Προς το περιεχόμενο

Τζοκερ 6.5 εκατομυρια ! Κι Αν σου κατσει ?


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν απαντάω σε τρολλομυνήματα αγαπητέ. Τρολλιές γράφεις με τρολλιές θα σου απαντάνε.

 

Κέρδισε εσύ 500.000 ευρώ σε παιχνίδι του ΟΠΑΠ, όχι εκατομμύρια αλλά 500.000 ευρώ και ζήτα τους να βγάλουν το ονοματεπώνυμό σου δημοσίως και εδώ θα είμαι πάλι να τα πούμε στο insomnia.

 

 

 ... επειδη φαινεσαι αετός .... ο οπαπ γιατι δεν δημοσιοποιει τους νικητές κατά την γνωμη σου ;; γιά απαντησε

 

κ ασε τις .... @@λακιες ...εκτος αν εισαι κατω απο 12 οποτε δικαιολογεισαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 ... επειδη φαινεσαι αετός .... ο οπαπ γιατι δεν δημοσιοποιει τους νικητές κατά την γνωμη σου ;; γιά απαντησε

 

κ ασε τις .... @@λακιες ...εκτος αν εισαι κατω απο 12 οποτε δικαιολογεισαι ...

Για ποιο λογο να το κανει ρε φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δικηγορο ηξερα αλλα ρωτησα μηπως υπαρχει καποια αλλη ειδικοτητα-επαγγελμα που ασχολειται με αυτα.

 

Αν κερδιζα το τζοκερ θα εκανα πολλα πραγματα.Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα εκανα 1 πραγμα.Το να δουλεψω.Μαλλον θα δουλευαν αλλοι για εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο επάγγελμα, ουσιαστικά ο νόμιμος εκπρόσωπος είναι, δηλαδή δικηγόρος και σε πολλά μέρη μάλιστα ειδικά όταν μιλάμε για επαρχία βάζουν δικηγόρο από άλλο μέρος γιατί αν είναι του χωριού εκεί θα μαθευτεί έτσι κι αλλιώς στον κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αμα πας και αγορασεις 2 σπιτια απο 1,5 μυριο το καθενα, 2-3 αμαξια με 300000 το καθενα και σε γελανε οι γκομενες ανηκεις στην κατηγορια του ΜΕΓΑ Μ@Λ@Κ@

 

 

Δεν ειναι τα 2 σπιτια πολυτελείας και η φερραρι με τη μαζεράτι και την πορσε στο γκαραζ το προβλημα... Αλήθεια όμως με τοσα λεφτα δλδ 2αρακι στα Πατησια θα χτυπαγες ή θα πήγαινες καλοκαιρι για καμπινγκ στην Αίγινα;

 

Οταν εχεις τοσα λεφτα στα χερια σου ανεβαινουν αυτοματως τα γουστα σου και το κοστος ζωής σου x100...

Για γυναίκες ας μη μιλήσω... ¨Εχουν χαθεί αμύθητες περιουσίες για/από γυναίκες γιατί με τόσα χρήματα χτυπάς μοντέλα και οχι τη γειτονισα απο απεναντι η τη συναδελφο σου που ειναι πανω κατω στην ιδια κατασταση με εσενα ΠΡΙΝ,,,

Για τζόγο που γράφτηκε.... Ο τζόγος δεν είναι παιχνίδι που πας και παιζεις μια στο τοσο 100 χιλιαρικα εγω θα σου πω και γυρνας σπιτι σου και λες τελος... Τζόγος σημαίνει παίζω μεχρι να χάσω ότι έχω και δεν εχω και σταματαω οταν δεν εχω τπτ.....

Αν μέσα σε όλα αυτά κιόλας κάποιος κάνει και λάθος ανοίγματα δεν το έχω απίθανο να βγει και με χρέος από πάνω...

 

Ξερω  oμως ο σημερινος νεοελλληνας ειναι απιθανο να τα κανει αυτα ετσι; :-D

 

Ασε ρε φιλε!!! Εδώ τα εκανε οταν ηταν με 1000 ευρω το μηνα ξυπολητος στα αγκαθια,  δεν θα τα κανει με 6 εκατομμυρια στα χερια του;;;

Καθόλου απίθανο δεν το θεωρώ κάποιος να χαλάσει τόσα λεφτά σε βάθος χρόνου δλδ σε 10-15 χρόνια, ίσα ίσα το θεωρώ και εύκολο αν ισχύουν κάποια από  τα παραπάνω...

