Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμός internet on the go με σύνδεση 1000 ευρώ τι να κάνω;


Demon13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει, οσο ασχετος και να ναι καποιος, η κοινη λογικη λει πως αν εχεις 10gb συμβολαιο δεν πας και κατεβαζεις το wolfenstein new order με torrent. Απο την αλλη πλευρα κακως που δεν εχου καποια δικλειδα ασφαλειας οι παροχοι. Εγω πιστευω πως με λιγο πιεση θα καταφερει να παρει καποια εκπτωση και να πληρωσει μονο ενα μερος του ποσου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τίποτα δεν τους είπε ο πωλητής, άντε να είπε καμια προηδοποίηση του κώλου.2. Δεν ξέρει να χρησιμοποιεί αυτά τα εργαλεία, όσο εύκολο αν σου φαίνεται. Να συνδέεται ξέρει μόνο.Και γιατί να τα χρησιμοποιήσει; Ήξερε οτι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος τον ενημέρωσε κανείς οτι μπορεί να έρθει 1.000 ευρώ αν δεν προσέξει;Σε άλλες χώρες δεν επιτρέπονται αυτά, κλειδώνει. Στην Ελλάδα μαλάκες είναι να το κλειδώσουν; Αφήστε το ανοιχτό να πληρώσουν τα κοροϊδα.Με 1000 ευρώ δεν πήγαινε να βάλει κανονικό τηλέφωνο και να του μηνούν και 800 μετά απο 1 χρόνο...ΓΙΑΤΙ Τρολάρετε όλοι; ΛΥΣΗ ψαχνω όχι κριτική.

Τα εργαλεία για να βλέπουμε το όριο των υπολοιπομενων mb τα έχουμε. Και μιας και έχω ακούσει ότι σε άλλες χώρες κάνουν αυτό, και σε άλλες κάνουν το αλλο... Εγώ ξερεις τι θα πω? ότι στις άλλες χώρες διαβάζουν το συμβόλαιο και μετά βάζουν την υπογραφή τους. Ανάθεμα και αν κάποιος απο εδω μέσα (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) αν έχει διαβάσει ποτέ τους όρους συμβολαίου ή ακόμα και τους όρους όταν κάνουμε έγγραφη σε ένα site. Σαν κλασικοί Ελληναρες όμως μετά ξέρουμε να κλαιγομαστε και να φταίνε οι εταιρίες για οτιδήποτε συμβεί.

 

Και δεν φταίει κανένας πωλητης, σιγά μην κάτσει ο πωλητής να του διαβάσει και τους όρους του συμβολαίου του οπως αναφέρθηκε και πριν. Αυτή η δουλειά είναι του αγοραστή. Αλίμονο και αν ο καθένας πωλητής διάβαζε τους όρους σε έναν έναν πελάτη που έκανε νέο συμβόλαιο. Αν είναι δυνατόν.

 

Πέρα απο αυτό, η ευθύνη είναι 100% του φίλου σου που δεν φρόντισε να ενημερωθεί για την υπηρεσία που αγόρασε. Και μην μου πεις ότι είναι τόσο άσχετος που δεν μπορεί να μπει στο site της cosmote και να ενημερωθεί για την υπηρεσία. Μονο και μονο που το προγραμμα γράφει 10gb,θα έπρεπε να ρωτήσει ο ίδιος ή να φροντίσει να ενημερωθεί. Δηλαδή όταν κάνουμε μια σύνδεση με 200 λεπτά ομιλίας το μήνα και αυτά τα καταναλωσεις αλλά συνεχίσεις να μιλάς θα φταίει ο πωλητής ή η κάθε εταιρία για τυχόν επιπρόσθετες χρεώσεις?

