Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ακριβώς 15GB ελεύθερα στον SSD.Έχω απενεργοποιήσει hibernate, page file κτλ οπότε μόνο σβήνοντας προγράμματα μπορώ να ελευθερώσω άλλο χώρο.

 

Είναι αρκετά τα 15GB για το upgrade ή θέλει παραπάνω ελεύθερο χώρο;

 

16 gb για home, 20 gb για pro, ξεκινάει και με λιγοτερα, αλλα αυτα προτείνει η ms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρά? Λέτε κι εμένα να μην ενεργοποιούνται γι'αυτό το λόγο ? Γελοίος δεν είναι ? Εγω έκανα bios update πριν κανω και την αναβάθμιση.Αλλα αφου την εκανα ενεργοποιήθηκαν κανονικά.Στο clean install αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ενεργοποίηση...

 

Παίζει.... Αν και με clean install που έκανα ενεργοποιήθηκαν κανονικά μετά το clean έκανα bios update και πλέον δεν τα βλέπει....

έκανα στο laptop και δεν άλλαξε κάτι...

Έμενα είναι tower

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν υπάρχει νέο bios για το Ζ68 mobo μου, οπότε δεν μπορώ να τεστάρω...

 

πήρες τηλέφωνο την MS?

Φυσικά και πήρα άλλα δεν ήξερα ότι το απόγευμα το κλείνουν το μαγαζί γενικώς - και είναι μόνο πρωινά και έτσι επικοινώνησα μέσω chat με το αμερικάνικο help desk που μου πρότειναν μετά από 2 ώρες που είχαν πρόσβαση στο pc μου να βάλω τα win 8 να παρει το product key των 8 και μετά να κάνω πάλι upgrade στα 10. Αλλά είμαι σίγουρος ότι ούτε αυτό θα δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως *nix user, ντρέπομαι που γράφω στο παρόν section, αλλά πραγματικά μπράβο στην MS για τα 10. Ο υπολογιστής 4-/5-ετίας που φαίνεται στην εικόνα πάει πολύ καλύτερα από ότι με τα 7 και ίσως όσο καλά πήγαινε και με παραμετροποιημένο για την πάρτη του, mint. 

 

post-290448-0-70916800-1439045953_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Επικοινώνησα ξανά με το helpdesk το αμερικάνικο, ξαναμπήκαν στο pc με logmein και φτιάξανε τελικά το πρόβλημα, μου ζήτησαν το product key των 8.1 και κάνανε generate product key, για 10 το περάσανε και δούλεψε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως *nix user, ντρέπομαι που γράφω στο παρόν section, αλλά πραγματικά μπράβο στην MS για τα 10. Ο υπολογιστής 4-/5-ετίας που φαίνεται στην εικόνα πάει πολύ καλύτερα από ότι με τα 7 και ίσως όσο καλά πήγαινε και με παραμετροποιημένο για την πάρτη του, mint. 

 

attachicon.gifasus_ariadne.png

Και εγω nix user ειμαι αλλα απλα το δοκιμαζω απο περιεργεια,δεν αμαρτανεις. :P

 

Λοιπον στο συστημα της υπογραφης εκανα update με το tool και ολα εγιναν ταχυτατα και χωρις το παραμικρο προβλημα.Για διαπιστωσεις ειναι νωρις ακομη,αλλα φαινονται ολα καλα,πολυ ανταποκρισιμο το λειτουργικο,γρηγορο και στις ταινιες που εχω,διαπιστωσα μια καπως καλυτερη αποδοση στον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Πολύ καλά τα Windows 10. Έχω όμως ένα περίεργο πρόβλημα με τον ήχο στα ακουστικά μόνο. Είναι πολύ πιο χαμηλός σε σύγκριση με τα 8.1

Ο ήχος είναι στο 100% στην διαχείριση του ήχου και στον μείκτη έντασης τον οποίο έχω τσεκάρει άπειρες φορές. Ενώ στα ηχεία παρέμεινε ίδια η ένταση δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μειώθηκε στα ακουστικά. 
Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά, δυο ερωτήσεις στα γρήγορα καθώς είναι πάρα πολλές οι σελίδες, να πώ οτι στο λάπτοπ μου σήμερα μου ήρθε το εικονίδιο get windows 10 και έκανα reserve. τώρα τι πρέπει να κάνω? απλά περιμένω?

 

δέυτερον και βασικό, πως θα κάνω clean install? αν υπάρχει κάποιο link παρακαλώ.(έχω ssd, θα πρέπει να κάνω secure erase πρώτα right?)

 

γενικά πως σας φαίνονται ως λειτουργικό? αυτά με το privacy(περι email, διαφημιστικό id κλπ  απενεργοποιούνται ή τα δίνω όλα φάτσα φόρα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους την σπάει το Quick Access αλλά προτιμούν το παλιό Recent Places (το οποίο είναι κανονικός φάκελος και μπορείς να κάνεις sort by date τα αρχεία) μπορείτε να το προσθέσετε (στο Quick Access του explorer) από: C:\Users\...\AppData\Roaming\Microsoft\Windows

 

Το πλεονέκτημα που έχει είναι πως όπως είπα γίνεται να κάνεις sort τα αρχεία και επίσης εμφανίζει τα αποτελέσματα των πρόσφατων αρχείων χωρίς καθυστέρηση όπως κάνει το Quick Access...δηλαδή αν φτιάξεις οπουδήποτε έναν φάκελο στο PC θα εμφανιστεί στο Recent Files κατευθείαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά, δυο ερωτήσεις στα γρήγορα καθώς είναι πάρα πολλές οι σελίδες, να πώ οτι στο λάπτοπ μου σήμερα μου ήρθε το εικονίδιο get windows 10 και έκανα reserve. τώρα τι πρέπει να κάνω? απλά περιμένω?

 

δέυτερον και βασικό, πως θα κάνω clean install? αν υπάρχει κάποιο link παρακαλώ.(έχω ssd, θα πρέπει να κάνω secure erase πρώτα right?)

 

γενικά πως σας φαίνονται ως λειτουργικό? αυτά με το privacy(περι email, διαφημιστικό id κλπ  απενεργοποιούνται ή τα δίνω όλα φάτσα φόρα?)

Ξεκίνα από την σελίδα 59 του θέματος.

Με 15 λεπτά διάβασμα έχεις λύσει όλες τις απορίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Επικοινώνησα ξανά με το helpdesk το αμερικάνικο, ξαναμπήκαν στο pc με logmein και φτιάξανε τελικά το πρόβλημα, μου ζήτησαν το product key των 8.1 και κάνανε generate product key, για 10 το περάσανε και δούλεψε...

 

3 φορές επικοινώνησα με το Αμερικάνικο help desk σε chat και δεν ξέραν τι τους γίνεται!Λες να ξανα προσπαθήσω? Δείτε εδώ (στο τέλος) παιδιά και πείτε την γνώμη σας:

 

http://www.insomnia.gr/topic/578056-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-0xc004c003-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-windo/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές επικοινώνησα με το Αμερικάνικο help desk σε chat και δεν ξέραν τι τους γίνεται!Λες να ξανα προσπαθήσω? Δείτε εδώ (στο τέλος) παιδιά και πείτε την γνώμη σας:

 

http://www.insomnia.gr/topic/578056-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-0xc004c003-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-windo/

 

Ξαναπροσπαθησε γιατι μερικοι η βαριουντε να ασχοληθουν η δεν ξερουν αλλα μπορει να πεσεις σε καλο και να στο λυσει το θεμα.... Εγω με την δευτερη το ελυσα... Ειναι τι θα σου κατσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...