Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμός internet on the go με σύνδεση 1000 ευρώ τι να κάνω;


Demon13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πάρα πολύ ενδιαφέρον σε αυτό (αλλά και παρεμφερή νήματα) είναι ότι όλοι οι large τύποι που μονίμως δικαιολογούν τον "θιγμένο" ιδιώτη (είτε λόγω βλακείας του, είτε λόγω αναλγησίας των εταιριών, είτε δεν ξέρω γω τι άλλο) βρίσκονται πάντα από την μεριά που δεν χάνει τίποτα.

Δεν είδα κάποιος να είναι πχ ο επιχειρηματίας και αναγνωρίζοντας το δίκιο του καταναλωτή να του σβήσει την χρέωση.

 

Άρα δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν.

 

Ή μόνο αδιάφοροι άνθρωποι με στόχο μόνο το κέρδος βρίσκονται στο τιμόνι μικρών ή μεγάλων επιχειρήσεων

 

Ή στην θεωρία (όταν δεν μας στοιχίζει κάτι) είμαστε όλοι Ζορό (προστάτες των "αδικημένων") το οποίο όμως αλλάζει και το κάνουμε γαργάρα όταν τίθεται το θέμα ποιος θα οφεληθεί. Εγώ ή ο πελάτης μου.

 

αναλογισου λιγο το κοστος συντηρησης δικτυου κινητης,και το κοστος συντηρησης οικογενειας.κ αναδιατυπωσε.

 

με αλλα λογια τι αγωνια νιωθει ο πατερας σου να τα βγαλει περα,κ τι ο ιδιοκτητης καθε "εταιριας" που πουλαει αερα στην ουσια μεταφορικα κ κυριολεκτικα.αφου για ασυρματα δικτυα μιλαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω αν αισθάνεσαι ότι είμαι πιτσιρικάς ή ότι μιλάω με την βολή της "πατρικής σκέπης" αλλά δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Όπως επίσης δεν ισχύει και το τρίτο (δεν είμαι επιχειρηματίας) ούτε το τέταρτο (δεν είμαι υψηλόμισθος).

 

Αλλά δεν χρειάζεται τίποτα από τα παρπάνω για να λες πολύ απλά "ήταν μ...κία ΜΟΥ και πρέπει να την πληρώσω. δεν μου φταίει ούτε ο αδηφάγος καπιταλισμός ούτε η συνωμοσία του πωλητή"

 

Εγώ απλά είπα ότι με τα λεφτά των άλλων όλοι είμαστε άνετοι.

 

Το αν ο επιχειρηματίας χ..ται στο τάληρο, ή το αν τα έκλεψε δεν εχει καμία απολύτως σημασία με το γεγονός ότι εγώ (ο ιδιώτης) αυτη τη στιγμή του χρωστάω από χρήση που έκανα (του αέρα αν θες).

Για κανόνισε να κάνεις μια συναλλαγή με κάποιον από τους "άνετους" του νήματος και προσπάθησε να του δώσεις 18 και όχι 20 ευρώ που στμφωνήσατε και μετά τα λέμε.

Ακόμα και ο TS που ο ίδιος πρότεινε στον φίλο του τι να κάνει, και οποίος "διαρρηγνύει τα ιμάτιά του" για το ότι ο φίλος του είναι άσχετος, δεν αισθάνθηκε καμία ενοχή και σε σχετικές νύξεις που του έγιναν από κάποιους να καλύψει μέρος της ζημιάς "σαν φίλος" αλλά και σαν εν μέρει υπεύθυνος (αφού δεν προστάτευσε τον άσχετο όπως φωνάζει φίλο του) το έκανε γαργάρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος,απλως οταν υπαρχει ο παραγοντας του κερδους απο πισω,δεν ειναι πελατοκεντρικη η εταιρια.

με αλλα λογια,βαλε εκει 1000ε σου λεει,κ αν τα παρουμε εχει καλως,αν οχι βλεπουμε.αλλα οχι να κοψουμε τελιεως τη δυνατοτητα για το κερδος μας.ασχετα αν ο αλλος μολις ανοιξει το λογαριασμο τουρθει κανα εγκεφαλικο.ασχετα η οικογενειακη γαληνη που διαταρασσεται κ σηκωνει ωραια μηνυση αν δε κανω λαθος.αυτο λοιπον δε παιζει κανενα ρολο καταυτους οταν προκειται για το κερδος.οποτε βγαλτε τα συμπερασματα σας κ ειδικα οι σοβαροφανεις τυπικοι που διαβασα παραπανω,ειδικα..