 

Και τέλος να πω, ας κάνει μια προσπάθεια να πει ότι δεν γνώριζε και να το παίξει λακαμας,μπας και του κάνουν καμία έκπτωση ή εστω κάποιο διακανονισμό για την αποπληρωμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το internet το χρησιμοποιουν και ασχετα ατομα. Μαλλον δε ξερετε τι σημαινει ΑΣΧΕΤΟΣ .Ο χρονος ομιλιας ειναι κατι κατανοητο σε ολους.Εδω πτυχιουχοι πληροφορικης δε ξεραν τι ειναι η μνημη σε εναν υπολογιστη.πρεπει να μπαινει φραγη και μετα να πληρωνει αν θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το internet το χρησιμοποιουν και ασχετα ατομα. Μαλλον δε ξερετε τι σημαινει ΑΣΧΕΤΟΣ .Ο χρονος ομιλιας ειναι κατι κατανοητο σε ολους.Εδω πτυχιουχοι πληροφορικης δε ξεραν τι ειναι η μνημη σε εναν υπολογιστη.πρεπει να μπαινει φραγη και μετα να πληρωνει αν θελει

 

Ο άσχετος καλά θα κάνει να γίνει σχετικός (ή τουλαχιστον να συμβουλεύεται κάποιον σχετικό) γιατί τώρα που όλα (από διασκέδαση μέχρι εφορία) γίνονται μέσω της τεχνολογίας και του ίντερνετ (καλώς ή κακώς, αλλά αυτό είναι άλλη και μεγάλη συζήτηση) ίσως το πακέτο των 1000 ευρώ να είναι το μικρότερο από τα προβλήματα που μπορεί μελλοντικά να του δημιουργηθούν (λόγω ασχετοσύνης).

 

σε άσχετο (με το θέμα) κοινωνιολογικό επίπεδο έχει ενιδαφέρον πως κάποιος μπορεί άνετα να χαρακτηρίζει τον εαυτό του ή τον φίλο του άσχετο όταν πρόκειται να κερδίσει/δικαιολογήσει κάτι αλλά αν σε άλλη φάση κάποιος τον αποκαλέσει έτσι είναι ικανός να πλακωθεί για την "προσβολή".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το internet το χρησιμοποιουν και ασχετα ατομα. Μαλλον δε ξερετε τι σημαινει ΑΣΧΕΤΟΣ .Ο χρονος ομιλιας ειναι κατι κατανοητο σε ολους.Εδω πτυχιουχοι πληροφορικης δε ξεραν τι ειναι η μνημη σε εναν υπολογιστη.πρεπει να μπαινει φραγη και μετα να πληρωνει αν θελει

Συγγνώμη αλλα η κοσμοτε και η καθε κοσμοτε δεν την ενδιαφέρει αν ο εκάστοτε υποψήφιος πελατης της ειναι ασχετος ή ανίδεος. Απο την στιγμή που αποφασίζει να αγορασει κατι ειναι υποχρεωμένος να μαθει για αυτο το οποιο αγοραζει. Δηλαδη αν παω να αγορασω εγω ενα αμαξι απο μια εταιρια και δν ξερω ποιο ειναι το γκαζι και πιο το φρενο και παω και το ριξω σε καμια κολόνα θα φταίει η αντιπροσωπία επειδή εγώ είμαι άσχετος? Και στο κάτω κάτω ΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕ το συμβόλαιο που υπεγραψε, οπως είναι υποχρέωση του να κάνει

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε το παιζω τιποτα ανωτερο, αλλα το να κρινω την ανιδεοτητα του οποιοδηποτε ειναι το μονο ευκολο, το δύσκολο ειναι κοιταξω τη μουρη μου στον καθρεπτη.

 

Αυτό το πράγμα στο insomnia που κάθε νήμα πρέπει να καταλήγει είτε στους ναζί, είτε στον υπαρξισμό δεν το καταλαβαίνω. Υπόψιν, στο συγκεκριμένο νήμα καταφέρθηκαν και τα δύο.

