Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η έκδοση πρέπει να είναι η ίδια, εγω για τα bit μίλησα...

Α οκ λαθος καταλαβα.. Ενταξει λογικό μου ακούγεται μπορει καποιος για τους λόγους του να θελει να άλλαξει εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η Microsoft συλλέγει μέχρι και τα δεδομένα που γράφουμε στο search του start menu:

 

How to disable Telemetry and Data Collection in Windows 10

http://winaero.com/blog/how-to-disable-telemetry-and-data-collection-in-windows-10/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η Microsoft συλλέγει μέχρι και τα δεδομένα που γράφουμε στο search του start menu:

 

How to disable Telemetry and Data Collection in Windows 10

http://winaero.com/blog/how-to-disable-telemetry-and-data-collection-in-windows-10/

 

 

δεν υπαρχουν τα services που περιγραφονται στο αρθρο ,τουλαχιστον σε 10 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν τα services που περιγραφονται στο αρθρο ,τουλαχιστον σε 10 pro

 

Αν ακολούθησες τον οδηγό που έχεις στην υπογραφή σου, τότε τα service έχουν διαγραφεί. Για αυτό δεν εμφανίζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα άκουσα πώς τα 10ρια θα μπορείς να τα έχεις και πέραν του ενός έτους δωρεάν που δίνει η ms.Δε θα χρειάζεται δλδ να πληρώσεις.

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει τι ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα άκουσα πώς τα 10ρια θα μπορείς να τα έχεις και πέραν του ενός έτους δωρεάν που δίνει η ms.Δε θα χρειάζεται δλδ να πληρώσεις.

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει τι ισχύει;

Αν αναβαθμίσεις σε Windows 10 μέχρι τις 28 Ιουλίου 2016, τότε τα έχεις για πάντα δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα σε ένα μηχάνημα από την Παρασκευή 31/07 upgrade αλλά ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί. Έτυχε σε κάποιον να αργήσει τόσο πολύ η ενεργοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από καθαρή εγκατάσταση Windows 10 Home στο laptop, το Windows update επιμένει να εγκαθιστά νέους drivers για την κάρτα ήχου (VIA HD Audio). Το κακό με τους νέους είναι ότι, όταν συνδέω ακουστικά στο laptop, δεν σταματάει ο ήχος από τα ηχεία και δεν μεταφέρεται στα ακουστικά παρά μόνο αν πάω χειροκίνητα και το αλλάξω. Με τον παλιό driver μόλις κούμπωνα τα ακουστικά μεταφερόταν εκεί ο ήχος και σταματούσαν τα ηχεία.

 

Πως μπορώ να σταματήσω την εγκατάσταση του νέου driver? Υπενθυμίζω Windows 10 Home και η ρύθμιση υλικού του συστήματος, όπως φαίνεται στο συνημμένο.

post-88018-0-45888300-1438846111_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κατεβασει τον νεο VIA HD Audio driver απο station-drivers.com ?

 

http://www.station-drivers.com/index.php/forum/audio-realtek-via-conexant/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=1637

 

Αυτός είναι που δημιουργεί το θέμα και θέλω να απαγορεύσω το Windows update να το περνάει αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε ναι! Με το “Show or hide updates” troubleshooter for WIndows 10 λύθηκε το θέμα! Έκανα hide την συγκεκριμένη ενημέρωση.

 

Απορώ με τη λογική της Microsoft να μην σε αφήνει να επιλέξεις ενημέρωση μέσα από το Windows update και να βγάζει η ίδια ξεχωριστό αρχείο για αυτή τη δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...