Προς το περιεχόμενο

Τζοκερ 6.5 εκατομυρια ! Κι Αν σου κατσει ?


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανα στατιστικό έχουμε με τα ποιο συχνά κληρωθεντα νούμερα?

 

Επειδή είχα ασχοληθεί πριν 2 χρόνια και έκανα μια στατιστική έρευνα για να δώ τι παίζει από κληρώσεις στο τζόκερ για 5-6 χρόνια που είχα βρεί στοιχεία. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Βρίσκεις έναν αριθμό ο οποίος έχει την μεγαλύτερη συχνότητα εμφάνισης για κάθε θέση από τα 5 + 1 νούμερα, η συχνότητα εμφάνισης όμως μην φανταστείς οτι θα είναι μεγάλη ώστε να μπορείς να έχεις βάσιμες πιθανότητες αν παίζεις συνέχεια το ίδιο νούμερο να κερδίσεις, είχα υπολογίσει και το κατά πόσο αυξάνεται η πιθανότητα να κερδίσω αν έπαιζα συνεχώς τα ποιό συχνά νούμερα, δεν ήταν και πολύ μεγάλη η αύξηση της πιθανότητας. Τα πράγματα είναι απλά αμα είσαι τυχερός φίλε μου θα κερδίσεις, όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

 

Πάντως σε σύγκριση διαφόρων παιχνιδιών που υπάρχουν, λόττο προπό κτλπ. Το καλύτερο και αποδοτικότερο αν ψάχνεις τα πολλά λεφτά είναι το λαχείο. Εναλλακτικά υπάρχει το στοίχημα που σίγουρα μπορείς να κερδίσεις κάτι αλλά όχι πολλά λεφτά. Επίσης ακόμα και με τζόκερ και τέτοια και να πιάσεις νούμερα αν δεν τα πιάσεις όλα μην περιμένεις τίποτα, εξαρτάται πόσοι θα παίξουν για τον διαμοιρασμό των χρημάτων αλλά και πόσοι θα κερδίσουν, συγγενής μου το 2000 είχε πιάσει 4 νούμερα στο τζόκερ, κατηγορία 4 δηλαδή, είχε κερδίσει λίγα χρήματα για αυτή την κατηγορία, δεν θυμάμαι νούμερο αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο να πετύχεις 4 νούμερα απο πάνω. Εγώ σε δελτίο προπό το 2001 είχα κερδίσει 1150 δρχ, δεν είχα πιάσει έναν αγώνα μόνο μαζί με το σουπερ13. Τώρα αν τα είχα πιάσει όλα εκεί θα ήταν τα πολλά φράγκα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή είχα ασχοληθεί πριν 2 χρόνια και έκανα μια στατιστική έρευνα για να δώ τι παίζει από κληρώσεις στο τζόκερ για 5-6 χρόνια που είχα βρεί στοιχεία. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Βρίσκεις έναν αριθμό ο οποίος έχει την μεγαλύτερη συχνότητα εμφάνισης για κάθε θέση από τα 5 + 1 νούμερα, η συχνότητα εμφάνισης όμως μην φανταστείς οτι θα είναι μεγάλη ώστε να μπορείς να έχεις βάσιμες πιθανότητες αν παίζεις συνέχεια το ίδιο νούμερο να κερδίσεις, είχα υπολογίσει και το κατά πόσο αυξάνεται η πιθανότητα να κερδίσω αν έπαιζα συνεχώς τα ποιό συχνά νούμερα, δεν ήταν και πολύ μεγάλη η αύξηση της πιθανότητας. Τα πράγματα είναι απλά αμα είσαι τυχερός φίλε μου θα κερδίσεις, όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

 

Πάντως σε σύγκριση διαφόρων παιχνιδιών που υπάρχουν, λόττο προπό κτλπ. Το καλύτερο και αποδοτικότερο αν ψάχνεις τα πολλά λεφτά είναι το λαχείο. Εναλλακτικά υπάρχει το στοίχημα που σίγουρα μπορείς να κερδίσεις κάτι αλλά όχι πολλά λεφτά. Επίσης ακόμα και με τζόκερ και τέτοια και να πιάσεις νούμερα αν δεν τα πιάσεις όλα μην περιμένεις τίποτα, εξαρτάται πόσοι θα παίξουν για τον διαμοιρασμό των χρημάτων αλλά και πόσοι θα κερδίσουν, συγγενής μου το 2000 είχε πιάσει 4 νούμερα στο τζόκερ, κατηγορία 4 δηλαδή, είχε κερδίσει λίγα χρήματα για αυτή την κατηγορία, δεν θυμάμαι νούμερο αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο να πετύχεις 4 νούμερα απο πάνω. Εγώ σε δελτίο προπό το 2001 είχα κερδίσει 1150 δρχ, δεν είχα πιάσει έναν αγώνα μόνο μαζί με το σουπερ13. Τώρα αν τα είχα πιάσει όλα εκεί θα ήταν τα πολλά φράγκα..