 

 

Ο χρονος ομιλιας ειναι κατι κατανοητο σε ολους

 

Σε ποιούς όλους;

 

Και γιατί θεωρείς ότι είναι κατανοητό σε όλους αυτούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποφασιζεις και 100% τι αγοραζεις..

Η πιεση απο τους πωλητες ειναι μεγαλη και τα κολπα πολλα!

 

 

Αν ημουν στη θεση του φιλου θα ελεγα στην κοσμοτε οτι εγω για καρτα πηγα, δε μου δωσανε και μου πουλησαν τη συνδεση, δε με ενημερωσαν υπεγραψα επειδη βιαζομουν κλπκλπ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΠΙΕΣΗΣ (ψυχολογικης απο τον πωλητη/πωλητρια -ειχε λεγειν /οραια βυζια) λογο ελεξψης χρονου - οτι αλλη πιεση μπορεις να φανταστεις)

 

Ε μια και ξεκινησα να παρω καρτα κακ τελικα πηρα την ΣΥΝΔΡΟΜΗ των 10 γβ νομοζα οτι στα 10 κοβεται, δε μου το ειπε κ ο πωλητης που να ξερω πως λειτουργουν αυτα τα μαραφετια κτλπ κτλπ, θελετε 100 ευρω στο χερι η να το αφησουμε και να το παμε δικαστικα και οοοκοταν και αν γινει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποφασιζεις και 100% τι αγοραζεις..

Η πιεση απο τους πωλητες ειναι μεγαλη και τα κολπα πολλα!

 

 

Αν ημουν στη θεση του φιλου θα ελεγα στην κοσμοτε οτι εγω για καρτα πηγα, δε μου δωσανε και μου πουλησαν τη συνδεση, δε με ενημερωσαν υπεγραψα επειδη βιαζομουν κλπκλπ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΠΙΕΣΗΣ (ψυχολογικης απο τον πωλητη/πωλητρια -ειχε λεγειν /οραια βυζια) λογο ελεξψης χρονου - οτι αλλη πιεση μπορεις να φανταστεις)

 

Ε μια και ξεκινησα να παρω καρτα κακ τελικα πηρα την ΣΥΝΔΡΟΜΗ των 10 γβ νομοζα οτι στα 10 κοβεται, δε μου το ειπε κ ο πωλητης που να ξερω πως λειτουργουν αυτα τα μαραφετια κτλπ κτλπ, θελετε 100 ευρω στο χερι η να το αφησουμε και να το παμε δικαστικα και οοοκοταν και αν γινει?

Θα το πάνε δικαστικά και μπορεί να σου πάρουν και περισσότερα...αστείες μου ακούγονται αυτές οι δικαιολογίες, δε νομίζω ότι θα έπειθαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα στο insomnia που κάθε νήμα πρέπει να καταλήγει είτε στους ναζί, είτε στον υπαρξισμό δεν το καταλαβαίνω. Υπόψιν, στο συγκεκριμένο νήμα καταφέρθηκαν και τα δύο.

 

 

 

Σε ποιούς όλους;

 

Και γιατί θεωρείς ότι είναι κατανοητό σε όλους αυτούς;

Γιατι το τηλεφωνο υπάρχει κάτι δεκαετίες μη πω μισό αιώνα ακόμα και η 90ρα γιαγια ξέρει οτι αν παρεις πολλα τηλεφωνα χρεώνεσε.

Πιστεύω πως έχετε δίκαιο απο μία άποψη οτι όφειλε να ενημερωθεί και να προσέχει τι πήρε αλλά δε λειτουργούν όλοι οι ανθρωποι έτσι. Δε στέκονται ολοι στις λεπτομέριες. Τα εχουν πιο απλα στο μυαλό τους. "Αγόρασα Internet" και δε το περιμένουν οτι μετα απο τα 10gb θα είναι τοσο μεγαλη χρέωση.Ποιος θα το περίμενε εαν δε το έψαχνε ή ήταν προσεκτικός;

Οκ καταλάβαίνω πως πρέπει να γίνει μάθημα να προσέχουμε αλλα στατιστικά ξέρει η cosmote και η καθε cosmote ότι πολλοί θα την πατήσουν αλλα δε νομίζω πως είναι ηθικά σωστό να επιτρέπει τέτοιες χρεώσεις χωρίς κάποιο κόφτη η κάτι. Είμαι σιγουρος πως την πατάνε και θα την πατήσουν πολλοί.

