Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Είχα στο λάπτοπ HP Compaq Presario τα Windows 7 Home (νόμιμα).

Εγκατέστησα τα Windows 10 με κλικ στο εικονίδιο της ειδοποίησης.

Εγκαταστάθηκαν, αλλά έχω 2 προβλήματα:

1) Τα βίντεο του YouTube παίζουν με σπασίματα, χάλια ήχο και καμμιά φορά

    μου κολλάνε τελείως το σύστημα και αναγκάζομαι να βγάζω την τροφοδοσία

    για να κλείσει το λάπτοπ (ευτυχώς(!), που μου έχει χαλάσει η μπαταρία

    και δεν αναγκάζομαι να βγάλω και αυτή. Δεν κουνιέται ο κέρσορας με το ποντίκι,

    ούτε δουλεύει το ctrl+alt+delete, ούτε το win+L).

   Τα παραπάνω ισχύουν και στον Edge και στον Internet Explorer.

2) Στον Internet Explorer δεν μου δουλεύουν κανονικά τα site, που θέλουν Java.

    Δεν βγαίνουν δηλαδή καθόλου τα γραφικά τους. Φόρτωσα την νέα έκδοση

    της Java, φαίνεται ότι φορτώνει κανονικότατα, αλλά, όταν μου ζητάει

    να κάνω verify, κολλάει και το πρόβλημα παραμένει.

    Το παράξενο εδώ είναι ότι στον Edge τα site αυτά εμφανίζονται κανονικά.

Αν μπορεί κάποιος, ας με βοηθήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας μωλις εκανα την αναβαθμηση απο windows 7 ultimate 64 σε windows 10 και δεν εχω ηχω μου λεει δεν εχει συνδεθη συσκευειη ηχου στο συστημα ενω εχω πανω ηχεια κανονικα και δευτερον θα ηθελα να μου πειτε πως αλλαζω την αρχηκη σελιδα στο edge και ακομα απο που μπορω να κατεβασω τα windows 10 για να κανω format 

 

 

ευχαριστω 

Καλησπερα, πατας στις 3 τελιτσες δεξια και επιλεγεις settings, κατεβαινεις στο τελος και επιλεγεις view advanced settings, και στην πρωτη επιλογη επιλεγεις on στο show the home button...αυτοματα σου ανοιγει απο κατω μπαρα οπου γραφεις την διευθυνση της home page που θελεις....ελπιζω να βοηθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση/διευκρινιση εαν κατεβασω τα Windows 10 μετα χρειαζομαι καποιο "serial key" για να τα ενεργοποιησω/εγκαταστησω η οχι;

υγ: θα κανω αναβαθμιση (σε windows 10) απο "σπασμενα" windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχετε μερικοί. Έχετε πειρατικό λογισμικό και ρωτάτε για μεθόδους ενεργοποίησης. Δεν έχετε διαβάσει τους κανονισμούς του forum?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχετε μερικοί. Έχετε πειρατικό λογισμικό και ρωτάτε για μεθόδους ενεργοποίησης. Δεν έχετε διαβάσει τους κανονισμούς του forum?

οι κανονισμοι του φορουμ; αν το παιζεις admin κανε με ban φιλε..ελεος

δευτερον η ιδια η microsoft ανεφερε πως οσοι εχουν πειρατικα windows θα αναβαθμιστουν κανονικα.

 

και μια ερωτηση εκανα ημαρτον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κανονισμοι του φορουμ; αν το παιζεις admin κανε με ban φιλε..ελεος

δευτερον η ιδια η microsoft ανεφερε πως οσοι εχουν πειρατικα windows θα αναβαθμιστουν κανονικα.

 

και μια ερωτηση εκανα ημαρτον...

Δεν είσαι καλά ενημερωμένος, φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Είχα στο λάπτοπ HP Compaq Presario τα Windows 7 Home (νόμιμα).

Εγκατέστησα τα Windows 10 με κλικ στο εικονίδιο της ειδοποίησης.

Εγκαταστάθηκαν, αλλά έχω 2 προβλήματα:

1) Τα βίντεο του YouTube παίζουν με σπασίματα, χάλια ήχο και καμμιά φορά

    μου κολλάνε τελείως το σύστημα και αναγκάζομαι να βγάζω την τροφοδοσία

    για να κλείσει το λάπτοπ (ευτυχώς(!), που μου έχει χαλάσει η μπαταρία

    και δεν αναγκάζομαι να βγάλω και αυτή. Δεν κουνιέται ο κέρσορας με το ποντίκι,

    ούτε δουλεύει το ctrl+alt+delete, ούτε το win+L).

   Τα παραπάνω ισχύουν και στον Edge και στον Internet Explorer.