1150 δρχ το 2001 (κάπου 3.45€) και το θυμάσαι ακόμα...δεν πρέπει να κερδίζεις και συχνά ε? :P

 

(πλάκα κάνω :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κρατήσει το δελτίο. Το μόνο με το οποίο ήμουν φανατικός ήταν το στοίχημα, είχα βρεί καλό κολπάκι και μια φορά κέρδισα 290 ευρώ. Μετά έπαιζα ποιό φανατισμένα αλλά επειδή έβλεπα οτι κάποια στιγμή όλα αυτά που κέρδισα θα πήγαιναν χαμένα σταμάτησα να παίζω. Γενικώς παιχνίδια με στοιχηματισμό σε ποδόσφαιρο, σε παρασέρνουν εύκολα με το γεγονός οτι υπάρχει ευκολότερη προβλεψιμότητα σε έναν αγώνα σε αντίθεση με 45 νούμερα, σε πολλές περιπτώσεις κερδίζεις, η ουσία όμως είναι να είναι πολλά τα χρήματα, τώρα να κάθεσαι να τρέχεις να πληρώνεις επειδή κάποιοι έχουν καθαρό κέρδος 2-3 ευρώ δεν αξίζει, καλύτερα να μοιράζεις στον δρόμο φυλλάδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερασιτέχνες,

 

1) παύση εργασιών στην εφορία και έναρξη σε άλλη χώρα της EU, δεν λέει να πληρώνουμαι τους μαλ@@@πύτουρες ούτε 10 λεπτά όχι και 20% από μύρια.

2) ζητάμε τα κέρδη.

3) Δανειοληψία μεγάλων ποσών από ελληνικές τράπεζες

4) μετακόμιση εξωτερικό (Αυστραλία φαντάζει ωραία) και κανόνι στα δάνεια στην Ελλάδα. :devil: :devil:

5) αγορά των βασικών με τα δανικά και στήσιμο ενός μικρού σταθερού εισοδήματος.

 

Τα υπόλοιπα είναι προσωπική υπόθεση αλλά αν όλα πάνε καλά είστε όλοι καλεσμένοι στην κηδεία μου σε καμιά διετία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν πιστεύω ότι είναι αληθινή η κλήρωση και κατά δεύτερον μόλις το πιάσω(δεν πρόκειται ούτε σε 100000000000000 ζωές) βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόκα και πουτανίτσες.

Πω ρε φίλε κάθε φορά που μπαίνω στο μπλαμπλα φορτώνω και αυτό το τόπικ για να δώ το ποστ σου και να γελάσω...(με την καλή έννοια :P)  βοηθάει και το avatar με την δήλωση σου.. :P

 

χαχαχα σωστός! :P

Καταρχήν δεν πιστεύω ότι είναι αληθινή η κλήρωση και κατά δεύτερον μόλις το πιάσω(δεν πρόκειται ούτε σε 100000000000000 ζωές) βλέπουμε.

και εγώ αυτό πιστεύω ότι κάτι παίζεται με την κλήρωση αλλιώς γιατι να μην γίνεται με απλό τρόπο και έχουν 4 κυβικά μέτρα κονσόλα και μηχάνημα χιλιάδων ευρώ με αισθητήρες κτλ; 

 