Και που ξέρετε. Μπορει να αφήσετε το κινητο σας πχ στη παραλία και να το πιάσει καποιος και να αρχίσει βλέπει video στο youtube .Δε νομίζω πως μπορούμε να το ελεγχουμε πάντα. Μπορεί να πέσει στα χέρια 15 χρονου το mobile internet μας πχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω, ειναι υποχρέωση του αγοραστή να διαβασει το συμβόλαιό το οποίο υπογράφει. Αν το τηλ ειναι 200 χρονια οπως λεει ο φιλος πιο πανω, το να διαβασει καποιος ενα χαρτι το οποίο υπογραφει υπαρχει 500 χρόνια..

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Α) οι οροι και τα ψηλα γραμματακια ειναι ανουσιοι στο συγκεκριμενο νημα απο την στιγμη που λεει καθαρα "χρεωση μετα τα δωρεαν ΜΒ". Ο χρηστης επρεπε να ενημερωθει για το πακετο του και ειδικα τις τιμες. Οσο αφορα την εξτρα χρεωση δεν ειναι και πουθενα κρυμμενη. Φαινεται φατσα καρτα.

 

Β) σφαλμα του φιλου και του πωλητη που δεν ενημερωσαν τον χρηστη. Ειτε ηταν ασχετος ειτε ηταν ιδιοφυια στους υπολογιστες ΑΛΛΑ ασχετος με το internet on the go. Εγω σε παρομοια περιπτωση που ενας φιλος μου ηθελε stickaki για το χωριο που εδινε και laptop και με ρωταγε, ΜΑΛΙΑΣΕ η γλωσσα μου να του λεω για τον ογκο και τις ενδεχομενες χρεωσεις αν τις ξεπερασει. Εντωμεταξι και αυτος γιατι πηρε συνδεση για το εξοχικο και οχι καρτα? ποσο θα καθοταν εκει? ενα χρονο που διαρκει το συμβολαιο?

 

Γ) σχετικα με το αν οι εταιριες πρεπει να κοβουν μετα το οριο του ογκου. Αφου δεν υπαρχει καποιος νομος, φυσικα και θα εκμεταλεφθει η εταιρια αυτο το κενο. Φυσικα και δεν θα κοψει την υπηρεσια. Εμενα πριν απο 3-4 χρονια που εδιναν λαπτοπ με τετοια πακετα (δεν ξερω αν δινουν ακομα) ξερετε τι μου εκανε εντυπωση? γιατι στην συνδεση των 10gb και παγιο 30€ παιρνω λαπτοπ και στην απεριοριστη συνδεση με παγιο 50€ παιρνω τα @@. Γιατι αραγε?

 

Δ) αλλα ας μπουμε και στην θεση του χρηστη. Εκανε μεγαλο λαθος συμφωνω αλλα βλεπω πολλους που λενε γιατι να μην πληρωσει κλπ. Δηλαδη αν μας γραψει ενας τροχονομος επειδη δεν φοραγαμε ζωνη, να μην προσπαθησουμε να ελαφρυνουμε λιγο την ποινη? ειμαστε ολοι τοσο large δηλαδη που ανοιγουμε το πορτοφολι και πληρωνουμε ολα τα λαθη μας. Καλα για κατι απαντησεις του τυπου ¨εξοχικο δεν εχει? ας πληρωσει 1000€" τι να πει κανεις

 

Ε) σχετικα με το download και τα torrent. Ας μην κοροιδευομαστε ρε παιδια. Δηλαδη υπαρχει ατομο στο Ελληνικο internet που εχει τα παντα νομιμα? δεν εχει κατεβασει ενα mp3 ή δεν εχει δει μια online streaming ταινια? επισης για την ιστορια να πουμε οτι υπαρχουν και νομιμα torrent.