 

 

Αν ήταν έτσι, οι επιχειρηματίες  θα φοβότουσαν να πουλήσουν πράγματα μήπως και φάνε μήνυση για διατάραξη οικογενειακής γαλήνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος δεν εχει μυαλο, καλα θα κανει να εχει βαθια τσεπη . περαστικα του

 

Μα γιατί; Αφού θα πρέπει να τον προστατεύσουν οι εταιρίες (ακόμα και από τον εαυτό του)!!! :P

Έτσι κι αλλιώς αυτός είναι ο ρόλος κάθε επιχείρησης (σχεδόν ταυτόσημος με την μητέρα Τερέζα και του γιατρούς χωρίς σύνορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μιλάμε και για κανένα είδος πρώτης ανάγκης...mobile Internet για να κατεβάζεις ταινίες στο εξοχικό! Να είσαι και άσχετος και να μη το ψάχνεις κιόλας να δεις τι αγόρασες! Αλλά όχι, πρέπει να σε προστατέψει η εταιρεία! Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη λογική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κατι τετοια επιχειρηματα πορευονται ολοι οσοι ζουν κατω απο την χορηγια αλλου."οι επιχειρησεις ειναι αθωες..το συμβολαιο το γραφει..ο χαζος καταναλωτης..."κλπ φαιδρα,μεχρι να δουν πως βγαινει το φραγκο,κ να αναθεωρησουν περι χρηματων αλητειας κλπ.

 

το αν καποιος ειναι αδαης,οπως η πλειοψηφια που χρησιμοποιει-συντηρει αυτες τις επιχειρησεις,αλλα πληρωνει στο ακεραιο οτι του ζητησουν καθε φορα,δε τον καθιστα χαζο κ "η πληρωνε η ψοφα".οπως λιγο πολυ κατ επεκταση εγινε κ με τη ΔΕΗ με το ρευμα,σε απειρως πιο απαραιτητο προιον απο το "10GB ιντερνετ".η μηπως με τη λογικη αυτη κ κει ισχυει το ιδιο?

 

στο διαταυτα δεν ειναι λογικη αυτη,να αναμασαμε το προβλημα κ τα τετριμενα δικαιολογωντας 100% στο τελος τον εκδοτη του καθε ειδους λογαριασμου.

 

κατι παει σιγουρα λαθος αν εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία στη συγκεκριμένη περίπτωση ξεκάθαρη είναι και δεν έχει κάνει κάτι λάθος, κάποια στιγμή πρέπει να αναλαμβάνουμε τις δικές μας ευθύνες παρά να τις φορτώνουμε αλλού που είναι και το πιο εύκολο! Κατά τη γνώμη μου αυτό πάει λάθος κυρίως (δεν αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας) και έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........................στο διαταυτα δεν ειναι λογικη αυτη,να αναμασαμε το προβλημα κ τα τετριμενα δικαιολογωντας 100% στο τελος τον εκδοτη του καθε ειδους λογαριασμου.

 

κατι παει σιγουρα λαθος αν εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο.

 

Δεν είναι "κάθε" λογαριασμός αλλά λογαριασμός που χρεώνει υπηρεσίες που καταναλώθηκαν. ΤΕΡΜΑ

 

Και αναφορικά με τη λογική που λες μάλλον για σένα είναι είναι λογική ότι ο ιδιώτης είναι στο απειρόβλητο και φταίνει ΟΛΟΙ οι άλλοι.

Η εταιρία που τα χρέωσε, η εταιρία που δεν του διέκοψε τη σύνδεση, ο υπάλληλος που δεν του είπε τι (ήδη) γράφει το συμβόλαιο στο οποίο έβαλε την υπογραφή (και το οποίο δεν διάβασε) και βέβαια κυρίως φταίνει όσοι του λένε πλήρωνε αυτό που αγόρασες.

