Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμός internet on the go με σύνδεση 1000 ευρώ τι να κάνω;


Demon13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ρε παιδιά, ίσχυε ποτέ η φραγή του τηλεφωνικού αριθμού αν ξεπερνούσες ένα όριο, για να ισχύσει σε σύνδεση ίντερνετ;

Αν πχ είχες ένα παιδί και πλακωνόταν σε 090 και σου ερχόταν νταμπλάς και 15 εγκεφαλικά μετά από δίμηνες χρεώσεις; Ή μήπως δεν υπήρξαν χιλιάδες περιπτώσεων; Για ποιον λόγο τώρα θα πρέπει να γίνει εξαίρεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου έκανε εντύπωση που δεν κλειδώνει το στικάκι,νόμιζα πως όλα κλειδώνουν όπως το δικό μου (wind 30gb) με προειδοποιεί μάλιστα και με μήνυμα όταν μου έχουν απομείνει 100mb. και μπορώ να στείλω μετά ένα μήνυμα για να φορτώσω μισό γίγα με χρέωση στο λογαριασμό.

Νομίζω έτσι είναι πιο βολικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ζ) για τον μετρητη που εχει το στικακι μπορει να μην φταιει ο χρηστης για το αν ενημερωθηκε για την χρηση του. Νομιζω τα δεδομενα για το ιστορικο χρησης ογκου αφορουν τον υπολογιστη που εγκατασταθηκε το φλασακι και εφοσον δεν εχει μεσολαβησει καποια μεταβολη στον υπολογιστη. Αν δηλαδη ο χρηστης ειχε δεκα υπολογιστες ή εναν, και εκανε καθε μερα φορματ, τι ενδειξη να παρει? Αυτο φυσικα αλλαζει στους online μετρητες της υπηρεσιας οπου εκει θα εβλεπε την πραγματικοτητα.

 

Σωστα τα λες, ετσι ακριβως ειναι, τουλαχιστον στις καρτες υπαρχει και ο online μετρητης, φανταζομαι και στα συμβολαια.

Πριν λιγο ενεργοποιησα ενα πασο για 5 μερες (2GB).

Με απλο σερφαρισμα, ζητημα αν καψω το 1 GB.

 

Qwn6Un1.png?1

 

Η πληροφορια εκει βρισκεται, δεν θα ερθει να σε βρει εκεινη, εσυ πρεπει να την αναζητησεις...

Αν δεν το κανεις ουτε στο καταστημα, ουτε μετα... η ευθυνη ειναι δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεττ και γγκ (ξεχνα ινκα ,συνηγορο κτλ.)επισημη συνταξη της καταγγελιας με αναφορα σε πακετα κινητων με 1-2gb οτι ας πουμε εκει ειναι 5ε ενω σε σενα 30ε το gb !

οπως και οτι αν ηξερε οτι θα υπηρχε περιπτωση να φτασει τοσο υψηλα θα εβαζε σταθερο με ινετ για χ χρονια ακομη και εφοσον ειναι εξοχικη κατοικια αρα η χρηση της γινετε καποιες βδομαδες τον χρονο!

 

Οσο περισσοτερες πιεσεις δεχονται τοσο το καλυτερο για να βαλουν και αυτοι μερικα ορια σε αυτα τα θεματα...

Επειδη μεσω αυτων και ΜΟΝΟ κυνηγανε στατιστικα ποιοτητας ασχολουσαι απ ευθειας με αυτους.

Και που να δειτε τι γελοιοτητες κανουν στις συνδεσεις κινητων...με κατι χρεωσεις 10ευρα+mb

ενω στα φοιτητικα και στα καρτοκινητα δεινουν 500mb-2gb με 5-10ε το μηνα!

εκει δειχνουν την πουστια που προσπαθουν να κανουν με τα συμβολαια...

τωρα ρε παιδια να κανει καταγγελια ο provider σε χρηστη του για τορρεντς,πατε καλα?

οτι μερικοι χαιρονται με την καταντια του αλλου κανει κρα σε πολλα ποστ....

1000ε μπορει μερικοι να κανουν να τα βγαλουν μηνες...οτι κανει το μπουρδελοκρατος το ιδιο κανουν και αυτες οι εταιριες βαρανε οπου βρουν και απο οποιον βγαλουν....γι αυτο και τοσα δις ανεισπρακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχετε δίκαιο!

Λοιπόν Demon13, ο φίλος σου έκανε λαλακία, έπρεπε να γνωρίζει τα ψιλά γράμματα και από ότι φαίνεται έκανε και την πάπια όταν είδε ότι δεν κλειδώνει. Φυσικά εσύ δεν είσαι εδώ για να ακούσεις αυτό, δεν είμαστε δικαστές, η κρίση μας είναι περιττή.

