Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πει καποιος που τα δουλευει και αν αξιζει η αλλαγη σε 10.

 

Για εμένα αξίζουν αλλα πρέπει να τα βάλεις πρώτα ή να τα δουλέψεις καπου αλλου για να κρίνεις και εσυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω που τα εβαλα σε άλλο δισκο παραλληλα με τα 7αρια τα βρισκω πολύ πιο αργα  και στην εκκίνηση του υπολογιστη και στην αποκρση εφαρμογών που εχουν από μονα τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι γνωστοί μου έκαναν αναβάθμιση κλαίνε με μαύρο δάκρυ. Πολλά προβλήματα και αργούν πολύ οπότε σκεφτείτε το πολύ σοβαρά πριν κάνετε την αναβάθμιση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργουν οπως λετε αρκετοι γιατι δεν τα περασατε με φορματ. Ειναι αρκετα γρηγορα και οσοι πατε απο τα 7αρια θα δειτε μεγαλη διαφορα. Εγω εχω τρελαθει με το boot time σε hdd. 

 

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι το ρουφιανευμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όσοι γνωστοί μου έκαναν αναβάθμιση κλαίνε με μαύρο δάκρυ. Πολλά προβλήματα και αργούν πολύ οπότε σκεφτείτε το πολύ σοβαρά πριν κάνετε την αναβάθμιση ;)

pebkac ftw? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει αλλος κανεις θεμα με τα Live tiles?το tile του καιρου,του store κ του twitter δεν δουλευουν με τπτ....

 

Eκανα upgrade οχι clean install.ειχα windows 8.1 pro γνησια.στο tablet που εκανα update μια χαρα δουλευουν τα tiles....

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αργουν οπως λετε αρκετοι γιατι δεν τα περασατε με φορματ.

μπα, σε 3 μηχανήματα έκανα upgrade και το bootάρισμα παραμένει ίδιο, ενώ δεν έχει εμφανιστεί μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα...

 

απλά με clean installation είναι 1000% σίγουρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 laptop (αρκετα παλια)τα 10 πάνε μια χαρά.

Στο tablet (dell venue 8 pro) που τα έβαλα,ήταν αργα και επισης το touch  ηταν προβληματικό οποτε και γυρισα ξανα στα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργουν οπως λετε αρκετοι γιατι δεν τα περασατε με φορματ. Ειναι αρκετα γρηγορα και οσοι πατε απο τα 7αρια θα δειτε μεγαλη διαφορα. Εγω εχω τρελαθει με το boot time σε hdd. 

 

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι το ρουφιανευμα. 

 

 

Εγω τα περασα μονα τους σε αλλο δισκο αρα καθαρη εγκατασταση αλλα πολυ αργουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι το ρουφιανευμα. 

Το οποιο απο μονο του αποτελει βασικοτατο παραγοντα ωστε να μην προχωρησει καποιος σε εγκατασταση/χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο απο μονο του αποτελει βασικοτατο παραγοντα ωστε να μην προχωρησει καποιος σε εγκατασταση/χρηση.

Σωστός αλλά μπορεί να έχει τα win χωρίς να έχει κάνει login σε e-mail,cloud κτλ που δεν ανήκουν στην ms, αν κάποιος χρησιμοποιεί υπηρεσίες της ms τότε .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Facebook, google, gmail, youtube, gmail, GOOGLE MAPS ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ,  δαχτυλικα αποτυπωματα στα smartphones και σας πειραξαν αυτα των windows? 

 

Η απαντηση ειναι ναι. Εμενα με πειραζουν ακομα και αυτα. Τα απενεργοποιησα θελω να πιστευω με τα εργαλεια που κυκλοφορουν. Θα περασει λιγος καιρος ακομα και καποιοι θα βρουν τροπο να διαγραψουμε οτι εχει σχεση με ρουφανευμα. 

 

Τα 10αρια, αν και δεν ειναι το τελειο λειτουργικο για desktop, ειναι η φυσικη εξελιξη. Πρεπει να προχωρησουμε σε κατι αλλο απο τα αγια και τελεια windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο απο μονο του αποτελει βασικοτατο παραγοντα ωστε να μην προχωρησει καποιος σε εγκατασταση/χρηση.

και παρακάμτεται εύκολα με χρήση διάφορων tools και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παρακάμτεται εύκολα με χρήση διάφορων tools και μη.

Μεχρις οτου καποιο αλλο update ενεργοποιησει εκ νεου τους παλιους spying μηχανισμους ή δημιουργησει νεους...

 

Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη.

Τι να πω... αν λεγεται αυτο λειτουργικο συστημα και αυτη μια ομορφη εμπειρια χρησης, βαλ'τε 10.

 

Εγω θα περιμενω μεχρι το πρωτο μεγαλο update (10.1 ή 10 SP1 ή οπως αλλιως θα λεγεται), και αν δεν υπαρχει μονιμο fix για την ιδιωτικοτητα, θα συνεχισω με 7 και θα περιμενω τα "11".

 

Θα ηθελα σαν κι'εμενα να σκεφτονται και οι περισσοτεροι, αλλα δεν το βλεπω να γινεται.

 

Αν περναγαν 1-2 χρονια, π.χ ημασταν στο 2017 και τα 10αρια ειχαν market share κανα 20%, νομιζω θα αναθεωρουσε μερικα πραγματα η Microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...