 

Είμαι πολύ περίεργος (για την ακρίβεια δεν είμαι αφού ξέρω τι να περιμένω) ποια θα ήταν η απάντηση των "άνετων" αν αύριο η cosmote (και η κάθε cosmote) στην οποία είναι ίσως συνδρομητές έβγαζε μια ανάλυση ότι:

"έχω τόση χασούρα από Χ συνδρομητές που δεν πλήρωσαν και άρα θα βάλω ένα τέλος σε όλους για να αντισταθμίσω τις απώλειες".

Μάλλον θα είχαν άλλη άποψη για τον κακοπληρωτή αφού τότε θα τους έτσουζε προσωπικά ο απαυτός τους και δεν θα ήταν πια μόνο θεωρητικοί σταυροφόροι του πληκτρολογίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσπαθήσεις φυσικά είναι υποχρέωση σου να προσπαθήσεις όπως και είναι υποχρέωση της κάθε υπηρεσίας να γράψει αυτές τις προσπάθειες όπου δεν πιάνει μελάνι και σε περίπτωση που δεν μπορείς να πληρώσεις να σου κάνει δόσεις με όλες τις νόμιμες προσαυξήσεις,

 

Τι θα πει δεν φόραγα ζώνη ή πέρασα με κόκκινο στις 3 η ώρα το πρωί αλλά δεν ήταν κανείς εκεί. Έκανες την πατάτα; σε πιάσανε; προσπάθησες να την αποφύγεις; όλα OK πλήρωνε τώρα.

 

 

Αν ο αστυνομικός / πωλητής / υπάλληλος κάνει τα στραβά μάτια τότε γίνεται ο ίδιος παραβάτης και όταν πιαστεί θα πρέπει να κληθεί να πληρώσει ότι διέγραψε επιπλέον της δικής του ποινής.

 

Αντε γιατί καλό μάθαμε στην ατιμωρησία και ζητάμε να γίνει η εξαίρεση κανόνας;

Δεν φοραγα ζωνη θα πει δεν φοραγα ζωνη. Πεφτεις απο τα συννεφα που συμβαινει και αυτο ε? Δηλαδη εσυ συγκεκριμενα δεν εχεις παρανομησει ποτε? δεν εχεις κατεβασει ουτε ενα mp3 και εχεις μονο original? αν υπαρχει εστω και ενα ατομο, οχι στο forum αλλα σε ολη την Ελλαδα, που ειναι 1000% νομιμο σε ολα τοτε ή κατι παει λαθος με το σκεπτικο μου ή ζω σε αλλη χωρα.

 

Επισης δεν δικαιολογω την παρανομια. Απλα λεω μην το παιζουμε και ολοι αγιοι και πρεπει να καει στην πυρα οποιος κατεβασε τορρεντ. Γιατι κοβω το λαιμο μου, οτι οι 99% απο αυτους που βγαζουν σπυρια οταν ακουνε μεσα στα φορουμ για παρανομο κατεβασμα, θα εχουν και παρανομα mp3 στο pc τους και παρανομο λογισμικο και θα βλεπουν και ταινιες online.

 

Οπως επισης δεν ειπα να μην πληρωσει. Απλα ειπα οτι ειναι τουλαχιστον μνησικακες εκφρασεις του τυπου ¨πλερωνε τωρα την μ@λ@κια που εκανες¨. Δηλαδη εσυ σε ολη σου την ζωη δεν εχεις ζητησει μια πιο ευνοικη αντιμετωπηση σε ενα λαθος που εκανες? Εδω το κανει και το ιδιο το δικαστικο συστημα. Εσυ απλα ελεγες "οκ. Εφταιξα." Ανοιγες το πορτοφολι και πληρωνες.

 

Αν εισαι ετσι τοτε μπραβο σου και ζηταω και δημοσια συγνωμη

 

Αντε γιατί καλό μάθαμε στην ατιμωρησία και ζητάμε να γίνει η εξαίρεση κανόνας;

Συμφωνω 1000% μαζι σου. Παντα ομως μας πειραζει η ατιμωρισια του γειτονα και ποτε η δικια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι "κάθε" λογαριασμός αλλά λογαριασμός που χρεώνει υπηρεσίες που καταναλώθηκαν. ΤΕΡΜΑ

 

Εχεις τυχει ποτε στον αντιποδα αυτης της φρασης σου να πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας?οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση?