 

Η Cosmote είναι μία φιλοκερδής επιχείρηση, δεν κοιτάει το καλό του πελάτη, πέραν από όσο αφορά την δικιά της τσέπη, δεν την ενδιαφέρει αν είναι άρρωστο το γατάκι του γείτονα, κοιτάει την πάρτη της γιατί έτσι θα συνεχίσει να κάνει δις για τις τσέπες των μετόχων, αν την ένοιαζε θα κοιτούσε να είχε βάλει ένα κλείδωμα, μια προειδοποίηση μέσω μηνύματος, ΚΑΤΙ έστω. Δεν είναι ότι δεν το κάνει επειδή βαριέται, δεν έχει καλούς προγραμματιστές η το ξέχασε.... το έκανε γιατί προφανώς εξυπηρετεί τα συμφέροντα της. Όσο κυνικό και να ακούγεται πολλοί δεν θέλουν να το καταλάβουν.

 

Τι πρέπει να κάνει ο φίλος σου τώρα?

Να φερθεί με τον ίδιο τρόπο, να κοιτάξει την πάρτη του. Το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να κάνει είναι να πληρώσει τον λογαριασμό. Ας ακολουθήσει όποια πρόσφορη λύση υπάρχει, συνήγορος του καταναλωτή, ΕΕΤΤ και ότι άλλο υπάρχει. Δεν πρόκειται κανείς εδώ μέσα να σου δώσει κάποια άλλη μαγική λύση! Ας κάνει αυτά και αν τυχόν υποχρεωθεί να την πληρώσει π.χ. μέσω δικαστικής απόφαση τότε κάνει έναν διακανονισμό και αναγκαστικά την πληρώνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον η μονη ευκολια που θα του κανει η Cosmote να ειναι διακανονισμος με δοσεις.Προφορικα αυτος μπορει να ισχυριστει οτι δεν γνωριζε,δεν τον ενημερωσε ο υπαλληλος και πολλα αλλα.Δεν μπορει ομως να αποδειξει πχ οτι δεν ενημερωθηκε απο τον υπαλληλο.

 

Η ολη ουσια βρισκεται στο συμβολαιο.Απο τη στιγμη που το συμβολαιο αναγραφει τους ορους και ο πελατης το εχει υπογραψει η εταιρια ειναι καλυμενη.Ακομα και σε δυσκολες περιπτωσεις εχουν νομικα "παραθυρακια"Αλλιως θα ετρωγαν τοσες καταγγελιες που θα ειχαν κλεισει απο τους παθοντες.

 

Η ουσια γενικα ειναι το τι μπορεις να αποδειξεις νομιμα με εγγραφα,καποια αποδειξη κλπ.Ισως το μονο που θα γλιτωνε τον παθων σε αυτη την περιπτωση να ηταν αν μπορουσε να αποδειξει οτι αδυνατει να τα πληρωσει αλλα και να ισχυε αυτο θα επαιρνε πολυ καιρο με δικαστηρια κλπ.

 

Επρεπε να τον ενημερωσεις απο την αρχη τι να προσεξει και να μην την πατησει.Παντως δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ο φιλος σου δεν καταλαβε οτι ειχε περασει το οριο.Λογικα θα του εστειλαν μυνημα στο κινητο που δηλωσε οταν εκανε την αιτηση.Εδω βαζεις τα 500MB internet και στο τελος σου στελνουν μυνημα οτι σου απομενουν 10MB.Δεν θα στελνουν μυνημα σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλη την ενήλικη ζωή μου 1 φορά έκανα φασαρία και δεν πλήρωσα όταν μου κόψανε πρόστιμο σε λεωφορείο γιατί δεν είχα εισιτήριο όταν δεν υπήρχε εισιτήριο να αγοράσω πουθενά δεν είχε ο οδηγός και την ίδια στιγμή δεν έκοψε σε 3 άλλα άτομα στο λεωφορείο μπροστά στα μάτια μου. Και ναι έχω πληρώσει και μαλακίες που θα μπορούσα να αποφύγω. Καθόλα νόμιμος δεν είμαι αλλά όταν με πιάνουν δεν το παίζω τρελίτσα.

Με ακουσες πουθενα να λεω να το παιξει τρελιτσα? συμφωνω οτι εφταιξε, να πληρωσει. Να προσπαθησει ομως σε μια μειωση/διακανονισμο και οτι δεν εκανε κατι τρομερο ωστε ολοι να φερονται εδω μεσα λες και εκανε κανα εγκλημα. Εδω στα δικαστηρια ο αλλος εχει σκοτωσει 10 ατομα και η δικαιοσυνη δεχεται τους συνηγορους και τα ελαφρυντικα. Στον μεσαιωνα τους εβαζαν στην πλατεια και τους εκαιγαν επειδη εκλεψαν μια φρατζολα.

 

Εσυ λοιπον που 1 φορα στην ενηλικη ζωη σου αντεδρασες επειδη δεν ειχες αδικο, μπραβο σου. Εισαι η εξαιρεση του μεσου Ελληνα. Σου ζηταω συγνωμη. Εν τω μεταξυ δεν υπαρχει λογος για διαφωνιες και τσακωμους γιατι αν ειδες και στο πρωτο μηνυμα μου, τονισα τα λαθη απο τις δυο μεριες. Απλα ειπα την γνωμη μου.

