Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθαν και σε μένα απο Merimobiles αν και άργησαν πολύ. Τα δοκίμασα πάντως και ακούγονται πολύ καλά .

Καθαρά τα πρίμα και αρκετά καλά μπάσα . Φυσικά απο τα διάφορα της sasmsung που έχω είναι πολύ καλυτερα και κατά την άποψη μου καλύτερα και απο τα Sony MH1 , κυρίως γιατί με βολευουν καλυτερα στο αυτί και καθονται καλυτερα χωρίς μετατροπείς και πιο ελαφριά . Επιπλέον είναι και πιο ευαίσθητα στον ήχο δηλ με χαμηλότερη ρύθμιση ακούγονται το ίδιο δυνατά με τα προαναφερθέν .

Τα mh1 πάντως δείχνουν πιο ανθεκτικά .

Εν ολιγεις μπορεί να άργησαν αλλά στο τέλος νομίζω αξίζουν την αναμονή . ☺

 

Πότε έκανες τη παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πότε έκανες τη παραγγελία;

Η παραγγελία έγινε 25 Αυγούστου και έφτασε στις 6 Οκτωβρίου οπότε μιλάμε για 40 μέρες τουλάχιστον , απο το merimobilies και είναι αυθεντικά 2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(Σχεδόν) τα ίδια και εδώ, Αθήνα.

Από merimobiles

Παραγγελία 25/08, αποστολή 27/08, παραλαβή σήμερα 07/10

 

EDIT:

Να ενημερώσω για το εξής.

Σήμερα το πρωϊ άνοιξα dispute ότι δεν έχω παραλάβει, ζητώντας refund.

Δεν έχω ξανακάνει dispute αλλά από όσα διάβαζα, είχα την εντύπωση ότι είναι μια διαδικασία που "τραβάει". Ζητάς, σου απαντάνε, τους ξανα-απαντάς κτλ.

 

Μόλις ήρθε το πακέτο, μπήκα να κλείσω το dispute και να τους πω να μην κάνουν refund. Και είδα ένα mail στο inbox ότι το είχαν κάνει ήδη (μέσα σε 2 ώρες δηλαδή από την ώρα που τους το ζήτησα). Για την ακρίβεια έλεγε: order status: refunded. Απλά ήθελα να το πω, γιατί μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα αντίδρασής τους και το ότι δεν υπήρξε αμφισβήτηση κτλ.

 

 

Επεξ/σία από saxos55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έκανα κι εγώ dispute (27/8 η παραγγελία από Merimobiles) για να είμαι καλυμένος και αμέσως μου ήρθε το ίδιο email που λέτε.

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το προσθέσω κι αυτό στα μηνύματα του dispute ως απόπειρα παραπλάνησης; Ή είναι κάτι φυσιολογικό; Γιατί ένα ψεύτικο μήνυμα που να λέει σου κάναμε refund δεν είναι και δύσκολο να το φτιάξουν. Το PayPal θα το βρει πολύ ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε. Τα λεφτά κάνουν 2-3 μέρες να κατατεθούν στο λογαριασμό. Αν μπείτε στο paypal σας η κίνηση έχει ήδη καταγραφεί ότι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το προσθέσω κι αυτό στα μηνύματα του dispute ως απόπειρα παραπλάνησης; Ή είναι κάτι φυσιολογικό; Γιατί ένα ψεύτικο μήνυμα που να λέει σου κάναμε refund δεν είναι και δύσκολο να το φτιάξουν. Το PayPal θα το βρει πολύ ενδιαφέρον.

και δεν το κάνεις, εμένα μου την έφεραν πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου  εστειλε  μήνυμα το pandawill να περιμενω ακομα μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει να μου το ξαναστειλουν.Το θεμα τωρα ειναι να ανοιξω dispute στο paypal ειναι σημερα η 43 ημερα η να εμπιστευθω το pandawill!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς με πρόβλημα (δεν το λέω ως μομφή), έχετε λάβει την υπόλοιπη αλληλογραφία σας κανονικά και απλώς άργησαν οι Κινέζοι;

Γιατί εγώ στο κέντρο της Αθήνας σε γραφείο και έχει να περάσει ο ταχυδρόμος κάνα διβδόμαδο.

 

Δεν μου φταίει ΑΚΟΜΑ το pandawill και φοβάμαι ότι αν αρχίσουν όλοι διπλές αποστολές και disputes ενώ φταίνε (σίγουρα σε κάποιο ποσοστό ) τα ΕΛΤΑ, έχουμε τίποτα αποκλεισμούς ή αλλαγή πολιτικής μεταφορικών από Κίνα μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς με πρόβλημα (δεν το λέω ως μομφή), έχετε λάβει την υπόλοιπη αλληλογραφία σας κανονικά και απλώς άργησαν οι Κινέζοι;

Γιατί εγώ στο κέντρο της Αθήνας σε γραφείο και έχει να περάσει ο ταχυδρόμος κάνα διβδόμαδο.

 

Δεν μου φταίει ΑΚΟΜΑ το pandawill και φοβάμαι ότι αν αρχίσουν όλοι διπλές αποστολές και disputes ενώ φταίνε (σίγουρα σε κάποιο ποσοστό ) τα ΕΛΤΑ, έχουμε τίποτα αποκλεισμούς ή αλλαγή πολιτικής μεταφορικών από Κίνα μεριά.

 

Και εγώ αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα χθες το βράδυ. Δεν νομίζω να είναι λάθος του μαγαζιού ούτε του κινέζικου ταχυδρομείου. Είναι σίγουρα λάθος των ΕΛΤΑ και των τελωνειακών. Εκεί υπάρχει η καθυστέρηση. Καλό θα ήταν να περιμένουμε λίγο ακόμα, γιατί άμα συνεχιστεί αυτό βλέπω στο μέλλον να μην ξανά στείλουν τίποτα προς Ελλάδα.

 

Επίσης οι κινέζοι λένε ότι θέλει 25 εργάσιμες μέρες για να φτάσει το πακέτο. Σάββατο και Κυριακή δεν θεωρούνται εργάσιμες μέρες. Οταν λετε ότι έχουν περάσει τόσες μέρες, καλό είναι να σκέφτεστε ότι μετράμε σε εργάσιμες μέρες. Εμένα προσωπικά έχουν περάσει  28 εργάσιμες μέρες (30/8) απο τότε που το έστειλαν και δεν το θεωρώ τόσο τραγικό. Αμα δεν έρθει μέχρι τη Δευτέρα ή Τρίτη, τότε θα το σκεφτώ για dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα εχει δημιουργηθεί γιατι τα συγκεκριμένα κινεζομαγαζα δεν δινουν tracking number να μπορουμε να βγαλουμε μια ακρη.Τωρα δεν ξερουμε αν φταιει ο ταχυδρομος,τα ελτα.η το pandawill!!!!!!εδω παιρνεις ενα τσιμπιδακι απο το aliexpress και σου δινουν νουμερο αποστολης και οι αλλοι το θεωρουν αδυνατο να σου δωσουν στα 20$ τι να λεμε τωρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...