Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  • Ο&ΟShut up 10
  • W10 Privacy 

χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα

συγκεκριμένα κλείνοντας προσεχτικά τις περισσότερες σάχλες των 10αριων βελτιώθηκαν και τα ping spikes στα περισσότερα παιχνίδια online που δοκίμασα. 

 

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

  • Ο&ΟShut up 10
  • W10 Privacy 

χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα

συγκεκριμένα κλείνοντας προσεχτικά τις περισσότερες σάχλες των 10αριων βελτιώθηκαν και τα ping spikes στα περισσότερα παιχνίδια online που δοκίμασα. 

 

 

Και πιστεύεις ότι γλιτώνεις κάτι μ' αυτά ; Τζάμπα ασχολείστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιστεύεις ότι γλιτώνεις κάτι μ' αυτά ; Τζάμπα ασχολείστε.

Εχω γλιτώσει όπως είπα κάτι ψιλά σε σχέση με το σύστημα να έχει ενεργοποιημένες όλες τις σαβουρίτσες της micro$$$soft

 

Επειδή έχω σκατογραμμή και το παραμικρό ping spike χαλάει τη κατάσταση. 

Βέβαια μπορεί να είναι και placebo.

Πάντως κάποια πραγματα στα 10αρια που με ενοχλούν πέρα από τα κλασσικά του telemetry ξερω γω τα έχω σβηστά 

 

παράδειγμα:

 

 

 

post-376588-0-29636700-1491860892_thumb.jpgpost-376588-0-02169700-1491860897_thumb.jpgpost-376588-0-68253000-1491860898_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 κλειστε services ,γλιτωστε απο το ρουφιανιλικι κ το pc απο πορους

 

http://www.blackviper.com/service-configurations/black-vipers-windows-10-service-configurations/

 

Ειναι μια καλή αρχή αλλά μην ορκίζεσαι στον BlackViper γιατί τελευταία δεν μας τα λέει πολύ καλά. Πχ.

 

bZdOcf9.jpg?1

 

Το οποίο δουλεύει άψογα σε θέση "disabled" εδώ και πολύ καιρό. Επίσης υπάρχουν αρκετά θεματάκια που μπορούν να απενεργοποιηθούν, στον task scheduler.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο creators update φαίνεται κανονικά σε εσάς η γραμματοσειρά στις ρυθμίσεις του bs player ή μόνο εγώ βλέπω γραμμές;

 

 

Και μένα το ίδιο σε κάποια προγράμματα. Κάποια φαίνονται σωστά ελληνικά και αλλα γραμμές. Εχω κάνει clean install windows 64 home ελληνικά και η ρύθμιση για τα unicode είναι στα ελληνικά. Με την προηγούμενη έκδοση δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Σήμερα πέρασα το Creator's upade κι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Κανένα πρόβλημα με την προηγούμενη έκδοση. Παραθέτω και δύο screenshots.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα για το αν μπορούμε να το επιλύσουμε; Κάτι γίνεται με τις γραμματοσειρές αλλά τι;

post-42026-0-55239400-1491931136_thumb.png

post-42026-0-34751400-1491931139_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πέρασα το Creator's upade κι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Κανένα πρόβλημα με την προηγούμενη έκδοση. Παραθέτω και δύο screenshots.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα για το αν μπορούμε να το επιλύσουμε; Κάτι γίνεται με τις γραμματοσειρές αλλά τι;

 

 

Καπου στις επιλογες τοποθεσίας -γλωσσάς δεν θυμαμε ακριβως υπαρχει μια επιλογη για το πως θα εμαφανιζονται η εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούν unicode γραμματοσειρές .Εχει να επιλέξεις γλωσσα .Εγω εβαλα αγγλικα και ολα ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου στις επιλογες τοποθεσίας -γλωσσάς δεν θυμαμε ακριβως υπαρχει μια επιλογη για το πως θα εμαφανιζονται η εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούν unicode γραμματοσειρές .Εχει να επιλέξεις γλωσσα .Εγω εβαλα αγγλικα και ολα ενταξει.

 

Έκανα αυτή την αλλαγή (Πίνακας Ελέγχου > Ώρα, Γλώσσα και Περιοχή > Περιοχή > Διαχείριση > Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος... > έβαλα Αγγλικά ΗΠΑ > ΟΚ > επανεκκίνηση) και εν μέρει λύθηκε το πρόβλημα με τις δύο εφαρμογές (όχι πλήρως  γιατί σε κάποια πλαίσια διαλόγου εμφανίζονταν πάλι γραμμές).

Όμως δημιουργήθηκαν προβλήματα σε άλλα προγράμματα που με την προηγούμενη ρύθμιση δεν είχαν, π.χ. το XnView δεν εμφάνιζε τα ελληνικά στα ονόματα φακέλων και στη θέση τους έδειχνε διάφορα άσχετα σύμβολα.

Έτσι το ξαναγύρισα στην προηγούμενη ρύθμιση (ανάθεμα την επανεκκίνηση...) και αναμένω λύση από τη Microsoft (σιγά μη δώσει αλλά ας έχω την ελπίδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κανε μια αναζητηση στο γκουλε για αλλαγη γλωσσας εφαρμογων που δεν χρησημοποιουν unicode γραμματοσειρα.

 

 

περιοχη -διαχείριση- γλωσσά εφαρμογων που δεν χρησιμοποιούν unicode γραμματοσειρά.

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lol, δεν βγαίνει στο desktop το notification/pop-up για τα Review Privacy Settings αλλα βγήκε στο laptop (έγινε install από το win update το app αλλά @@), nice...

 

Edit: yay εμφανίστηκε σχεδόν 1 ώρα αργότερα το pop-up...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από συνολικά περίπου 1.5 ώρα (1ωρα κατέβασμα + μισή ωρα εγκατάσταση) εγκαταστάθηκε το creators update μέσω των ενημερώσεων των windows απροβληματιστα, και τουλάχιστον έως τωρα δεν προέκυψε κάτι. Αύριο θα ψάξω λίγο και τις οποιες νέες προσθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...