 

Υ.Γ Τελικα θα μαθουμε τι εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που κράζετε και κάνετε τους έξυπνους την παλεύετε? Το παιδί προφανώς και έκανε μλκια και απ όσο μπορώ να υποθέσω πίστευε πως υπήρχε όριο 10GB και πως μετά θα μπλόκαρε και όταν είδε πως δεν μπλόκαρε πίστεψε πως συνεχίζει να κατεβάζει παραπάνω δωρεάν και είπε να το εκμεταλευτεί. ΟΚ μεγάλη μλκία αλλά την έκανε. Όμως δεν πιστεύω πως είναι μαλακία που αξίζει 1000 ευρώ.

 

Μου σπάσατε τα νεύρα όμως αυτοί που με ευκολία λέτε, έφταιξε άρα να πληρώσει. Το θέμα είναι ο άνθρωπος να την γλιτώσει και να πληρώσει έστω κάτι λιγότερο γιατί δεν τα αξίζει η βλακεία που έκανε τα 1000 ευρώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σπάσατε τα νεύρα όμως αυτοί που με ευκολία λέτε, έφταιξε άρα να πληρώσει. Το θέμα είναι ο άνθρωπος να την γλιτώσει και να πληρώσει έστω κάτι λιγότερο γιατί δεν τα αξίζει η βλακεία που έκανε τα 1000 ευρώ.

Ας πάει να τους παρακαλέσει να του μειώσουν το λογιαριασμό..Πως αλλιώς να γλιτώσει;

 

Κάποιοι εδω μέσα θέλετε της αποποινικοποίηση της βλακείας..Έλα όμως που σε αυτό τον κόσμο που ζούμε οι βλάκες και οι ανεύθηνοι πάντα πληρώνουν για τις βλακείες τους..Τίποτα δε χαρίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε 10gb είναι πόσο θα κατεβάσεις ή γενικα 10gb κίνηση;

γιατί αν ισχυει το δευτερο μπορεί να κατέβασε πχ 6-7 gb και τα άλλα να τα έκανε seed εν αγνοία του αφήνοντας το ανοιχτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ λοιπον που 1 φορα στην ενηλικη ζωη σου αντεδρασες επειδη δεν ειχες αδικο,

 

Λάθος, είχα άδικο, έπρεπε να πληρώσω, αλλά όχι και να με δουλεύουν μέσα στην μούρη μου δεν μπορείς να λες εσύ έχεις ωραίο κώλο και δεν πληρώνεις εσύ είσαι αγαθιάρης πλήρωνε. Όλοι ή κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε 10gb είναι πόσο θα κατεβάσεις ή γενικα 10gb κίνηση;

γιατί αν ισχυει το δευτερο μπορεί να κατέβασε πχ 6-7 gb και τα άλλα να τα έκανε seed εν αγνοία του αφήνοντας το ανοιχτό

 

Κίνηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά, ίσχυε ποτέ η φραγή του τηλεφωνικού αριθμού αν ξεπερνούσες ένα όριο, για να ισχύσει σε σύνδεση ίντερνετ;

Αν πχ είχες ένα παιδί και πλακωνόταν σε 090 και σου ερχόταν νταμπλάς και 15 εγκεφαλικά μετά από δίμηνες χρεώσεις; Ή μήπως δεν υπήρξαν χιλιάδες περιπτώσεων; Για ποιον λόγο τώρα θα πρέπει να γίνει εξαίρεση;

Ο ΟΤΕ το έχει κλειδώσει σε φίλο μου σε χρόνο ρεκόρ, μόλις στα 140 ευρώ, για ανάλογη περίπτωση με 090. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάει να τους παρακαλέσει να του μειώσουν το λογιαριασμό..Πως αλλιώς να γλιτώσει;

 

Κάποιοι εδω μέσα θέλετε της αποποινικοποίηση της βλακείας..Έλα όμως που σε αυτό τον κόσμο που ζούμε οι βλάκες και οι ανεύθηνοι πάντα πληρώνουν για τις βλακείες τους..Τίποτα δε χαρίζεται.

 

Προφανώς, οπότε αν συνέχιζε να κατεβάζει λόγω βλακείας και έφτανε ο λογαριασμός τα 100 000 ευρώ θα ήσουν υπέρ να του πάρουν και το σπίτι ε?

 

Είναι προφανές πως η συγκεκριμένη βλακεία είναι δυσανάλογη του ποσού που καλείται να πληρώσει ο τύπος και πως θα έπρεπε να υπήρχε μέριμνα για τέτοια λάθη που σίγουρα και θα συνέβαιναν σε κάποιον πελάτη κάποτε.

Το να κάνουμε αυστηρή κριτική είναι πανεύκολο, ο καθένας μας όμως, ακόμα κι αυτοί που περνιούνται για πολύ ξύπνιοι έχουν κάνει κάποια μλκια στην ζωή τους είτε από επιπολαιότητα είτε από αφηρημάδα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω πως η βλακεία και το τίμημα απέχουν πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...