2) Στον Internet Explorer δεν μου δουλεύουν κανονικά τα site, που θέλουν Java.

    Δεν βγαίνουν δηλαδή καθόλου τα γραφικά τους. Φόρτωσα την νέα έκδοση

    της Java, φαίνεται ότι φορτώνει κανονικότατα, αλλά, όταν μου ζητάει

    να κάνω verify, κολλάει και το πρόβλημα παραμένει.

    Το παράξενο εδώ είναι ότι στον Edge τα site αυτά εμφανίζονται κανονικά.

Αν μπορεί κάποιος, ας με βοηθήσει.

Και εμενα, τα ιδια... Απ'οσο ξερω ο ΙΕ χρησιμοποιηουσε flash player για τα βιντεο του, στα Windows 7 τουλάχιστον που ειχα.. Τωρα βλπεω και χρησιμοιποιει HTML5, που μαλλουν του δημιουργει προβλήματα. Ο Egde είναι σχεδιασμένος εξαρχής στην HTML5, γι'αυτο δεν εχει πρόβλημα με τα βιντεο, σελιδες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καθαρη εγκατασταση 10 ,πολλες φορες παρατηρω οτι ενω δεν εκτελειται κατι εκεινη την στιγμη η δεν ζητιεται καποια εργασια το mouse ειναι busy κατι που δεν συνεβαινε με τα 8.1 κ ιδια εγκατασταση προγραμματων ,ρυθμισεων κλπ

 

συμβαινει κ σε εσας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω ολοι οσοι γραφουν σε αυτο το thread να αναβαθμισαν απο γνησια windows, ασχετως αν δεν το λενε.

 

Δεν είναι αυτό το θέμα, αλλά το ότι οι κανονισμοί του forum απαγορεύουν τις συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό γιατί αυτές εκθέτουν το forum. Έχει να κάνει με το πόσο σέβεσαι το μέσο που σου δίνει τη δυνατότητα να ποστάρεις ανώνυμα και πόσο τηρείς τους κανόνες που αποδέχθηκες με την εγγραφή σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτό το θέμα, αλλά το ότι οι κανονισμοί του forum απαγορεύουν τις συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό γιατί αυτές εκθέτουν το forum. Έχει να κάνει με το πόσο σέβεσαι το μέσο που σου δίνει τη δυνατότητα να ποστάρεις ανώνυμα και πόσο τηρείς τους κανόνες που αποδέχθηκες με την εγγραφή σου. 

μην μπλέκεις.

όταν τα γράφω εγώ μετά μου στέλνουν Pm και ζητάνε τα ρεστα για το report που κάνω.

άστο,πραγματικά άστο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα, τα ιδια... Απ'οσο ξερω ο ΙΕ χρησιμοποιηουσε flash player για τα βιντεο του, στα Windows 7 τουλάχιστον που ειχα.. Τωρα βλπεω και χρησιμοιποιει HTML5, που μαλλουν του δημιουργει προβλήματα. Ο Egde είναι σχεδιασμένος εξαρχής στην HTML5, γι'αυτο δεν εχει πρόβλημα με τα βιντεο, σελιδες κλπ.

Και σε εμένα έκανε τα ίδια στο youtube σπασίματα στα βίντεο. Έτσι στο mozilla (που χρησιμοποιώ) απενεργοποίησα το flash player από τα extensions και έκανα απεγκατάσταση και το flash player από τα προγράμματα. Για τώρα παίζει απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, πατας στις 3 τελιτσες δεξια και επιλεγεις settings, κατεβαινεις στο τελος και επιλεγεις view advanced settings, και στην πρωτη επιλογη επιλεγεις on στο show the home button...αυτοματα σου ανοιγει απο κατω μπαρα οπου γραφεις την διευθυνση της home page που θελεις....ελπιζω να βοηθησα...

 

Μια ερωτηση πανω σε αυτο: Αν θελω να παταω το κουμπι home button και να με πηγαινει στην αρχικη η σε μια νεα καρτελα πως γινετε? Εννοω η αρχικη μου να μην ειναι google η κατι τετοιο αλλα η σελιδα με τις πιο προσφατες σελιδες και με τα νεα που εχει απο κατω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,δεν νομίζω ότι έχει αναφερθεί και ίσως λύσει και ορισμένους προβληματισμούς

κατέβασα το produkey και είδα οτι πλέον εχω καταχώρηση σαν windows 10 pro με διαφορετικο κλειδί απο αυτό που είχα κάνει εγκατάσταση τα 8.1

το κλειδί τούτο δημιουργήθηκε/καταχωρήθηκε στις 4/8 σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...