Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά υπάρχει καθυστέρηση στις παραλαβές.... απο Meri που παρήγγειλα με tracking number NL,

- 26-09-2014 12:52 The item has been processed in the country of destination GREECE

- 17-09-2014 15:21 The item has arrived in the country of destination

- 16-09-2014 09:37 The item is on transport to the country of destination

- 13-09-2014 04:07 The item is at the PostNL sorting center

- 09-09-2014 05:05 The item is pre-advised

 

11 μέρες να ανοίξουν το σάκο ....

 

Έχω την εντυπωση οτι αυτές τις μερες έχουν αργία στην Άπω Ανατολή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα καλά γιατί γκρινιάζετε τόσο για αγορές από Κίνα και γενικά από Ανατολή;

δώσατε 2 ευρώ να αγοράσετε ένα ψιψιψινι απο την άλλη άκρη του κόσμου, δε σας χρεώνουν μεταφορικά και κλαίγεστε που κάνουν ένα μήνα να έρθουν. Αυτό είναι το deal με τα τζαμπέ μεταφορικά, αν μπορείς να περιμένεις προχωράς σε παραγγελία αν όχι αγοράζεις από αλλου. Προσωπικά μου έχουν κάνει από 2 βδομάδες μέχρι και 2 μήνες να έρθουν προϊόντα απο κείθε. Εξαρχής γνωρίζω πως δε τα βιάζομαι και δε μπορώ να βασιστώ σε ακριβές ημερομηνία παραλαβής, ευελπιστώ πάντα στις 3 βδομάδες που είναι το σύνηθες...

Άλλο παράδειγμα είναι αυτό του προηγούμενου ποστ που ηρθε ελλάδα σε 10 μέρες και έκανε άλλες 10 να να βγει απ'το λιμάνι.

 

Ο άλλος γκρινιάζει που επειδή το ένα μαγαζί έτυχε να του δώσει επιστροφή δε θα ξαναγοράσει από κανένα άλλο μαγαζί που έχει την ίδια σημαία, ε μη πάρεις. Το να πούλησε ένας Έλληνας κάτι αντίστοιχο με αποτέλεσμα να μην ξαναγοράσει ο κόσμος απο Ελλάδα σου φαίνεται καλό για παράδειγμα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΟΛΟ το θέμα αν το διαβάσεις σε κάθε σελίδα λέει ότι τα γνήσια τα έχει και το pandawill και το merimobiles, μην το πούμε άλλη φορά, α και ναι είναι τα 2.1

μηπως για αυτό ρώτησα...... για περεταίρω ενημέρωση αν υπάρχει?

ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως για αυτό ρώτησα...... για περεταίρω ενημέρωση αν υπάρχει?

ε?

Τι παραπάνω θες, είναι αυτό που είναι, γνήσια και 2.1 και από τα δύο μαγαζιά. Όσοι έχουν παραλάβει λένε το ίδιο, οπότε δεν νομίζω να αλλάξει κάτι με τα δικά σου ή τα δικά μου που ακόμα θέλουν καιρό να έρθουν
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντας σε εμενα αλλά μάλλον τα εχεις μπερδέψει διαβασε τι ρώτησα και γιατί το ρώτησα η άλλαξε την παράθεση

Παρέλαβα κινητό απο merimobiles και μου ήρθε μεταχειρισμένο αρα σε καμιά περίπτωση δεν αγοράζω απο αυτους.

ΠΡΟΣΟΧΉ με αυτούς σε προϊόντα laptop και κινητά που μπορεί να υπάρχουν επιστροφές γιατί μπορεί να σας το πασάρουν.

Απο την άλλη έχω διαβάσει αρκετά άσχημα λόγια και για το pandawill και θέλω να μην αγοράσω ούτε από αυτούς έτσι για συμπαράσταση.

Από που να τα πάρω γνήσια και 2.1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά γιατί γκρινιάζετε τόσο για αγορές από Κίνα και γενικά από Ανατολή;

δώσατε 2 ευρώ να αγοράσετε ένα ψιψιψινι απο την άλλη άκρη του κόσμου, δε σας χρεώνουν μεταφορικά και κλαίγεστε που κάνουν ένα μήνα να έρθουν. Αυτό είναι το deal με τα τζαμπέ μεταφορικά, αν μπορείς να περιμένεις προχωράς σε παραγγελία αν όχι αγοράζεις από αλλου. Προσωπικά μου έχουν κάνει από 2 βδομάδες μέχρι και 2 μήνες να έρθουν προϊόντα απο κείθε. Εξαρχής γνωρίζω πως δε τα βιάζομαι και δε μπορώ να βασιστώ σε ακριβές ημερομηνία παραλαβής, ευελπιστώ πάντα στις 3 βδομάδες που είναι το σύνηθες...

Άλλο παράδειγμα είναι αυτό του προηγούμενου ποστ που ηρθε ελλάδα σε 10 μέρες και έκανε άλλες 10 να να βγει απ'το λιμάνι.