 

Ζ) για τον μετρητη που εχει το στικακι μπορει να μην φταιει ο χρηστης για το αν ενημερωθηκε για την χρηση του. Νομιζω τα δεδομενα για το ιστορικο χρησης ογκου αφορουν τον υπολογιστη που εγκατασταθηκε το φλασακι και εφοσον δεν εχει μεσολαβησει καποια μεταβολη στον υπολογιστη. Αν δηλαδη ο χρηστης ειχε δεκα υπολογιστες ή εναν, και εκανε καθε μερα φορματ, τι ενδειξη να παρει? Αυτο φυσικα αλλαζει στους online μετρητες της υπηρεσιας οπου εκει θα εβλεπε την πραγματικοτητα.

 

Η) μου φαινεται πολυ περιεργο αυτη την εποχη, γιατι παλια δεν γινοτανε νομιζω, να μην ενημερωθηκε για την χρηση οταν εφτασε στο 80%. Και εγω εχω φτασει κοντα στο οριο και εχω ενημερωθει παντα.

 

Θ) μου φαινεται πολυ περιεργο να ξεπερασε ΤΟΟΟΣΟΟΟ πολυ το οριο και να μην αναρωτηθηκε οτι αφου δεν κοβεται το ιντερνετ, μαλλον θα χρεωθω. Εγω, πιστευω ή το καταλαβε, αλλα δεν φανταστηκε ποσο εχει η χρεωση στο παραπανω ογκο (δεν δικαιολογειται ο χρηστης, αλλα μπορει να σκεφτηκε 30 πληρωνω για 10gb θα καψω αλλα 30 και θα πληρωσω 60) ή αφησε αυτα που κατεβασε στην λιστα του τορρεντ και ξεσκιστηκε το upload χωρις να το καταλαβει.

 

 

Εν τελη πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι να επικοινωνησετε με ατομα στην εταιρια και να επικαλεσθειτε οτι δεν γνωριζατε, μπερδευτηκατε, δεν ενημερωθηκατε σωστα, αλλα οτι ευθυνεστε και εσεις για αυτο και εδω που φτασατε θελετε μια ελαφρυνση στο ποσο ή/και καποιο διακανονισμο για να το εξοφλησετε. Προσωπικη μου αποψη, η δικαστικη λυση ειναι ρισκο.

 

Τωρα αν ο φιλος πρεπει να συνησφερει στο χρεος του χρηστη, ειναι καθαρα ενα θεμα μεταξι σας. Μπορει ο ts να αισθανθει οτι εσφαλε και αυτος με την ελλειπη πληροφορηση και να βοηθησει το φιλο του ή να ειναι ενταξει με τον εαυτο του και να μην δωσει τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δ) αλλα ας μπουμε και στην θεση του χρηστη. Εκανε μεγαλο λαθος συμφωνω αλλα βλεπω πολλους που λενε γιατι να μην πληρωσει κλπ. Δηλαδη αν μας γραψει ενας τροχονομος επειδη δεν φοραγαμε ζωνη, να μην προσπαθησουμε να ελαφρυνουμε λιγο την ποινη? ειμαστε ολοι τοσο large δηλαδη που ανοιγουμε το πορτοφολι και πληρωνουμε ολα τα λαθη μας. Καλα για κατι απαντησεις του τυπου ¨εξοχικο δεν εχει? ας πληρωσει 1000€" τι να πει κανεις

 

 

Να προσπαθήσεις φυσικά είναι υποχρέωση σου να προσπαθήσεις όπως και είναι υποχρέωση της κάθε υπηρεσίας να γράψει αυτές τις προσπάθειες όπου δεν πιάνει μελάνι και σε περίπτωση που δεν μπορείς να πληρώσεις να σου κάνει δόσεις με όλες τις νόμιμες προσαυξήσεις, 

 

Τι θα πει δεν φόραγα ζώνη ή πέρασα με κόκκινο στις 3 η ώρα το πρωί αλλά δεν ήταν κανείς εκεί. Έκανες την πατάτα; σε πιάσανε; προσπάθησες να την αποφύγεις; όλα OK πλήρωνε τώρα.

