Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο edge απο χθες σέρνεται...εκανα επανεκκίνηση μετα απο. Update και σέρνεται τρέλα .....έχει κανεις άλλος θέμα? Επίσης έχω ενα c2d με 2gb rm...αξίζει να του βάλω αλλά 2 ? Θα δω διάφορα ? Ή τζάμπα τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να βαλεις Firefox ειναι οτι καλυτερο υπαρχει. Εχω παρατησει τον Internet explorer εδω και χρονια και ουτε που το αγγξα ουτε προκετει το Edge. O Firefox ειναι πολυ πιο γρηγορος και πιο ασφαλης καθως δεν δινει αναφορα στημ microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και χρονια πολλα. Μια φιλη μου εκανε εγκατασταση τα windows 10 και μετα απο πολλες επανεκινησεις δεν δεχεται τον κωδικο εισοδου της...καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαλησπερα και χρονια πολλα. Μια φιλη μου εκανε εγκατασταση τα windows 10 και μετα απο πολλες επανεκινησεις δεν δεχεται τον κωδικο εισοδου της...καμια ιδεα;

Ας κοιτάξει το πιο τυπικό λάθος: Μήπως η γλώσσα έχει γυρίσει σε ελληνικά ενώ το password της έχει λατινικούς χαρακτήρες πχ. (ή μήπως έχει ανοιχτό το caps lock αν και για αυτό τα Windows σε ειδοποιούν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαγραψω το Avast και να βαλω καποιο απο αυτα? Ποιο ειναι το καλυτερο?

 

το 360 total security ειναι ενα προγραμα και εχει 3 engines , δηλαδη χρησιμοποιει το δικο του database της avira και της bitdefender . http://www.360totalsecurity.com/en/features/360-total-security/  

 

στην αρχη οταν το κανεις install μπαινει μονο το δικο του engine ,κλικαρεις στην σαρωση και κανεις κλικ στο εικονιδιο της avira και του bitdefender και τα βαζεις και αυτα . μετα πας στο toolbox και βαζει οτι αλλο θες firewall ,browser protection .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.. Με συγχωρείται που γράφω εδώ αλλά δε ξέρω που αλλου.. Μόλις έκανα install τα windows 10 πήγε 100% και στην επανεκκίνηση κολλησε και έκανε ένα ήχο μέσα από το PC. Δείχνει να διαβάζει και οταν πήγε να κάνει boot ξαναέκανε τον ήχο και κολησε παλι

Ειμαι κανα μισάωρο και περιμένω να ανοιξει..Επίσης το έκλεισα μια φορά και όταν πήγε να κάνει boot.,μπιμπ μπιμπ πάλι.. Τι μπορεί να έπαθε και πως το φτιάχνω; Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κοιτάξει το πιο τυπικό λάθος: Μήπως η γλώσσα έχει γυρίσει σε ελληνικά ενώ το password της έχει λατινικούς χαρακτήρες πχ. (ή μήπως έχει ανοιχτό το caps lock αν και για αυτό τα Windows σε ειδοποιούν).

Στα Ελληνικα ειναι ο υπλογιστης, οπως και το password

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καπου οδηγος για αναβαθμιση απο win7 σε win10 για λαπτοπ, μεσα σε αυτο το χαμο μηνυματων και συζητησεων?

 

 

Κατεβαζεις αυτο και συνεχιζεις

 

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616936

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, σε αναβάθμιση από w7 σε 10 ελληνικά δεν βγαίνουν όλα ελληνικά πχ αριθμομηχανή  καιρός και αρκετά άλλα είναι στα αγγλικά  (τοπικος χρηστης) για κάθε βοήθεια  ευχαριστώ πολύ

post-39518-0-11831400-1439706249_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , απο 7 στα 10αρια , μετα απο τρεις αποτυχιες,η τεταρτη εκατσε,και εκανα την αναβαθμιση σε win 10 , αλλα τωρα εχω προβλημα οτι δεν μου εμφανιζει το CD-DVD , ενω στο BIOS , το βλεπω κανονικα ,και τοβαλα first boot device, το οποιο δουλεψε σωστα , αλλα αμα βαλω καποιο CD με αρχεια,οταν δουλευει ο Η/Υ , δεν μου τα δειχνει. εχετε καποια λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 7 έκανα κι εγώ την μετάβαση σε 10 και είμαι κάπως διχασμένη...

 

Το πρώτο boot μετά την μετάβαση ήταν πιο αργό και απ'τον θάνατο. Τσεκάρω ρυθμίσεις και βλέπω ότι με το καλημέρα σας φορτώνουν καμιά δεκαριά εφαρμογές χωρίς λόγο οπότε τις απενεργοποίησα.

 

Κάνω επανεκκίνηση. Much better, much faster.

 

The problem is: είναι αισθητή ακόμα η διάφορα στην ταχύτητα του boot αν συγκρίνω όταν φόρτωναν τα 7άρια και τώρα που φορτώνουν τα 10άρια.

 

Βλέπετε κι εσείς μεγάλη διάφορα στην ταχύτητα που φορτωνουν/ξεκινούν τα 10 σε σύγκριση με τα 7; Να περιμένω μήπως αρχίσουν να φορτώνουν πιο γρήγορα ως δια μαγείας (ή δν ξέρω άν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κανω) ή να τα σουταρω μια και καλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Τα 10 εχουν καλυτερο χρονο φορτωματος απο τα 7 αποδεδειγμενα. Για να ξεκιναγαν καμια 10αρια εφαρμογες με την μια κατι δεν εγινε σωστα.

 

Με upgrade πηγες στα 10 ή φορματ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Upgrade.

Να φανταστείς με τα 7 εμφανιζόταν η επιφάνεια εργασίας σε 20-25'' και τώρα θέλει περίπου 60''! Αύριο θα το ξαναψαξω να δω τί άλλο μπορεί να συμβαίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...