Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν γνωρίζω αν "έφταιγε" αυτό, αλλά όταν άλλαξα την θερμοκρασία από C σε F και ξανά πίσω και χάζεψα κάμποση ώρα γενικότερα το app, ξεκόλλησε το Live Tile...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα τπτ...το δοκιμασα κ αυτο..

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ασχετο με τον καιρο ειναι οταν σερφαρω η καρτα ανεβαζει ρολογια οπως στην παρακατω φωτο ενω στα windows 8.1 δεν ειχα τετοιο θεμα.Δοκιμασα να κλεισω την επιταχυνση υλικου αλλα παλι τα ιδια.

 

Το ιδιο συμβαινει κ στο chrome κ στον firefox με αποτελεσμα να ανεβαζει η καρτα θερμοκρασια..

post-226136-0-71340600-1438950502_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερωτηση:

 

Ηρθε το update για τα 10 και εγιναν download. Τωρα μου βγαζει επιλογη για να τα εγκαταστησω αλλα εγω δεν θελω να γινει αυτο για τουλαχιστον...6 μηνες :P. Εχω επιλογη "scheldule your upgrade" και "start your upgrade now" . Ομως στην 1η περιπτωση μου δινει max 2 μερες. Τι πρεπει να κανω τωρα; και αν υποθεσουμε οτι βαζω 2 μερες στην ταδε ωρα, θα αρχισει αυτοματα το upgrade αν ειναι τοτε ανοιχτος ο υπολογιστης ή απλα ξανα τοτε θα με ρωτησει και αντε πάλι καθε 2 μερες;

 

EDIT: Windows 7 Home εχω

Επεξ/σία από Soulseeker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:

 

Ηρθε το update για τα 10 και εγιναν download. Τωρα μου βγαζει επιλογη για να τα εγκαταστησω αλλα εγω δεν θελω να γινει αυτο για τουλαχιστον...6 μηνες :P. Εχω επιλογη "scheldule your upgrade" και "start your upgrade now" . Ομως στην 1η περιπτωση μου δινει max 2 μερες. Τι πρεπει να κανω τωρα; και αν υποθεσουμε οτι βαζω 2 μερες στην ταδε ωρα, θα αρχισει αυτοματα το upgrade αν ειναι τοτε ανοιχτος ο υπολογιστης ή απλα ξανα τοτε θα με ρωτησει και αντε πάλι καθε 2 μερες;

 

EDIT: Windows 7 Home εχω

Κανε αυτο που λεει στο λινκ.Οταν θελεις να τα βαλεις απλα θα ξαναεγκαταστησεις την ενημερωση.http://winsupersite.com/windows-10/how-stop-windows-10-upgrade-downloading-your-system

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στο λινκ ειναι στην περιπτωση δεν θες να γενικα να κατεβασεις τα windows ή δεν θες να ειδοποιηθεις. Σε εμενα κατεβηκαν και ειμαι στην διαδικασια εγκαταστασης. Εχω τις παραπανω επιλογες και θελω να αποφυγω την εγκατασταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στο λινκ ειναι στην περιπτωση δεν θες να γενικα να κατεβασεις τα windows ή δεν θες να ειδοποιηθεις. Σε εμενα κατεβηκαν και ειμαι στην διαδικασια εγκαταστασης. Εχω τις παραπανω επιλογες και θελω να αποφυγω την εγκατασταση 

1.Απενεργοποιησε απο τα Services το Windows update.

2.Διεγραψε ολο το περιεχομενο του φακελου C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

3.Κανε αυτο που λεει στο λινκ του προηγουμενου ποστ μου με την ενημερωση.

4.Κανε επανεκινηση ενεργοποιησε το Windows update παλι,τρεξτο και κανε κρυφη την επιμαχη ενημερωση του λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δείτε υψηλό disk usage από τον φάκελο C:\Program Files\WindowsApps θα γίνεται κάποιο auto update κάποιας εφαρμογής από το store. Μέσω της εφαρμογής Store στα settings μπορείτε να κλείσετε το auto-update, default είναι στο on:

 

a150237917037b75397c8965605d501c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα update το bios και πλεον μου λεει οτι τα win δεν ειναι ενεργοποιημενα.... την εκατσα!

 

Σοβαρά? Λέτε κι εμένα να μην ενεργοποιούνται γι'αυτό το λόγο ? Γελοίος δεν είναι ? Εγω έκανα bios update πριν κανω και την αναβάθμιση.Αλλα αφου την εκανα ενεργοποιήθηκαν κανονικά.Στο clean install αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ενεργοποίηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εκανα update το bios και πλεον μου λεει οτι τα win δεν ειναι ενεργοποιημενα.... την εκατσα!

έκανα στο laptop και δεν άλλαξε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς 15GB ελεύθερα στον SSD.Έχω απενεργοποιήσει hibernate, page file κτλ οπότε μόνο σβήνοντας προγράμματα μπορώ να ελευθερώσω άλλο χώρο.

 

Είναι αρκετά τα 15GB για το upgrade ή θέλει παραπάνω ελεύθερο χώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...