μια διαφανής γυάλα ενα ενα σε χαρτάκι η κάτι τέτοιο να βάλουν τα νούμερα μπροστά στην κάμερα σε όμοια λεία (για να μην τα αντιλαμβάνεσαι με την αφή ) μπαλάκια και κάτω δεξιά μικρότερο πλάνο με zoom στο εκάστοτε μπαλάκι να δούμε ότι όντος δεν παίζει τίποτα, γύρισμα την γυάλα 2,3 φορές να ανακατευτούν και μετά μια κοπέλα (για να έχει ενδιαφέρον :P ) να βάλει το χέρι στην γυάλα να ανακατέψει πάλι και στην τύχη να διαλέγει ενα ενα τα μπαλάκια (και γιατι όχι με κορδέλα στα μάτια) και το χέρι που θα χρησιμοποιεί χωρίς δαχτυλίδια ρολόγια μακριά μανίκια κτλ (για να μην υπάρχει υποψία ότι χρησιμοποιούν μαγνητάκια ή ειδικά gadgets για τον εντοπισμό αριθμού) 

 

Απλά παραδοσιακά πράματα που εγγυώνται πως δεν παίζει τίποτα κουλό με την κλήρωση... 

 

Για να μην πω και ζύγισμα το κάθε μπαλάκι πριν μπεί στην γυάλα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , με αφορμη το οτι αυριο θα ειμαι κατα 6.5 εκατομυριακια πλουσιοτερος

(γυρω στα 5 για την ακριβεια μιας και το 20% θα μου το αρπαξουν οι κλεφτες )

 

 

κατα το χερια απο τα λεφτα μου κουφαλα :P

Θυμάμαι τότε που είχα πετύχει όλα τα νούμερα του τζόκερ. Κρίμα που δεν είχα παίξει.

 

δεν ξερω αν το λες για πλακα αλλα ξερω ατομο που επαιξε τα νουμερα του τζοκερ στο λοττο....φυσικα εμεινε μαλακας.

εμενα το μονο που μου εχει τυχει ειναι να μην προλαβω κληρωσει του κινο και να βγουν τα νουμερα που επαιξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε καταλαβαίνω τα στατιστικα που εχει πως γίνεται να εχουν τετοιες αποκλισεις δε θα επρεπε να ηταν σχεδον ιδιες πιθανοτητες;

http://www.opap.gr/web/guest/jokerstats

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κερδισεις θα το οφείλεις σε εμενα , αν δεν ανοιγα το θεμα δε θα επαιζες ,  ελπιζω να μη το αμφισβητεις αυτο !

  οπως καταλαβαινεις μπορεις να με ευχαριστησεις ,  με 1 εκατομμυριακι μονο ειμαι οκ  !  ευχαριστω ..

 

προλαβαινεις ναι , μεχρι της 8 ειναι νομιζω !

ψιτ , και απο σενα ποσοστο  εννοειται - μη κανουμε το κοροιδο μετα ε ?

 

πες μου τα νουμερα που θελεις ,  βαλε μου ενα 20ρικο στο λογαρισμο μου και θα τα παιξω εγω για σενα ! 

αν κερδισω εννοειται πως θα τα  παρεις εσυ 

 

τα 20 ευρο :-)

 

 

Καλά ρε συ προσπαθείς να τα πάρεις από παντού?? Και για την εκστρατεία Αntwni τίποτα??? Θα σε βλέπει ο Αntwni και θα μπινελικώνει.

 

 

edit: Εγώ μιλάω απόλυτα σοβαρά κι αυτός νομίζει ότι κάνω πλάκα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε συ προσπαθείς να τα πάρεις από παντού?? Και για την εκστρατεία Αntwni τίποτα??? Θα σε βλέπει ο Αntwni και θα μπινελικώνει.

 

αν πιασω το τζοκερ θα κανονισω να φαει ip ban :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια αν βγάλεις 20% φόρο από τα 6,5 εκατομμύρια, μας μένουν 5,2. Θα κράταγα τα 1,2 εκατομμύρια τα οποία θα τα χάλαγα (όχι απαραίτητα άμεσα, αλλά σε ένα εύρος χρόνου), και τα υπόλοιπα 4 εκατομμύρια θα τα έβαζα στην τράπεζα για να παίρνω τόκους. Αλλά δεν θα τα έβαζα σε οποιαδήποτε τράπεζα, θα έκανα μια ερεύνα πρώτα για να δω ποια θα μου κάνει την καλύτερη προσφορά.

 

Τα λεφτά θα τα χάλαγα, σε αγορές, ταξίδια εντός Ελλάδος και εξωτερικό, σε γκόμενες αλλά θα και θα έδεινα στους πολύ κοντινούς μου συγγενείς (γονείς, αδέρφια) για να κάνουν και αυτοί κάτι. Επιπλέον θα έδινα σε ιδρύματα για παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...