Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για BEU, φανταζομαι οι κονσολες ειναι οι πλατφορμες με τον περισσοτερο κοσμο; δηλαδη αν καποιος θελει να αγορασει εναν ΒΕU τιτλο, οποιοδηποτε, ειναι προτιμοτερο

να παρει την εκδοση της κονσολας και οχι του PC, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 minutes ago, KilliK said:

για BEU, φανταζομαι οι κονσολες ειναι οι πλατφορμες με τον περισσοτερο κοσμο; δηλαδη αν καποιος θελει να αγορασει εναν ΒΕU τιτλο, οποιοδηποτε, ειναι προτιμοτερο

να παρει την εκδοση της κονσολας και οχι του PC, σωστα;

Γενικά ναι. Συγκεκριμένα για το Street Fighter V έχει crossplay με PS4 οπότε δεν θα έχεις θέμα να βρίσκεις κόσμο όπως σε άλλα. Επίσης σε αυτή την κατηγορία είνα και το Killer Instinct που έχει crossplay Steam/Windows Store/Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Πολύ ωραία τα νέα αυτά! Κάποια από αυτά δείχνουν εξαιρετικά on point και μου αρέσει η νέα universal αλλαγή για τις armor moves. Γουστάρω τα developer notes μετα την λίστα με τις αλλαγές. 

Επίσης παλικάρια τα laptop με gtx 1050 ξεκινάνε από κάτι 700αρια. Για να μην ξεφύγουμε τόσο αν πάρω κάνα laptop με integrated gpu πόσο καλή απόδοση θα έχει το συγκεκριμένο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δει να τρέχει σε 1050, αλλά αφού λέει recommended 960 ίσως δεν αρκεί μια 1050 για να τα έχεις όλα maxed ( μιας και 960 > 1050 ).

Μια 1050ti ή 1060 θα ήταν καλύτερη επιλογή για να είσαι πιο future proof μιας και μπαίνουμε 4 season άρα λογικά σε 2 χρόνια θα μιλάμε για το επόμενο SF.

Πάντως integrated GPU σίγουρα δεν θα το παίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ikaruga24 said:

Πολύ ωραία τα νέα αυτά! Κάποια από αυτά δείχνουν εξαιρετικά on point και μου αρέσει η νέα universal αλλαγή για τις armor moves. Γουστάρω τα developer notes μετα την λίστα με τις αλλαγές. 

Επίσης παλικάρια τα laptop με gtx 1050 ξεκινάνε από κάτι 700αρια. Για να μην ξεφύγουμε τόσο αν πάρω κάνα laptop με integrated gpu πόσο καλή απόδοση θα έχει το συγκεκριμένο; 

Δεν είμαι σίγουρος τι θα παίζει αν το βάλεις σε low-spec mode, αλλά μπορεί να χρειαστείς και γυαλιά μετα πέρα από laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παρεις ενσωματωμένη καρτα δεν θα παιζει τιποτα. Βρες το με καρτα 940mx που το τρεχει καλα, με icore 5 και μνημη 8gb τουλάχιστον( Θα παει γύρω στα 500 ευρω).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μεγαλα καραγκιοζιλικια αυτα που εκανε παλι η Capcom με τις in game διαφημισεις. 

Αστο ρε Capcom πια το ρημαδο παιχνιδι στην ησυχια του.

Και για τον Kage που τον βγαλανε τωρα,ακομα ειναι ψιλο αγνωστο τι θα κανουν την επομενη χρονια απο πλευρας release/character pass.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παντως μεγαλα καραγκιοζιλικια αυτα που εκανε παλι η Capcom με τις in game διαφημισεις. 

Αστο ρε Capcom πια το ρημαδο παιχνιδι στην ησυχια του.

Και για τον Kage που τον βγαλανε τωρα,ακομα ειναι ψιλο αγνωστο τι θα κανουν την επομενη χρονια απο πλευρας release/character pass.

Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται κανείς για non issues δεδομένου ότι τίποτα δεν άλλαξε στο παιχνίδι αν σβήσεις τις διαφημίσεις. Προσωπικά δεν με χαλάνε, θα τις ανάψω για τα έξτρα fm για να πάρω τους άλλους 3 χαρακτήρες που μου λείπουν και μετά switch off. Για την επόμενη σεζόν έχω αποφασίσει ήδη ότι θα την πληρώσω ολόκληρη από την αρχή. Υπομονή πάντως, ο kage ήταν δεδομένο ότι θα έρθει κάποια στιγμή και είναι ο secret season 3 character που φέρνει την επόμενη σεζόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις το in game currencry που παιρνεις σε καθε παιχνιδι ειναι ολο και ολο 4FM.

Προσωπικα απο την επομενη season θα αφησω να περασει καιρος για να δω τι χαρακτηρα θα αγορασω γιατι η Sakura που πηρα day one ηταν σκουπιδι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Παντως μεγαλα καραγκιοζιλικια αυτα που εκανε παλι η Capcom με τις in game διαφημισεις. 

Αστο ρε Capcom πια το ρημαδο παιχνιδι στην ησυχια του.

--------

Σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις το in game currencry που παιρνεις σε καθε παιχνιδι ειναι ολο και ολο 4FM.

 

Καλά, αν βλέπατε live την τελευταία μέρα Capcom Cup που είχαμε ραπ και χορευτικά και DJιλίκια..."please bring the ads back!" φώναζαν. :P

Btw, 8FM είναι με στολή, οπότε διπλό το (φοβερό) κέρδος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καλά, αν βλέπατε live την τελευταία μέρα Capcom Cup που είχαμε ραπ και χορευτικά και DJιλίκια..."please bring the ads back!" φώναζαν. :P

Btw, 8FM είναι με στολή, οπότε διπλό το (φοβερό) κέρδος.

Νομιζω οτι τα +4 FM ειναι αναλογα την πιστα αν υποστηριζει ή οχι.

Επισης οσον αφορα τον DJ που λες,εγω θυμαμαι πιο πολυ να κοιταζαν ολοι την κοπελα διπλα απο αυτον για το πλουσιο πανω μερος της' οπως γραφανε :P

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις το in game currencry που παιρνεις σε καθε παιχνιδι ειναι ολο και ολο 4FM.

Προσωπικα απο την επομενη season θα αφησω να περασει καιρος για να δω τι χαρακτηρα θα αγορασω γιατι η Sakura που πηρα day one ηταν σκουπιδι.

Δεν είναι πολλά αλλά προσθέτει κάτι έξτρα. Δεν θα τα έχω και για πάντα. Ίσα ίσα για τους χαρακτήρες. 

Η Sakura πάντως σίγουρα δεν είναι σκουπίδι. Underwhelming μπορείς να την πεις, σκουπίδι σίγουρα όχι γιατί έχει φαινομενικά χειρότερους. Έχει όμως μπόλικα δυνατά χαρακτηριστικά και επίσης έλαβε μπόλικα buffs ενώ έφαγαν μπόλικα nerfs οι χαρακτήρες με τους οποίους είχε κακά match ups. 

Προς το παρόν λοιπόν περιμένουμε πως θα σχηματιστούν οι εικόνες και τα match ups με τα νέα στοιχεία. Τα γενικά πρώτα σχόλια είναι θετικά πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...