 

ΤΕΡΜΑ.Ετσι θα σου πει λοιπον κ η εταιρια οταν για τον χψ λογο αποφασισει να χρεωσει οτι θελει,οπως κατεξακολουθηση κανει τελευταια ο ΟΤΕ,που χρεωνει τελη επανασυνδεσης 7€ σε λογαριασμους σταθερων που ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΗΚΑΝ ειτε εξοχικα-ειτε μονιμες κατοικιες.κ μαντεψε,αν κανεις παραπονο σε υπαλληλο σου λεει "ναι ειναι λαθος μηχανογραφησης ΠΕΙΤΕ το στο ταμειο κ θα σας τα βγαλουν..!"

 

πειτε το!οχι καποιο επισημο εγγραφο για να το αποδειξεις.με αλλα λογια ξερουν το λαθος τους κ κλασσικα επειδη ειναι ελλαδαρα εδω,οτι αρπαξουν απο οποιον δε το παρει πρεφα..

 

Και αναφορικά με τη λογική που λες μάλλον για σένα είναι είναι λογική ότι ο ιδιώτης είναι στο απειρόβλητο και φταίνει ΟΛΟΙ οι άλλοι.

Η εταιρία που τα χρέωσε, η εταιρία που δεν του διέκοψε τη σύνδεση, ο υπάλληλος που δεν του είπε τι (ήδη) γράφει το συμβόλαιο στο οποίο έβαλε την υπογραφή (και το οποίο δεν διάβασε) και βέβαια κυρίως φταίνει όσοι του λένε πλήρωνε αυτό που αγόρασες.

 

Ναι ειναι στο απυροβλητο,γιατι αν δεν εχεις ενημερωθει σωστα κ ξεκινας απο 35€ κ ο λογαριασμος καταληγει να φτανει χαοτικα αστρονομικα ποσα επρεπε να διακοπτεται αυτοματα.σου βαζει τη φακα του συμβολαιου,κ μετα σε αρμεγει?κατσε ρε φιλε.

 

ειναι γελοιο για το προφιλ της εταιριας,απαραδεκτο,ανηθικο,κ οπως ειπα πιο πανω προσβαλει την οικογενειακη γαληνη του συνδρομητη που πανω απολα μια εταιρεια ανθρωποκεντρικη οπως λανσαρονται οτι ειναι ολες αυτες,επρεπε να υπολογιζει.ανταυτου,υπολογιζεται μονο το κερδος.

 

κ στη τελικη ειδοποια ρε φιλε!κυριε τσιτσιφιογκο ο λογαριασμος σας εχει φτασει 200ε ειστε ενημερος?οχι να σου σκασει το μπιλιετο στο τελος του μηνα.επρεπε να υπαρχει καποιο υπευθυνο τμημα να αναλαμβανει τετοιες υποθεσεις παρακολουθησης κοστους.

 

Είμαι πολύ περίεργος (για την ακρίβεια δεν είμαι αφού ξέρω τι να περιμένω) ποια θα ήταν η απάντηση των "άνετων" αν αύριο η cosmote (και η κάθε cosmote) στην οποία είναι ίσως συνδρομητές έβγαζε μια ανάλυση ότι:

"έχω τόση χασούρα από Χ συνδρομητές που δεν πλήρωσαν και άρα θα βάλω ένα τέλος σε όλους για να αντισταθμίσω τις απώλειες".

Μάλλον θα είχαν άλλη άποψη για τον κακοπληρωτή αφού τότε θα τους έτσουζε προσωπικά ο απαυτός τους και δεν θα ήταν πια μόνο θεωρητικοί σταυροφόροι του πληκτρολογίου

 

τι χασουρα κ τελος λες,ελεος,αυτα ειναι υπολογισμενα απτην αρχη σε καθε προιον,νομιζεις οτι δεν πληρωνονται?πιστευεις οτι πραγματικα πχ κοστιζει 12 λεπτα του ευρω για να σταλει ενα sms σε ενα συνδρομητη?160 KB στον καιρο του 4G? οτι επισης το iphone κ το S5 αξιζουν 700€ το καθενα?