 

 

Αν ο αστυνομικός / πωλητής / υπάλληλος κάνει τα στραβά μάτια τότε γίνεται ο ίδιος παραβάτης και όταν πιαστεί θα πρέπει να κληθεί να πληρώσει ότι διέγραψε επιπλέον της δικής του ποινής.

 

Αντε γιατί καλό μάθαμε στην ατιμωρησία και ζητάμε να γίνει η εξαίρεση κανόνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη βλεπετε ασπρο και μαυρο για να τρολλαρετε.

Στελνεις μηνυμα οτι εφτασες τα 10gb και κλειδωνεις τη ροη δεδομενων. Ενημερωνεις στο μηνυμα πχ οτι μπορεις να ξεκλειδωσεις τη ροη με ενα τηλεφωνο ή ενα sms σε ενα νουμερο αλλα με αυξημενη χρεωση. Στο φεγγαρι πηγαμε. Δε θα κολλησουμε σε 2 γραμμες κωδικα που λογικα θα ειναι αυτη η δικλειδα ασφαλειας.

Και με arduino στο κανω...

 

Μερικοι εδω μεσα μου φαινεται θα στεναχωρηθουν αν το παιδι παρει μια εκπτωση εστω λογω βλακειας ή αγνοιας. 

 

Η cosmote εβαλε δικλειδα ασφαλειας στο 3G ιντερνετ και οταν συνδεθεις καταλαθως σε χρεωνει παγια 1 ευρω για το επομενο 24ωρο. Αυτο γιατι πολλες φορες παταμε καταλαθως καποιο κουμπι και για να μην γραψουμε μερικες χιλιαδες ευρω σε χρεωνει 1 ευρω για καμποσα MB και μετα σου ριχνει την ταχυτητα σχεδον σε μερικα kb/h. Πολλοι διαμαρτυρηθηκαν για αυτο το ευρω. Ναι σου τρωει το ευρω αλλα δε καταλαβαινουν οτι αν χρεωνοντουσαν ελευθερα βασει τιμολογιου θα πληρωναν μερικες εκατονταδες

 

σωστος,απλως οταν υπαρχει ο παραγοντας του κερδους απο πισω,δεν ειναι πελατοκεντρικη η εταιρια.

με αλλα λογια,βαλε εκει 1000ε σου λεει,κ αν τα παρουμε εχει καλως,αν οχι βλεπουμε.αλλα οχι να κοψουμε τελιεως τη δυνατοτητα για το κερδος μας.ασχετα αν ο αλλος μολις ανοιξει το λογαριασμο τουρθει κανα εγκεφαλικο.ασχετα η οικογενειακη γαληνη που διαταρασσεται κ σηκωνει ωραια μηνυση αν δε κανω λαθος.αυτο λοιπον δε παιζει κανενα ρολο καταυτους οταν προκειται για το κερδος.οποτε βγαλτε τα συμπερασματα σας κ ειδικα οι σοβαροφανεις τυπικοι που διαβασα παραπανω,ειδικα..

