Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες μπορω να έχω win8 και 10 μαζι με το ίδιο κλειδι;

Πχ μπορω να κανω clean instal τα 10αρια με το ιδιο κλειδι που εχουν τα 8 και να χω 2 λειτουργικά; (στιο ίδιο πισι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποσα GB ειναι το ISO που κατεβαινει απο την σελιδα της microsoft ? Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει ; γιατι δεν εχω DL δισκακι εδω και κατι ειδα για 6.5 Gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα GB ειναι το ISO που κατεβαινει απο την σελιδα της microsoft ? Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει ; γιατι δεν εχω DL δισκακι εδω και κατι ειδα για 6.5 Gb

To τελικό αρχείο .iso που φτιάχνει το εργαλείο απο τη σελίδα της Microsoft είναι 5.59GB, τουλαχιστον η έκδοση που επέλεξα.

Ωστόσο κατα το download και μέχρι να φτιάξει το .iso δημιουργεί και έναν φάκελο με ονομασία "C:\$Windows.~WS" που είναι γυρω στα 10GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε ο fixxxer29.

 

Έχει δωρεάν αναβάθμιση και δωρεάν χρήση για πάντα αν κάνεις Upgrade σε ένα χρόνο από σήμερα.

 

Αν δεν κάνεις τπτ και πας να αβαθμίσεις σε ένα χρόνο από σήμερα θα θέλει λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500015267αναφέρεται πως το antivirus θα απεγκατασταθεί και θα δουλέψει ο Windows Defender.

Έχω ESET antivirus και το αγόρασα σχετικά πρόσφατα.

Ένας θεός ξέρει που έχω το κλειδί.

Καμμιά πρόταση;

Το eset μου συνεχίζει να δουλεύει κανονικά ύστερα απ την αναβάθμιση σε 10αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα κυριοι

Χθες εστησα ενα λαπτοπ Lenovo Z580 clean install με WIN 8. Αφου ολοκληρωθηκε εκαμα αναβαθμιση σε WIN 8.1 μεσα απο το store.

Ολοκληρωσα ολες τα windows updates. Παρ ολα αυτα δεν εχω εικονιδιο (κατω αριστερα στο system tray) των windows 10

και δεν εχω και φακελο Windows Bt ~

Καποια λυση υπαρχει για manual εγκατασταση των 10; η κατι ωστε να εμφανιστει το εικονιδιο;

Το αφησα ανοιχτο ολο το βραδυ μηπως το κανει αυτοματα αλλα τιποτα

 

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/i-want-to-reserve-my-free-copy-of-windows-10-but-i/848b5cce-958b-49ae-a132-a999a883265b?auth=1

 

Μια λύση που εφάρμοσα με επιτυχία σε tablet που δεν είχε εμφανιστεί εικονίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώστο σε ένα usb stick να ησυχάσεις.

 δεν εχω μαζι μου αφησα σπιτι τον δισκο και το usb stick ... μαλακια μου γιατι θα πρεπει τωρα να τα κατεβασω απο το σπιτι .... καλο βραδυ θα πιασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δοκίμασε κάποιος να κάνει αναβάθμιση μέσω του tool? Είμαι στο σημείο όπου έχει κατεβάσει τα windows και περιμένω εδώ και ώρα ενημερώσεις...έχει κολλήσει στο 0% ο έλεγχος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έφτιαξα iso για Pro x64 με το tool και βγήκε 3.01GB.

  

και εγω 64 bit pro θελω ... το κατεβαζω τωρα να δω .... εχει επιλογη για BOTH 32bit - 64bit εκει δεν ξερω τι παιζει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...