 

σταυροφορια πληκτρολογιου κανουν οι σοβαροφανεις τυπολατρες υποστηρικτες συμβολαιων οπως ειπα,μεχρι να φτασει στη δικια τους πορτα το προβλημα κ ν ανοιξει λιγο το μυαλο.

 

φιλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα είναι δυνατόν να έχεις τέτοια επιχείρηση με εκατοντάδες χιλιάδες πελάτες και να πουλάς το ίντερνετ 1000 ευρώ σε ιδιώτη με 10 gb δωρεάν και να μην τον προειδοποιείς ότι ξεπέρασε το όριο ή ας πούμε να κλειδώνει το ίντερνετ εάν ξεπερνάει τα 200 ευρώ που είναι ήδη εξωφρενικό ποσό; Είναι ξεκάθαρο πως έχουμε να κάνουμε με απατεώνες, 1000 ευρώ στον έναν 10 στον άλλον και ούτω καθεξής επί εκατοντάδες πελάτες ή και χιλιάδες που την πάτησαν ίσον μαύρα χρήματα κατά τη ΔΙΚΗ μου γνώμη. 

 

Εννοείται πως έπρεπε να γνωρίζει ο καταναλωτής ότι δε θα κλειδώσει μετά τα 10γβ αλλά εκεί ποντάρει ο απατεώνας. Πουλάει το πρόγραμμα σε 1000, με σκοπό να την πατήσουν οι 100.       Και όταν λέμε πουλάει μιλάμε για υπηρεσία, δεν είναι προϊόν. Δεν μπήκε μέσα κιόλας.

 

Εγώ προτείνω μήνυση και καταγγελία όπου μπορεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή κάποιοι μάλλον δεν έχετε καταλάβει για τι πράγμα μιλάμε ας κάνουμε ένα recap:

 

- Είναι κάποιος άσχετος που έβαλε mobile internet 10 GB.

- Για να κατεβάζει torrents. Ο άσχετος.

- Και του ήρθε νταμπλάς μόλις του ήρθε ο λογαριασμός.

 

Αν οι υπέρμαχοι του άσχετου μπορείτε να συνδυάσετε όλα τα παραπάνω μεταξύ τους, ε τι να πω, έχω χάσει και την ελάχιστη σχέση που είχα με την λογική έως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι "κάθε" λογαριασμός αλλά λογαριασμός που χρεώνει υπηρεσίες που καταναλώθηκαν. ΤΕΡΜΑ

 

Εχεις τυχει ποτε στον αντιποδα αυτης της φρασης σου να πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας?οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση?

 

ΤΕΡΜΑ.Ετσι θα σου πει λοιπον κ η εταιρια οταν για τον χψ λογο αποφασισει να χρεωσει οτι θελει,οπως κατεξακολουθηση κανει τελευταια ο ΟΤΕ,που χρεωνει τελη επανασυνδεσης 7€ σε λογαριασμους σταθερων που ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΗΚΑΝ ειτε εξοχικα-ειτε μονιμες κατοικιες.κ μαντεψε,αν κανεις παραπονο σε υπαλληλο σου λεει "ναι ειναι λαθος μηχανογραφησης ΠΕΙΤΕ το στο ταμειο κ θα σας τα βγαλουν..!"

 

πειτε το!οχι καποιο επισημο εγγραφο για να το αποδειξεις.με αλλα λογια ξερουν το λαθος τους κ κλασσικα επειδη ειναι ελλαδαρα εδω,οτι αρπαξουν απο οποιον δε το παρει πρεφα..

 

Και αναφορικά με τη λογική που λες μάλλον για σένα είναι είναι λογική ότι ο ιδιώτης είναι στο απειρόβλητο και φταίνει ΟΛΟΙ οι άλλοι.

Η εταιρία που τα χρέωσε, η εταιρία που δεν του διέκοψε τη σύνδεση, ο υπάλληλος που δεν του είπε τι (ήδη) γράφει το συμβόλαιο στο οποίο έβαλε την υπογραφή (και το οποίο δεν διάβασε) και βέβαια κυρίως φταίνει όσοι του λένε πλήρωνε αυτό που αγόρασες.