 

οσο για το 1e daily pass.ειναι η ιδια "απατη" απλα μεταμφιεσμενη.αναγκαστικα επειδη η τεχνολογια προχωρησε κ δε γινοταν να πουλανε ακομα 10 λεπτα το κιλομπαιτ παραλληλα με τα iphone πχ,αφου ειδαν οτι οι λογαριασμοι εφταναν χιλιαρικα για πλακα,υποτιθεται ετσι σε προστατευσαν.στην ουσια τον εαυτο τους προστατεψαν,αφου ηθελαν ενα εξτρα τηλεφωνικο κεντρο για να ακουνε τα καρουλια απτους πελατες...χωρια τις καταγγελιες υποθετω.

 

ελα ομως που οσοι χρεωνονται ετσι κατα 80% ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ με το ιντερνετ κ μπηκαν κατα λαθος κ χρεωνονται αδικως κ τσαμπα.οπως το κινητο της γειτονισσας μου που τελειωνει την καρτα του για πλακα επειδη με το "up" μπαινει στο ιντερνετ να σου δειξει τη θερμοκρασια!!.με ενα γελοιο ανωφελο παιδικο app που το μονο που κανει ειναι να σου τρωει λεφτα.σε ενα κινητο με μεγαλα πληκτρα για ηλικιωμενους.το alcatel 2001x.αν τωρα ο ηλικιωμενος πουχει αυτο το κινητο,με το πενιχρο εισοδημα του,οταν το χρειαστει πραγματικα η θελει να παρει ενα τηλεφωνο σε ωρα αναγκης κ δεν εχει μοναδες,κ ω μη γεννετω παθει κατι,τι θα πουν σε ενδεχομενο δικαστηριο?ειχε δυνατοτητα επεκτασης υπολοιπου η να κανει reloadit με κωδικο κατηγοριας GOLD?οταν δε ξερει ουτε μια καρτα να περασει?

 

για τον φιλο με τον λογαριασμο,προτεινω να το κυνηγησει οσο παει.το χρεος ειναι παραλογο.δε γινεται απο τη μια η εταιρεια να σου πλασαρει μαρκετιστικα τις διακοπες την ανεση κ το ιντερνετ,κ επειτα σοβαρα κ τυπικα να χτυπαει στο ψαχνο.οχι κυριοι,εχετε να κανετε με ανθρωπους,κ θα σεβεστε τις αληθινες αναγκες τους κ οτι τους διεπει.ΑΝΘΡΩΠΟΚΕΝΤΡΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το internet το χρησιμοποιουν και ασχετα ατομα. Μαλλον δε ξερετε τι σημαινει ΑΣΧΕΤΟΣ .Ο χρονος ομιλιας ειναι κατι κατανοητο σε ολους.Εδω πτυχιουχοι πληροφορικης δε ξεραν τι ειναι η μνημη σε εναν υπολογιστη.πρεπει να μπαινει φραγη και μετα να πληρωνει αν θελει

 

Άμα είναι άσχετος να αφήσει τα torrent και να πάει στο video club της γειτονιάς του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάρα πολύ ενδιαφέρον σε αυτό (αλλά και παρεμφερή νήματα) είναι ότι όλοι οι large τύποι που μονίμως δικαιολογούν τον "θιγμένο" ιδιώτη (είτε λόγω βλακείας του, είτε λόγω αναλγησίας των εταιριών, είτε δεν ξέρω γω τι άλλο) βρίσκονται πάντα από την μεριά που δεν χάνει τίποτα.

Δεν είδα κάποιος να είναι πχ ο επιχειρηματίας και αναγνωρίζοντας το δίκιο του καταναλωτή να του σβήσει την χρέωση.

 

Άρα δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν.

 

Ή μόνο αδιάφοροι άνθρωποι με στόχο μόνο το κέρδος βρίσκονται στο τιμόνι μικρών ή μεγάλων επιχειρήσεων

 

Ή στην θεωρία (όταν δεν μας στοιχίζει κάτι) είμαστε όλοι Ζορό (προστάτες των "αδικημένων") το οποίο όμως αλλάζει και το κάνουμε γαργάρα όταν τίθεται το θέμα ποιος θα οφεληθεί. Εγώ ή ο πελάτης μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...