δεν έχω καλή άποψη. Διαστάσεις 160 x 200, budget έως 800 €. 

Ευχαριστώ!

προσωπικα μου φανηκε υπερβολικα σκληρο και με bonnel ελλατηρια (κουνιεσαι και ξυπνας τον διπλα)

https://shop.grecostrom.gr/shop/oikiakos-exoplismos/stromata-ipnou/stromata-lithos/stroma-emerald/

ειχε μονιμη "εκπτωση" -25%, τωρα αναφερει την τιμη, χωρις το ψευτικο -25%

οι περισσότεροι κανουν ψευτικες εκπτωσεις, δεν τις εφευρε η greco.

για μενα καλύτερα αυτο https://shop.grecostrom.gr/shop/oikiakos-exoplismos/stromata-ipnou/stromata-lithos/stroma-trillion/

αν μπορει να ανεβει λιγο το budget ή αν αποφασίσουν να κανουν πραγματική εκπτωση σε περιοδο εκπτωσεων.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, prefuse είπε

προσωπικα μου φανηκε υπερβολικα σκληρο και με bonnel ελλατηρια (κουνιεσαι και ξυπνας τον διπλα)

https://shop.grecostrom.gr/shop/oikiakos-exoplismos/stromata-ipnou/stromata-lithos/stroma-emerald/

ειχε μονιμη "εκπτωση" -25%, τωρα αναφερει την τιμη, χωρις το ψευτικο -25%

οι περισσότεροι κανουν ψευτικες εκπτωσεις, δεν τις εφευρε η greco.

για μενα καλύτερα αυτο https://shop.grecostrom.gr/shop/oikiakos-exoplismos/stromata-ipnou/stromata-lithos/stroma-trillion/

αν μπορει να ανεβει λιγο το budget ή αν αποφασίσουν να κανουν πραγματική εκπτωση σε περιοδο εκπτωσεων.

Σ' ευχαριστώ, η Greco strom ήταν μία από τις ετειρείες που σκεφτόμουν να τσεκάρω 😉.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, λόγω δωροεπιταγής για αγορές άνω των 300 ευρώ σκέφτομαι να αγοράσω στρώμα από το Praktiker. Ξέρετε κάτι για τα στρώματα τους;

Είδα τα στρώματα τους είναι από την Αθηναική Στρωματοποιία (mediastrom) και συγκεκριμένα σκέφτομαι το zenius energy max. Λένε ότι έχει και 10 χρόνια εγγύηση. Θα πάω να το δοκιμάσω και θα σας πω. Αν έχει και κάποιος άλλος εμπειρία εδώ είμαστε.

Επεξ/σία από peragialos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην ομάδα, αγόρασα πρόσφατα το Majestic Royal Crown απο τα Εντός. Λόγω κιλών το στρώμα αυτό δε με καλύπτει διότι θέλω ενα στρώμα προς το σκληρό. Αν κάποιος ενδιαφέρεται το πουλάω προ 550 euro με χρήση μόλις 20 ημερών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, nikkoutras είπε

Καλησπερα υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει απο τα entos το mythos για να μας δωσει μερικες εντυπωσεις? Ευχαριστω

Έγω το έχω εδω και δύο χρόνια.  Έμένα με βόλεψε , η εμπειρία είναι θετική. Απλώς να ξέρεις ότι είναι ενα σκληρό στρώμα, κατι που εγώ το ήθελα.  Άν το δοκιμάσεις επί τόπου θα το καταλάβεις. Αν δεν σου αρέσουν τα σκληρά στρώματα μην το πάρεις !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ήθελα να το ποστάρω...

 

Τον Απριλιο αγόρασα το 

https://eco-mat.gr/product/coral23/

Δυστυχώς ομως δεν μπορώ να το συνηθισω, με πονάει η πλάτη μου, γιατι κοιμαμαι στα πλαγια. Παω για νέο μαλακο στρώμα ή διορθώνεται με καποιο αναστρωμα ή κατι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Εδώ ήθελα να το ποστάρω...

 

Τον Απριλιο αγόρασα το 

https://eco-mat.gr/product/coral23/

Δυστυχώς ομως δεν μπορώ να το συνηθισω, με πονάει η πλάτη μου, γιατι κοιμαμαι στα πλαγια. Παω για νέο μαλακο στρώμα ή διορθώνεται με καποιο αναστρωμα ή κατι αλλο ?

Το "θετικό" με ένα σκληρό στρώμα, είναι ότι μπορείς να το φέρεις (σχετικά) στα μέτρα σου με ένα ανώστρωμα. Το αντίθετο δεν γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εχουμε καμια προταση για ανατομικο τελαρο για το στρωμα Mythos αυτο που εχω εχει κενα μεταξυ 7 εκατοστα και δε κανει απο οτι μου ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikkoutras είπε

Καλημερα, εχουμε καμια προταση για ανατομικο τελαρο για το στρωμα Mythos αυτο που εχω εχει κενα μεταξυ 7 εκατοστα και δε κανει απο οτι μου ειπαν

Εγώ πάντως για την ίδια περίπτωση, αγόρασα τάβλες και συμπλήρωσα και άφησα κενό 2 εκ.  Βγ΄γηκε και πολυ φθηνά  !!!

Φυσικά ένα ανατομικό τελάρο θα είναι μάλλον καλύτερο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2023 στις 10:55 ΠΜ, -WISE- είπε

Το "θετικό" με ένα σκληρό στρώμα, είναι ότι μπορείς να το φέρεις (σχετικά) στα μέτρα σου με ένα ανώστρωμα. Το αντίθετο δεν γίνεται...

για καποιον που ζυγιζει 100 κιλά, ποιο να ειναι το παχος του ανωστρώματος? 4? 8?εκατοστα?

(για memory foam) μιλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...