 

Ναι ειναι στο απυροβλητο,γιατι αν δεν εχεις ενημερωθει σωστα κ ξεκινας απο 35€ κ ο λογαριασμος καταληγει να φτανει χαοτικα αστρονομικα ποσα επρεπε να διακοπτεται αυτοματα.σου βαζει τη φακα του συμβολαιου,κ μετα σε αρμεγει?κατσε ρε φιλε.

 

ειναι γελοιο για το προφιλ της εταιριας,απαραδεκτο,ανηθικο,κ οπως ειπα πιο πανω προσβαλει την οικογενειακη γαληνη του συνδρομητη που πανω απολα μια εταιρεια ανθρωποκεντρικη οπως λανσαρονται οτι ειναι ολες αυτες,επρεπε να υπολογιζει.ανταυτου,υπολογιζεται μονο το κερδος.

 

κ στη τελικη ειδοποια ρε φιλε!κυριε τσιτσιφιογκο ο λογαριασμος σας εχει φτασει 200ε ειστε ενημερος?οχι να σου σκασει το μπιλιετο στο τελος του μηνα.επρεπε να υπαρχει καποιο υπευθυνο τμημα να αναλαμβανει τετοιες υποθεσεις παρακολουθησης κοστους.

 

Είμαι πολύ περίεργος (για την ακρίβεια δεν είμαι αφού ξέρω τι να περιμένω) ποια θα ήταν η απάντηση των "άνετων" αν αύριο η cosmote (και η κάθε cosmote) στην οποία είναι ίσως συνδρομητές έβγαζε μια ανάλυση ότι:

"έχω τόση χασούρα από Χ συνδρομητές που δεν πλήρωσαν και άρα θα βάλω ένα τέλος σε όλους για να αντισταθμίσω τις απώλειες".

Μάλλον θα είχαν άλλη άποψη για τον κακοπληρωτή αφού τότε θα τους έτσουζε προσωπικά ο απαυτός τους και δεν θα ήταν πια μόνο θεωρητικοί σταυροφόροι του πληκτρολογίου

 

τι χασουρα κ τελος λες,ελεος,αυτα ειναι υπολογισμενα απτην αρχη σε καθε προιον,νομιζεις οτι δεν πληρωνονται?πιστευεις οτι πραγματικα πχ κοστιζει 12 λεπτα του ευρω για να σταλει ενα sms σε ενα συνδρομητη?160 KB στον καιρο του 4G? οτι επισης το iphone κ το S5 αξιζουν 700€ το καθενα?

 

σταυροφορια πληκτρολογιου κανουν οι σοβαροφανεις τυπολατρες υποστηρικτες συμβολαιων οπως ειπα,μεχρι να φτασει στη δικια τους πορτα το προβλημα κ ν ανοιξει λιγο το μυαλο.

 

φιλικα.

 

Να καταλαβεις κατι και εσυ..Οι εταιριες το γραφουν ξεκαθαρα οτι μετα το περας των 10gb η χρεωση γινεται συμφωνα με τις χρεωσεις τιμοκαταλογου ανα kb.. Το γραφουν και στο site,και στους ορους χρησης αλλα ΚΑΙ στο συμβολαιο που ΕΠΡΕΠΕ να διαβασει..

 

Περα απο αυτο,για ποιο λογο η καθε εταιρια να πρεπει να σου κοψει τη συνδεση μετα το περας των 10 gb? Αγορασες καποια προπληρωμενη καρτα ωστε μετα το περας των mb να σου πει "παπαλα"?

Οταν κανεις συμβολαιο στο κινητο σου,πως προσεχεις καθε μερα μην τυχον και ξεπερασεις το οριο σου και χρεωθεις επιπλεον? Γιατι να μην κανεις το ιδιο και για το mobile internet? Ή μηπως στο συμβολαιο σου στο κινητο,σου κοβουν την συνδεση οταν ξεπερασεις το οριο?

 

Ο Καθε χρηστης ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ πριν κανει νεα συνδεση ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ για ΟΛΑ και να ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ που υπογραφει.. Αν καποιος απο τους ορους,το θεωρει ανηθικο, παγιδα κτλ πολυ απλα...ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ,ειναι απλουστατα τα πραγματα..