Εγώ και εσύ πιθανόν να κρατάγαμε και για τα εγγόνια μας θα μου πεις αλλά δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο νομιζουμε καποιες φορες...

 

 

Μόνο οι τόκοι είναι ένα καταπληκτικό ετήσιο εισόδημα πολλών δεκάδων χιλιάδων ευρώ που σου επιτρέπουν να κάνεις ζωάρα!

 

Ποσο δλδ κερδιζεις απο τους τοκους το χρονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να το κανει ρε φιλε?

Για να ξέρουμε ότι όντως δινει τα λεφτά κάπου και δεν ειναι μούφες... αλλά αυτό δεν συμφέρει τους κερδισμένους........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιπλεον,το καθε πρακτορειο μπορει να βγαλει απο το τερματικο του αν το κερδισμενο δελτιο εχει παιχτει στο πρακτορειο του,οποτε δεν μπορει να ειναι μουφα οι κληρωσεις..

 

Αυτό δεν λέει κάτι. Σημειώνει με το χέρι ο πράκτορας οτιδήποτε παίζεται στο πρακτορείο του?

Αν όχι, και αν ο ΟΠΑΠ το στήνει, δεν μπορεί να κάνει στο σύστημά του να φαίνεται ότι το τυχερό δελτίο παίχτηκε σε κάποιο πρακτορείο?

 

Για δικηγορο ηξερα αλλα ρωτησα μηπως υπαρχει καποια αλλη ειδικοτητα-επαγγελμα που ασχολειται με αυτα.

 

Ναι ειίμαι τζοκερολόγος, αν κερδίσεις πες μου να πάω να εισπράξω για σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, για μέχρι και μύριο ως φαίνεται, υπάρχει η ειδικότητα «πλύστης μελανοχρήματος μέσω κερδισμένων δελτίων». ;) Ενδεικτικό δημοσίευμα (υπάρχουν εκατοντάδες): http://www.makthes.gr/news/reportage/82910/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να ξέρουμε ότι όντως δινει τα λεφτά κάπου και δεν ειναι μούφες... αλλά αυτό δεν συμφέρει τους κερδισμένους........

0,00000000000000000000000001% αυξημένη πιθανότητα για απαγωγές>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>περιέργεια κάποιου για το ποιος κέρδισε ή αν είναι υπαρκτό πρόσωπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν κέρδιζα πάνω απο 50-100 χιλιάδες δεν θα ήθελα να το μάθει κανείς

Όχι μόνο απτο φόβο ότι στόμα με στόμα μπορεί να γίνω στόχος ληστών αλλά και γιατί θα νιώθω πως θα με βλέπουν όλοι σαν κουμπαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρουμε ότι όντως δινει τα λεφτά κάπου και δεν ειναι μούφες... αλλά αυτό δεν συμφέρει τους κερδισμένους........

 

το ξαναγραφω για καλυτερη εμπεδωση λογω της ζεστης κ της ασχετοσυνης κ αγνοιας μερικων .....

 

 

 για να ξερουμε οτι οντως δινει τα λεφτα καπου και δεν ειναι μουφες .....( χρειαζεται πολυ μυαλο φιλε the colonel  για να  καταλαβουν

 

μερικοι πανεξυπνοι εδω μεσα  :devil:

 

 οτι μόνο ετσι θα αποδειξει ο οπαπ οτι οι κληρωσεις ειναι κ τιμιες κ πραγματι τα λεφτα πηγαινουν σε κερδισμενους κ οχι σε δικες τους

 

τσεπες .... )  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναγραφω για καλυτερη εμπεδωση λογω της ζεστης κ της ασχετοσυνης κ αγνοιας μερικων .....

 

 

 για να ξερουμε οτι οντως δινει τα λεφτα καπου και δεν ειναι μουφες .....( χρειαζεται πολυ μυαλο φιλε the colonel  για να  καταλαβουν

 

μερικοι πανεξυπνοι εδω μεσα  :devil:

 

 οτι μόνο ετσι θα αποδειξει ο οπαπ οτι οι κληρωσεις ειναι κ τιμιες κ πραγματι τα λεφτα πηγαινουν σε κερδισμενους κ οχι σε δικες τους

 

τσεπες .... )  :X

 

 

Απλά γελάμε.