 

Ο άλλος γκρινιάζει που επειδή το ένα μαγαζί έτυχε να του δώσει επιστροφή δε θα ξαναγοράσει από κανένα άλλο μαγαζί που έχει την ίδια σημαία, ε μη πάρεις. Το να πούλησε ένας Έλληνας κάτι αντίστοιχο με αποτέλεσμα να μην ξαναγοράσει ο κόσμος απο Ελλάδα σου φαίνεται καλό για παράδειγμα;

διαβασε την απαντηση μου στο θεμα να σου λυθει καθε απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντας σε εμενα αλλά μάλλον τα εχεις μπερδέψει διαβασε τι ρώτησα και γιατί το ρώτησα η άλλαξε την παράθεση

 

Ναι μπράβο, σορρυ δεν διάβασα καλά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@forgotten ε καλά αυτή ήταν η δική σου γνώμη.

 

Υπάρχουν δρομολόγια των container που πηγαίνουν και από πάνω.

Υπάρχει η καθυστέρηση του κάθε έλληνα που πίνει φραπέ στο τελωνείο.

Συνδύασε τα και έχεις το 2μηνο καθυστέρησης.

 

Ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις, μέσα στη τιμή είναι και η ευχαρίστηση της αμεσότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση η τοση μεγαλη καθυστερηση. 

 

Θυμαμαι ενα περιστατικο, που βραχηκε στην Ελλαδα ενας σακος με κινητα αγορασμενα απο τα κινεζο μαγαζα, τον εστειλαν πισω οι δικοι μας και μετα οσοι αγορασαν εψαχναν ποσο καιρο να βρουν τι εγινε. Καθυστερηση κοντα στους 3 μηνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί είστε τόσο λάρτζ ρε παιδί μου.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην χρησιμοποιήσω τα διακιώματά μου ως αγοραστής μόνο και μόνο επειδή αυτό που αγόρασα είναι φθηνό ή επειδή ο πωλητής είναι 2 ημισφαίρια μακριά. Ειδικά εφόσον πρόκεται για δύο-τρία κλικ υπόθεση, και για ένα σεντ θα κάνω αυτό που πρέπει. Αγόρασα με πέιπαλ ακριβώς για τέτοιες περιπτώσεις και τώρα που χρειάζεται θα το παίξω υπεράνω; Να μάθουν να στέλνουν νωρίτερα ή να δίνουν τρακινγκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει. Όπως ο ένας αναφέρει οτι μου ήρθαν και όλα είναι οκ και είμαι ευχαριστημένος, έτσι και εμείς λέμε οτι έχουν αργήσει παραπάνω από το κανονικό και θα κινηθούμε ανάλογα. Ξέρουμε από που παραγγέλνουμε, ξέρουμε πόσο χρόνο κάνει συνήθως (για αυτό δεν <<γκρινιάξαμε>> από την δεύτερη εβδομάδα) και στην τελική γράφουμε και τις εμπειρίες μας από την συναλλαγή με το συγκεκριμένο κατάστημα ωστε να ξέρει κάποιος που θα θέλει να πάρει στο μέλλον τι θα αντιμετωπίσει. Δεν μπορούμε να λέμε οτι ήρθαν είναι αυθεντικά και όλα οκ αλλά το γεγονός οτι το costumer support δεν απάντησε καν στο παράπονο οτι εχουν αργήσει να έρθουν τα ακουστικά να το κάνουμε γαργάρα. Pros VS Cons. Τόσο απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Σήμερα μόλις έφθασαν τα ακουστικά που είχα παραγγείλει απο merimobiles στις 25/8. Είχα ανησυχήσει για την αργοπορία και είχα ανοίξει dispute στο paypal όπου το customer support τους μου απάντησε ταχύτατα να κάνω υπομονή μερικές μέρες ακόμα.Η αλήθεια είναι ότι έφθασαν αρκετά αργότερα από ότι περίμενα, αλλά το γέγονος δεν είναι ασυνήθιστο για αγορές από Κίνα.

Όσον αφορά την ποιότητα, δεν είμαι καθολού ειδικός στο θέμα αλλά εμένα ο ήχος που βγάζουν μου φαίνεται εξαιρετικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από την άλλη καμία απάντηση στο dispute από την Πέμπτη που το άνοιξα... (παραγγελία 24/8)
θα φταίω εγώ αν το κάνω claim τώρα;
Και το μόνο που μου ήρθε σήμερα είναι ο λογαριασμός της ΔΕΗ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν και σε μένα απο Merimobiles αν και άργησαν πολύ. Τα δοκίμασα πάντως και ακούγονται πολύ καλά .

Καθαρά τα πρίμα και αρκετά καλά μπάσα . Φυσικά απο τα διάφορα της sasmsung που έχω είναι πολύ καλυτερα και κατά την άποψη μου καλύτερα και απο τα Sony MH1 , κυρίως γιατί με βολευουν καλυτερα στο αυτί και καθονται καλυτερα χωρίς μετατροπείς και πιο ελαφριά . Επιπλέον είναι και πιο ευαίσθητα στον ήχο δηλ με χαμηλότερη ρύθμιση ακούγονται το ίδιο δυνατά με τα προαναφερθέν .

Τα mh1 πάντως δείχνουν πιο ανθεκτικά .

Εν ολιγεις μπορεί να άργησαν αλλά στο τέλος νομίζω αξίζουν την αναμονή . ☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...