 

Η καθε εταιρια σε ενημερωνει οταν φτασεις στο 80% της χρησης σου των υπολοιπομενων λεπτων ομιλιας οταν προκειται για συνδεση τηλεφωνου,και για τα mb οταν προκειται για mobile internet... Σιγα μην σου στειλει και αυτοπροσωπως καποιον υπαλληλο της να φωναζει εξω απο το σπιτι σου μερα μεσσημερι ή ξημερωματα να κλεισεις το ιντερνετ γιατι θα χρεωθεις..

 

Δεν εχει καμια υποχρεωση να κοψει το ιντερνετ μετα το περας των δωρεαν mb απο την στιγμη που ειναι η πολιτικη της εταιριας,αναγραφεται στους ορους της υπηρεσιας και στο συμβολαιο του εκαστοτε πελατη της ο οποιος αυτος υπογραφει.

 

Απο εκει και περα,συμφωνω να ζητησει καποιον διακανονισμο κτλ,οπως ολοι μας εχουμε ζητησει να μας κανουν σε τυχον λαθη μας.Ας αφησουμε εξω ομως τα περι ηθικης κτλ κτλ που εχουν υπωθει.100% φταιχτης ειναι ο πελατης που δεν προσεξε,δεν ενημερωθηκε κτλ για το προιον που πηρε..Ποσο μαλλον αν καποιος ειναι ασχετος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φοραγα ζωνη θα πει δεν φοραγα ζωνη. Πεφτεις απο τα συννεφα που συμβαινει και αυτο ε? Δηλαδη εσυ συγκεκριμενα δεν εχεις παρανομησει ποτε? δεν εχεις κατεβασει ουτε ενα mp3 και εχεις μονο original? αν υπαρχει εστω και ενα ατομο, οχι στο forum αλλα σε ολη την Ελλαδα, που ειναι 1000% νομιμο σε ολα τοτε ή κατι παει λαθος με το σκεπτικο μου ή ζω σε αλλη χωρα.

 

Επισης δεν δικαιολογω την παρανομια. Απλα λεω μην το παιζουμε και ολοι αγιοι και πρεπει να καει στην πυρα οποιος κατεβασε τορρεντ. Γιατι κοβω το λαιμο μου, οτι οι 99% απο αυτους που βγαζουν σπυρια οταν ακουνε μεσα στα φορουμ για παρανομο κατεβασμα, θα εχουν και παρανομα mp3 στο pc τους και παρανομο λογισμικο και θα βλεπουν και ταινιες online.

 

Οπως επισης δεν ειπα να μην πληρωσει. Απλα ειπα οτι ειναι τουλαχιστον μνησικακες εκφρασεις του τυπου ¨πλερωνε τωρα την μ@λ@κια που εκανες¨. Δηλαδη εσυ σε ολη σου την ζωη δεν εχεις ζητησει μια πιο ευνοικη αντιμετωπηση σε ενα λαθος που εκανες? Εδω το κανει και το ιδιο το δικαστικο συστημα. Εσυ απλα ελεγες "οκ. Εφταιξα." Ανοιγες το πορτοφολι και πληρωνες.

 

Αν εισαι ετσι τοτε μπραβο σου και ζηταω και δημοσια συγνωμη

 

 

Συμφωνω 1000% μαζι σου. Παντα ομως μας πειραζει η ατιμωρισια του γειτονα και ποτε η δικια μας.

Σε όλη την ενήλικη ζωή μου 1 φορά έκανα φασαρία και δεν πλήρωσα όταν μου κόψανε πρόστιμο σε λεωφορείο γιατί δεν είχα εισιτήριο όταν δεν υπήρχε εισιτήριο να αγοράσω πουθενά δεν είχε ο οδηγός και την ίδια στιγμή δεν έκοψε σε 3 άλλα άτομα στο λεωφορείο μπροστά στα μάτια μου. Και ναι έχω πληρώσει και μαλακίες που θα μπορούσα να αποφύγω. Καθόλα νόμιμος δεν είμαι αλλά όταν με πιάνουν δεν το παίζω τρελίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...