 

Και αν εσένα σου αποδείξει ο ΟΠΑΠ οτι οι κληρώσεις είναι τίμιες εσύ τι θα κάνεις; Μήπως θα αρχίσεις να παίζεις. Μαρέσει που μιλάμε για τιμιότητα όταν ανέφερα εγώ πριν για τα 5+1 και οτι η μαγκιά είναι να κερδίζεις με τα λιγότερα δυνατά χρήματα και μου είπανε οτι δεν υπάρχει καμιά μαγκιά και δεν μιλάμε για κάποιον που ψάχνει να ρίξει γκόμενα σε club άρα καλά κάνουν. Τώρα θέλουμε και αποδείξεις οτι τα λεφτά πήγαν σε κοινό θνητό γιατί αν πάνε σε κανέναν του συστήματος δεν θα μπορούμε να κοιμηθούμε το βράδυ. Με την ίδια λογική να έβγαζαν και ολόκληρη λίστα με όλα τα στοιχεία όσων θα κέρδιζαν μικροποσά.

 

Δεν χρειάζεται να αποδείξει τίποτα ο ΟΠΑΠ. Και μήπως σε νοιάζει εσένα αν πάνε τα λεφτά σε δικούς τους; Υπάρχει κανένας κανονισμός που να απαγορεύει σε υπάλληλο του ΟΠΑΠ να παίξει κάποιο τυχερό παίγνιο; Αν το κρίνουν αυτοί ας βάλουν κανονισμό οτι απαγορεύεται υπάλληλος του ΟΠΑΠ (όχι πράκτορας) αλλά κάποιος από τα κεντρικά ή την διοίκηση να παίξει. Για αυτούς που νίκησαν αρκούν αυτά που λένε τα κανάλια για τα πρακτορεία που παίχτηκαν τα τυχερά δελτία, μιλάει και κόσμος μιλάνε και οι πράκτορες, πάντα στα μεγάλα τζακ πότ έτσι γίνεται. Και μην ακούσω οτι τους πράκτορες και τον κόσμο τον έβαλαν στημένο τα κανάλια κατ' εντολήν του συστημικού λαμόγιου που είχε κονέ με ΟΠΑΠ και έβαλε στην τσέπη του τα χρήματα, γιατί τότε μιλάμε για φαντασιόπληκτα συνωμοσιολογικά σενάρια.

 

Άκου εκεί να βγάζουν τα στοιχεία των κερδισμένων στον αέρα και να κινδυνεύει η ζωή τους μετά. Και αποκλείεται να συμβαίνει αυτό και στην Αμερική και παντού. Μπορεί εκεί ο θεσμός στην Αμερική να ειναι έτσι από παλιά ώστε αν κερδίσει κάποιος να ανακοινώνουν ποιός είναι αλλά αν επιθυμεί ο ίδιος να μην βγούν τα στοιχεία του στην φόρα. Μπορεί κάποιος να γουστάρει και να θέλει να γίνει γνωστός δικαίωμά του, ο καθένας έχει το δικαίωμα όμως να μην θέλει ο εκάστοτε οργανισμός που διοργανώνει τα παίγνια να δημοσιεύσει κάτι.

 

Edit: Και κάτι που ξέχασα να προσθέσω, οτι αν επι τόσα χρόνια τα λεφτά στις πρώτες κατηγορίες τα τσέπωναν μέλη τις διοίκησης του ΟΠΑΠ αυτό θα γινόταν γνωστό. Ή π.χ αν κέρδιζε κάποιος ένα δελτίο και δεν έπερνε αυτός τα χρήματα και τα έδιναν σε άλλον, ή ακόμη και αν δεν έδιναν όλα τα χρήματα στον νικητή αλλά ένα μέρος το έπαιρνε πίσω ο ΟΠΑΠ για δικούς τους, αυτά θα έβγαιναν στην φόρα φίλε, γιατί απλά δεν γίνεται ο νικητής ή κάποιος να μην διαμαρτυρηθεί μετά ή να μην προσφύγει νομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος πιστεύει ότι είναι στημένο, απάτη, ή ότι τον κλέβουνε ας μην παίξει! Οι περισσότεροι πάντως όλο και ξέρουμε από κάποιον στο ευρύτερο περιβάλλον μας που έχει κερδίσει σημαντικά ποσά σε τυχερά παιχνίδια. Άσε που δε συμφέρει να τα στήνουν, βγάζουν περισσότερα αν είναι καθαρές οι κληρώσεις

 

 

Basilhs23, στο θέμα με τα νούμερα και τα ποσά συνεχίζω να διαφωνώ, δε νομίζω ότι είναι πιο "μάγκας" αυτός που έπαιξε 1€ και κέρδισε από αυτόν που έπαιξε 1000€! Απλά πιο τυχερός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...